Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • DeDy

    FRONTIERS - Final Greenlight Trailer

    Úžasně vypadající nezávislé firstperson RPG. Autor se odkazuje na TES: Daggerfall
    https://www.youtube.com/watch?v=WB5DvDOOvAY&feature=player_embedded
    • vypada to fajn, a tim myslim i po graficky strance
    • Kozy
      Úžasně vypadající? Vždyť je to hnus.
      • Asi jsem moc skromnej, ale líbí se mi i grafika.
      • ucho
        není to graficky žádný zázrak, ale nemuselo by to být na hraní špatné.
        • DeDy
          Úžasně vypadající nemusí znamenat, že je to graficky úžasně vypadající.
          Edit: HW nároky na úrovni TES: Oblivion
  • Neměl by někdo zájem o Star Citizen? Vyměnil bych svůj balík s RSI Aurora MR a alfa přístupem v ceně 40$ za Steam kód na Next Car Game, který stojí 23€.
  • Offspring Fling: https://www.humblebundle.com/gift?key=tVB4CyUhVTNsxphv
    • Vřele děkuji
  • Z aktualniho bundlu: NEO Scavenger: https://www.humblebundle.com/gift?key=PTsquSFh2SCrN3rq
    • Pěkně děkuji
  • Anton Yudintsev (CEO Gaijin Entertainment): Xbox One je technicky schopné podporovat cross-platform...

    to neni cross-platform (hw), to je pc2pc, dekujeme za potvrzeni Antone *6*
  • A jeste: Bionic Dues: V6WXN-6FZ28-2B5TW
    • diky moc
  • Neco pro nejrychlejsiho *4* Knytt Underground: K74RT-BGLDG-JITTW
    • děkuji pěkně
  • MrSanta

    Vaše první hra?

    Když tu máme otázku na první setkání s počítačem, tak mě napadla otázka ohledně první hry.

    Tak se, prosím, pochlubte jaká byla vaše vůbec první videohra, kterou jste si koupili za vlastnoručně vydělané peníze?

    U mě to byl SpellCross.
    • Microsoft snížil cenu jedenácti krabicových Xbox One her ve svém online obchodě, platí pouze pro US.

      Postal 2
    • Něco z trojice Vlak, první Prince of Persia a Dyna Blaster
    • DeDy
      Rychlé šípy nebo Tertris II (Fuxoft) na ZX Spectrum, na kazetě samo.
    • Tehdy se hry moc nekupovaly, co si pamatuju, tak to byla zřejmě Crystals Of Arborea, Elite II: Frontier nebo Ishar Trilogy.
    • space hulk, cca 1994
    • Veskoslav
      Žabičky cca rok 1993.
      • MrSanta
        Tak s tímhle si google neporadil. Co to je?
        • Veskoslav
          Jednoduchá 16 bitová hra napsaná mým otcem a jeho kamarády na vysoké, když jsme byli malí. Měl jsi žabičku, co musela přeskákat přes lekníny do domečku:-D A když spadla do vody, udělalo to "žbluňk". Bohužel u mě se hra minula efektem, miloval jsem totiž to žbluňk.
          • MrSanta
            A nezmenšovaly se ty lekníny? Myslím, že něco podobného jsem taky hrál *1*
            A to si za tu hru otcovi musel zaplatit?
            • Veskoslav
              Jo ty myslíš první koupenou? Tak to bude AoE, kdy jsem zaplatil celé svoje roční kapesné za 1/6 hry:-D A vlastnoruční? To bude až v roce 2005 (legálně totiž do té doby jsem nemohl pracovat) a to datadisk k Warcraftu III.
    • Alone in the dark, ten prvni na disketach *1*
    • Najednou sem si na vylete zakoupil tri hry: Urban Chaos, Nomad Soul (Omikron) a Heavy Metal (FAKK2).
    • Tusim ze to byl Starcraft... ale bylo to az po nejaky dobe protoze tech 1499 co tenkrat vsechny hry staly (az na tech par co staly 1599-2000).
  • Váš první PC?

    Zdravím, takhle při odpoledni se vás ptám, jaký byl váš první počítač jakou první hru jste si na něm zahráli?
    • Inquisitor
      Já jsem měl první ty ruský hry do ruky, ta klasika s vlkem a zajícem, potápěč apod.. Potom jsem měl tzv. přepínačky od rákosníků, co se tady po revoluci objevily :), ještě rákosnický super com(kopírka super nintenda). Pak bylo nějaký Atari, myslim že 800. Potom dvakrát PSX, ještě Gameboy, no pak už přišlo PC a toho jsem zůstal :)
    • MrSanta
      Moje první setkání s počítačem se odehrálo asi kolem roku 1988 na základní škole. Měli jsem tam učebnu výpočetní techniky která byla osazena skvělými stroji PMD85. První hra byla PMD variace hry Boulder Dash.
      S klasickým PC jsem se setkal prvně o pár let později u maminy v práci. Tuším to byla 286 a první hry nemohly být jiné než Wolfenstein 3D, Pac Man a Grand Prix.
      První počítač který jsem vlastnil (koupili rodiče na 'studijní' účely *1*) byla brutální 486 DX4 100/33 MHz. To bylo kolem roku 1995.
      A pak už jsme se vezl... Letos si zřejmě k mému současnému miláškovi pořídím ještě svou vůbec první konzoli *1*
    • Jack1947
      Nikdy se povazovat za rodileho PCkare asi nebudu moct. Nevyrostl jsem na PC a to co jsem vlastnil... 1 nevim uz kdy 2000-01 bylo od taty z prace tam jsem hral DOOM ? ( hral jsem jinak jen v druzine ve skole, a u taty v praci) Az pozdejc kolem tech 2003-2004 jsem zacal bejt aktivnejsi - dostal jsem tehdy od dedy a babicky kompik a tam byl Intel Celeron 2,4ghz? 1gb-2 ram (asi??) a 5200fx Geforce 128mb tehdy to stalo (nekde mam ucet nechci ted hledat tusim kolem 22k) ... pak byli takoveto upgrady... no a 2006 byl upgrade na lepsi komp AMD 5200 2,6ghz 2gb 7950gx2 ( nevim ale tehdy jsem byl z ni trochu unesenej mozna kvuli revolucnim dvou jadrum grafickejm, abych ji pak vystridal 8800GTS a vzapeti 8800GT) procak vystridal taky - jo a proc AMD no tehdy bylo levnejsi -zadne terno.

      Stejnak kdyz si vezmu - dneska komp defakto z 2007 a nebejt par upgradu ( ne-nezbytnejm) drzi (tak nepocitam "vybuchy" zdroju a jedna uprazena zakladka)
      (HDD SEAGATE 80gb, z roku 2003-04 musim zaklepat ze drzi ale vyuzivam ho jen minimalne narozdil od WD sraccek ktere odesli neznamo kam)
      Jak jsem psal to... tehdy? to jsem nezazival ja byl odkojeny hlavne konzolemi a takto bude nejspise i do budoucna.

      (Jo, mam Notebook kterej prodal tatovy jeho bracha co si ho privezl z ameriky asi 2000-01 - i s tiskarnou Canon 800mhz 64mb naka grafarna (slaba). Jak rikam PC HW me vetsinou nechavalo klidnym... a hlavne dneska ( no kdyz pominu ze nas nutej a nutej jit do DX11 - proste engine nezvladne tak pak se tiommu asi nevyhnu ale do te doby ... pohoda).
      • výborný čtení *11*
    • ringmancz
      nevím na čem, ale bylo to jenom černobílý a běžel na tom Duke Nukem. a hrozně se mi líbilo slovo user
    • Hanzales
      Prvně jsem dlouho denně chodil k mámě do práce na 286 (8Mhz) a hrál GP od Accolade a Prince :) První vlastní doma byl až pak Celeron 300Mhz (bez cache), 64MB RAM, 4GB HDD, S3VirgeDX, SoundBlaster16, 14" Monitor (Sampo) :) Pařil jsem na tom všechno :) První pecka byla asi Half-Life, kdy se mi povedlo díky sekající se hře při rozbíjení bedýnek sehnat Celeron 300A (s cache) a pak přišel úžas nad Unrealem, který i bez akcelerátoru vypadal úžasně a pak další úžas s první 3DFX a další nálož her, převážně jsem tehdy hrával FPS (SystemShock, KingPin, Sin, SoldierOfFortune, Descent, všechny Heretiky, Hexeny, pak jsem přišel na chuť i jiným herním žánrům ale čím více vzpomínám, tím více her se mi vybavuje. Už tehdy jsem drtil první GrandPrix od Microprose a ježdění mi taky zůstalo dodnes :) Ale samozřejmě jsem před tím vším taky okupoval různá zařízení od pongu, přes ZXSpectrum až po Didaktiky, různé notebooky (setlers, lemings, tfx, alone in the dark) ...to byly časy :)
      • Krásný časy *4* Toho Kingpina, ale hlavně Unreala si pamatuji dodnes, když se to poprvé spustilo na 3dfx Voodoo 3 2000 (PCI verze). To byl ten pravý Next-Gen...tohle už se nikdy opakovat nebude a lituji všechny mladý, kdo tento příjemný šok, kdy byl člověk opravdu paf, nezažil *4* Jo a ještě si pamatuji Drivera, to byl taky skvělá věc.
        • Inquisitor
          Jo Kingpin to byl nářez, na tu dobu výborná grafika. Ale hlavně to maso, to už by dneska snad ani nevyšlo. Takovej předchůdce Manhunt :)
    • PC XT s frekvencí 4,77 MHz, bez harddisku, s grafickou kartou Hercules, první hry Xonix a Digger :-) Předtím jenom pár digitálních her.
      • ten mi ve "sbirce" chybi, ja mel po tom spectru hned 286 s 20MB HDD a 5.25" disketovkou *5*
    • První PC, co koupil otec...tak to byl: IDT WinChip C6 200MHz, deska M5130 A-Trend ALI "Alladin4+", 16 MB RAM DIMM, 2,1 GB HDD Seagate, zvukovka Yamaha 719 3D a grafika SVGA 1MB, u tý název nevím. Monitor 14". První hra: Duke Nukem 3D, Blood. Pak první za moje peníze...AMD Athlon XP 2500+, deska Abit NF7-S, 1GB RAM DDR, zvukovka integrovaná, HDD 120 GB Seagate, grafika ATI Radeon 9800 pro, monitor 15". Prvni hra: Simpson Hit and Run, ale hlavně Far Cry. Jinak jsme byl doma, kdysi i zx spectrum, ale to je uz hooodně davno *4*
      • Microsoft snížil cenu jedenácti Xbox One her ve svém online obchodě.

        Super paměť *3*
        • tak to je dokonce od roku 1998, to byl ten první počítač.
        • U toho od otce jsem podváděl, přiznám se *1* . Sice si základní parametry pamatuji, ale přesné označení komponent ne (i když sem vlastně nevěděl jen tu zvukovku a desku). Já totiž nedávno našel faktury ke všemu, co se kupovalo k PC od roku 1999... *3* Ale ten svůj si pamatuji přesně, tam problém nemám a to sem si ho kupoval v roce 2004. Taky mě to tenkrát vyšlo na hříšné peníze, když započtu i další věci, co sem si k tomu kupoval. To se to pak pamatuje...nadosmrti *4*
    • NHL 99
    • Pentium 2
      Pravděpodobne nějáké demo z levelu :)
    • zx spectrum, harrier attack
      ale predtim jsem se jeste jeden vikend mazlil s legendarnim pongem, zacal jsem jako konzolista, ale pocitac je proste vyvojove vejs *5*
  • Keyz

    Goat Simulator již vyšel pro předplatitele.

    Zde je video jak sbírali zvuky *3*
    http://www.youtube.com/watch?v=mqgGlgonEa4

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit