Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
    • A příští verze Oculusu bude vypadat takto:
      http://s23.postimg.org/abydbb1h7/Oculus.jpg
      *11*
    • Lukyz
      To bude předčasný aprílový žertík, teda aspoň doufám...
    • Ja myslim ze ve vysledku to pro Oculus nemusi bejt uplne spatny. Ne ze bych si neco takovyho pral ale oni to nekoupili aby tu firmu zavreli...
      • To jistě ne, koupili jí jako investici. Přirozeně budou chtít, aby se jim investice vrátila. A jak vydělává Fecesbook? :/
        • Co jsou takove nejcernejsi scenare?
          • Tak samozřejmě úplně nejčernější je uzavření celého toho zařízení, ale snad ani FB není tak stupidní, aby něco takového udělal. Myslím, že to dopadne asi jako Android, t.j. že se postupně budou nabalovat uzavřené fíčury, které nikdo nechtěl a Rift bude míň a míň transparentní. Sice někdo tvrdil, že to chtějí jen jako další komunikační platformu, ale nevěřím, že tak hnusná firma, jako Facebook, by se zastavila jan u toho.
            • Ja jim taky prachy neposlal. Vlastne ted cekam ktery VR z toho vyjde jako vitez a do toho pujdu :D
            • Hah, nevím, jak se ti povedlo tohle vydedukovat, ale OK. Uvidíme jak to dopadne, trpělivosti mám dost, jsa jeden z těch šťastných, kteří neposlali peníze na KS Oculusu.
            • Co to znamena je ze socialni virtualni cosi vubec do vyvoje oculusu jako zarizeni na hrani her nakonec nejspis nijak negativne nezasahne. Ty penize co to prinese dost mozna umozni udelat Oculus lepsi.
            • To je sice hezké, ale neznamená to pro Oculus naprosto nic.
            • Facebook kupuje takovy firmy protoze si je vedom toho ze jednou skonci v propadlisti dejin spolu s myspacem pokud neco neudela.
            • Tak to jsi velký optimista. Jen na "sociální cosi" nemusel Facebook kupovat celou firmu. Ale co, uvidíme v budoucnosti. Pallmer sice řekl, že chce vydat nějaké další prohlášení, kde by odpověděl na obavy a kritiku, ale vzhledem k tomu, že zatím předvádí jen klasický PR talk, si nedělám moc velké naděje.
            • Ja si myslim ze facebook mozna bude rozjizdet nejaky virtualni socialni cosi ale z toho strach nemam. Hracu se to doufam nijak nedotkne. Naopak by to mohlo byt plus pro rozsireni Oculusu coz by mohlo vest k vetsimu zajmu vyvojaru.
    • škoda OR říkal jsem si že to bude fajn nezávislá firma která všem vytře zrak a on ho koupí , chudák Carmack
    • tohle není ani vtipný.... doufám, že někdo jen omylem zveřejnil vtípek na příští týden trochu dřív... nastavil úterý a popletl týden...
    • Žíly mi to netrhá, tím nechci říct že je Oculus krok špatným směrem, ale VR má dle mě před sebou minimálně deset let než to bude opravdu hezké a technologie bude na takové úrovní že se s tomu lidem nebude dělat šoufl. Zrovna dneska o tom ve vidcastu mluvili kluci z konkurence
      • Některým lidem se dělá šoufl z koukání do monitoru. Pointa? Zkoušel's Rift? Koukal ses aspoň na pár zkoušek?
  • Veskoslav

    Důvod, proč meta je v mnohém hodně zavádějící.....

    http://www.metacritic.com/user/Cylian2
    • MrSanta
      Což tenhle ještě docela jde. Prostě prská na všechno *1*. Mě přijdou o dost horší lidi, co tam vlezou jednorázově na jednu hru, vrazí nulu, protože je hra z nějakého důvodu sére a šlus. Nebo naopak vrazí bez rozmyslu desítku, protože fanboy. Já mám s hodnocením docela problém. Si říkám, zda 8 nebo 9, furt porovnávám zda je lepší to a to, nebo zda některé problémy jsou tak zásadní a vždycky se do toho docela zamotám. Proto taky hodnotím miminum her. Navíc desetibodová stupnice je na mě moc. Pětibodová se už dá.
      Celkově je hodnocení uživatelů docela o bobku.
      • Veskoslav
        10 jsem dal 4 hrám. AoE II, AoM, Warcraft III a HL 2:)
        • MrSanta
          Tož já jich tam mám už 6 *1*
          Ale moc se do bodového hodnocení nepouštím. Je to děsná dřina. Takže většinou oboduju pouze hru, u které jsem si naprosto jistej tím numerem. A u některých her se mi hodnocení vyvíjí. Třeba z Borderlands jsem při prvním hraní moc unešenej nebyl, ale postupem hry jsem se hru 'naučil' nazpaměť a je to pro mě nejlepší hra na vykravení se. A někdo tomu nemůže přijít na jméno. No a o Far Cry 2 raději ani nezačínat *1*
          • tonnymontana
            tak ja se hodnoceni 0/0 u d3 nedivim hru jsem po lyunch nehral protoze to bylo nezabavne a nehratelne v podstate jsem musel pockat na datadisk kde se zmenil loot, zrusila ah a udelala se normalni obtiznost a ne instant kill na jednu ranu. tzn ja bych tomu nulu klidne dal diky tomu ze se to po vydani nedalo hrat:/ hold jsem si musel pockat az na tento mesic abych tomu dal 8 nebo 9 to je jedno. Ale predtim to podle me byla nuda s nazvem diablo.
    • ucho
      spíš důkaz toho, že příliš nerozumíš statistice.
      • Promiň ale nemůžu se přestat smát tvému avataru... "Přibližte mi tu fotografii. Teď zlepšete kvalitu, a otočte obraz o 65 stupňů. Zaostřete na odraz hlavy toho plešatého muže. Tady máme toho vraha!" YAAAAAAAAAAAAAAAAAYYYYYYYYY
      • Veskoslav
        Co má statistika společné s tím, když někdo dává záměrně nuly všemu od GTA V až po Dark Soul? To mi ucho vysvětli.
        • ucho
          Pokud bude většina lidí hlasovat normálně, lidé, kteří hlasují "po svém" vůbec nevadí.
          Vezmi si vzorek 20 lidí. 9 z nich odhlasuje hře zasloužených 8/10 a jeden tam lupne 0/10. Průměrná známka je tedy 7,6, což není zrovna velký odklon. A to je za předpokladu, že hodnocení cíleně ničí 5 % lidí. Tak a teď nesmíš zapomínat, že jsou sice lidé hodnotící nesmyslně 0/10, ale jsou i lidé, kteří hodnotí nesmyslně 10/10, čímž se to ve výsledku může ztrácet ještě víc.
          Když se tedy podíváš na průměrné hodnocení hráčů u GTA V, je to 8,2. Dark Souls má 7,2. Tomuhle říkáš zkreslený výsledek? Mně přijde vcelku normální, když si vezmu, co o těch hrách lidé píšou na internetu a beru to jako průměr. Samozřejmě existují případy, kdy lidé to uživatelské hodnocení zásadněji ovlivní, ale vše má většinou svůj důvod, který se dočteš na kartě hry.
          Takže statistika s tím má společné to, že pokud bude stále většina lidí hlasovat "správně", ti nulovači výsledek významně neovlivní... Samozřejmě každé číslo je třeba brát s rezervou, přeci jen 100 lidí 100 chutí.
          • Veskoslav
            No zkreslený výsledek vidím třeba u Diabla III samotného. To jsem měl na mysli. A děkuji, já jsem to v tu chvíli o tom "vynulování" zapomněl nebo mi to spíše nedošlo, co jsi tím chtěl říct.
        • Nie som sice ucho, ale zaiste tym myslel to, ze taketo hodnotenia sa pri masovych hrach (rozumej je tam vela hodnoteni) daju ignorovat z 2 dovodov - jednak sa navzajom viacmenej vynuluju fanboyi a hateri, druhak pokial je tam fakt vela hodnoteni, tak to hodnotenie bude jednoducho blizko skutocnosti ('priemeru') nech sa deje co sa deje, vzhladom na to ze trollovia vacsinou nie su majoritou.
          • Veskoslav
            No ono někdy se vynulovat nevynuluje viz Diablo III, kde je asi 800 účtů (počítal to jeden redaktor, já fakt ne:-D), kde jeden účet=1 hodnocení=0. A to už to už ti zahýbe hodnocením:)Ale chápu na co narážíš.
            • ucho
              Diablo 3 je řekněme unikátní záležitost, která byla na PC velmi rozporuplná. a je třeba vzít v úvahu, že zde lidé hodnotili i to stálé připojení k internetu, zničený gameplay aukcemi atd. Diablo 3 má tu nevýhodu, že hra se postupem času mění. Takových her je však minimum a je většinou jasné, proč je průměrná známka taková jaká je. Velmi často průměrné hodnocení uživatelů koresponduje s průměrným hodnocením recenzí, nebo tam není příliš velký rozdíl...
  • Zdravím, nedávno mě znovu chytnul Warcraft 3, a rád bych si vytvořil vlastní jednotku. Ovšem když si dám import (vytvořené) jednotky hry ze stáhnuté mapy, nejde v mapě vidět. A když si stáhnu model postavy z netu, nevím jak ho vložit do editoru. Prosil bych o vysvětlení, díky.
    • pokud si nejakou jednotku stahnes
      import manager > import files
      -potom object editor > units
      zkopiruj si nejakou jednotku, pridej k ni stazenej model a pripadne uprav staty.

      driv jsem v editoru tvoril vic, doufam ze si to pamatuju spravne *1*
      • Jo, to už jsem zkoušel ale nechce to podporovat ten import. Bud to neuzná ten model nebo nwm. Každopádně díky =)
  • GTC 2014

    Mám tu pár obrázků z GTC 2014 (nafoceno před cca 2 hodinami).
    http://minus.com/m9ixUaZBbkwq9

    NVidia představila Titan Z, Pascal (3D paměť, UMA, NVLink), Auto s autopilotem (Tegra K1), IRay VCA a NVidia Jetson TK1.
    • Keyz
      NVidia Titan Z. To by šlo *5*

      A Pascal podle keců toho dost přinese: http://www.forbes.com/sites/jasonevangelho/2014/03/25/nvidias-next-gen-gpu-pascal-to-incorporate-new-technologies/
      • Uz nech konecne prestanu dojit Keplera a pohnu sa dalej :(
  • Veskoslav

    Diablo III RoS

    Všichni, kdo mají rádi výzvu, tak po třech hodinách ve hře je to masakr. Jeli jsme ve třech a začínali na TIII, postupně jsme to snížili na TI a uvažujeme o dalším snížení. Dostáváme solidně na prrdel a s vyšším levelem postavy je to ještě těžší (level postavy odpovídá levelu příšer). Takže jestli si někdo myslí, že to prosviští na TI sám, tak rozhodně ne. A to tam umírají postavy, co mají D 180 000, T 1 000 000 a healing okolo 15 000. Jinak si kamarád vesele takto zabil svéhou HC postavu barbara s paragonem 187. Elitka měla nakombinovaný frozen, lock, teleport+frozen star.
    • Pro tebe je taky všechno masakr, viz TitanFall apod. hypoviny.
      • Veskoslav
        Co to mektáš? Titanfall je po dlouhé době zajímavá MP hra a jaké další hypoviny? Pochlub se. Vsadím, že jsi ani Titanfall nehrál a jenom papouškuješ názory.
        • Stačila mě beta. Naprosto nulová inovace, spíše downgrade hratelnosti a všichni tu víme, že vyžíváš v hypovinách. *3*
          • Veskoslav
            Opravdu? Povídej, přeháněj. A downgrade hratelnosti? V čem? No jinak asi nemá smysl se s tebou bavit, protože evidentně řešíš mě než hry, ale nechám Tě při tom.
            • kennyB
              Hmm, jediná rada potom je ji nehrát, když se ti nelíbí. Nebo snad nemůžeš v noci spát, díky TitanFallu???
            • Hra na 360 ještě nevyšla a navíc jí má jiné studio a to rozhodně není omluva, že hra má textury jako v Doom 3(mírná nadsázka). Těch počet hráčů uzamčen na 6v6 je blbost. Mohli udělat např. 6v6 a větší mapy pro 10vs10. Prostě odfláklá hra a tohle já neberu
            • kennyB
              fast: hra ale vyšla i na x360, takže není jen na next-gen. A to, že je tam méně hráčů je jen dobře, vem si, že by tam běhalo 16 až 32 hráčů v titánech najednou *7*
            • Co ti mám říct, že ta hra nepřinesla skoro nic nového, že přinesla malé mapy a méně hráčů než jsme byli zvyklý, ačkoliv je to next-gen, tak ta hra vypadá hůře než old-gen hry viz BF3. A ty sis tady z toho ucvrkl do kalhot.
      • kennyB
        TitanFall není špatná hra *3*
    • Keyz
      Tedy není možné to hrát sólo? To je škoda.
      • Veskoslav
        Je to možné hrát solo. Dáš si jenom normal/hard/master obtížnost.
  • Armored Warfare

    Jak si myslíte, že si povede Armored Warfare a War Thunder Ground Forces? Jestli můžete, zahlasujte i v malé anketě na konci tohohle článku: http://mujsoubor.cz/magazin/armored-warfare-a-online-tanky-potreti
  • http://steamstat.us/
  • Chtěli byste si vyzkoušet, jaké to je být medvědem? Pak přispějte na Kickstarter titulu Bear simulator.

    https://www.youtube.com/watch?v=67tNwTtH0qE .. winter is coming
  • Servery titulu Titanfall se dočkaly prvního patche.

    Doufam ze to bude mit nejaky pozitivni vliv na fungovani samotne lobby, protože to je jednoznacne neslabsi clanek cele hry. Když odejdete z nejakeho duvodu z konkretni hry můžete se spolehnout ze pokud nezmenite mod nebo region lobby se pokusi vas aspoň dvakrát znovu pripojit do toho samého "zapasu", coz je vylozene na pest. *16*
    • Haha, hry bez soukromých dedikovaných serverů jsou opravdu komické.
    • Tak je to spravne. Nesnasim leavery. Pokud odchazis ale zjevne mas cas hrat, tak ses hnusnej leaver. Ten nejakej duvod je, ze prohravas, ne? Nebo mi ted reknes, ze nesnasis tu mapu a nevydrzis na ni tech 10 minut co tak zapas trva?

      Nejslabsi clanek cele hry jsou hraci, co zdrhaj uprostred zapasu a oslabi tak tym, protoze nez hra dohodi novyho, vzdycky to trva.
      • kennyB
        Jo, tak tohle je fakt hnus. Asi to dělaj pro super statistiky *11*
        • Veskoslav
          Pokud opustíš zápas před koncem, tak se nezapočítají.
  • Keyz

    PC verze hry Titanfall se zřejmě brzy dočká podpory 4k rozlišení.

    K čemu to je u MP hry? Stejně dobří hráči hrají s minimem efektů aby bylo lépe rozpoznat co kde je a FPS byly odpovídající
    • To je úplně jednoduché, vidět víc věcí na delší vzdálenost, o detailech nebyla řeč. To je jako kdybys napsal, že je lepší hrát 800x600 než 1600x1200
      • Recenzent
        v progamingu se dřív na 800x600 hrávalo třeba COD2, právě kvůli vyšším FPS a lepší přehlednosti.
        • tak to sem asi divnej, ale já si spíš všimnu, když se pohne 16pixelů než čtyři. *1* V některých hrách na větší vzdálenost to je u mě doslova nevidět/vidět. 4 px vs 0
        • Tak v CS je to stejný a hlavně hrát 4:3
        • Duvod vyssiho fps je logicky, ale jaksi uz nechapu, jak muze byt hra v nizsim rozliseni prehlednejsi, nez pri rozliseni vetsim.
          • Protože když stojíš nehybně a koukáš do velkého prostranství v rozlišení 800x600 a něco se někde pohne, ihned to kvůli hnusnému rozlišení zpozoruješ. Při vyšším rozlišení a obecně lepším nastavení jsem si mnohdy nepřítele ani nevšiml a spoluhráči na mě na Ventrilu hned křičeli "Hej, vždyť ti tam proběhl!". Alespoň takhle to bylo u mě v dobách hraní COD2 / COD4.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit