Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79619 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • zaty

    CRPG Book Epub

    Zdarec,
    Všiml jsem si, že CRPG book byla chvíli k dispozici v epub formátu, bohužel jsem si toho všiml až dnes, kdy už elektronická verze na webu knihy není ke stažení, z důvodu vydání papírové verze. Nemáte někdo staženou tu epub verzi, že byste mi ji někam uploadli?
    Předem díky
    • MickeyMutant
      Můžeš si stáhnout PDF verzi a převést třeba tímhle do EPUB, když už to nutně potřebuješ v tomhle formátu.
      • zaty
        Díky. Kámoš našel ještě 1.0.4 v pdf a 1.0.2 v epub. Nebudu to tady dávat veřejně, ale kdo by chtěl, tak mail na radim@zaty.eu, pošlu link na stažení. Calibre je fajn, používám ho na konverzi z různých formátů na azw3, ale zrovna u pdf dává dost tragické výsledky, zvlášť u knih se složitější sazbou.
        Ale i tak díky za snahu.
      • Xspy

        Netušil jsem o čem je řeč ... ale teď v tom už půl hodiny ležím ;) Díky chlapci , tohle je živá historie !
  • SalemCZ

    Nepotvrzeno: Geralt na chvíli opustí svět Zaklínače a objeví se v jiné hře.

    tak pokud to nebude nějaký odkaz ve cyberpunku, tak typuji Soul Caliber, nebo tak něco.
    • jamar28
      Docela by zapadl i do Monster Hunter World. *1*
  • MickeyMutant

    Bandai Namco oznámil novou anime strategické RPG pro PS4 s názvem Record of Grancrest War: Quartet of War. (+ video)

    Během psaní téhle bleskovky došlo k jednomu nečekanému telefonátu, dvěma prokrastinačním klikům na zajímavé odkazy a rozptylujícímu příletu a odletu holuba na okenní parapet pokoje s pracujícím bleskařem.
    • braveman
      Já si říkal, že mi je ten holub nějakej povědomej... Mohl jsi alespoň vrknout :)
      Díky.
  • MickeyMutant

    Mario je opět oficálně instalatérem.

    Japonský soud s definitivní platností rozhodl, že byl v seznamu instalatérů veden oprávněně.
    • Ty člověku umíš zvednout náladu. *4*
  • SalemCZ

    Nevím jestli je to regionální

    Factorio má druhý nejlepší hodnocení na Steamu (mezi prodávanýma věcmi) . http://store.steampowered.com/search/?sort_by=Reviews_DESC&filter=topsellers
    • madPav3L
      To jsi si všiml celkem pozdě, na vrcholu je od vydání na Steamu :)
  • SalemCZ
    Když bude teď v PS plus ten Bloodborne, jaký by jste řekli že je hlavní rozdíl o proti DS, spíš v mechanikách než v prostředí. (DS jsem hrál jenom jedničku)
    • jsou tam mechaniky regain a insight, regain způsobuje, že útočením způsobuje že se healuješ, regain funguje variabilně, takže ne na každého bosse to 100% platí, insight způsobuje změnu okolí, náročnost bossů a nepřátel. Jsou tam střelné zbraně, které vlastně fungují jako parry, fungují velice dobře, takže parry je tu mnohem přirozenější a intuitivnější než v Dark Souls, nemůžeš se teleportoval z oblastí do oblasti, musíš vždy přes hub, nejsou tam prsteny, skládáš si vlastní runy, nejlepší runy najdeš v dungeonech, musíš hledat kalichy a postupovat dungeony, abys našel nejlepší runy. Je to poměrně jiná hra a jinak se to hraje, ale pokud máš základy z DS, nebudeš problém se chytnout. Náročnost bossů je masakroidní až v DLC, jinak je to tak nějak přejemně náročné.
    • WhySoSad
      A ještě je velkej rozdíl v healování, lahvičky neboli Blood Vials musíš kupovat nebo sbírat, můžeš jich nést max 20 a když umřeš tak se ti po smrti doplní z tvé truhly, pokud tam nějaký máš nasbíraný, pokud ne, tak musíš sbírat Echoes aby si mohl koupit další, na začátku jsem s tím měl celkem problém. Vyčistil jsem celou oblast, umřel u bosse a najednou jsem po oživení měl třeba jen 2 lahvičky a s tím se na bosse nedá, takže sem musel běhat pořád dokola stejnou lokaci abych nafarmil dost peněz. Nic moc.
    • Je to rychlejší. Máš míň zbraní, ale za to jsou mnohem variabilnější, a všechny jsou použitelný až do konce. Začátek je docela tvrdý, ale konec je fakt jednoduchý.
    • WhySoSad
      Mnohem agresivnější co se týče taktiky, musíš mnohem víc útočit, obrana spočívá jen v úskocích. Taky se mnohem víc využívá parry. Celkově je ten pohyb rychlejší.
  • Draken69CZ

    Detroit Become Human

    Fajn že tam budou CZ titulky, ale tohle je zas pěkná prasárna *10*

    https://www.youtube.com/watch?v=UXUMZr8ErGo
    • No jo AMD zase vydalo nové ovladače a nádavkem další řadu grafických deakcelerátorů pro těžaře ;)
    • ucho
      zase neříkej hop, dokud nepřeskočíš. na porovnání prý bylo použito nějaké hodně komprimované video.
      tady jeho videa rozebírají: https://www.resetera.com/threads/detroit-become-human-2016-vs-2017-vs-2018-graphics-trailer-comparison.27278/
      prostě počkej, až hra bude venku, pak hodnoť vizuál ;)

      edit: a tady máš záběry z listopadu 2017: http://www.gamersyde.com/hqstream_detroit_become_human_pgw_gameplay_1-41340_en.html
  • ucho

    Celkové náklady na hru Kingdom Come: Deliverance se vyšplhaly k 750 milionům korun.

    ta cena jim pěkně vylezla.
    pro porovnání Skyrim: https://www.statisticbrain.com/skyrim-the-elder-scrolls-v-statistics/
    první týden se ho prodalo 7 miliónů kopií.
    • x_ander
      No hlavně podle toho tvého odkazu stál Skyrim v přepočtu na Kč o cca milliardu více.
      • ucho
        a to je ta krasa srovnani. ano, stal vic. jak pises dejme tomu o miliardu. a prvni tyden prodal zhruba 7x vic. a ted prichazi to kouzlo matematiky a statistiky ;)
        • zaty
          Vzhledem k tomu, že mě statistika tak trošku živí (Data science a Machine learning) tak si rád přečtu, co zajímavého jsi z těch dat vyčetl. Rozveď to, prosím.
          • ucho
            mozna by ses tim chlubit nemel. jestli z tech dat nic vycist neumis, tak jsi nekde udelal chybu. ale mozna je to jen dusledek tve snahy rypat a nedochazi ti kontext cele diskuze. kazdopadne kdyby te opravdu zajimalo zpracovani nejakych dat o vyvoji her z pohledu nakladu, narocnosti a navratnosti investice, klidne ti to vypracuji. zadarmo to ale nebude. jestli mas zajem, dej vedet na mail.
          • Tak teď už chápu, proč máš nutkavou potřebu provokovat a urážet. I ten avatar už chápu. Lidi jako seš ty jsou attention w*ores z povahy věci. Nedostatek sociálního kontaktu, viď? S číslíčkama si nepopovídáš.
    • Jack1947
      Náklady na ostranění bugů číní tak 50dolarů - . - suma sumárům... hra zůstane rozbitá.

      Co ta hra zůstane hloupá protože nikdo nebude znova vymejšlet způsoby jak opravit blbou ai a chyby.
      • Still
        Podle Viktora Bocana napřed opraví bugy a pak se soustředí na vylepšování mechanik.
        Takže tenhle tvůj slint je jen tuna keců, jako vždy :)
        • Jack1947
          Díky moc za názor na mě, hodně si toho cením *14*

          Cévka nějak vylétla ? :P
          • S anonymama se nebavime.
            • Jack1947
              Cože ?
      • Celych padesat? To bych mohl Vavrovi pujcit. *5*
    • PreidaQ
      Ale tak to KC:D nakonec nebude zase takové terno, jak se občas říká..? Možná, se s přehledem zaplatí vývoj, možná skoro i další akt, ale že by se z aktérů stali zazobaní miliardáři, tak to asi ne.
    • Tilwaen
      Podle mě je blbost v tomhle - a nejen v tomhle - Skyrim s KCD porovnávat. Nic to nevypovídá ani o jedné hře. Konkrétně třeba u počtu prodaných kopií se vůbec není čemu divit - s trochou nadsázky zde před Skyrimem nic podobného v podobném rozsahu nebylo a Skyrim měl masivní reklamní kampaň.
      • ucho
        proč je to blbost? vypovídá to třeba o tom, kolik nalil kdo do jaké hry a jak velká byla návratnost. lze tedy porovnávat komerční úspěch. samozřejmě chápu, že KCD je nová značka, že ta reklama nebyla tak velká. nechci tím KCD něco vyčítat, vydělává slušně. ale když si vezmeš, kolik lidí dělalo na Skyrimu, jak dlouho ho dělali a kolik peněz do něj nalili, že to byl mega úspěch. když se KCD zbaví bugů, získá si jméno a udělá zajímavý další díl, lze očekávat větší úspěch.
        ano, o samotných hrách to nevypovídá, ale z pohledu statistikofila je to zajímavé.
        • skaven
          statisticky to bude zaujimave ak vyjdu este 4 dalsie pokracovania Kingdom Come, a predajnost 5teho dielu porovnas so Skyrimom(a budu tam aspon chvilu lietat draci...mozno aj dozadu)
          • ucho
            ne, statisticky to je zajimave uz ted. stejne jako kdybych vzal data ke hre, kterou delali jen 4 lidi a delali na ni rok. taky na tom bude zajimave sledovat navratnost vynalozenych prostredku a potrebna prodejni cisla. opravdu neni potreba porovnavat 5. dil se Skyrimem, tim ziskas jen informaci o tom, jakou si serie dokazala vybudovat zakladnu. to je ted dobre jen pro lidi, kteri si chteji premerovat pindiky, ale o to mi tu neslo. takze si setri to fanbojstvi na nekoho jineho a nevytahuj hned ty pindiky z kalhot ;)
            • skaven
              zaujimave asociacie, ale fakt mojho pindika nedostanes :)
              KC este nemam, a Skyrim ma nebavil, takze pisem cisto teoreticky.
  • Lukyz

    Metal Gear Survive hrálo současně maximálně 7713 hráčů, tedy výrazně méně než předešlý Metal Gear Solid V (maximum 90952 hráčů).

    *1* *1* *1* #fuckonami
  • SalemCZ

    Obrazem: Infografika k titulu Black Desert Online 2, který si vyzkoušely již tři miliony lidí, vytvořená při příležitosti druhých narozenin této hry.

    Jsem ani nevěděl že už vyšel druhý díl a už má na kontě 2 roky, tak happy b
    • Jack1947
      https://www.blackdesertonline.com/news/view/1080

      Zajímavej překlep *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit