Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79619 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jackův překladač

    Prosím, už někdo napsal ten program, co by ty jeho bláboly překládal do řečí nás lidí? Pokaždé když čtu, tak nevím, co tím vlastně chtěl říct. Tak nesrozumitelně snad píše jenom moje andulka, když píše náhodná písmenka, když poskakuje po klávesnice.
    • Tilwaen
      Převod (nepseudo)náhodně generovaných slov do smysluplné věty by měl asi dost netriviální algoritmus *9*

      Mimochodem, připomnělo mi to
  • Miserius

    Ryse

    Ryse na meta po 34 recenzích 61%.. Ach jo, to ty launch tituly dopadly...
    • God-of-War

      Internetový prohlížeč PS4 je pětkrát rychlejší než prohlížeč konzole Xbox One.

      A ty si, od Srajteku, cekal neco lepsiho? *4*
    • Vrook
      Já jsem moc rád, že launch tituly dopadly tak, jak dopadly. Alespoň můžu uskutečnit svuj plán, počkat si na nějaký slim verze nebo prostě první odladěnou verzi PS4, u který budu mít jistotu, že se mi neporouchá a nebudu mezitim muset naříkat, že bych si zahrál to nebo to. Koupit si na launch PS4 a měsíc na tom hrát Knack, než mi ta konzole vybouchne, o to moc nestojim. *15*
    • rancor1223
      Popravdě nevím koho to překvapuje. Jediné video z té hry, které dobře vypadalo, bylo to úplně první (a to jen proto, že se na to hezky koukalo, gameplaye tam taky moc nebylo). Jak ukázali normální gameplay a ne předskriptovanej tunel, bylo z toho hned jasný jak to dopadne.
    • ucho
      něco mi uniklo? to už se prodává i Xbox One?
      • Veskoslav
        Od zítřka se prodává.
      • Jack1947
        Copak mas o nej zajem... http://www.eurogamer.net/articles/2013-11-21-where-can-you-still-buy-an-xbox-one mas mozna jeste sanci (spis ne).
    • No mam z tech novych konzoli takovej pocit, ze to uspechali. Nevim, kdo to tlacil vic, jestli Sony nebo MS, ale ty launch tituly na to ocividne doplatily a ze to ani zadne pecky nebyly, o poctu se ani nema cenu bavit.
      Mno a nadsenej nejsem ani z jedne konzole uprimne. Nevidim ani znacny technologicky a vykonovy pokrok a ani nic jineho, proc bych si mel rict "jo, to musim mit"
      • Nevidíš výkonový pokrok? A koukal ses vůbec?
        • Jasne, ze vidim(pouzil jsem slovicko "znacny"). Ale podivej se, jaky skok je mezi PS3 a PS4 a jaky skok byl u predchazejici generace. FullHD je vrchol chlubeni jednotlivych her, nez-li standard, stabilnich 30 fps jako bomba, kterou se tvurci chlubi? To ma byt ten skok?
          A kde je nejaky vykon navic pro pokrocilejsi AI, komplexnejsi fyziku a jeji vetsi nasazeni v ramci interaktivniho prostredi?
          A podivej se na to ve vztahu k vykonu PC. Predchozi generace pri launchi koukala vykonove na PC mirne shora, tentokrat je tomu naopak. Jak to asi bude vypdat tentokrat, kdyz uz predchozi generace brzdila graficky pokrok ve hrach zhruba od pulky jejich zivotniho cyklu?
          A tva zminka o launch titulech vs. titulech ke konci je taky trochu licha, vzhledem k tomu, ze tentokrat tu mame konzole postavene na velmi zname architekture vs. Cell v PS3. To co dostanou vyvojari z PS4 rekneme za rok (a mozna ani to ne) bude pravdepodobne maximum, co z te konzole pujde vymacknout, aniz by netrpely jine parametry her.
          Proste nevidim nic, proc bych si mel rict: JO, TO JE PECKA, TO MUSIM MIT. A to nemam na mysli jen vykon, ale jakoukoliv pridanou hodnotu, neco noveho, neco navic. Nic proste. Snad krome tech socialnich ficurek, kterymi jsou ty konzole prolezle.
          Ostatne i sama cenovka by ti mohla napovedet, ze tentokrat tu mame co docineni s podstatne mene vykonym a technlogicky vyspelym zarizenim, nez tomu bylo u predchozi generace.
          Vzdyt ty konzole jsou postavene na Jaguar architekture, kterazto byla primarne vytvorena pro prenosna zarizeni jako tablety, netbooky apod. Z toho si taky muzes udelat obrazek o vykonu. Jedine plus, ktere z toho prameni je nizka spotreba.
          A ackoliv si casem jednu (mozna obe) konzole casem koupim, tak z nich rozhodne nejsem nikterak nadsenej. Proste jsem cekal neco vic, ale to je asi muj problem. *3*
          • Ano, 512 a 8192 je opravdu zanedbatelný pokrok oproti minulé generaci. Skok ve hrách je zatím prakticky nulový, což je normální, jak jistě dosvědčí každý, kdo si něco pamatuje.
            PS3 a Xcrap se na PC dívaly shora leda tak na frontě CPU, které bylo zbytečně silné. Srovnej si doporučené HW požadavky na Battlefield 2 a parametry těch konzolí... A znovu říkám, konzole a PC se takhle nedají srovnávat.
            Velmi známá architektura? Asi proto dneska tolik her využívá multithreading. Ale to uvidíme za ten rok nebo dva (pokud ovšem na tohle nemáš nějaké zvláštní vzdělání).
            Samozřejmě. Žádná konzole nemá killer-featuru, je to jen o exkluzivních hrách :)
            • Jack1947
              Ovsem konzolisti kdyz budou chtit hrat, drive nebo pozdeji si dane zarizeni stejnak budou moci a radi poriidi. O tom bez debat. A na tom to stoji a pada. *4*
            • rancor1223
              Při vydání X360 a PS3 byly síly přinejmenším vyrovnané. Hry jak na konzole tak PC vypadaly stejně pokud vím. A co jim chybělo na výkonu doháněly unifikovaností systému. A tak tomu bylo po cca 3-4 roky než se PC začalo výrazně vzdalovat.
              A k tomu pokroku nové generace, Pokrok tam je a dokonce i značný. Problém je, že je zoufale nedostačující na dnešní potřeby. Ale co si budeme nalhávat, ono to technicky není možné udělat tak aby konzole další alespoň 3-4 roky vydržely. Pokrok se každým rokem zrychluje. A náklady na vývoj a následnou výrobu takových strojů by byly astronomické. je ale pravda, že přestože takový pokrok nemohl být očekáván ani největšími optimisty, to co tam nakonec dali je skutečně výsměch.
        • Tilwaen
          Těžko říct, jestli to nemyslí vzhledem k PC, protože rozdíl mezi PS3 a 4 je dost značný; také při release PS3 na tom byly konzole v porovnání s PC mnohem lépe, než si stojí dnes.
          • Ale porovnávat konzoli s PC je přece hloupost ;)
            • mozna to byla blbost driv, ted to oboje je architektura x86, takze konzole = exkluzivne omezeny PC, to se da krasne srovnavat *6*
            • Tilwaen
              Neříkám, že ne, ale v době vydání PS3 to zas taková hloupost nebyla *4* Teď už je to trochu o něčem jiném.
            • Jack1947
              To je, konzole byli vzdy na hry a vykon byl dostacujici (aspon z pocatku), pc s konzolemi se porovnavat proste neda.
          • Jack1947
            No to je mozne, dneska se to ale bere vzhledem k moznostem a novy hardware otevrel nove cesty novym lepsim projektum a grafice, technickym vymozenostem ktere diky omezenemu vykonu nebyli "tehdy" kdyzspozici a ted ted je situace trochu jina. PC je opet vice na vrcholu ale ve hrach bude vest onzole (opet).
        • Jack1947
          Ne takovy co byl PS2 z ps1 ci PS2 - PS3(X1-360) ... takovy urcite ne jiste nejaky tam je , pokud se da tedy mluvit o grafice (lepsi textury, vyhlazenejsi lepsi prace se svetlem a stiny a vic se to priblizilo opet uveritelnosti )
          • Aha. On je docela rozdíl mezi výkonem železa a výkonem, který je vidět.

            Ale i v tom případě je mluvení o nějakém jiném rozdílu blbost, podívej se na launch tituly PS3 nebo X360...
      • Jack1947
        Pozdeji, doby kdy byly nove konzole technologicky ookrok jsou uz asi pryc staci vydrzet par mesicu da se to do kupy, ver tomu. *3* Mozna zmenis potom nazor.
    • Jack1947
      Chtel jsem zminit no ze, uz jsou Recenze Launch titulu a prave celkem priznive jak PS4/XONE. To asi neplati pro Ryse, je to tedy opravdu Launch titul ktery se tolik nepovedl... tak bohuzel to je ceho se dalo obavat tak zapadne no. Skoda. *9* Ovsem ostatni hry jsou uz natom lepe.

      Treb jen namatkou Forza 5 8+ hodnoceni, Dead rising3 taktez Killer instinct PS4: Killzone:Shadow fall 8 Resogun 9 Flower 9,5. Knackj treba nic moc kolem 6 a mene.
  • C-BEAM

    Internetový prohlížeč PS4 je pětkrát rychlejší než prohlížeč konzole Xbox One.

    spotreba v idle:

    PC i7 + GTX Titan : 80W
    PS4 : 90 w

    *1*
    • frag.ment
      Já teda nevím, ale svou PS3 hned vypínám, když nehraju nebo nesleduju filmy.. narozdíl od PC, který mi běží celý den. Takže nějaký idle u PS4 je mi celkem šumák, předpokládám, že bude startovat alepoň stejně rychle jako PS3 a těch pár vteřin do menu mě nezabije.
      • C-BEAM
        nová konzole majú slúžiť ako multimediálne centrum - film, tv, internet. Ak ti nevadí, že pri pozeraní BR filmu tu bude žrať skoro 100 W tak prosím *1*
        • frag.ment

          Store?

          Tak to mi opravdu vadit nebude, myslím že na účtě za elektřinu to nijak závažně nepocítím..
    • Prosím, porovnej mi taky cenu.
      • C-BEAM
        si ju nevieš porovnať sám ? čo to zmení na fakte že spotreba konzole v nečinnosti je doslova absurdná ?
  • Jack1947

    Druhá vlna největšího výzkumu o českých hráčích online her vás potřebuje! Vyplňte dotazník a pomozte...

    Tak uz 2hej dotaznik dneska, i kdyz tohle bylo tak... pro zabavu, (online hry nehraju). *4*
    • MickeyMutant
      A první byl Rorschachův test nebo korespondenční falometrie?
      • Jack1947
        Nemuzu odpovedet, nic z toho to obavam nebylo. *3*
  • ringmancz

    Gran Turismo 7 dojede do obchodů v příštím roce.

    možná tak nějakej Prologue, jinak to bude odfláklá konverze šestky
    • mikrotransakce nepockaj...
  • Warriosparky

    WARHORSE WORLDWIDE PITCHING TOUR 2013

    Nový Warhorse blog
  • stratego

    prosim vyplnte :)

    predem se omlouvam za "spam", ale pokud se zde najde par ochotnych jedincu, obetovat max. 5 min zivota, aby pomohlo me pritelkyni s vyzkumem do skoly, tak prosim vyplnte

    http://www.kvalita-cena.vyplnto.cz

    dekuji :)
    • Tilwaen
      Pochopím, když chceš do dotazníku pohlaví a věk, tady by se dala sežrat i ta výše příjmu, ale co tam má co dělat velikost obce, ve které žiji, a počet osob v domácnosti? Jakási divná agregace dat.
    • Jack1947
      Z nudy jsem to vyplnil. *3*
      • Ty se obecne hodne nudis co? *1*
        • Jack1947
          Jen kdyz nemam moc co hrat, proc ? *7*
          • V neděli si vypsal pět her, který momentálně hraješ s dodatkem "a dalsi ... rozehraju jeste nejakou starsi at mam co hrat" a teď po čtyřech dnech už nemáš moc co hrát? *7*
            • Veskoslav
              Ale přesně to děláš.....Máš to tady jako nějaký Jackův bláznivý deník.
            • Jack1947
              Ale jo, nehraju porad... vubec to je fuk ne vzpovidat se zde nemusim.
            • Veskoslav
              Jsem si chtěl upirátit AC IV, abych si to vyzkoušel, ale po instalaci mi ten parchant našel Uplay a psal, že tam něco nemůže najít. Tak jsem se na to vykašlal a zítra si to jdu vyzvednout. Podle recenzí to je dobrá hra, tak uvidím.
            • Osud hardcore warezáků...
            • Veskoslav
              Jack, ten dohraje hru ještě než ji stihne nainstalovat:)
    • Má to tam frajerka *3*
  • Miserius

    Na PSN se objevily trofeje z doposud neoznámeného DLC Assassins Creed IV: Blackbeard’s Wrath.

    Hm... Aspon ze Blackbeard, na to jak ho všude ukazovali tam byl žalostně málo
    • Bohužel, nejde o singleplayerové DLC, ale přídavek do Assassin's Creed 4 přidá tři nové hratelné postavy do multiplayeru
    • Jack1947
      Jo, presne nejslavnejsi pirat ( ono asi si ho schovavali pro to DLC.) Hlavne pro Next gen , pak by se dalo pochopit.
      • Miserius
        Bylo to ještě horší jak Vaas, cela reklamni kampan zalozena na něm a najednou prd a temer tam nebyl
        • God-of-War
          S tim Vaasem, to bylo hodne trapny, to mas pravdu..
          • Tilwaen
            Vždyť Vaas byl nejzajímavější postavou z FC3, po jeho smrti se už tak nějak hráč neměl na co těšit. Ale máš pravdu, jeho zabití bylo opravdu takové trapné. To byl dle mého celý problém FC3 - příliš velký důraz na jakési metafyzično, které způsobovalo možná tak jen WTF momenty, než že by hru nějak zásadně obohacovalo.
            • Jack1947
              Ona ta hra celkove upadla a ke konci se ritila z celkem uchazejici sandboxove akce, do vod mysticna a byl na to az moc velky duraz. Rozhodne ale zabavnejsi nez Far cry 2 kde se clovek mohl k uzoufani undit prejezdy z bodu a do b a respawnem protivniku do nekonecna na zachytnych bodech a vrchol byl kdyz uprostred nebo pred misi mu dosli zivotne dulezite leky na malarii. Zaparim si Far cry 1 urcite, opet to jsem hral jen chvily a mel bych si to zahrat cele. A to je hra z roku prosim 2004. Stale ma co nabidnout.
        • Jack1947
          Vaas kdyz jsme u nej tam byl, celkem dost ve FC3 tady Blackbeard kdybych nevedel o koho se jedna mozna bych ani nevedel ze tam nekdo takovy byl... skoro by si zaslouzil vlastni hru.
  • EA neplánuje vydávat nový Battlefield každý rok.

    Dekujeme ze nehodla vydavat kazdy rok!!!!
  • Hanzales

    Fandící davy ve Forza Motorport 5 budou nakonec zřejmě ve 2D.

    Mně hlavně vždycky praští do oka, když se postavy v davech opakují, což ještě není nic tak strašného, pokud nějaká typoska v brýlích a modrém tričku nestojí hned 2x těsně vedle sebe :)
    • dvojcata, ganz logisch *5*
      • Jack1947
        3D je moc nakladne na vyvoj, navic kdo sleduje publikum u zavodni hry. *4*
        • Hanzales
          http://www.youtube.com/watch?v=wRUMvlejmaM&hd=1
          • Tilwaen
            Ta je aspoň správný troll *1*
          • ringmancz
            se teď budu v závodních hrách dívat, jestli tam není tenhle easter egg

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit