Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • O vývoj Dark Souls 2 se postarají hlavně nováčci (T. Shibuya a Y. Tanimura), Miyazaki bude jen dohlížet

    Zatím bych nedělal unáhlené závěry z jednoho videa a oznámení. Vývoj hry je teprve v zárodku a ještě nastane spousta změn. Počkal bych minimálně na ukázku gameplaye a teprve pak vynášel soudy.

    Buďme upřímní. Hra zpřístupnit potřebuje. Netvrdím, že by se z ní měla stát casual ptákovina, ale minimálně komplexní tutoriál hra potřebuje jako sůl. Nápisy na zemi nestačí a potenciálního hráče odradí. Pak hlavně v Dark souls byl problém (kvůli otevřenosti prostředí) najít správnou cestu a obecně hráč neznal ani ten cíl samotného hraní (památný výrok o dvou zvonech si všichni pamatujeme...), což hru v očích mnoha lidí degradovalo na mlátičku bez hlubšího smyslu. Obecně by to chtělo větší možnosti osvojení základních herních prvků - kdo z vás věděl, jak funguje upgrade zbraní, co je to poise, jak se dostat zpět na začátek hry, do světa v obrazu, aniž by musel studovat wiki/youtube? Já tedy ne. Jistě, hra na tyto věci upozorňuje. Ale chtělo by to trochu více.

    Takže asi tak.
    • Keyz
      Stačí záznam úkolů a případně rozhovorů.Pak když jsem ke hře vrátil fakt jsem nechápal co mám dělat a kde.
      Sice hezké,že se vše nedovíš najednou,ale když se to nikam nepíše a nehraješ to pravidelně tak se může stát,že část toho zapomeneš.
      No a zapínatelná mapa by pro hodně lidí bodla.Navíc je divné,že mapu tam nikdo nemá když to město musí znát.
      Pro mně hlavně ten deník.
      • Malleth
        Na Dark Souls je právě super že mapa není absolutně potřeba. Svět je tak dobře navrženej že se v něm dá orientovat zcela přirozeně bez mapy nebo GPS. Člověk si tak prostředí i víc užije.
        • Navíc si myslím, že by se ta mapa dělala a používala blbě, protože je svět DS hodně vertikální a všelijak se na různých výškových úrovních proplétá mnohem víc než (např.) Skyrim.
          • Malleth
            To jo. Museli by udělat mapu ve stylu Metroid prime, nebo Dark Forces.
            • No hlavne by mapa pri prvnim pruchodu uplne znicila atmosferu, ze nemas paru kam jdes, jak hluboko to vede, kde proboha konci tenhle tunel atd. Mozna snad mapa, nejakej car pergamenu, ne zrovna zachovalej, jen s pozustatky puvodne na nem nakreslene mapy. Pochopitelne bez ukazatele, kde se zrovna nachazis. A nebo jeste lip, mapa, ktera by sama zakreslovala mista, ktera uz jsi navstivil.
      • To mi přijde zase až moc umělé. Hra je docela malá, takže po pár dohrání si většinu věcí zapamatuješ. Krom toho měli na práci jiné věci než psaní map. *1*
        A deník ti hru moc neosvětlí, nebo ti snad ukáže herní mechanismy? Tohle mi přijde spíš jako berlička pro línější hráče...

        Stačí víc informací. A jak ENB řekl, mohli by zlepšit UI. Stačí tyhle dvě věci a ta hra bude snadno GOTY.
        • Po pár dohrání.

          Řekni mi koho by mělo bavit dohrát nějakou hru několikrát jen aby se jí naučil.Když už člověk hraje hru znovu od začátku tak snad pro to že ho bavila a ne aby pochopil to co se mu nepovedlo na poprvé.
        • Keyz
          Po pár dohrání.

          Já to mluvil o tom když hru nehraješ pravidelně.Pak se deník hodí to samé mapa.
          Není to leností a prohlašování,že to je tak HC.Grimrock to má skvěle.Možnost volby.
          Zde ta volba chybí.Fak nevím co jsem měl dělat když jsem to po pár dnech zapnul.A tak moc mně to nebavilo abych si to psal.
          • Hele me se mapa do pameti zaryla castym prochazenim lokaci do bodu posledniho umrti, takze mi pri hrani urcite nechybela. Dark Souls jsem hral, odhadem, v casovym rozpeti tak tri mesicu, s nahranim cca 150 hodin. A uprimne, lokace a jejich navaznosti si pamatuju i ted, tydny po dohrani.

            Jinak formulace 'přímočařejší a pochopitelnější' ve me velkou duveru nevzbuzuji. Dark Souls prece chceme narocny, nekompromisni, i s nekolika sousedy pohorsujicimi se nad vasim, v posledni dobe castym a hlasitym kletim. To k hrani Dark Souls zkratka patri a v to samy budu doufat i u dvojky. A mozna by mohlo dokonce prituhnout .)
  • "Web pomůže rodičům vybrat vhodné počítačové hry"

    http://jakouhru.cz/

    haaa
  • Údajné vývojářské studio Moby Dick Studios prý pracuje na zcela nové (PS3 a X360?) hře s názvem Phantom...

    je to vono je to vono ,jsem nadsenej, kupuji hd collection a jdu nato *14*
  • MishKonn

    O vývoj Dark Souls 2 se postarají hlavně nováčci (T. Shibuya a Y. Tanimura), Miyazaki bude jen dohlížet....

    Hardcore hráčský svět právě vybuchl radostí a oslavuje ve stylu Ewoků ve Star Wars: EpVI.
    • Celý internet praská ve švech po náporu podobných názorů. Všude se dá dočíst, že DS skončilo a bude z toho klasické casual západní rpg. Netvrdím, že to zní nějak povzbudivě, ale přece jen bych si počkal na víc informací a hlavně na ukázku gameplaye. Máme k dispozici jen jedno video a interview. A koneckonců, první trailery na obě předchozí taky nevypadali nic moc a spousta nejvíc hardcore hráčů remcala, nelíbily se jim změny v Dark souls a nakonec tu hru milovali...
    • Caincz

      O vývoj Dark Souls 2 se postarají hlavně nováčci (T. Shibuya a Y. Tanimura), Miyazaki bude jen dohlížet....

      tisíce hlasů vykřiklo a bylo umlčeno...podle mě prostě po ohlasech z pc verze se rozhlodli, že udělají klasický rpg západního stylu. Některý hry prostě mají zůstat na konzolích :(
      • To je trošku nelogické. Pc verze se zas tak moc neprodávala (ale není to špatné) a navíc se od konzolové moc neliší (pár věcí je jednodušších a pár obtížnějších)...
        • USER47
          Oni snad někdy zveřejnili prodejní čísla PC verze?
          • ucho
            jakou verzi doporučíte koupit? PS3 nebo PC? slyšel jsem, že v některých místech se na PS3 hra seká.
            • Caincz

              O vývoj Dark Souls 2 se postarají hlavně nováčci (T. Shibuya a Y. Tanimura), Miyazaki bude jen dohlížet....

              Sekání jsem zaregistroval na ps3 pouze těsně před schody do katedrály v Anor Londo a pak v jednom malém pokojíku, kde se skrývá Silver Knight, tamtéž. Jinak podle mě jede hra dobře, nevím, jak na pc, PS3 verzi s klidným svědomím doporučuji.
  • O vývoj Dark Souls 2 se postarají hlavně nováčci (T. Shibuya a Y. Tanimura), Miyazaki bude jen dohlížet....

    A je to tady. Upřímně, čekal jsem nejmíň ještě jednu pořádnou hru, než to přijde ^_^.
  • Cosi

    Green Man Gaming dnes nabízí 30% slevu na XCOM Enemy Unknown a 35% slevu na Football Manager 2013. Nepřehlédněte...

    O den později, takže z toho platí už jen ten kupon na 25% slevu.
    • ucho
      tentokrát to má bleskař dobře, ta akce je na dnes a sleva stále platí:
      http://blog.greenmangaming.com/2012/12/weeks-worth-of-winter-vouchers.html
      • Cosi
        Tak to já koukal jen na ty Miner Wars 2081.
        • ucho
          aha, to potom jo. já zase zrovna na ty miner wars nekoukal :)
  • Seznam vítězů (a poražených) jednotlivých kategorií z VGA 2012.

    no jako každej rok, udělal bych to úplně ale úplně jinak *1*

    The Walking dead je dobrá hra, rozhodně bych jí ale nedal přednost před Dishonored. Mezi TWD a Dishonored je jeden základní rozdíl. TWD dokola hráče upozorňuje na to, jak je výjimečná, kdežto Dishonored vyjímečná skutečně je. Zombíky můžu vřele doporučit. Skvělá atmosféra, silný momenty i gradace napětí. Na druhou stranu prohlášení "vyše rozhodnutí ovlivňují děj", co se pořád objevují na obrazovce, zůstanou nenaplněny...

    No a nejlepší závodní hra. Sorry, ale to je prostě fraška. Forzu Horizon jsem bohužel nehrál, i když jsem dost silně zvažoval koupi Xboxu, ale NFS MW je marketingovej blaf. Omlouvám se všem milovníkům arkádovejch závodů, já je mám taky rád, ale ten jízdní model prostě patří na Iphony, ne na PC/konzole. Navíc je to přeskinovanej Burnout Paradise...

    No jak říkám, každej rok stejný *1* Uvidíme, jestli na příští rok nezapomenou na Far Cry 3, který to do tohohle hodnocení nestihlo. Jestli ho uvidím až za CoD nebo podobnou instantní omáčkou, tak VGA oficiálně ruším *1*
    • Viktor_H
      Je to trochu podraz na hráče. Je mnohem jednodušší napsat výbornej lineární příběh, než vytvořit bohatě rozvětvenej a přesto stále konzistentní (viz Witcher 2, kde se to podle mě celkem podařilo). Když máš jasně danej příběh, můžeš si imho dovolit mnohem větší hloubku, mnohem propracovanější twisty, no prostě celkový pojetí. Když pak takovej příběh vezmeš a narveš do něj iluzi voleb, vyjdeš z toho jako king. Je to ale svým způsobem podvod...

      Já proti tomu ale obecně nic nemám, protože lze zastávat koncept, který sice dává hráči do rukou možnost volby, ale svět mu přece nemusí naslouchat/reflektovat ho (zdravím realitu *1* ). Takové hry se orientují na hráčovu postavu.

      BTW, proto jsem zčásti nechápal např. u ME2 výroky typu: "Proč nemůžu Ilusive mana poslat do *cenzurováno* a raději se přidat k alinaci?" No protože by jim to totálně rozsekalo ten jejich intense adn epic scénář, stálo by to mnohem víc člověkohodin a ještě by to pravděpodobně vytvořilo další a další "plotholes" (d'oh!). Klíčový bylo, aby dali hlavnímu protagonistovi možnost nesouhlasit (což udělali), přestože byl později "semlet" osudem.
      • Vrook
        Tohle je docela o šťouralství. Já si třeba WD zahrál/zahraju (jsem ve 4. ep.) jen jednou a jestli by byl výsledek mejch rozhodnutí ve finále stejnej, i kdybych se rozhodl jinak, a změnila se akorát cesta k tomu výsledku, tak mi je to fuk, ten zážitek tam je a třeba že jen iluze volby, ale je tam taky...
        A jasný.. šťoural to může dohrát pětkrát a pak se vztekat, že to dopadlo úplně stejně. Já se v tom vrtat nepotřebuju a budu si pamatovat jenom dobrej zážitek. Zároveň mi ani nedává smysl dohrát hru vícekrát, abych si v každym pokusu zvolil jinak a viděl tak, co se stane. Pokud je ta volba nějak důležitá, tak to budu respektovat a trvat na tom, jak jsem se rozhodl a nebudu zkoušet co by kdyby... O to víc si to budu pamatovat. A zároveň neobjevim ty podvody, o kterejch píšeš. *3*
        • Viktor_H
          O šťouralství je to podle mého u lineárních her, pokud si ale zahraješ např. takového Witchera 2, čeká tě na konci 1. aktu rozhodnutí (a dodejme, že to rozhodnutí nemá žádný morální rozměr - je to výstřel na slepo, tudíž nehrozí, že hráč, který hraje podle jednoho určitého modelu, by nemohl tento svůj model zopakovat při dalším playthrough), které naprosto změní 2. akt hry (který je nejdelší). Ta změna je tak obrovská, že se dá s trochou nadsázky hovořit o dvou odlišných hrách (úplně jiná lokace, jiné postavy, naprosto jiné questy a naprosto jiná hlavní zápletka, navíc to má vše dopad i na akt třetí). Já chápu, že u spousty RPGéček je znovuhratelnost minimální, ale zrovna u Witchera platí, že jedno dohrání je pouze 50% hry (bereme-li pouze hlavní quest!).

          Nechám stranou, že Witcher je na rozdíl od WD skvostem ve všech videoherních aspektech... Ale dokonce i v tom, na čem jako jediném WD staví, jej absolutně poráží, jelikož v jeho případě má věta "Your choices matters." naprosto jiný rozměr... Nemám problém s tím, když jsou volby iluzorní, mám problém s tím, když je hra prezentována tak, že iluzorní nejsou... A pak za svou důmyslnou lineární story (a tedy mnohem spíše filmovou než interaktivní) slízne smetanu... Není tu řeč o obsahu (ten je nepochybně na úrovni, alespoň podle mainstreamu), ale o formě.
          • Vrook
            Witchera jsem nehrál (i když teď o tom uvažuju), ale jo.. taky nemám rád, když autoři hry tvrděj něco co očividně neni pravda, takže se vývojářů WD v tomhle nebudu zastávat. Ale jak řikám, ten pocit tam je a to mě osobně stačí. Rozhodnutí alespoň důležitě vypadaj (nechat žít/zabít atp.) a hlavně mě baví, že jsi dost často nucenej je dělat ve stresu s nějakym časovym limitem, takže probrat si všechny možný varianty a vyvodit důsledky prostě nestíháš a musíš jednat impulzivně, což je občas hodně zajímavý.
            EDIT: Jinak jsem to šťouralství právě u linearních her myslel. Pokud hra nabízí po rozhodnutí víc variant, který se po dlouhou dobu hodně lišej, tak určitě stojí za to vyzkoušet oboje/všechny.
  • Kdo nebyl na přednášce Warhorse na GDS 2012, může si zde shlédnout dva záznamy ( velké díky těm, kdo natáčeli), jak bude hra od Warhorse možná vypadat. Toilet included.
    http://www.youtube.com/watch?v=gwnSo9bcIyA
    http://www.youtube.com/watch?v=C0XhH1d6hZk
    • Díky za videa. Českou krajinu se jim povedlo ztvárnit oparvdu nádherně, to jsem ani nečekal, že až takhle dobře to bude vypadat. Hodně zvědavej na to jsem, držim Warhorse palce.
      • USER47
        Jop, je vidět, že nad tím přemejšlej a všímaj si detailů. Vždycky mě sere, když má nějaká hra krásně technicky zpracovaný prostředí, ale designerům unikaj detaily typu příkopy kolem silnic, různý vejškový rozdíly v terénu, rozdíly v dýlce vegetace za různejch podmínek či "funkčnost" prostředí z hlediska lidí, co tam mají žít.

        Tady je vidět, jakej dělá rozdíl, když si grafici opravdu do detailů nastudujou, jak vypadá cesta, rybník, jak jsou na křižovatce vyjetý koleje, realistickej bordel okolo baráku apod. To prostředí vypadá funkčně a zabydleně, nikoli jako mrtvá kulisa.
    • S prichodem BiG Picture mode se tohle dalo tak nejak cekat. Zvesti o "valve konzoli" se po netu nejakej ten patek povaluji a jak to tak vypada, tak nebyly uplne zcestne.
      Valve se nejednou predvedli jako spolecnost schopna hledet do budoucnosti a nalezite toho vyuzit. Nebal bych se i oznaceni vizionarske spolecnosti.
      Podle me budou muset MS a Sony do budoucna s Valve pocitat, zejmena vezmeme li v potaz velikost hracske zakladny, kterou si sebou Steam veze.
      Samozrejme ze ve hre je spousty otazniku a muze to dopadnout jakkoliv, ale myslim si, ze Valve do rozlozeni sil v pristi generaci konzoli bude mit co rict.
    • Nejhorší na tom jeho big pikča je to, že mám nakoupeno něcomálo přes 100 her a s ovladačem jich už od menu funguje jenom něco kolem deseti. Tu podporu gamepadu to chce mnohem větší a má to velkou šanci se uchytit.
      • Tak za ne/podporu u 3rd party her Valve primo nemuze. Zejmena kdyz uvazime, ze to doposud ani pro ne moc velky vyznam nemelo.
        Ale da se ocekavat, ze do budoucna se budou snazit motivovat vyvojare k podpore vseho co s tim bude souviset.
        A pokud bude tahle "platforma" pro vyvojare/vydavatele dostatecne lakava, tak to pujde samo.
    • Viktor_H
      Ty informace jsou sice dost vágní, ale mám z toho dojem, že Newell chce prostě na trh hodit novou "konzoli" a celé to má být postavené na tom, že bude vstřícnější k developerům i hráčům.

      Samotná myšlenka mi nijak převratná nepřijde, všechno závisí na tom, o jakej stroj a jakou službu se bude jednat - génius/průs*r přijde až s odhalením celýho projektu. Faktem je, že se ze současného zkostnatělého a ustáleného trhu vydáním next-genu stane opět tak trochu "divoký západ" (kdo ví, co čeká velký publishery, crowdfounding, indie scénu, tablety atd. atd.), takže to bude přesně ten pravý čas, kdy přijít s něčím novým.
  • Zhlédněte trailer k filmu na motivy Company of Heroes.

    mám takový pocit, že to bude propadák....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit