Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Série Legacy of Kain míří na STEAM, v jeho registrech byly nalezeny i záznamy o Planescape: Torment.

    GOG by měl pohnout, první (nejlepší) díl Kaina jim furt ještě chybí...
    • První díl Legacy of Kain je super.

      Je to vlastně v podstatě A Link to the Past s temnou atmosférou. A funguje to sakra dobře. Taky je to jedna z mých oblíbených her.
  • NumberFiveAlive

    Na GOG.com nove pridali Duke Nukem 1+2

    http://www.gog.com/gamecard/duke_nukem_12
    • Jedny z nejlepších her mýho mládí *1*
  • Malleth

    Takto si zalétáte na dracích v The Elder Scrolls V: Skyrim díky DLC Dragonborn.

    Od začátku se mi nechtělo věřit že by lítání udělali plně ovladatelný a je to tady. Pěknej podvůdek.
  • Viktor_H

    Takto si zalétáte na dracích v The Elder Scrolls V: Skyrim díky DLC Dragonborn.

    *10*
    • MrSanta
      Ale no tak, Viktore, to snad není to hlavní. Solstheim, kurwa, SOLSTHEIM *1*.
      Mě osobně to je naprosto putna. Na toho draka bych stejně nesednul. Moje charaktery mají strach z ježdění na čemkoliv. Akorát možná Kashrrg gro-Tugra by si zajezdil, ale před tím zase každá kobyla prchne *15*
      To hlavní je návrat na mé oblíbené místo. Dokonce mám chuť si, až budu hrát Dragonborn DLC, nainstalit i Morrowind a koumat kousek po kousku jak se co změnilo.
      • Viktor_H
        Tak samozřejmě že do toho půjdu. Jen jsem doufal, že si můj neohrožený rek podrobí z oblohy celý Skyrim. *1* A hovnajs...
  • 4GB flashka Games.cz zdarma pro každého!

    error:parsererror ?
    • Zdarma? Dám Vám i číslo své nohy a velikost přirození, pokud chcete :D
    • Tikov
      To se vážně chcete nechat dobrovolně označkovat? Nechat se zapsat do prodejného seznamu kontaktů?
      • ucho
        ty toho naděláš, vlastimile křišťane z prahy...
        • Tikov
          Já vím nadělám, ale něco jiného je, když si mne někdo vyhledá (což není moc potíž, když všude používám stejnou fotku a nick) a něco jiného je, když se mu upíšu, že budu v jeho seznamu (navíc, když je to takováhle hurá akce- honem honem ať to stihnete do konce roku, podmínky si radši ani nečtěte)
          EDIT: Tak vidím, že google užívat umíte, ale v tom je ten problém- musíte znát základní nacionále, já jsem musel své informace vědomě veřejně uvést na netu (včetně tématu bakalářky a pár odborných článků) a hlavně musel jste si s tím dát práci. (A nezavázal jsme se vám k bručení ve vaší databázi po dobu 5 let)
          • ucho
            když mluvíš o "upisování", zkus si o tom něco nejdřív zjistit...
            • 6.5 už nemá s MojeID nic společného a 6.4 sice zmiňuje nějaké "zužování rozsahu informací vyžadovaných Poskytovatelem" (což teda hlavně zmiňuje 6.3), ale na nějaké bližší zkoumání (taky to klidně může být jen možnost "nepublikovat email", čili možnost na nic) bych si musel zakládat účet na pochybné službě a za to mi osvěta o soukromí nestojí :P
            • ucho
              Aoyagi: 6.4, 6.5. a vzdávám to s váma :)
            • Ano, ze 4.2 už jsem citoval výše, což jsi odpálil s tím, že já to samozřejmě na rozdíl od tebe nechápu a 2.2 je irelevantní. Konkrétně 4.2.3 je snad jediná věta mluvící o nějakém soukromí vůči "Poskytovatelům" a to, jak už jsem jednou psal, dost laxně. Nikde v tom textu není napsáno, že "nebudeme Poskytovateli předávat údaje, které dotyčný poskytovatel naprosto nepotřebuje, například bydliště, telefon, email nebo jméno a příjmení." Všechny tyhle údaje jsou povinné.
            • ucho
              Aoyagi: 4.2 (zde je vypsáno, k čemu uděluješ souhlas), 4.6 (údaje předá pouze soudu, tedy možná z toho mají někteří strach :) a to je jediný případ, kdy budou muset... typický příklad, když bude nějaký uživatel v diskuzi porušovat zákon a někdo si na něj bude chtít došlápnout), 2.2 (tady máš popsáno, co vlastně ta služba je). snad jsem byl dost konkrétní :)
            • Mě by spíš zajímalo, kde jsi z toho textu pochopil, že osobní údaje nedají nikam dál, pokud nebudou muset. A laskavě trošku konkrétní odpověď.
            • ucho
              opět nemáš pravdu, zřejmě stále nechápeš smysl služby a už vůbec ne psaný text:

              Poskytovatel je oprávněn určit minimální rozsah údajů o Uživateli, které musí být při použití Služby předány (povinné údaje) a dále údaje, které mohou být Uživatelem předány volitelně (nepovinné údaje). Uživatel je oprávněn rozsah údajů vyžadovaných Poskytovatelem prostřednictvím rozhraní Služby rozšířit či zúžit; sdružení
              CZ.NIC však nenese odpovědnost za to, že Poskytovatel neumožní přihlášení Uživatele s použitím Služby, jestliže Uživatel zakáže předávání takových údajů Poskytovateli, které Poskytovatel pro přihlášení s použitím Služby vyžaduje jako povinné.
              6.5. Uživatel bere na vědomí, že nakládání s předanými údaji, včetně osobních údajů, je věcí vztahu Uživatele a Poskytovatele, kterému byly údaje předány. Uživatel je povinen seznámit se před užitím Služby se zásadami nakládání s osobními údaji příslušného Poskytovatele.

              To co jsi vypsal se týká webů, které vyžadují ověřené uživatele, což jsou například internetové obchody. Typickým příkladem by mohlo být aukro. Pokud by chtěl tedy tyto informace o uživatelích využívat, za drobný poplatek může, kdy uživatel použije již svou ověřenou identitu k tomu, čím by musel u aukra podstoupit tak jako tak, tedy ověřováním identity. Ve zkratce uživatel CHCE a MUSÍ tyto informace předat pro konkrétní web a zde jen odsouhlasí toto předání. Pořád to má uživatel ve svých rukou a pořád tam nedochází k předávání tvých kontaktů jinam, pokud ty sám je nepředáš... co najdeš mezi řádky příště? :)
            • Tikov
              Z webu MojeID: "Po přihlášení ... získáte z registru identit také informaci o validaci uživatele (o tom, že byly ověřeny údaje z identity uživatele, a že tedy daná osoba fyzicky existuje) a většinu údajů o uživateli. Plný přístup lze získat podpisem smlouvy s CZ.NIC a zaplacením poplatku za přístup do registru. "
              Takže ano mohou vaše údaje prodat.
              Navíc si vaše údaje nechávají 5 let poté co účet zrušíte (viz bod 4.10)
            • ucho
              četl, ale na rozdíl od tebe jsem to pochopil :)
            • Taky's to nečetl, co? :)

              Uživatel uděluje souhlas s -
              -předáváním údajů o Uživateli, včetně osobních údajů, při poskytování Služby, a to v rozsahu dle těchto Pravidel a v souladu s nimi.
              -s předáním kontaktních údajů Uživatele (telefonní číslo, poštovní adresa a/nebo e-mail) třetí osobě zajišťující pro sdružení CZ.NIC identifikaci Kontaktu či informování Uživatele.


              Pochopitelně veškeré podmínky ponechávají dost volnosti k výkladu.
            • ucho
              no napsal jen pár bludů, které jsou dost mimo, protože si zjevně sám nepřečetl ty pravidla, o kterých píše. vlastně každý jeho post obsahuje nějakou lež (založenou na jeho domněnkách). a aby nedošlo k mílce, neříkám, aby se tam teď hurá rychle každý registroval a jak je to super služba, mojeID ještě pořád není rozjetý tak, jak se asi plánovalo, takže budoucnost je nejistá. kámen úrazu prostě je, že to používá stále málo webů. navíc jsem se zde zmiňoval, že dalším problémem je v současnosti přihlašování i pomocí facebooku a googlu, což tohle tlumí ještě víc. ve srovnání s facebookem zde ale člověk má nad těmi osobními údaji kontrolu. sám uživatel rozhoduje o tom, co kterýmu webu poskytne za údaje. není to tak, že by někde na netu visely jeho veškerý osobní údaje, který vyplní, a že by se někam bez jeho vědomí předávaly dál nebo prodávaly třetí straně. pokud by k něčemu takovýmu došlo, bylo by to nezákonný chování, což nepochybně není v zájmu autorů tohoto projektu...
            • nenapsal ti toho uz dost? Ty jsi jasnej provokater placenej kdo vi kym. Uz si na netu podobnych ptacku zacinam vsimat. Placeni diskuteri
      • Merwis
        Přijde mi naivní si myslet, že ještě v žádném takovém "seznamu" nejsem/nejste. Ještě donedávna jsem si například dával velký pozor, komu a kde dávám svoje telefonní číslo a stejně mi každou chvíli někdo volal s nabídkou půjčky atd. Adresu bydliště si dneska taktéž dokáže najít každý, když jen trošku chce. Proto vidím spíše ta pozitiva. :-)
        • ne nejsem, pokud nikde nevyplnujes svoje udaje tak tam ani byt nemuzes. Nebo vis presne komu jsi kdy dal data a tedy vis, kdo je zneuzil- priklad- zivotopis, ale nikdy si mito nestalo, jelikoz jim hrozi nemale pokuty a spatna reklama- Firma XY zneuzivala.....pruser jako prase. (Slovo svin3 je tu zakazano polackem a spol- jstenormalni?) Nikdo mi nevola, krom 1x operator- muj vlastni, kterymu jsem rekl, at zada do sstemu, ze si nepreji byti jakkoli kontaktovan pod vyhruzkou zruseni smlouvy
          • Merwis
            Tak to jsi jeden z mála, gratuluji :-) Ačkoliv si to neumím dost dobře představit. Já třeba často nakupuju v e-shopech, tudíž moji adresu bydliště, mail a většinou i tel. číslo pro lepší komunikaci běžně dávám všanc. A nevidím v tom problém. Jde asi o pohled na svět. Samozřejmě, že nikde nebudu mávat heslem k bankovnímu účtu, rodným číslem nebo číslem občanky. Ale údaje, které chtějí pro mojeid.cz mi prostě nepřijdou nijak "zásadní". Jak říkám, asi jinej pohled na svět. :-)
            • mail davam bordelovej, cislo s tim mas sakra pravdu, ale nevolaji. Ja ho totiz zadavam az do poznamky ze: Zavolejte v pripade problemu na tel. a at vola dopravce kdy u me bude. Telefon je nepovinnej aspon vetsinou. Ale jinak mas pravdu s tema eshopama. No oni taky dle zakona by meli průzer jako prodat databazi. A tu si kazda firma hlida, protoze to je to co je zivi. Zatim mam klid
            • ale je drzost neco takyvyho chtit a doufat, ze se nejakej debul chytne. Prosim vas k cemu jim to je? Ja jen vim co se s tim da delat za cachry a smrdi to kriminalem, ale nevim k cemu je to jen tak. Cislo OP si lidi hlidejte a bacha na to
            • Tikov
              Omlouvám se, číslo OP vskutku není povinné, nabyl jsme toho dojmu v závislosti na článku na lupě (kde ho má uživatel vyplněn u nově zřízovaného účtu), stejně tak v pravidlech je formulace o neuchovávání dokladů totožnosti, kterou jsem nesprávně přečetl
            • ucho
              samozřejmě že kolonka OP není povinná. navíc CZ.NIC s tvými údaji jinak nakládat nemůže, má je pouze k provozování služby, jejíž fungování ovlivňuje uživatel... pár paranoidních jedinců to zde zbytečně démonizuje :) ve finále je to spolehlivější než facebook...
            • Merwis
              Kolonka na číslo OP tam skutečně je, ale nikde jsem nevyčetl, že by byla povinná. Pokud to někde je, sypu si popel na hlavu a svůj postoj přehodnotím. V pdfku s pravidly jsem ho jako povinný údaj nenašel.
            • Tikov
              Zrovna číslo občanky podle toho co jsem zkoumal chtějí ;)
        • JohnyTheZik
          Vtip je v tom, ze tyhle cisla jsou generovany a pak se jen meni databaze ;)..
          • Merwis
            Neříkám, že ani tohle není varianta. Ale jelikož mě prodejci po telefonu několikrát oslovili i jménem, tam už generátor úplně nevidím. :-) Ale to už jsme mimo téma. Každopádně v téhle službě bych nějaký nový způsob narušení soukromí neviděl.
            • preklep: ať to nevyžvaní
            • to se dela tak, zetvuj znamej jim dal doporuceni s tim, atto nevzvani. Proste byl u nej a vytahl z nej kontakty. To je prvni co kazdej obchodnik z lidi taha- doporuceni. A taky vetsinou- pokud byl dobrej a byla spokojenost- ty cisla dostane.
      • rekni mi prosim negativa, asi si je neuvedomuji, dik
        • Tikov
          Ocitnout se dobrovolně v databázi, ve které jsem uveden až po číslo občanky? V databázi která ví kdy a kde brouzdám? V databázi, která za každého nového uživatele nabízí zprostředkovatelům přihlášení peníze? (Původní kampaň z roku 2010 nabízela 50 za člověka (tehdy získali asi 3000 lidí z toho okolo 100 v téhle nejvyšší variantě), teď se odměna za hlavu očividně zvýšila)
          Mně na tom prostě něco smrdí- je-li něco užitečné, lidi se k tomu dostanou sami a třeba si za to i zaplatí, když na službu musí naopak lidi a servery lákat na peníze....
          • aspon nekdo tady pouziva mozek. Zrzon stoji beztak na druhe strane barikady a navic je to typ, ktery se bude prit do bezvedomi. Nema smysl mu neco vysvetlovat. Jinak se smeju, jak tady vsichni kupujou hry a ti druzi jsou zli, no a nakonec za flesku jsou schopni se upsat treba dablu. Pro me dukaz, ze tu hry kupuje stejne procento jako tomu je ve skutecnosti, ale tu vsichni hry kupuji. Chtel bych cisla kolik lidi se odsud zaregistruje. Nakupku meli tipuju nekde od 25-50kc za kus na takovy promo, cili kdyz mluvis, ze driv platili 50 kc za registraci, tak je to stoji furt stejne- odmena se nezvysila, jen pro nas to tak vypada.
          • Tikov
            však ano, já jsem pouze reagoval na vaši žádost o zdroj s tím že "tohle se vůbec nesleduje a není to podstata služby... " Jak jste sám nakonec uznal je to podstata služby a hlavně to je zajímavá věc pro plánování marketingu. Jestli si vážně někdo myslí, že do získání jeho údajů někdo zainvestuje přes 100 kč pro nic za nic, je jeho svobodná vůle mu ty údaje poskytnout.
            • ucho
              ano, má smysl to uvádět, když o někom tvrdíš, že porušuje zákon :) takže to klidně uveď, jinak to zůstává ve světě tvých divokých snů.

              "Mně na tom prostě něco smrdí- je-li něco užitečné, lidi se k tomu dostanou sami a třeba si za to i zaplatí"
              problém této služby je ten, že není jednostranná. to znamená, že když se tam lidé registrují, nestačí to. některé weby to musí ještě poskytovat. ale zase proč by to poskytovali, když tam bude registrováno málo lidí? je to tedy začarovaný kruh a když s ním chce někdo uspět, musí ho nastartovat. proto se jim vyplatí podpořit jakkoli ty, kteří to začnou využívat, protože potom se to rozjede samo. a vzhledem k tomu, kolik webů letos zavedlo mojeID (teď včetně games.cz), se jim to rozhýbat poměrně podařilo...

              stále ti uniká smysl té služby, na kom a jak se vydělává a že není jeden typ uživatele... já jako nešťastný vidím jen to, že je tu vedle toho openID a že k loginům na stránky se využívají už facebook a google účty, takže už je toho poměrně dost... a mimochodem věděl jsi, že mojeID můžeš bez problému zrušit, kdy dojde opravdu ke zrušení, ne jako u facebooku? :)

              "koukněte u nás takovýto typ zákazníka stráví tolik času a celou dobu může vidět váš banner"
              tady jsi trochu mimo realitu :) mám stránky xyz.com, ty se u mě buď zaregistruješ nebo se budeš přihlašovat přes jakýkoli jiný typ. jestli si u mě někdy něco koupíš (tedy znám tvou identitu) nebo jsi správně vyplnil požadované údaje, už tě tak jako tak můžu sledovat a většina shopů takhle své zákazníky sleduje. to je vcelku normální. jenže tohle se děje nezávisle na tom, jestli ses přihlásil přes tuto službu, google účet nebo normální registraci...
              a jestli víš o tom, že CZ.NIC prodává nebo hodlá prodávat informace o tom, že franta omáčka byl v pátek dvě hodiny přihlášen na emiminu, poděl se o to, to je na žalobu. ale z principu je tvá teorie nesmyslná...
            • Tikov
              a má smysl jej uvádět? Nakonec to bude zase podstata služby :) (a podle mne i je)
              Stačí se kouknout zase na tu lupu- mimo času přihlášení je tam i čas odhlášení. To že vám někdo na jendom místě poskytne údaje, jak dlouho je zákazník (z jaké části republiky, v jakém věku, případně z jaké firmy/student) na webu, je poměrně zajímavá nabídka. Další možnost jak ukazovat zadavatelům reklam- koukněte u nás takovýto typ zákazníka stráví tolik času a celou dobu může vidět váš banner.
              Prostě zadarmo vám nikdo nic nedá a tahle služba očividně zřizovateli stojí za nemalé náklady na získání jasně definovaných oveček.
            • ucho
              "a hlavně to je zajímavá věc pro plánování marketingu"
              prosím zdroj
          • ucho
            "databázi, která ví, kdy a kde brouzdám" - prosím zdroj, pokud vím, tohle se vůbec nesleduje a není to podstata služby...
            jinak samozřejmě jde o byznys, ale je třeba si uvědomit, v čem tkví...
            • zavri uz tu urypanou hubu
            • ucho
              čteš až moc věcí mezi řádky, pokud vím, tato informace je pouze pro tebe (víceméně pro kontrolu), není to něco pro ostatní...
              jako kdybys registrátoru domén vyčítal, že má informace o tom, jaké všechny domény vlastníš nebo jako kdybys bance v internetovém bankovnictví vyčítal, že zaznamenává tvůj pohyb na účtě. podstata té služby je přeci ve zjednodušení přihlašování na různé stránky (což může mít jak výhody, tak nevýhody). mimochodem i na lupě je možné se přihlašovat přes mojeID a citovaná věc nebyla uváděna jako negativum. nejdůležitější každopádně je, že je to kompatibilní s openID. a jestli je to k něčemu dobré? to pořádně prověří až čas...
            • Tikov
              http://www.lupa.cz/clanky/jak-funguje-mojeid/ "Konečně v rámci svého účtu máte k dispozici i přehled toho, kam a jak jste se přihlašovali, resp. jaké aktivity se odehrály kolem vašeho účtu."
      • Lepší jak se upsat Facebooku. A ten tu pochopitelně skoro všichni mají :3
        • dobre vam tak
          • "Vám?"
    • Burl4k
      taky mi to nejede ...
  • Valve si zaregistrovalo filmové domény FreeToPlayTheMovie.com a AheadOfTheGameMovie.com.

    a jéje
  • 7 sekund z gameplay traileru na BioShock: Infinite, jehož plná verze bude odhalena na VGA 2012.

    Já se jen modlím, ať to nepodělají. Z toho protahovaného vývoje mám trochu obavu, co z toho nakonec vyleze.
    • Mě spíš straší že od toho odstoupilo plno klíčových vývojářů. Opravdu mi přijde divné, že vyjde pár videí ze hry, vypadá to, že hra je skoro hotová, vývojářské deníčky plné nadšených slov a potom odchod klíčově důležitých lidí a ticho po pěšině. A pak comeback s novým trailerem?
  • Hra pro dva

    Zdravím, koupil jsem si gamepad a nenapadá mě žádná jiná hra pro dva než je fotbal nebo hokej, nemáte nějaké návrhy na novější hry, co jdou hrát pro dva? Třeba auta :-)
    • vlastik.plaminek
      Starší díly NFS. Tusším, že UG 2 je poslední díl se splitscreenem.
    • Trine, Shank, Audiosurf, Dungeon Siege 3, DeathSpank, Rayman Origins... máme odzkoušený, i když tam zrovna auta žádný nejsou :D
    • Chomaco
      Blur, LFD1 aj 2,Portal 2,Mashed, All zombie must die, Dead block......
    • ringmancz
      LEGO hry, nebo něco z tohoto: http://www.co-optimus.com/system.php?id=4&page=0&playerComp=%3E%3D&playerNum=2&esrb=%&released=All&couch=on
    • Na pc myslim slo Split Second a treba pak takovy ty auta zeshora s kulometama na strese a zaboha si nedovedu vybavit nazev (max rok stare)
      • Renegade Ops
  • Steam a MMO hry

    Hoj, mám na vás otázku ohledně online her na Steamu. Jde mi o to, jak funguje aktivace účtu ve hře. Rád bych si totiž koupil hru ve slevě, která obsahuje měsíční předplatné v ceně, ale chtěl bych ji začal hrát někdy za 1 nebo 2 měsíce s na novym PC.

    A rád bych věděl, jak to tedy funguje? Začne se to počítat od doby zakoupení, nebo až od prvního spuštění hry?
    • kdyz uz mas vyhlidnutou nejakou hru tak jsi mohl napsat nazev *5*
      • EVE je teď jenom ta čtvrtinu, tak by mě zajímalo jestli se to měsíční předplatný začne počítat hned od zakoupení.
        • V account managementu vložíš klíč a máš měsíc, myslím. A taky to snad funguje jen na nové účty.

          Edit: Tak jinak
          • Díky za odkaz, takže pokud jsem to správně pochopil, tak hru koupím teď a aktivovat můžu třeba až za rok?
            • Mělo by to tak být, protože po koupi hry si ještě musíš (někdy) udělat účet na EVE.
  • VGA2012 ze záznamu

    Bude se nechat na celou Video Game Awards 2012 nechat podívat potom ze záznamu? Nechce se mi kvůli tomu vstávat ve tři hodiny ráno.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit