Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Cahir
    http://www.gametrailers.com/side-mission/2012/03/15/baldurs-gate-i-ii-getting-enhanced-editions-starting-this-summer/

    První screeny z BG Enhanced Edition prý budou už příští týden!
    • uz je 10 a pol hodiny buduci tyzden a ziadne obrazky niesu! :)
      joj tesim
  • Ringwraith

    Český web dal ME3 75%

    Tož jeden český web dal zrovna Mass Effectu 3 75%.

    Co na to říkáte? Odvaha spravedlivě ohodnotit? Senzacechtivost? Oboje zaráz?
    • Lynch
      Když se kouknu co to je za „web“ tak se ani nedivím.
    • Cahir
      To recenzoval David Sillmen? Podle mě jeho recenze za moc nestojí (něco ve stylu: "rychle něco zplácám, abych dostal zaplaceno...")a v drtivé většině případů mi přijde dost mimo.

      Ale je fakt, že v záplavě těch devítek a desítek jde o odvrácenou strany barikády a to se vždy hodí. V kontroverzi navíc pokračuje i tím, že považuje konec za velmi povedený.
    • Hafo lidí tomu dává kolem 8/10 (viz třeba Angry Joe), mimo jiné kvůli konci, quest logu, počtu parťáků, praktikám EA, problémům u PC verze atp., takže 7,5/10 je reálné. Samotná recenze ale podle všeho nestojí ani za starou bačkoru, takže...
    • Ta recenze je zcela mimo - říká, že průběh hry nic moc, ale že konec to zachraňuje. Přitom je to zcela naopak - průběh hry je super, ale konec to zabíjí.
  • MrSanta

    V Borderlands 2 v porovnání s prvním dílem několikanásobně (odhadem 6-10x) nabobtná počet dialogů,...

    To rád slyším, (ne)podání příběhu my příšlo jako největší (a vlastně jediná) slabina prvního dílu.
    • Co lepší příběh, ten u coop hry může klidně hrát vedlejší roli (ale potěšil by), BL2 bude konečně mít podporu nastavitelného FoV, UI upravené pro PC (podpora myši) a pravděpodobně se i zbaví GameSpy (odpadnou problémy s účty, porty a matchmakingem)... *3*
      • MrSanta
        Ono je toho víc (http://www.rpgwatch.com/show/newsbit?newsbit=19262), ale z mého pohledu singlisty byl právě největší bolestí ten příběh. Jiné výhrady k jednotce nemám.
  • Dnes večer můžete od desíti sledovat přímý přenos z předávání cen BAFTA.

    Nič moc jako... Aspoň že Best Game vyhral Portal 2...
  • jindra.veliky

    Third-person akce Conflict: Denied Ops je na Green Man Gaming k mání dočasně za 150 Kč.

    to bych nechtel ani zadarmo *15*
  • MikeKing

    Nové díly herní série Mass Effect se budou odehrávat před či během událostí hry Mass Effect...

    Velmi dobrá recenze na ME3 se kterou souhlasím prakticky ve všech bodech - http://www.youtube.com/watch?v=TFq531vkNOY&feature=g-all-u&context=G2c8e44fFAAAAAAAAEAA

    btw moje reakce na ending byla úplně stejná. *1*
  • Vrook

    V brzké době / na letošní výstavě E3 nebude po novém Xboxu ani vidu ani slechu. Tento rok je...

    Takže když vemu v potaz to, že ps a xbox vyjdou v přibližně stejnej moment a ms teď ohlásili no xbox on e3 this year, znamená to, že minimálně rok a půl se hry zase nikam neposunou. Pamatuju si, jak to kdysi jelo dopředu a každá nová hra vypadala líp a líp. Dneska si, až na pár výjimek, který se odprostěj od vytváření konzolovejch portů, člověk zahraje furt ty stejně vypadající hry a vývoj je v nedohlednu. Na hov*o situace..
    • Důležité je, že se pro to už (pravděpodobně) vyvíjejí hry, takže kdy to oznámí oficiálně není až tak podstatné. Osobně neočekávám, že by to vyšlo v dohledné době i vzhledem k několikaletému vývojovému cyklu většiny her.
      • Vrook
        To jo, ale když to vemu tak, že to pravděpodobně ohlásej na E3, tak nejdřív v roce 2013 (pokdu bude:) a protože to pravděpodobně neohlásej 3 měsíce před releasem, tak to bude nejdřív na konci roku 2013 a to možná ještě fandim.
        Mě už prostě ty konzolový porty nebavěj a s*re mě že se vývoj celkem zastavil.
        • Ringwraith
          Počky na Wii U.

          Objevily se zvěsti, že ho Nintendo upravuje, aby na něm jel UE4.

          A spousta Českých PC hráčů(tm) si nadělala so kalhot už z těch nových UE3 videí, co teprv UE4.
  • MishKonn

    Konec Mass Effect 3 je prachsprostě zkopírovaný?!

    http://www.youtube.com/watch?v=rm82gjZDIDU

    Tak tohle je fakt přeháňka - převzáno od člověka komentujícího u článku ohledně konců ME3.

    Všimněte si pozadí, názvu songu, porovnejte s koncem ME3 a pak se podívejte, kdy bylo video uploadnuto. A ty ironické lyrics (vůči konci ME3 a celé sérii ME) tomu jen dávají korunu. To je hnus, velebnosti....

    /pozn.: Spoiler-free. Kdo nedohrál, nepochopí.
    • Jenom tak mimochodem, to není konec, ale epilog pro ty, kteří hru dohráli dvakrát nebo importovali postavu z ME2. Ta scéna se spustí až po titulcích a není až tak podstatná. O tom, kdo je autorem toho obrázku nevím nic a ani mě to moc nezajímá, pokud Bioware někde uznali, že není jejich a dohodli se případně s autorem na použití, tak v tom nevidím problém. A pokud ne, tak je autor může žalovat.
      • MishKonn
        No...já si myslím, že to jen přihodilo k tomu celkového dojmu odfláknutého konce.

        Jinak s The Final Hours jsem neměl tu čest, ale pokud říkáš, že byl content vystřižen bez logického důvodu, tak je tu jen jedno vysvětlení - možnost prodat ho později jako placené DLC.
        • Pokud jsem správně pochopil, proč se rozhodli ho vystřihnout, tak to bylo proto, aby zbytečně nekomplikovali tu poslední konverzaci (původně tam měly být normální investigate možnosti). Prostě se scénáristi společně rozhodli, že si tajemství vesmíru ME nechají pro sebe. Já bych to neudělal, a když jsem hrál, tak jsem absenci toho rozhovoru pocítil.

          Ale zase, bylo to jejich rozhodnutí a já ho respektuju. A jestli to bude DLC, tak za něj imho nebudou chtít nic.
          • MishKonn
            No, tak na větu, že si "Tajemství vesmíru ME nechají pro sebe", nemůžu říct nic jiného, než:

            That's f*cking bullshit, man.

            Jak už napsalo spoustu lidí, hraju tu hru, abych se dozvěděl odpovědi na otázky, které nastaly v prvních dvou dílech, abych se dozvěděl, co se stalo s posádkou, se kterou jsem si přes 150 hodin herního času a za obrovské množství peněz vytvořil vztahy, a oni si dovolí říct si "Necháme si to pro sebe"? No deal.
            • Dal bych, bohužel nemůžu modifikovat příspěvky (nejsem registrovaný... ).
            • MishKonn
              Přesně tak. To chybí mně + nějaký "closure" ohledně všech postav. A dal bych do spoileru i tu konverzaci s Cruciblem, lidé neví, že s ním nakonec můžeš mluvit.
            • Jak jsem psal už několikrát na různá místa, mě osobně konce nevadí. Nevadil by mi ani dobře udělaný happy ending (LoSB...), ale rozhodně bych se přimlouval minimálně za rozšíření konverzace s Cruciblem. Osobně jsem se třeba divil, proč nemám možnost říct nechci si vybrat ani jednu z možností a zkusit Crucibla přesvědčit o něčem dalším.... Ale bez konverzace to jde těžko.
            • MishKonn
              Minimálně. Nevím, jestli by měli přidat do hry nové konce (podle různých peticí), ale odfláklé jsou, nebo tak tedy minimálně vypadají po vystřiženém contentu, a měly by být opraveny.
            • Takto, dokud nebudu mít v ruce The Final Hours of ME3, tak mě v tomhle neber moc vážně, výstřižkům na BSN moc nevěřím. Jenom jsem se je tady pokoušel replikovat, ale je možný, že je v té knížce kontext, kterej se tam neobjevil.

              A o posádce jsem nemluvil (a oni teda asi taky ne, tak to nevyznělo, to průhledný dítě by o nich stejně asi nic nevědělo.

              Jak jsem psal v dlouhé odpovědi o kousek výš, textový epilog by ME3 slušel.
    • Nové díly herní série Mass Effect se budou odehrávat před či během událostí hry Mass Effect...

      Tak to je drsné tohle to....jako kdyby nestačilo že zkopírovali ten obrázek Tali....
      • MishKonn
        To mi nějak uniklo, řekneš mi k tomu víc? edit - Už jsem to našel. OMFG...
        • Ringwraith
          That's Bioware for ya!
          • MishKonn
            Hmm, mně se v tom zase začíná rýsovat EA.

            Dokud BioWare makalo na vlastní pěst, jejich hry byly výborné. Obviňuju EA z toho, jak dopadlo Dragon Age 2 (uspěchané vydání, snaha vyždímat ze značky maximum peněz za minimální dobu, podpořené vyjádřeními hudebního skladatele pro DA2, který se nechal slyšet, že ho EA ani pořádně nenechali dodělat svou práci) a když vážně přemýšlím o tomto, proč by celá ta hra byla tak NEUVĚŘITELNĚ našlapaná, ale tak strašně, strašně moc epická, při hraní jsem si říkal, že je to jedna z nejlepších her, které jsem hrál...a pak byl konec tak neuvěřitelně odbytý? Rings any bells...?

            Trošku mi to zní, jakože se BioWare postavili za svoje dílko, řekli, že to udělají tak, jak chtějí, a z větší části se jim to podařilo...a pak najednou bum, a spadli do toho s EA znovu.

            Prasárna největšího kalibru.
            • Ringwraith
              Stoneboy, brácho, kolik ti EA/Bioware platí? *15* *2*
            • Jade Empire jsem jako jedinou "moderní hru" od BW nehrál (no hrál, ale tak hodinu), takže o příběhu, postavách atd. nic nevím. Ale imho. pokud příběh funguje v kontextu hry, tak si není na co stěžovat. Příběhy v Mass Effectech třeba fungují výborně (i když se musí na rovinu přiznat, že hlavní příběh v ME2 je asi nejslabší stránka celé hry...)

              Ale třeba v TORu mám sith inquisitora (na kterýho nemám vůbec čas) a po odletu z domovské planety sithů jsem dostal celkem silný KOTOR flashback (zase se něco hledá všude po galaxii....).
            • EuroSamurai
              Já nevim ale mě od dob kotoru jejich rpg hry přijdou na jedno brdo např. Jade Empire je dokonce příběhově to samý co kotor jen je to zasazený do Číny a má to ještě víc osekanej gameplay.
            • Tyhle konspirační teorie už mě fakt unavují. Tvůrci očividně chtěli udělat konce takhle (to, že z nich spoustu věcí vystřihli moc nechápu, ale rozhodli se tak sami, viz. The Final Hours of ME3).

              Já osobně s konci (koncem, viděl jsem jeden) problém nemám (hrál jsem ME1, ME2 a četl všechny knížky a komixy), i když of course mohl obsahovat i vystřižený materiál, tak nic mi nezkazil a nemám důvod nadávat Bioware/EA.
  • Nové díly herní série Mass Effect se budou odehrávat před či během událostí hry Mass Effect...

    I Bioware má problém pokračovat po těch paskvilech, které nám předvedli jako endingy ve trojce. :-D
    • Nové díly herní série Mass Effect se budou odehrávat před či během událostí hry Mass Effect...

      To ale není přesné, jediné, o čem se mluví je DLC. Tam je zatím potvrzeno, že se budou odehrávat před koncem ME3 a ne po něm. O ME4 a dál nikdo nemluví... Takže ta novinka je taková divná...
      • Tak ta novinka mluví o "nových dílech" - myslel jsem, že se vztahuje na to, co Bioware před vydání ME3 říkal: cca "Sheperd končí, ale nechte si savy, možná půjdou použít v dalších hrách".

        Ale mně je to skoro jedno... dokud neudělají ten ending z petice a neodstraní nutnost se patlat s multiplayerem pro dosažení nejlepšího konce, tak jsem s celým univerzem skončil. Další velká zklamání si nechám ujít. (a to jsem ME obhajoval jak blázen až do těch posledních 10 minut hraní ME3 - když jsem pak stál před třemi naprosto tupými volbami a pak jsem ještě musel zkousnout nepromyšlené a odfláknuté video, tak jsem dlouho nechápavě civěl, jestli je to vůbec možné)
        • je trapny jak z toho udelali grindovacku.. at uz ziskavani war assetu (EMS) skenovanim, nebo multiplayerem..
          • Mě strašně bavilo získávat war assets. Když jsem v půlce "měl plno" a na konci víc než 7 000 bodů, tak jsem si říkal, jak jsem na tom dobře. A čekal jsem, jestli si někde budu moct vylepšit war readiness... a nakonec taková podpásovka. No, ale dvousekundový prostřih na přeživšího Sheperda by to stejně nezachránil, ta hra potřebuje alespoň jeden smysluplnej konec - jak je v petici - dosažitelnej bez MP.
            To chce člověk tolik? Po nějakých 120 hodinách hraní zachránit galaxii, setkat se s Love interest a poplácat Jokera s EDI po zádech, jak jim to spolu sluší...
            Trochu mi to připomíná ne úplně uspokojivý konec DA - tam šlo buď zabít sebe, nebo Alistaira, nebo nechat Morigan vytvořit malé monstrum. Ale tam aspoň následovalo textové zhodnocení toho, co se stalo poté...
            • Shepard přežije jenom po konci destroy, který má teda hodně zvláštní následky (pro mě jako paragona). Nikdy jindy ne. EMS pokud vím ovlivňuje potom hlavně to, jestli musíš zachránit Andersona, nebo nemusíš, ale to nevím, co přesně ovlivňuje, protože jsem to nezkoušel. A syntesis je nejlepší konec, protože zabraňuje jakémukoli budoucímu opakování cyklů tzn. nemůže nikdy nastat další válka organik vs. syntetik. Ale to je individuální.
            • Syntéza je nejlepší? Všichni se víceméně stanou reapery a je to dobrý konec? Ano, ten jsem otevřený měl a samozřejmě jsem ho nezvolil. Konců je více a je potřeba 5k bodů na ty nejlepší varianty, kdy zachráníš Sheperda a zvolíš si pak, co chceš (kromé syntézy, kde Sheperd vždy zemře). Tyhle nejlepší konce myslím.
            • Budu reagovat sem... "Nejlepším" koncem se imho (a nejenom imho, tenhle názor má i spousta lidí na BSN) myslí syntesis, na ten potřebuješ myslím 3500 nebo kolik EMS, takže ho v pohodě můžeš dosáhnout bez MP. Pokud vím, tak se některé assety počítají nějak divně (třeba jsem si nevšiml, že bych dostal Destiny Ascension, i když jsem ji údajně dostat měl, takže bych počkal na patch, BW o tom problému ví).

              To, že se tobě a 40k lidem nelíbil konec ještě neznamená, že ho BW změní (imo ho upraví a rozšíří, ale to sem nepatří). Měl jsem podobnou představu jako ty, tzn. Shepard+Liara+blue children, ale na druhou stranu, obětoval jsem se právě pro svůj LI, takže v tom, že se zatím toho happy endu nedočkám mi moc nevadí. A píšu zatím protože viz. výše a protože Bioware pořád dokola opakují, že fanoušky poslouchají a vyjádří se, až ME3 dohraje víc lidí (a nikdo je neposlouchá....).

              A s tím textovým epilogem máš pravdu, pokud si Bioware neschovává tyhle informace do ME4 (který by začal třeba 15 let po konci ME3, ale to spekuluju, v opačném případě by ME3 textový epilog určitě slušel)

              Arenoth: Ok, jestli sis za tři hry nevytvořil dost silný vztah k postavám na to, aby přežil slabších 10 minut, tak proč ne. Kdybych měl čas, tak bych se hned pustil do celé série znovu (taky jsem asi hodinu po dohrání hned nainstaloval ME1). Zatím si po večerech čtu Revelations.
        • Nové díly herní série Mass Effect se budou odehrávat před či během událostí hry Mass Effect...

          Jup naprosto s tebou souhlasím, Měl jsem Galaxy readiness na 100% a patlal jsem se s každým vedlejším úkolem. 40 hodin jsem se královsky bavil ale pak...přesně jak říkáš posledních 10 mnut kompletně zabilo celou sérii hry. Osobně jsem se značkou Mass Effect asi zkončil.
  • MrSanta

    Grim Dawn - video

    Čtyřminutové gameplay video pre-alpha buildu Grim Dawn: http://www.youtube.com/watch?v=XYI2DMPWpWg&feature=g-all-u&context=G24ade94FAAAAAAAACAA
    • braveman
      Díky za tip, už teď ho lze najít v GamesTV, později proběhne i jako bleskovka *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit