Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nové číslo magazínu Game Informer odhalí hru, jejíž název již znáte, pokud jste pozorní....

    Prosím ať to je Thief 4 :)
    • Podle vývojářů ze studia Team Ninja je vývoj na Wii U podobný tomu na X360 a PS3.

      O tom už se ví docela dlouho.
  • Vývojáři Star Wars: The Old Republic pracují na vylepšených texturách postav, které by se kvalitou měly přiblížit cutscénám ze hry.

    Ty cutscény taky nevypadají úžasně... Ale co kdyby dělali na opravách bugů a ne na blbostech?
    • Ringwraith
      Ale notak. Oni přece vědí, co komunita ocení.
      Lepší textury pozná každý na pohled.
      Na bugy jsou už hráči SWTOW stejnak imunní.
      • Vrook
        Tak já nevim.. Tebe asi nutili se na ten gangbang přímo dívat, co?
        • Ringwraith
          Vrooku, jsi pro mě lidský odpad.

          Užij si SWTOR.
          • MrSanta
            Myslím, že Vrook má stejný názor na tebe.
            • Cahir
              Krásně shrnuto Santo, mluvíš mi z duše.
            • MrSanta
              Já mám pocit, že o nesmrtelnosti a plánovanému poražení WoWka ze strany SW:TOR hovoří právě jenom hateři. Stejně jako obvyklá provolávání o tom, jak hra slibovala revoluci (což neslibovala) a jak nepřináší nic nového (což není pravda). Hra vyšla, prodává se a má hráče. Zajíci se budou počítat až po honu. Někoho baví, někoho ne. Jako ostatně každá hra. Proč někomu tak leží v žaludku zrovna SW:TOR je mimo moje chápání. Asi to bude tím, že je poslední dobou "moderní" mezi rádoby hard-core hráči kritizovat produkci EA a BioWare.
            • Ringwraith
              Nebochybně.

              Ale jak jsem řekl. Je tu jistá hranice. A ti kolega překročil.

              Jinak mluvím o této lodi:
              http://kirksigmon.com/wp-content/uploads/2012/01/1326938656448.jpg

              O jejím předchůdci taky před sto lety tvrdili, že se nedá potopit. A jak to dopadlo...
            • MrSanta
              Tvoje rýpání do hry hodně přesahovalo rámec zábavy. Někdo tě ignoruje, někdo napíše svůj názor, a někdo už tě má dost a napíše ti co si o tobě myslí. Holt když se chováš jak se chováš, tak ti někdo semo tamo napíše něco ostřejšího. Jako provokatér diskuzní by si na to už měl být zvyklý.
              Nevím na jaké lodi se zrovna plavíš, ale mou letadlovku slabý vánek nerozhodí.
            • Ringwraith
              Pochopitelně.

              Avšak já pouze rýpal do samotné hry a do Biodronů. A za Biodrona jsem nikoho konkrétně nikdy neoznačil. Tím, že ho to urazilo akorát dokázal, že se sám za Biodrona považuje.

              On urážel mě, což je nemilé, ale očekávatelné. Ale hlavně mou mámu. A to je jaksi "over the line". V tomto případě myslím, že si o něm můžu myslet, co chci.

              Peace out. A něčeho se chyťte, loď sebou brzo začne házet.
        • MrSanta
          Ty řádíš *15*
  • Lanparty!

    Kdyby to někdo neznal a chtěl by začít, tak si myslím, že Lanparty.cz je fajn začátek. Trochu neudržované, ale stále více než funkční *3*

    Edit: hmm, linkovací kravina zase zafungovala
  • Podle PR manažerky hry King Arthur II je pro lidské oko prý 24 snímků za vteřinu při hraní her...

    24fps s poradnejma post procesama (motion blur, boken dof atp.) je naprosto dostacujici. 99% lidi neni schopne rozeznat rozdil, pokud je hra dobre udelana a ovladani hry nema velkou latency (< 100ms). Takze ja s ni souhlasim.
    • No podle me to zalezi predevsim na zanru. Je jasne, ze u fotbalu nebo aut to asi poznat nebude, ale u nejakeho rychleho FPSka (QL, CS) to urcite vadit bude. Pokud se potrebujes rychle otocit a zamerit, tak te zadny motion blur nezachrani (zpise zpusobi to, ze nekoho kdo je dal ani nepostrehnes).
    • Ja nevim jak ty,ale ja 24 fps u her rozhodne nevnimam jako plynuly obraz a ani vsemozne motion blury a podobne berlicky tomu nepomahaji.
    • MickeyMutant
      Zajímavé je, že když se objeví podobný problém, obvykle se objeví někdo (tím nemyslím tebe, ale tu Neocore Kate), kdo vám vysvětlí, co můzete a nemůžete vidět*4*.
    • už je to tu zas? No dobře rozvedený jsi to měl v diskuzích co se tu vedly loni, myslím,že jsme si dostatečně vysvětlili, že film a hra je něco úplně jinýho. Latence na ovládání? V případě offline hry? Co to má společnýho s fps, pokud se pohybujou v normě 60-120?
      • BTW latenci ovladani se zde neni mysleno online hrani na netu. Latenci mas i kdyz hrajes offline single player hru.

        Casto je latence zpusobena technologii rendereru, ktery pocita nekolik snimku dopredu (vetsinou 3). Kdyz budeme predpokladat, ze jeden snimek trva 33ms (30 fps) mate tedy pri 3 snimkach dopredu minimalni latenci 99ms. Pak je zde i latence samotne klavesnice, mysky atp. Kazde toto zarizeni ma vlastni frekvence, na kterych pracuje.

        Latence je to, cim pozname, ze neni neco ok. Kdyz zmacknu tlacitko a trva to prilis dlouho, nez se neco na obrazovce stane.
      • Protoze latence ovladani je to, co ti umoznuje rozeznat ten rozdil a je to take jedina vec (v dnesni dobe), ktera je rozdilna mezi filmem a hrou. Dalsi problem u her byl aliasing, ktery filmy nemaji diky technologii snimani obrazu. To se u her v dnesni dobe upravuje pomoci tzv. temporal antialiasing aka. motion blur.

        http://blogs.msdn.com/b/shawnhar/archive/2011/11/18/temporal-sampling-frequency-aka-framerate.aspx

        Doporucuji si precist tento clanek a sam si to vyzkouset. Dojdete ke stejnym zaverum jako on. Sice porovnava 30 a 60, ale zpusob a vysledek je stejny.
  • Podle PR manažerky hry King Arthur II je pro lidské oko prý 24 snímků za vteřinu při hraní her...

    V tom pripade mam asi vyvinutejsi oci ...
  • Preed

    Podle PR manažerky hry King Arthur II je pro lidské oko prý 24 snímků za vteřinu při hraní her...

    PR manazer je v hernom priemysle uz snad vulgarizmus.
    • na co 25? PR manažerům stačí i 15, stejně maj zamrzlej mozek..
    • Podle PR manažerky hry King Arthur II je pro lidské oko prý 24 snímků za vteřinu při hraní her...

      No ona vychazí z toho podmětu že lidské oko je schopni vnímat maximalne jen 24 snímku za sekundu. Tak jsou napřiklad točené filmy. U her je problém plus ještě s počitaním sceny ale pokud by měli neustale stabilnich 25 snimku tak nic nepoznaš že by se trhalo:)
      • Kdybys měl video, kde problikává celá plocha rychlostí 30 Hz a potom 60 Hz, garantuji ti, že naprostá většina lidí rozdíl pozná. Mezi 60 a 100 Hz pak už pravděpodobně člověk rozdíl nevidí, ale dost lidí jej dokáže ještě cítit.

        A rozmazávání a podobné blbosti jsou jen berličky. I Cameron hodlá natáčet své další filmy s vyšší snímkovací frekvencí...
      • Sice se zdá 25 fps plynulé, ale třeba 80 je přeci jen příjemnější podívaná.
      • Zahraj si quaka na 25 fps a pak povez, jestli nepoznas, ze by se to trhalo
      • Podle PR manažerky hry King Arthur II je pro lidské oko prý 24 snímků za vteřinu při hraní her...

        Mel by sis o tom zjistit vic, oko je urcite schpny vnimat vic jak 24 fps, a filmy jsou toceny 25 protoze blur v jednotlivejch snimcich dela ten film plynulym.... *7*
        • Oko neni schopne vnimat vic, prectete si aspon jednu knizku od nejakeho doktora. Filmy jsou toceny v nekolika ruznych formatech - 24fps, 25fps a i dokonce 15fps (nektere animovane).

          Motion blur je i ve hrach. Kdybych pred vas dal dva monitory s 25fps (motion blur zapnutej) a 60fps tak podle obrazovky nerozeznate rozdil. Pokud vas k tomu necham sednout a hra bude dobre udelana (tzn. zadny response lag na ovladani), tak to nepoznate ani tak.
          • Tvrdíš, že hrát CS nebo UT s motion blurem a 25fps je stejné (když si odmyslím odezvu ovládání), jako při čistých 60 FPS?
            • Ne, jediné u čeho jsme je fakt, že při nižších FPS se to může PP snažit nějak uměle dohnat a pak při rychlejších pohybech člověk těžko pozná, jestli ten flek je kámen, nebo terorista.
              Ten článek porovnává filmy a hry, což je něco úplně jiného. Filmy mají "mezisnímky", jiný způsob renderování, nemají žádný input, a tak dále.

              Dělali jsme v jedné zapadlé herně v Praze test a drtivá většina hráčů od sebe dokázala rozeznat 30 a 60 FPS když si k tomu sedli zvlášť a tak polovina rozeznala 60 a 75 když to viděli vedle sebe.
              Když se do toho vloží různé motion blury a podobné, pro rychlý multiplayer překážející PP featury, platí první odstavec.
            • Kdyz odmyslime odezvu ovladani tak ano, vetsina lidi nerozezna rozdil. Viz clanek

              http://blogs.msdn.com/b/shawnhar/archive/2011/11/18/temporal-sampling-frequency-aka-framerate.aspx

              ALE dodavam, ze samozrejme 30+ fps je hezke a to hlavne u FPS multi player her. Umoznuje ti to mensi reakcni dobu, coz je hlavne u FPS MP dulezite. A jsme zpet u te latence a odezvy ovladani ze? :)
    • Podle PR manažerky hry King Arthur II je pro lidské oko prý 24 snímků za vteřinu při hraní her...

      Jooo jooo a 640KB pameti staci pro cokoliv :D :D :D
  • K tomu, aby se Vám někdo naboural do účtu na Originu stačí dotyčnému znát Vaše datum narození...

    Ja bych to jen trochu poupravil - potrbujete jeste znat odpoved na security question, ale pokud si ji uzivatelé do ucty nezadaji tak to je hold uz jine story :-)
    • K tomu, aby se Vám někdo naboural do účtu na Originu stačí dotyčnému znát Vaše datum narození...

      a neni taky nutný vědet heslo k emailu? Mam pocit, ze jakakoli zavazne zmena chodi v podobe odkazu na zadany email.
      • Ghost47
        Heslo k mailu nemělo být potřeba, podle toho co psali tak se útočník připojil na support chat a předstíral, že neví heslo a do mailu se taky nedostane... vzhledem k tomu že tam dost často sedí cvičená opice co tu práci dělá za trs banánů, tak mu stará adresa a datum narození stačily, opičák na podpoře mu ten mail změnil *9*
      • v tom pripade to jisti uhadnutelna security question od emailu *1*
  • Thorgall

    Máte poslední šanci rozhodnout o tom, který časopis (Level vs. Score) v únoru přinese svým čtenářům...

    Na facebook se kvůli tomu registrovat nebudu, tím spíš, že Level pro mě byli lidé, co jsou teď na Games. Snad se někdy přidá i Radek s Pavlem *4*
    To nové jádro redakce si myslím dlouholeté odběratele Levelu už nepřesvědčí. A i když klukům nic zlého nepřeji, nevěřím že tu ještě Level za nějaké 2 roky vůbec bude.
    • Máte poslední šanci rozhodnout o tom, který časopis (Level vs. Score) v únoru přinese svým čtenářům...

      Wooohaaa ... stejně jde jen o bundle na placce a pár zasvěcených retro a indie článků na papíře .
      Level po všech stránkách upadá , zato Score v Bundlech šlape pěkně zostra ....
    • nová redakce skóre není o moc lepší chlape :).. Inu, staří harcovníci z 90.let se rozprchli a kvalitní mladá krev není. Si tu recku radši do toho wordu nadatlim sám a pak zase smažu :))
      • Thorgall
        To rozporovat nebudu, jelikož o tom, jak dnešní Score vypadá, nemám páru, a neměl jsem ani za dob Tukana. Ja znám Score z éry Anastasova a Eislera , pak už jsem odebíral jen Level. No, člověk si při tomhle vzpomínání uvědomí jak za tu dobu zestárl.
        • MrSanta
          Jj, to byly časy, když se jezdilo po struhadlech do bazénků s jódem *1*
      • Tezko ziskat mladou krev tema sr*ckoidnima hrama co v tehle dobe neustale vychazeji.
  • Divotvurce

    Máte poslední šanci rozhodnout o tom, který časopis (Level vs. Score) v únoru přinese svým čtenářům...

    Smůla, na facebook se registrovat nechci, ale hlasoval bych pro Score.
    • Máte poslední šanci rozhodnout o tom, který časopis (Level vs. Score) v únoru přinese svým čtenářům...

      Taky se nechci registrovat na FB, ale hlasoval bych pro level. Sice jsem uz par let ani jeden casopis nemel v ruce, nicmene za dob kdy jsem kupoval byl LeveL o nekolik trid vys...
      • Minulý čas je na místě ....
  • rancor1223

    Vývojáři z UbiSoft prý PC verzi Ghost Recon: Future Soldier nikdy neodpískali.

    Zato já je odpískal hned po shlédnutí druhého gameplaye. Ne díky!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit