Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79619 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Lukyz

    Baldur's Gate: Enhanced Edition

    Přátelé nekamenujte mě, ale v životě jsem ještě nehrál BG a teď bych to chtěl napravit.
    Automaticky jsem chtěl sáhnout po "vylepšené" edici, ale hned několik srovnávacích screenů mi způsobilo pěknej drbohlav, jelikož originál s pomocí modů mi přišel kolikrát hezčí a po dalším pátrání jsem zjistil, že jsou prostě dva tábory fanoušků. Jedni na smrt obhajují originál + módy, druzí zase EE.

    Jak to máte vy a co byste mi jako nováčkovi nepolíbenému BG sérií doporučili?

    Díky za každej názor (k tématu) *3*
    • nekromant33
      Koupit jde snad jen EE. Je to pohodlnější než to modovat, má to i nějakej obsah navíc. Já to měl zjednodušený tím, že jsem hru pořizoval na iPad, kde ten výběr přeci jen nemám.
    • kostejnesmrtelny
      OK, hele, ber můj názor s velkou rezervou, protože já to stejně odložil během 30 minut, ale mě ta EE přijde jako značnej prooser i teď, po všech těch opravách.

      Od takovýho updatu očekávám hlavně vylepšení uživatelskýho pohodlí, což tady absolutně nehrozí. I taková základní věc jako tooltipy u statů tady chybí, což pro někoho, kdo není obeznámenej s pravidlama D&D znamená potřebu googlení co to vlastně THAC0 je. Bych doufal, že v roce 2017 už budem trochu dál.
      Pathfinding zoufalej - postava 1 vyklízí bednu, postava 2 se při kliknutí na tu samou bednu o postavu 1 zasekne a příkaz ignoruje. Přehazování výbavy mezi postavama z inventáře jde, ale rozházet lootovaný předměty mezi postavy, to nehrozí, buď tu truhlu vyklidíš jednou postavou a pak to rozdělíš z inventáře, nebo k ní budeš tahat jednu postavu za druhou, přičemž si užiješ bídnýho pathfindingu, jak jsem popsal výše.
      Ještě vylepšený to je, když jsi v sérii nováček a nevíš silný a slabý stránky jednotlivejch postav, to se z přepínání mezi oknama obtáhneš. Nějakej kontextovej tooltip - řekněme zobrazení schopností členů party při najetí myší na nalezenou zbraň - bez šance.
      Grafickou stránku si netroufnu soudit, ale podle mě je jádro netknutý, takže animace jsou trhaný, což mi zásadním způsobem kazí zážitek z boje. Asi se na to dá zvyknout, co já vim.
      A ne, uřvanej Minsc pořád vypnout nejde, nebo jsem nepřišel na to, jak. Huláká často a rád.

      Zdá se, že mi tahle legenda prostě unikne. Ale tak aspoň mám Pillars, no. Pokud někdo přijde a řekne mi, že jsem debil, že to a to se dá snadno udělat takhle, budu vděčnej *3*
      • 0011
        Tak micromanagement je otrava, ale buď rád oproti původní edici udělali jeden výchyt, že nemusíš řešit štít, dvouruční zbraň a střelnou zbraň pokud jí máš v rychlém slotu, teď můžeš mít v levé ruce štít a v pravé ruce přepínat, předtím si musel do inventáře a ručně všechno přendávat, ale taky tam tahle funkce není dlouho.
        Loot v truhle šel řešit přes takové to tlačítko hromadného lootu(má pouze EE) pro předměty na zemi, ale protože to je špatně tak to "opravili", takže pokud u hromadného lootu si přepneš na třeba mága, tak meč máš červený, že ho nemůžeš používat, ale pokud to bereš jinou postavou z truhly, tak si musíš pamatovat, že mág může používat pouze šipky, praky, dýky a hole.
        Jinak je to hra z jiné doby, nepotřebuješ podrobné znalosti DnD, ale pokud si úplný nováček, tak si holt musíš nastudovat manuál, abys pochopil, že THAC0 znamená "to hit armor class 0" a že čím menší je číslo tím líp, EE ti ukazuje i rozsah damage u jednotlivých zbraní, o tom sis mohl nechat v původní edici jenom zdát, respektive sis to musel ručně na papír spočítat. Bídný pathfinding tam bohužel byl vždycky, ale zdálo se mi, že ho v EE trochu vylepšili.
        Co se týče trhání animací, proto jsem psal "realtime" v uvozovkách, tak se počítají tahy i když jedeš realtime. a volba vypnutí uřvaného kohokoliv tam je, akorát ti teďka z práce neřeknu přesně v které záložce menu to je.
    • 0011
      To je opravdu těžká otázka, zoomování v enhanced edici je příjemný, hra už je opravená, ale štvě mě, že tam právě díky tomu nemůžeš používat jisté zbraně, když dáš dualclass a jiné věci.
      Asi takhle oba díly enhanced jsou skvělé hry když budeš ignorovat násilně nevhodně naroubované nové npc, ale jako fanoušek týhle série ti rovnou říkám, že tě spíš bude bavit dvojka, která je ve všech ohledech lepší, ale kvůli příběhu je dobrý zahrát si i jedničku a pak si importovat nabušenou postavu do dalšího dílu, tohle je prvek, který mi dneska u her dost chybí.
      Nejen kvůli importu postavy bych doporučil jednoznačně enhanced edici, protože můžeš začínat rovnou za specializaci nebo povolání, které původně bylo jenom ve dvojce nebo datadisku, takže si můžeš od začátku vybírat, jaké zbraně chceš používat a rovnou se učíš strategii jak používat speciální schopnosti daného kitu. Btw v nastavení pauzovacího režimu si můžeš v obou verzích zapnout všechny podmínky, takže se z toho při setkání s nepřítelem stane tahový souboj, ale osobně preferuju "real time" s pauzováním. Jinak oba původní datadisky jsou super akorát jsem pořád nehrál ten nový.
      Máš štěstí, že se rozhoduješ v době, kdy to Beamdog dokončil a nemusel si dělat nedobrovolného betatestera jako my, co se nachytali dlouho po vydání, že už je to opravený. Tak jsem to koupil a do stavu, kdy jsem s tím byl spokojený čekal další 3 roky T-T
    • Jedině originál, žonglovat s 5cd a hrát to na CRTčku při 640x480!!!
  • Radkaa

    DICE představuje funkci zvanou Premium Friends - pokud jste majitelem předplatného Battlefield 1 Premium, můžete s sebou nyní na nové mapy vzít i své přátele!

    Takže stačí přemluvit nějakého chytráka aby zaplatil Premium a nové mapy si můžu zahrát taky ? *3*

    Třeba někdo koupí i tu hru. *15*
  • Video: Chlapec, kterému matka odmítla pořídit Nintendo Switch, se rozhodl sestavit konzoli z kartonu.

    Další troska, která si myslí, že jí Nintendo pošle z lítosti novou konzoli. Něco jako ten dement, co poslal do Bethesdy vršky od limonády, aby dostal Fallout.
    • 0011
      A dostal ho ne? Je dost možné, že tenhle kluk dostane switch přímo od japonské pobočky nintenda, ale příjde mi trochu drsné říkat klučinovi z prvního stupně základky troska.
      • Je to vypočítavost, nic víc. To je jako kdybych na Twitteru smutně vystavoval svůj odpudivý ksicht a čekal, že mi někdo zaplatí plastiku.
  • Draken69CZ

    Petition for more czech localization in exclusive games for PS4 and czech menu for PS4

    https://www.change.org/p/sony-playstation-czech-petition-for-more-czech-localization-in-exclusive-games-for-ps4-and-czech-menu-for-ps4?recruiter=701329832&utm_source=share_petition&utm_medium=facebook&utm_campaign=share_facebook_responsive&utm_term=des-lg-no_src-no_msg
    • Tohle nikdy nepochopím. Angličtina je nejjednodušíí jazyk na světě, učí se ve škole od druhé třídy a stejně se pořád najdou takoví fňukalové. Místo sepisování petic bych doporučil se lépe učit. Český trh prostě pro Sony není zajímavý a počešťovat hry se jim nevyplatí. V angličtině si hru koupí pět tisíc lidí (to jsem velký optimista) a v češtině o 50 lidí víc.
      • Já se kdysi díky hrám anglicky naučil a jsem za to rád. Hrát adventury se slovníkem bylo super. Je třeba to brát jako příložitost k zábavnému učení se jazyka a ne jako překážku.
        • Jack1947
          Cartoon network hlavně, potom že jsem navštěvoval školu již od školky. Hry mi jenom pomohli angličtinu upevnit.
        • Na to se přesně pamatuji ...Duna 2 a textově popsaná tlačítka . Tam začínala moje výuka angličtiny ;) (Adventury jsem moc nemusel , ale u těch Lucasartovských byly příkazy ve formě textových tlačítek ....)
        • Hanzales
          Já svévolnou přirozenou zvědavostí začal se učit anglicky u Morrowindu :) Šlo to do hlavy lépe, než od ruské učitelky v páté třídě (zrovna padl komanč a ruština mně o rok minula, zato ta angličtina té ruštinářky byla perla (ejmiridijm, pimiridijm=AM/PM) Na střední naštěstí učitelka dobrá i moudrá.
          Každopádně máme v práci angličtinářku dosti pokročilou a zjišťuji, že anglicky zase až tak moc neumím :) Na druhou stranu 10 let komunikace v IT s evropany co anglicky umí základy, to taky dost deformuje (kumšt nenechat si naroubovat obecně dlouhodobě špatně psané slovo atp.)
          Nejhorší ale je naučit se říkat slova tak, jak se píší... Telefon: jdi do opšns/konfigurejšn... "co?" opšns... "co?" options, configuration.. "aha, už to mám"...
      • Jack1947
        Tak nějak se čeká že dnešní děti už to budou ovládat stejně jako předminulá generace Ruštinu.
        Ono prd.
        • Však ano .Dnešní mládež ovládá cizí jazyk minimálně stejně jako ta dobová . Však k ruštině byl mnoha kruhy podporovaný odpor ale dnes je angličtina na rozdíl od úředního jazyka komančů prostě nutný základ ...
      • Veskoslav
        Nejjednodušší jazyk? To vážně umí říct jenom ten, co má obyčejné základy v angličtině. Taková Malajština je oproti angličtině naprostá prkotina. A proč? Piše se latinkou, nemá gramatiku, vyslovuje se tak, jak se píše. Žádné pády, členy, osoby, časy přítomné či minulé, prostě se jen řadí slovíčka za sebou.

        Jo taková angličtině a kolik že? Přítomný čas- prostý, průběhový, budoucí- prostý, průběhový (k tomu si připočíst používání going to vs will), předpřítomný (lahůdka je rozlišení already vs until vs still), přebudoucí čas (opět verze prostý a průběhový) atd. A to jsou pouze obyčejné časy v angličtině. Ale chápu, že když někdo mluví prostou angličtinou nebo se to učí dlouho (dejme tomu od té 2. třídy), tak si naivně myslí, že je to nejlehčí jazyk *7*
        • ringmancz
          Já teda nejsem na základní úrovni, spíš na druhým konci spektra, ale stejně bych řekl, že ze všech větších světových jazyků je angličtina nejjednodušší a to jsem se jich učil/zkoušel učit několik. 12 časů sice vypadá jako hodně, ale některý z nich v běžné mluvě nemusíš nikdy použít, pro budoucnost můžeš v podstatě použít kteroukoliv možnost, ve většině případů to nebude špatně. A vid má i čeština, navíc vázanej na slovesa, takže tam musíš vědět přesně.

          Jinak k petici. To je marnej boj, i kdyby se tady hry prodávaly víc, tak se jim to pořád nevyplatí. A přijde mi, že toho česky vychází míň, než na PS3 (hry přímo od Sony). Ale ten PS Store jenom anglicky je fakt ostuda.
          • Veskoslav
            To je spíše dáno tím, že předpokládám, že jsi angličtinu měl jako první jazyk. Můj druhý fuhrerština se už učila hůř a italština jsem si akorát uměl objednat pizzu a pernamentku na lyže. Záleží jaký jazyk si vezmeš jako první, někdo ti bude tvrdit, že Španělština je nejlehčí a pochopí to každý idiot, ale já nepochopil ani větnou skladbu *1*
            • Troufnu si s tebou nesouhlasit.Já měl jako prvý jazyk právě Němčinu a minimálně rody a slovní složeniny dokázaly potrápit tolik ,že jsem dost záviděl spolužákům na angličtině nejen barevné učebnice a pracovní sešity ( zatímco my dostali pětisetstránkové rudé závaží s monochromatickým obrázkem na každé třetí straně ve stylu učebnic pro samouky ze 70 let .)
              Čili pokud mám dnes číst technický manuál , rozhodně šáhnu po anglické verzi ,nežli elaborátu v němčině . Angličtina se dokázala prezentovat jako cool jazyk , což němčině nikdy nešlo ....
          • ucho
            samozřejmě že je obecným faktem, že je angličtina v tomto směru jednoduchá. stačí základy a člověk se nějak domluví. proto se nejvíc rozšiřuje. Veskoslav je trochu mimo a spíš jen chtěl házet machry, že ví něco o malajštině, a prostě dlabe na fakt, že angličtina je k učení prostě jednoduchá (ve srovnání se spoustou dalších jazyků). jo, třeba se najde nějaký jednodušší jazyk, ale tady už angličtina těží z té rozšířenosti.
            • Jack1947
              Já zas slyšel že tšžký jazyk je čeština a dá rozum s tolika možností ohýbání slov, slovosledu časů a různých blbostí že by z toho všem praskla hlava ( skoro stejné zlo při bližším prozkoumání jak matika ne li ještě o řád horší).
            • ucho
              ne, nesnažil jsem se tě urazit. prostě jsi napsal blábol, tak jsem na to reagoval. ta rozšířenost jde samozřejmě ruku v ruce s jednoduchostí, chápeme? angličtina je prostě poměrně jednoduchý jazyk, jehož základy lze snadno vstřebat. těch důvodů rozšíření bylo samozřejmě víc, ale ta jednoduchost tomu přispěla (a hlavně v současnosti přispívá).
            • Veskoslav
              To není dáno jednoduchostí, ale rozšířením. Čech se taky snáze naučí polštinu než Rusák španělštinu. A o malajštině vím jenom proto, protože tam žije spolužák, jinak bych o ni věděl asi jako ty....Ale chápu, snažil jsi mě "urazit" za každou cenu.
    • Lukyz
      GL *1* *1* *1*
  • Femto

    Persona 5

    Padlo embargo na Personu a dle očekávaní padly hodně vysoké známky.

    http://www.metacritic.com/game/playstation-4/persona-5
    • System seller!!!!
  • Viva la reklam

    Hodina po půlnoci, diskuze přečteny, fádní reklamy ignorovány, když tu najednou bla bla bla..
    https://i.nahraj.to/f/1H6u.png
    • No vidíš, jak tě to zaujalo. Beztak jsi klikl ze zvědavosti - reklama splnila účel. *2*
      • Jack1947
        Klikat ani nemusel... když mu to vyjelo ze zdola.
        • To si asi pleteš s tím, když sedíš na hajzlu.
  • Není to hra, ale člověku, co streamuje, by se to teoreticky mohlo někdy hodit.

    FaceRig Classic
    BMMCM-3X8MB-044B3

    Jinak je to v posledním Humble Bundle za nula nic...
  • s.hih

    Chivalry: Medieval Warfare

    Chivalry: Medieval Warfare zdarma na steamu
    • ringmancz
      před půl hodinou ta akce skončila, takže smůla
      • Jack1947
        Ještě že jsem byl pohotový.
        • Tak to už máš na steamu 3 nebo 4 hry?
          • Jack1947
            Mnohem více... ale co bych se někomu jako ty zpovídal *7*
  • Jack1947

    Narcosis

    http://store.steampowered.com/app/366870/

    Vypadá to zajímavě, trochu jako SOMA.
  • kostejnesmrtelny

    Autor knižní předlohy herní série Zaklínač se v minulosti rozhodl pro přijetí jednorázové odměny za práva na značku, protože nevěřil prodejnímu úspěchu. Kdyby si zvolil (CD Projektem původně navrhovaná) procenta ze zisku, dnes by se měl o poznání lép

    To má blbý.
    Však on před časem zahojil, když napsal ten strašlivej výblitek zvanej Bouřková sezóna. Jaká šťastná shoda okolností, že ho múza posedla zrovna mezi úspěšnou, oceňovanou dvojkou a nedočkavě očekávanou trojkou *5*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit