Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79619 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Humble Bundle zbytky

    Procházel jsem svoji Humble Bundle knihovnu a zjistil jsem, že mám spoustu her, které nechci. Protože mi to bylo líto, napsal jsem seznam. Doufám, že si někdo vybere. :) Jedná se spíše o indie hry - celý seznam je zde: https://1drv.ms/w/s!At2iK03yZcuW9ySV3M4A_bw6ITIt
    • solomon.short
      pokud mas jeste Hand of Fate, tak bych se s dovolenim prihlasil :) Dekuji
  • Lukass

    Zaklinac

    Jeste nejaky screeny s namodovany Zaklinace, opet skvela prace moderu, je otazka proc tak hra nemohla vypadat pri vydani...
    http://imgur.com/a/USNiA
    • Morraw
      Ty vzdálené baráky na pozadí vypadají jak namalované. Upřímně, viděl jsem lepší úpravy chvíli po vydání.
      Taky jsem si hrál se saturací přes SweetFX ale nakonec jsem se na to vykašlal. Sytější barvy a teplé západy slunce byly velice příjemné. Rozhodně to odráží realitu.
      Hru jsem letos dohrál i s datadiskem, takže vím, že hra je krásná už v základu.
      • Lukass
        Tak mam tam TLM,a HD textury
    • Veskoslav
      Ty sreeny jsou otřesné....To hraješ na low kvalitu? Podívej se pořádně na textur na jednotlivých domech například....
      • Lukass
        Vsechno na high, a jeste tam mam stazeny hd textury trole
        • Veskoslav
          Trole? Jako nic proti, ale baráky jak namalované, neostré textury, prostě je to hnusné i když mi budeš říkat stokrát trole....Jestli jsi slepý, to už vážně není můj problém. Pokud chceš pěkný snímek ze hry, tak se musíš na to i "postavit" ve hře, aby kamera správně zabírala prostředí.

          Takto vypadá nemódovaný Zaklínač 3 v současné chvíli: https://postimg.org/gallery/2tuuzngg6/. Hnusná textura u 1. obrázku (stejně tak u tebe) je dána tím, že hra to nevykresluje tak, jak by měla a kamera se zaměří na něco jiného. Jinak narážka na tvé screeny byla spíše ta, že chlubit se můžeš, když jedeš na max a je tam nějaký viditelný rozdíl. Ale takto to prakticky nemá význam, obzvlášť když prostě nemáš nastavení maximální. Zkus to změnit v nastavení a pak to postnout, třeba tam pak uvidíme rozdíl. Takto je to jenom Zaklínač na vyšší detaily, který vyměnil barvu stromů.

          A tady jsou moje staré screeny z doby, kdy jsem jel na maximální detaily, ale bez Nvidia věcí, snížené listoví, snižený počet lidí a pouze SSAO. A to jsou screeny z prvního týdne vydání.
          https://postimg.org/gallery/2gpw10ijo/
          • Lukass
            Mam vsechno na max krome stinu, postav v pozadi a vody. A HBAO, dal mod hd reworker mod na prirodu jak rikas, a turbo lighting mod. A mod na realny pocasi, ze je rano a vecer mlha atd.
            • Lukass
              Hbado ano, ale stiny mezi high a medium neni rozdil. Lip to rozhodne nevypada. Nejsu az do pondeli doma, jinak bych hodil srovnavaci screen. Jedu to lock na 50 fps a uplne v poho, 960 mam nataktovanou a narust vykonu je hodne znat, nejde ani tak o vic fps, ale o stabilni fps, tam je po nataktovani dost rozdil
              Veskoslav: v pohode chapu, nemusime se hadat ale normalne diskutovat, beru. V pohybu to vypada fakt skvele.
            • Veskoslav
              Věřím. Ale jestli Tě můžu poprosit, vyfoť to před a po. Takto to vážně nic moc neřekne.
          • Nejak tu nevidim, ze by se te nekdo na neco ptal
        • Ronox
          Nerad to říkám, ale Vesko má pravdu. Ty screenshoty jsou fakt hrozný a připadá mi to úplně stejný, než když jsem to hrál "maxed out" při vydání.
          • Lukass
            V poho, tvuj nazor, beru. Aspon neutocis hned jak ten pozer nadtebou uz nebudu az do pondeli doma, jinak bych sem hodil i origo bez modu, rozdil je fakt velke. Lidi uz zapomeli jak hra vypadala kdyz ji hrali. Ale jak pisu tvuj nazor beru, me se to v pohybu moc libi a treba pri bource je to fakt paradni
            • Ronox
              Jde o to, že ta hra je hezká sama o sobě. Já to pak spíš ladil nastavením barev a ostrosti přes SweetFX, protože mě štvala ta hrozná saturace.
  • Kozy

    Titanfall 2 Colony Reborn

    https://www.youtube.com/watch?v=fCCckqclBoA

    *14*
    • frag.ment
      Vidím, že Titanfall 2 jede stále na Source enginu, proto se mi to graficky tak líbí. Nevím čím to je, ale pro mě má grafika Source enginu furt takovej zvláštní "feeling", který se mi zamlouvá. Čekám jen na nějakou vhodnou slevu na PS4 a pořídím, protože MP nehraju a plnou palbu kvůli singlu, kterej je prý vcelku krátkej, za to nedám.
      • Kozy
        souhlas, příjemně se na to kouká. Na jakou slevu čekáš? Disk koupíš tak za 700.
        • Jack1947
          Klasickej šetřil až to spadne tak na lidových 200 *15*
    • Jack1947
      Správně, takhle se to má dělat a hezky vracet věci z minulé hry *3*
  • Tilwaen

    AC

    Pamatujete, jaký trhák byl film Assassin's Creed? Já taky ne. Ubisoft si ale zřejmě myslí něco jiného, protože údajně chystá AC seriál.
    • Tak pokud vím tak ten film Číně vydělal dobrý peníze a celkově vydělal skoro to co stál http://www.boxofficemojo.com/movies/?id=assassinscreed.htm
      tak to dává smysl. Já film neviděl, ale myslím že seriál s dostatečnym rozpočtem by mohl být lepší formát pro adaptaci hry (aka nemusí se vysvětlit rozsáhlý univerzum v první půlhodině)
      • Jack1947
        Já na to asi i mrknu, ze zajímavosti i když zatím je otázka jestli to vůbec nakonec bude.

        Hlavně když tam bude více minulosti o které AC stejnak je.
      • MickeyMutant
        V konkurenci dnešních seriálových produkcí bude pro AC možná rozumnější podříznout si krk předem než bolestně krvácet několik let.
    • MickeyMutant
      Jak to dnes vypadá s nedávno zmiňovaným odkoupením firmou Vivendi? To je cesta, jak přestat házet peníze do kanálu. Vivendi by z toho udělala telefonní centrálu, předprodej lístků nebo kabaret s kankánem a vývojáři z poboček po celém světě by třeba založili pár nadějných firem s novými a originálními tituly, když pámbů dá.
  • MickTheMage

    Vaporum

    Uz su na greenlighte http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=878159146 aj s novym trailerom! :)
  • VaZqeZ_EU

    Mass Effect Andromeda

    Tak tohle mě dostalo... *15* *15* *15*
    https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/16508951_730777000418356_1809959248028158979_n.jpg?oh=becca5312086e6f832a6dbb4b60bed0d&oe=5971F841

    Bioware going down: https://www.youtube.com/watch?v=AriDHk9TB0U
    • frag.ment
      Ta postava vlevo nahoře patří v ME:A k lidské rase nebo k mimozemšťanům?? *15* *15*
    • Veskoslav
      Nechci se nějak zastávat Bioware, ale udělat jeden obrázek, to vážně zvládne skoro každý, ale plynule to rozpohybovat, to už by bylo umění.
  • 0011

    Zelda vs Horizon(a další openworld hry)

    https://www.youtube.com/watch?v=aVPXKdSEGNQ
    sorry tohleto jsem musel - aneb grafika není všechno, tohle jsou jen drobné detaily ze kterých nepoznáte rozdíl mezi hodnocením 9 a 10, nicméně z toho je vidět, že ač horizon ve vizuálu vypadá skvěle, tak ten šíp co hoří ve vodě je fakt vynikající, lepší než ty nezničitelný stromy nebo nehybná vegetace ve který Aloy prochází jako duch *1* měl jsem to možnost hrát dohromady pár hodin u kamaráda, ale je vidět, že kvůli vizuálu museli hodně ubrat na fyzice prostředí a je to dost bolestivě vidět. Říkejte si o vizuálu Zeldy co chcete, ale má svět co funguje, nejsou to nefunkční nafintěné kulisy, fyzika funguje, dřevěným kopím strom neporazíte - mečem ano ale zničí se dřív než sekyra, déšť uhasí oheň a povrchy jsou kluzké a na skálu nejde vylézt - pro někoho mínus, ale spadnout můžou i nepřátelé. Donedávna jsem si myslel, že nejlepší funkčí svět v singleplayer hře má Stalker CoP, ale má jenom dobře vyřešenou AI v openworldu ale svět je kulisa, neříkám že v nové zeldě jde všechno, nicméně je natolik dobrá aby měla dost mechanik aby bavila a nebyl to minecraft, kde jde všechno vykutat/přesunout. Zdá se to jako rant na horizon, jen jsem ho použil jako příklad, za mě z toho mála co jsem okusil bych ho přirovnal k novodobému restartu tomb raidera, který mám hodně rád, oba díly, ale rozhodně je nepovažuju za system-sellery a mluvím o kvalitě hry, ne o tom, že zrovna TR je multiplatformní. Dost lidí co u téhle hry zpochybňuje hodnocení a chějí vědět proč si to zaslouží tak to nejde vysvětlit bez spoilerů, kterých jsou na internetu tuny, ale hlavní kouzlo téhle hry je v objevování a to jak příběhu tak mechanik. To je jako kdyby např. adventura dostala 10/10 a vy byste chtěli vyspoilovat příběh abyste pochopily proč
    • Veskoslav
      Nintenďák zasahuje. Jako nic proti, ale když si vezmu například módovaný Skyrim, tak Zeldu sundá v těch aspektech, co vychvaluješ. Doteď nikdo z "Nintendo" komunity neřekl, v čem je ta hra revoluční, aby měla jedno, ne jedno, nejvyšší hodnocení v historii. Zpracováním ne, herní mechaniky ne, příběh taky ne. Z recenzí a nadšení Nintendo hráčů mi přijde, že je to naprosto revoluční hra, která nemá naprosto obdoby a ve všem je perfektní, dokonalá a nikdo na ni nikdy neměl. Ono spíš to bude tím, že Nintendo recenzenti nemají růžové brýle, ti rovnou v té růžové vidí.
      • 0011
        Nikde netvrdím,že je revoluční jenom že si zaslouží svoje hodnocení. Navíc já se pořád považuju za PC hráče, takže jestli chceš vyjádření "nintendo komunity" tak se zeptej jejich mluvčího. Btw moc se mi líbí jak si napsal nintenďák zasahuje a pak editoval příspěvek a přidal něco o čem se zřejmě domníváš, že jsou argumenty. Namodovaný skyrim strčí do kapsy maximálně vanilla skyrim
        • Veskoslav
          Zaslouží? A čím? Hra není revoluční, nenabízí prakticky nic, co by už ve hrách nebylo. Ale je to Nintendo, takže automaticky +10-20% k hodnocení.

          Díky tomu hodnocení by to měla být hra, která se zapíše do herní historie jako například Doom, Quake, Half Life, AoE II atd. Ale ta hra všechny tyhle velikány poráží. A nemá čím.
          • 0011
            Ano nemá čím *7* Viz poslední věta, na vlastní nebezpečí že si vyspoiluješ všechna tajemství a budeš mít znalosti speedrunera, nechci tě připravit o zážitek, za chvíli se tahle hra možná podaří rozjet na cemu tak, že půjde možná i hrát sice nesnáším pirátství a to ani emulaci, ale zjisti si to sám, nepřipravuj se o překvapení, jsou toho tuny. Já ti napíšu co není:
            Není to to samé klišé furt dokola ty samé daedrické zbraně od prvních elder scrolls, furt ty samé gildy, kde se u většiny můžeš stát velmistrem, takže si pak sám sobě kradeš mágský předmět pro gildu zlodějů.
            Zelda prostě funguje, jede z krabice, má fíčury které jsou dobře udělané a fungují, žádná instalace, nové directx knihovny, žádné day one patche, naprostá svoboda v hraní, žádné přines paličku a speciální dýku abys zabil finálního bosse. Navíc srovnáváš skyrim s akční adventurou, kde když pomineme upgrade zdraví a staminy tak nemá žádné další rpg prvky kromě jednoho a to je roleplay.
            Nechápej mě špatně, pro mě je a byl už i základní skyrim 10/10 a vyzkoušel jsem tuny modů, ale srovnáváš 2 nesrovnatelné hry, navíc z toho na jedné dělala komunita mody o rok déle než ta druhá vznikala od začátku vývoje do vydání a navíc proto, že jsou to mody, tak jediné co působí konzistentně jsou modpacky na grafiku a počasí, ano můžeš si tam naházet kolik modů ti PC dovolí, ale většina jsou bikini armor a podobné věci, které zásadním způsobem mění "hratelnost" *3*
          • ucho
            ale ta hra se zapise do herni historie. vlastne uz se zapsala.
          • A v čem je revoluční ten Skyrim? Já ho ani nedohrál, protože příběh se jaksi nekonal a svět časem omrzel. Jinak porovnávat namodovaný Skyrim je něco jako porovnávat přetaktovaný CPU a CPU na základním taktu. Dost nefér..
            • Veskoslav
              Já nepovažuji Skyrim za revoluční, dokonce ani Zaklínače 3 například. Fér, nefér, Zelda má spoustu mechanik, které jsou převzaté, objevily se jinde atd. A přesně u nich tečou někteří hráči, že je to revoluce. Hra má 97/100 podle recenzentů. Takže je to téměř nejlepší hra historie. A i když nejsem příznivce score od uživatelů, tak mi přijde mnohem věrohodnější to jejich hodnocení i kdyby 2/3 z toho byly od hráčů, co dají 0 či 10 jenom z principu.

              Pro porovnání HL2 96/100 a od uživatelů 9,1. Zelda 97/100 a od uživatelů 7,5. Je zvláštní, že u ostatních vysoce hodnocených titulů ať už Zelda (The Legend of Zelda: Ocarina of Time) či Mario, tak tam se uživatelé skoro shodnou s recenzenty.
    • Morraw
      Možná to vidím moc jednouduše, ale čím graficky náročnější hra tím více zdrojů spolkne (lidi, finance) a dostane se tak měně prostředků pro podobné "blbinky".
      Stačí si přečíst článek s implementací skoků do nového Mass Effectu. Takové přikrčení/zalehnutí se do Division kvůli problémům s implementací vůbec nedostalo. Ono to není tak, že se spustí nějaký software a hurá máme tu fyziku.
      Osobně by mě zajímaly důvody, proč i ve větších AAA hrách se neklade takový důraz na detaily. Je to implementace skutečně zdrojově/technicky náročné nebo jsou to jen kecy a vývojářům se nechce ?
      • 0011
        Tak hlavně jde o to, že v Zeldě tyhlety "blbinky" nejsou blbinky ale součást systemických herních mechanik a nejsou jenom na efekt. Ten pokácený kmen můžeš odkutálet na nepřátele nebo z něj vyrobit palivové dřevo, hořící vegatace taky není jenom na okrasu, lze použít nejen na likvidaci nepřátel ale taky se můžeš nechat vynést stoupajícím horkým vzduchem na paraglideru atd.
        • Morraw
          Je rozdíl mezi vizuální blbinkou (vegetace nebo voda se při průchodu hýbe) a herní mechanikou (funkce ohně). To první potěší, ale neovlivňuje to mechaniky a to druhé je součástí pevně daného game designu. Takže lidi od Zeldy to tam mají proto, že je to součástí předem rafinovaného designu. Stejně jako třeba Far Cry využívá oheň. Ale v jiných hrách takové věci nejsou, ptze tam nepotřebují být.
          Tím chci říct, že Zelda teď musí vypadat strašně inovátorsky a všichni by si z ní měli vzít příklad, ale ne vše co nám přijde nutně skvělé bude fungovat i jinde.
          • Morraw
            Ještě bych si dovolil uvést příklad třeba s fyzikou. Divinity vs Pillars. Gamedesign Divinity je postavený na interakci s prostředím. Je možno hýbat s předměty, v soubojích jsou zobrazeny závislosti jednotlivých povrchů a kouzel atd. PoE se zase zaměřuje na jiné věci.
            Dá se objektivně říct, že je Divinity inovativní a PoE ztrácí, ptže tohle neobsahuje ? Když je to jen převzetí principů z prvního Divinity a to to převzalo ze série Ultima atd.
            Nehrál jsem ani Zeldu ani Horizon. Obě hry mi přijdou zajímavé ale konzoli si kvůli nim kupovat nebudu.
            • 0011
              Obě jsou zajímavé a časem si koupím i "tu druhou" konzoli, tedy PS4 ale spíš kvůli filmům, nechystám si v příštím desetiletí pořizovat ani 4k TV ani 4k blu raye a ps4 má lepší exkluzivity, nebo spíš vůbec má exkluzivity, jestli s nějakými pořádnými nepříjde Scorpio, tak to bude levnější ekvivalent herního pc
          • 0011
            Jo v pohodě, tohle beru, samotné mechaniky netvoří perfektní hru. btw ta hýbající se vegetace není jen vizuální blbinka, má smysl pro stealth, kde když tě bokoblin na koni spatří jak tam v příkleku čechráš trávu tak si v... nebo nejsi páč máš právě ohnivé šípy a on i jeho kůň jsou v...
            • Morraw
              To už je povýšení vizuálního prvku na herní mechaniku a to pak zásadně ovlivňuje i hratelnost. Srovnávat to třeba s Horizon není na místě. Není to tam, ptže se na to game design nezaměřuje z nějakého důvodu. To nutně neznamená, že je to špatně.
              Horizon a Zelda jdou vlastní cestou a je na tobě, co tě bude bavit víc. Nic víc, nic míň.
      • Ronox
        Všechno je to o schopnosti vývojářů a jestli je na to čas. "Blbinky" a malý detaily mají převážně právě japonské hry, ale pak se podívej třeba na R* a GTA V. Tam toho je hromada a ostatní městský hry z otevřeného světa kvůli tomu vypadají minimálně o třídu hůře. Není to nutnost, ale jakmile to tam je, tak si toho všimneš u her, které ty věci nemají. Proto se to pak vyzdvihuje a hrozně rychle se na to zvyká.
        • Morraw
          Jak píšu níže, tak tohle je součástí game designu. To neznamená, že všechno bude všude a hráč si vybere co bude dělat.
    • Tilwaen
      Tyhle zdi textu by měly být trestné.
      • 0011
        Omlouvám se, příště budou kratší věty a možná i na ty odstavce se dostane, ale já dávám radši přednost obsahu nad formou a nechci text zpětne editovat.
        • Tilwaen
          Obsah a forma přeci nejsou v kontradikci.
          • 0011
            To sice ne, ale editaci na telefonu prosím nechtěj(ano píšu s diakritikou na mobilu)
  • Minev
    Zkusil jsem udělat gameplay návod na Crusader King 2. Když tak napište jak se povedl. https://youtu.be/AJdBSAvhbR4
    • Těžko říct, jak se povedl, protože není prakticky nic slyšet. Někde se stala chyba.
      • Minev
        Hmmm, musím nějak poladit mikrofon, ale když se dají víc nahlas reproduktory tak to slyšet je i bez okolního hluku. Nahrávám to přes Geforce Experience, mikrofon mám naplno a snažím se mluvit hlasitě, nevíš čím to může být?
        • EDIT: Aha, nevšiml jsem si, že už máš mikrofon naplno.

          Resp. máš ho naplno ve Windows nebo v GeForce Experience (koukám, že má svoje vlastní nastavení a nevím, jestli je provázané s tím systémovým)?

          Jinak ještě zkontroluj, že máš jako defaultní nastavený správný mikrofon (opět pro jistotu jak ve Windows, tak v GeForce experience). Já mám třeba v USB Yetiho a ještě mikrofon ve webkameře.

          Pak se ještě může stát, že zvukovka má svoje vlastní nastavení pro mikrofon v ovladačích, takže jestli máš nějakou utilitu ke zvukovce, tak ještě mrknout tam. Občas se tam dají najít i věci typu Microphone Boost, které taky pomůžou (ale v tomhle případě je to léčení symptomů, ne problému, protože takhle potichu by žádný mikrofon znít neměl).

          Když nic nepomůže, vždycky je tady možnost odinstalovat ovladače ke zvukovce/odebrat ji ze systému, restartovat, znovu nainstalovat. Už jsem to taky mockrát dělal, ale v naprostý většině případů jsem měl někde něco blbě nastavené a ovladače za to nemohly.
          • Minev
            Ve Windows jsem přehlédl jedno nastavení mikrofonu. Ale děkuji za rady, to jsem si ani nezasloužil po takové blbé chybě *4*
            • Není zač. Taky jsem to svého času řešil. Jinak ten Yeti je super mikrofon se skvělým poměrem cena/výkon, YouTubeři ho hodně doporučujou a můžu potvrdit jeho kvality. *4*
  • jamar28
    Taky vám někomu Mass Effect Andromeda tak brutálně zamrzá nehledě na graf. nastavení?
    • N0isy
      wut? Jedu to na 4K s 1070 a 4670K na 4,8GHz a šlape to parádně na Ultra bez AA.
    • Veskoslav
      Ne. Vše plynule.
    • Jack1947
      Jako že zamrzne celej kompl rofl ?? *8* *1*

      No to e pecka, grafika horší 2007 roku a ještě enormní zátěž na pc jen tak dál. Už se těším na hodnocení pod 7/10 nepůjde ( i když bych spíše hodnotil tak těch 5) *3*
      • jamar28
        Restartovat jsem to musel zatím jen jednou, vždycky jsou to zámrzy jen na pár vteřin. Po takových 5 minutách po spuštění to pak už jede v pohodě. Nechápu.

        Sranda je, že když už jsem si zaplatil Origin Acces, tak jsem si stáhl i BF1 a ten mi jede naprosto v pohodě a má asi tak o 200 % lepší grafiku. *1*
        • Veskoslav
          Spolužák měl to samé. Měl staré ovladače na kartu. Pokud je nemáš, tak nevím, co pak:)
          • jamar28
            Já si taky myslím. Proto jsem se ptal tady, jestli to má víc lidí, nebo je to jen můj problém. Bohužel na AMD je asi něco špatně, protože když je chci aktualizovat přes AMD klienta, tvrdí mi, že nemám připojení k netu a když je nainstaluju ze stránek AMD, tak se sice nainstalují, ale pořád to ukazuje, že tam jsou ty staré. *7*
            • jamar28
              Jo, asi na potřetí už to AMD nainstalovalo správně a bylo to tím. Sekání je konec a dokonce si můžu dovolit i vyšší nastavení. *4*
            • Draken69CZ
              http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/AMD-Clean-Uninstall-Utility.aspx

              a pak nainstalovat nejnovější
            • Veskoslav
              V tomto bohužel nepomůžu, teď běžím na Nvidii.
      • Radkaa
        To bylo jakým jazykem, mimozemšt'ane ? *7*
  • nekromant33

    Video: Grafické srovnání identických scén v plné verzi a traileru hry Mass Effect: Andromeda.

    Nejsem expert, ale nejen že ta Asari vypadá víc jako Asari v plný verzi než v traileru, tak většina těch scén má kromě jinýho nasvýcení víc detailů a někdy se odehrává na jiným (a opět docela bohatším) prostředí. Samozřejmě pokud ty facial animace jsou nejmenší problém tý hry, tak to ani nemá smysl řešit. Pokud je to jedinej problém... tak vlastně taky ne.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit