Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • nekromant33

    Podle statistik Steam Stats je vydání PC verze No Man's Sky letos největším launchem na Steamu.

    jen aby to taky nakonec nebyl nejvíc refundovanej titul roku
  • vorton
    Vysla anglicka verzia modu Enderal: http://sureai.net
    trailer: https://www.youtube.com/watch?v=VnracFjiC_k
  • No Mans Sky

    Bacha hra jede jen na grafických kartách podporujících OpenGL 4.5 a ne 4.1 jak maj chybně v min požadavcích
    • ringmancz
      hraje to tu někdo? nechci tady řešit technickou stránku, ale hratelnost. zkoušel jsem to dneska odpoledne a bavilo mě to. rozšíří se to, co se dá ve hře dělat s odehrátým časem? mně by klidně stačilo jenom prozkoumávat planety, hledat monolity a učit se jazyk, ale 60 euro za to nedám (ani za jinou hru) a momentálně to levněji nikde nejde koupit
      • Vogon
        Neřekl bych, že by se to nějak extra prohlubovalo s odehraným časem, ale odlišnost planet je přímoúměrná jejich vzdálenosti(tohle není nějaké pravidlo, jen mi to tak připadá.).

        Pokud vím, tak patche by měly přinést více obsahu, pokouší se o "hra jako služba", podobně jako třeba Nintendo u Splatoon. Nějaký patch(nevím jestli už vyšel) by měl přidat třeba stavění základny. Takže bych všem doporučil počkat na to co další patche přinesou. Nehledě na to, že hra je v současnosti v poněkud nepěkném stavu na všech platformách.

        Je to dost dobrá relaxační hra, ale větší hloubku nebo trvanlivost bych v tom nehledal, alespoň ne v současnosti. Každopádně cena mi připadá přestřelená, takových 20(max 40) euro by bylo daleko přípustnější, přece jen takový Euro Track Simulator, kterému je ta hra docela podobná, stojí 20.

        Soundtrack to má ale výborný.
      • 0011
        mám nahráno 9 hodin, ale řekl bych, že ne, získáváš akorát víc receptů, takže si nemusíš některé ingredience kupovat, akorát vylepšuješ loď, nebo si vyděláváš na jinou a mezitím sbíráš suroviny na výrobu antihmoty abys mohl dělat intergalaktický skoky a učíš se jazyky. Nevím co se stane, až se dostanu do cíle, tedy středu galaxie, ale nepředpokládám, že to přidá herní možnosti. Dobrá zprává je, že i když tam docela chvátám, tak nejsem ani v půlce cesty, teď jenom potřebuju sehnat, kde se odemkne vyšší verze tý atlas karty
  • Vogon

    Mafia 3 - Giant Beastcast 64 - dojmy z hraní

    http://www.giantbomb.com/podcasts/beastcast/

    Segment o Mafii začíná okolo 13. - 14. minuty.
  • GAMESCOM 2016. Hurá do Kolína

    Zdravím. Nabízím dvě volná místa v autě na letošní Gamescom . Jedeme s kamošem příští čtvrtek. Kdo se přidá?
  • No mans sky na PC

    http://store.steampowered.com/app/275850/

    Wow koukam ze krome toho ze to za moc nestoji maji jeste technicky problemy. No nekup to.
    • "This is a overhyped indie game made by 15 people, being sold for AAA price.
      It's poorly optimized. It's shallow, empty, repetitive and boring. Their 18 quinquillion planets are just a bunch of re-color of the same assets, randomly generated with different combinations. Their representation of the universe is inaccurate, every single planet i've seen is inhabited with life and/or vegetation, there are no gas giants, no ring systems, no barren planets (i've been told there are barren planets - i haven't encountered any) black holes are portals, and no variation of star types."
      • ringmancz
        http://imgur.com/a/n0l6g

        druhá planeta na které jsem byl
      • nekromant33
        Glorifikovaná nástavba Minecraftu bez multiplayeru. GOTY
        • No v Minecraftu je alespon co delat :D
    • Vogon
      TotalBiscuit o NMS portu(a více): https://www.youtube.com/watch?v=LRkHPsZak08 (16 minut)
      • Jack1947
        Je to blbej port - takhle moc si váží pccčkářů ( navíc odbytej) *11*
    • No je to totální fail, vydržel jsem to hrát asi půl hodiny (z čehož 10 minut byl první loading, po erroru 10 minut druhý loading).. seká se to i na minimální nastavení, přesto že mám GTX1070 a i5 6500, nejde změnit poměr stran, takže na 16:10 monitoru to mám spláclé do 16:9 a o tom ovládání snad ani nemá cenu mluvit, nejde tam jednoduše kliknout, ale musí se stejně jako na PS4 to kliknutí podržet.. a to prosím u všeho. Někde jsem viděl tweet, že ta hra je čistej port z PS4 a jsou tam i ty samý soubory, co na něm. Refund a nazdar
  • Tharsis
    97ELV-J03VW-DJ35V
    Savage Lands (Early Access)
    R3EZX-MBXI8-TE6IW
    Kholat
    Q9G6N-EJZVA-NTDWV
    Space Engineers (Early Access)
    NVWHE-Q6FKG-VVGYY
    Shelter 2
    IC0PZ-PZJQ7-KWXYZ
    • jamar28
      Jak tyhle kódy přesně fungují prosím? Je mi jasné, že teď už je pozdě, ale taková znalost se hodí.
      • homeles8
        Na Steamu klikneš nahoře na nabídku ''Hry'' a pak ''Aktivovat produkt ve službě Steam'' a tam se proklikáš k zadání kódu. Ten kód tam zadáš a hra se ti přidá do knihovny. Tak jí jenom stáhneš a můžeš hrát.
    • rychléé než přijde Draken ! *2*
      dík za shelter2
  • alladjex
    HW dotaz. Výhledově - dost výhledově ;] - si budu kupovat nový PC na hraní a tak občas koukám na komponenty, abych se zorientoval (ne že by mi to šlo *12* )
    Dneska jsem se koukal na processory Core i7. Jsou k dispozici čtyři generace Ivy Bridge až Skylake. Je nějaký důvod kupovat do nového kompu něco jiného než Skylake generaci? Ceny mi přijdou víceméně srovnatelné a liší se v řádu stokorun, jestli na to koukám dobře. Jsou mezi generacemi tak minoritní rozdíly, že i ceny se nehýbou a je v podstatě fuk, co koupím? Má tak smysl ušetřit na desce, která asi taky pro starší generaci bude o něco levnější?
    Nejde mi o nějaké hluboké rozvahy, jen o informaci pro neznalého.
    Předem děkuji za smysluplné odpovědi a stejně tak děkuji těm, kteří si odpustí "vtipné" příspěvky ve stylu LV007. *2*
    • alladjex
      Díky všem za info. Nákup plánuju na příští rok. Chci počítač, na kterém budu nějakou dobu v pohodě hrát 1920x1080. Dívám se teď na kompy pro současné hry, abych to příští rok koupil za nějakou rozumnou cenu. Abych byl konkrétnější co se her týče, tak důvodem je asi nový Deus Ex a Kingdom Come. Všechno ostatní jsou už míň náročný hry, které jakžtakž hraju i na současným starým kompu. Je tedy otázka, jestli má i7 smysl nebo stačí i5 a dobrá grafika. Grafiku plánuju něco jako NV 970.
      • 0011
        hele ve volbě grafiky má Veskoslav pravdu, já jsem uvažoval o "upgradu" na 1060 ale pro mě to nemá smysl, sám mám 970 a ten rozdíl ve hrách není zas tak velký, ale jestli kupuješ nový PC a chceš nvidii, tak jdi rozhodně do 6gb 1060, od značky msi je jenom o 1000kč dražší než jejich 970 a věř mi, že chceš co nejvíc vram, 970 bych ti doporučil před necelými 2 lety, kdy jsem si jí kupoval já, ale dneska už to nemá smysl, co se týče procesoru, pokud to máš i na práci a teď myslím třebá náročné renderování, tak i7 smysl samozřejmě má, na hraní ne, místo i7 si kup i5 a pořádný SSD na operační systém
        • alladjex
          To zní rozumně ;] a jako dobrý plán. Díky ještě jednou všem za tipy.
      • Jack1947
        1060 minimálně - 970už je zbytečný investice... (doprodej)
      • Veskoslav
        Proč 970? Jestli kupuješ příští rok, jak říkáš, tak 1060, ne? Navíc 970 s osekanou pamětí v době 1060/R9 480 mi přijde jako špatná investice:) Jinak já osobně jedu na i5 3470 (nějaký ten pátek stará)+R9 390 a není hra, co by nejela na max v solidním FPS kabátku. Raději bych místo i7 za 10 táců, koupil i5 za 6 táců a ty "ušetřené" peníze vrazil do většího SSD disku nebo grafiky:) Nebo jel na pěkný víkend s přítelkyní/přítelem:)

        Kdybych si sestavoval teď pc, tak nejspíš Intel Core i5-6600K (problém, že pouze DDR4 paměti, lze narvat i DDR3L), takže další investice navíc (lze vyřešit přes starší Intel Core i5-4690K cca 5-10% "horší" jak 6600)+R9 480X OC (až bude) nebo klasickou 1060. Ono i více záleží, co od toho očeváš, jestli renderování objektů v Cadu a jiné srandy, co jsou náročnější na výkon CPU a ne GPU, tak bych možná i do i7 šel a to do i7-6700K+zmíněné karty.

        Jinak podle mě je naprosto dostačující například Intel Core i5-4460:) Za 5000 a nebudeš mít podle mě s ničím problém. K tomu za 8500-9000 1060 a do konce éry současné generace konzolí vystaráno:)
    • LV462
      Píšeš "dost výhledově". Tak to nebude problém počkat na začátek roku na AMD Zen. Pokud i7 přímo nepřeválcuje, tak minimálně srazí jejich ceny dolů.
    • Tak to mi ukaž kde koupíš nový Ivy Bridge i7.
      • alladjex
        já nevim, třeba tohle:
        https://www.czc.cz/procesory/produkty#q-c-2-f_137820868=sIvy%20Bridge-E&q-c-1-f_2026836=sCore%20i7&q-c-0-producer=s3h1cn472v2dbib5omna0i2ljba

        ale o to tak ani nešlo, jestli seženu od Ivy Bridge nebo až od další generace. Mě šlo principielně o to, jaký je mezi nimi - a jestli vůbec nějaký - rozdíl.
        • Aha a to by sis chtěl koupit ten za 22 tisíc a nebo ten rozbalenej za 9 tisíc? *1* Když teda pominu fakt, že to není Ivy Bridge, ale Ivy Bridge-E.
          Rozdíl tam pochopitelně je. Kupovat předchozí generace nemá význam. A není to náhodou lepší řešit, až to opravdu budeš kupovat a ne rok dopředu? Za pár měsíců jsou tu už Kaby Lake a Zen,
          • Veskoslav
            ZEN má být už v prosinci?
            • Veskoslav
              Jo, děkuji.
            • According to recent updates from AMD’s Lisa Su – Zen will be shipping in limited quantities by year end, with full market availability in 2017.
    • Veskoslav
      Osobně si myslím, že i7 jsou předražené legrace, co Intel násilně rve skrze peníze do doporučených požadavků.

      Ale pokud na tom trvaš, tak většinou platí, že čím novější, tím lepší pro budoucnost.
    • ringmancz
      pokud budeš kupovat všechno nový, tak poslední generaci. rozdíl ve výkonu ve hrách se různí, ale do budoucna je lepší mít to nejnovější. a do ceny musíš započítat i dražší paměti

      ale dá se hrát v pohodě i na kvalitním i5 Haswellu
  • Veskoslav

    Rust

    Jelikož je nový Humble a SE mi chyběli, tak "vyhodit" 5 éček na charitu nebyl problém. Byl tak i RUST docela opěvovaná survival hra. No řeknu to rovnou. Ta hra je srač*a. Neskutečná. Nováček, pokud nemá partičku známých, tak věčně bude ležet mrtvý, protože ho někdo "umlátí" kamenem. 15 smrtí za 8 minut. Docela hitparáda. Crafting osekaný na minimum, naprosto otřesná grafika, už po respawnu jsem si připadal jak na střelnici, protože polovina hráčů měla palné zbraně a ten zbytek měl luky. Krajina je pustá, hnusná, FPS lítaj jak nadržená šestnáctka nahoru a dolů, textury jsou naprosto tragické ve vzdálenosti 10 a více metrů. A ty nad cca 50 metrů vypadají jako minecraft textura. Nekecám.

    Ty nové zvířata, co nahradila monstra, tak jsem našel dvě, jedno mě zcela ignorovalo a druhé okamžitě zabilo. Mapa je hnusná, velká a když zemřete, smolík. Když už někoho zabijete šutrem, oštěpem, to je fuk. Tak většinou mu věci stejně nevezmete, na to potřebujete speciální klíč na odemykání lootu hráčů a vycraftit ho trvá asi tak dlouho jako napsat Bible díl. 3 aneb Bůh mi prodal děv*y do pekla!

    Pravda, ve hře jsem netrávil mládí, spíše minuty, ale rozhodně nejhorší nejenom survival hra. Co jsem se bavil s lidmi, co tam utopili cca 200 a více hodin, tak současná verze RUSTu je odpad, odpad, co má hnusnější grafiku, horší prostředí a katastrofální komunitu.

    A co je nejlepší? Může se Vám stát, že budete běhat jako muslimská, černá lesbička a ani na ty kozy si neuvidíte, protože to tvůrci tak chtěli. Rozhodně nedoporučuji kupovat samostatně a ani ve slevě. Jak jsem kdysi nadával na 7 day to die, tak Rust jej překonal o 50000%. Navíc hry jsou +- stejně staré a když jsem se nedávno díval, kam se posunul 7 day to die a Rust, tak tvůrci Rustu udělali přesně to, co se u nich čekalo. Koupili si barák kurev, drahá auta a na hru se*ou. Ano, je to EA hra, o tom žádná, ale původně skvělá hra (dle ohlasů komunity) šla zkratkou, ze srázu do hajzlu a až po špičky.

    P.S: A jejich anticheat systém je asi tak úspěšný jako výprava Antarktidy na LOH v Riu. Jenom za tu chvíli jsem potkal lítajícího, co pálil z bazuky a pak neviditelného, co zabíjel všechno na jednu ránu včetně hráčů v plné výbavě:)
  • Scorn

    https://www.youtube.com/watch?v=hBlBtP3-x_w

    Tak to je hodne Giger a trosku Beksinski....
    • frag.ment
      Jedno video už tu bylo (myslím, že o trochu kratší) a vypadá to moc chutně. Držím palce, aby se jim finál hra podařila.
      • Koukam na to. Muselo mi to nejak proklouznout... :(

        Priste zkusim nejdriv hledat :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit