Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Minutu ticha za všechny grafiky s 1 GB :(

    Přišel nový Doom , řekl si nemilosrdně o 2 GB VRAM a ... opět budou peněženky krvácet :( Tak že to bude až takové retro jsem raděj ani nedoufal :( .
    Takže prodám svou 560Ti ...... *9*
    • Chim
      Pokrok ani konsole nezastaví.
    • Anonym

      Minuta ticha za ludi bez Windows 10 a s grafickou kartou bez podpory WDDM 2.
      • No však to ještě zkusím na 10 a mém bývalém stroji s 7850 ... uvidíme , vyhodíme .
    • ...len kto ti ju kupi :)
      btw, novy mainstream Polaris ma mat 8GB VRAM, to ti zase 5-6 rokov ta grafika vydrzi
  • Veskoslav

    TW: Warhammer

    Vždycky se říkalo, že když vyjde nový díl TW, je lepší 10 let počkat než Sega vychytá všechny mouchy. Tady to platí tak 80:20 proti tomuto tvrzení. Hra běží skutečně plynule a na ultra setting naprosto v pohodě okolo 40 fps na sestavě střední třídy. Co zamrzí jsou šíleně dlouhé loadingy bitev a loadingy mapy. Cca minuta, někdy i dvě. Hra mi za 7 hodin hraní spadla celkově třikrát, takže na startovní titul docela slušné scóre.

    A jaká je tedy hra? Rozhodně dobře udělaná a 100% potěší milovníky světa Warhammeru. Ti, co očekávají historické období, nechť zapomenout. Tohle je hra pro fantasy fanoušky.

    Jsou 4 základní rasy+1 rasa jako preorder DLC nebo pro první týden, kdy si hru zakoupíte. Každá z nich má naprosto unikátní jednotky, hrdiny, architekturu a kouzla, takže se nestane jako v předchozích TW hrách, že jednotlivé národy se liší jednou jednotkou jinak mají akorát jinou barvu zbroje. Tady to nehrozí. Hra nabízí zcela unikátní superjednotky, speciální čarodějné a pekelné stroje šílených bohů. Kupodivu AI u bránění měst je lepší než jsme si zvykli u her s TW tématikou a rozhodně se polepšila. Není to hráč, ale AI už konečně občas použije i mozek a nepošle svou jízdu na kopíníky, ale jde Vám po křídlech, co nejsou chráněná. I své hrdiny, což jsou unikátní jednotky na bojištích neposílá bezhlavě do první vřavy, ale občas i vyčkává v pozadí. Místy se Vám hra bude zdát zjednodušená, ale mě to ani nepřišlo. Strom schopností, stavby i jednotek je dostatečně rozsáhlý, aby neudělal ostudu předchozím dílům,

    Pro fanoušky Warhammeru povinnost, pro fanoušky TW zpestření a zbytek zde má kvalitní fantasy RPG s pár mouchami, která ale za to stojí.
    • Morraw
      Optimalizace je fajn. Na mé 960 je to kolem těch 40+ na High. Ultra už nemá smysl. Důležité jsou odlesky a SSAO.
      Co se týče loadingu, tak ten mi trvá pro bitvy cca 15-20s max. Jedu normálně z SSD. Takže tady velká spokojenost.
      Navíc Nvidia pracuje na optimalizaci, tak snad to bude ještě lepší :)
      Hru samotnou nemohu moc komentovat, ale ta rozdílnost armád je velké plus. K čemu je mnoho frakcí v TW, když se stejně hrajou podobně. Tady je jich sice pět, ale každá přinese hodně odlišný zážitek. Už teď se vyloženě těším na chaos :)
    • A.I masivně cheatuje, vidi skrze fog of war a její jednotky neplatí žádnej upkeep. Ať hraješ za jakoukoli rasu, jsi omezenej zákazem obsazování měst některých ras, takže stará dobrá volnost je fuč, a i když jsem neměl problémy se spuštěním hry, na high-end sestavě jsou občas šílený fps dropy. V herních mechanikách mě doslova se*ou obléhání.... Ať už útočíš a nebo braníš, jdeš do toho vždy čelně, zmizelo krásný taktizování s výběrem konkrétní brány na útok a změnilo se to na tupou, stále se opakující nudu. Souhlasim že pro fanouška warhammeru je to povinnost, ale fanoušek total waru by se tomu raději měl vyhnout, starší díly jsou prozatím daleko lepší.
      • divne, na mojej radeonke som ziadne dropy nezaznamenal, ako pise veska, drzi to stabilne 35-40fps
        ad
        Ať hraješ za jakoukoli rasu, jsi omezenej zákazem obsazování měst některých ras:
        Lore :)
        • Jj lore, a dá se to vyresit modem. Co se týče tech dropů, všiml jsem si že to dělá při střelbě katapultů a při dopadu jejich kamenů, a asi tomu nepomahá 4k rozlišení...
          • evidentne nie, na full 4K este nieje vonku ziadna grafika
  • KrPa

    Goat Simulator - Waste of Space

    MakeSpaceGreatAgain
    https://www.youtube.com/watch?v=Dpl2ZwT4rq0
  • Total War Warhammer gameplay - Zdá se mi nebo "Total War" je čím dál ošklivější ?

    https://www.twitch.tv/totalwarofficial/v/68514063
    • je to stream. jedine co mi vadi, je zobrazenie sipov - tie biele ciarocky su otras
  • Zase pár her z bundle

    Rayman Origins - Uplay
    4LP3-LNFL-GDAG-ET6C

    Far Cry 3 - Uplay
    6DW4-L36J-K8CU-7YMR

    Tom Clancy's Splinter Cell Blacklist - Uplay
    MEH6-UAKQ-P4GJ-LLXN
    • FC3 je pryč, ale já to nebyl...
    • Díky nechávám ostatním . Gunslingera mám a Uplay nefandím *3*
    • Assassin’s Creed Chronicles: China - Uplay
      4PA9-8CVB-AEL9-8TYR

      Call of Juares: Gunslinger - Steam
      4PBP2-R69DF-CFL7H

      Dejte kdyžtak vědět ostatním, že jste si něco vzali, aby nemarnili čas. Jinak parádní bundle, více takových!
  • Protože dřív peklo zamrzne a čert pojede na bruslích do práce, než Origin zlevní Dragon Age: Inqusition GOTY, tak se zeptám: Stojí to za to? Myslím tu přidanou hodnotu (příběhová DLC apod.). Ne že by mě 40 EUR zruinovalo, ale základní hru seženu o moc levněji. Nebo ještě jinak, jde do základní hry dokoupit všechny ty věci okolo, aby se to rovnalo GOTY?
    • Vogon
      Dvakrát nevím. Nevím jestli tohle ještě budeš číst a nevím jestli se vyplatí GOTY edice. Ale vím, že pokud tě bude bavit příběh a postavy tak DLC Trespasser je povinností(Obzvláště pokud máš rád Elfa Cage), jedná se totiž o epilog, který uzavírá příběhy společníků, obdoba Citadel pro ME3 i když je poněkud krátký.
      Jedno z těch DLC(myslím že Descent) je o trpaslících, zplozencích a hlubokých cestách. Takže pokud tě hodně(ale vážně hodně) zajímá lore, tohoto se týkající, tak si to pořiď, pokud to ale přeskočíš o nic nepříjdeš, protože je nic moc.
      Jaws of Hakon je prý lepší než Descent a má zajímavější lore.

      Takže ve zkratce: Trespasser = povinnost. Jaws of Hakon kup pokud chceš lore a více DA:I. Descent jenom pokud chceš dávku DA:I a už sis vyškrábal všechny zbytky zpoza nehtů.
      Myslím, že nějaké cosmeticy a bonusové vybavení jsou zbytečnosti.
    • Veskoslav
      Dej si předplatné, co má EA a vyzkoušej, jestli Tě vůbec bude bavit základní hra a podle toho bych se rozhodoval:)
      • Tuhle fázi už mám za sebou, viděl jsem a četl dost, abych věděl, že to chci a že v tom strávím spoustu času. Jde mi o to, jestli když koupím základ, tak to později budu moct rozšířit na GOTY dílčíma nákupama, nebo ne. No a taky mě zajímá, jestli jsou příběhová DLC dobrá nebo jestli se bez nich hra docela dobře obejde (třeba v ME3 From Ashes bylo dost zásadní).
        • Morraw
          Tak ty příběhové DLC jdou dokoupit zvlášť a sleva na ně určitě bude. Já být tebou, tak si koupím základní hru a po dohrání bych si vybral jen nějaké DLC v té slevě.
    • Lukyz
      Není to přímo odpověď na otázku, ale na GOTY bych nečekal, Mass Effect série taky nikdy nevyšla jako GOTY a to ani ten Trilogy pack, navíc Bioware nikdy nedává slevy na DLC, takže akčoliv všechny tři díly ME seženeš za 2-3 stovky, DLC tě vyjdou pořád draho, a jako třešničku je musíš kupovat jen za ty jejich uhozený Bioware body *7*
    • ringmancz
      nebývá to slevě? DLC samostatně mají, ale vyjde to o dost dráž
      • Právě že GOTY sleduju a furt nic.
  • Lukyz

    Tom Clancy's 75% sleva

    Vybrané tituly ze série Tom Clancy's teď najdete na Steamu se 75% slevou.

    EDIT: Já bych fakt nikam psát nemohl *1*
    • Veskoslav
      Vybrané tituly by se hodilo mnohem více:)
  • Lukyz

    PC master race evangelium

    " "Gaben!", yelled the peasant. " For thy son has no exclusives, how could one call it self the true gaming platform?" Furious by what He just heard, Lord Gaben called an army so vast the sky blackened. The army, that of Source games, MOBAS, MMOs, RTS, FPS and Indies, lead by Gaben's head angel; Gordon Freeman. "Peasant, let thy father know. For every console exclusive there is, there are 100 on PC!" With that Gaben gave Gordon the command in which he threw his crowbar with such force at the peasant, The peasant fell from the heavens back to the land of 30 FPS where he belonged - (Tesselations 27:9)"

    Takovej fórek, na který jsem narazil, tak jsem si říkal, že se o něj podělím
    *1*
    • jednu chybicku to ale ma, Gordon Freeman nepovie nic... *3* *1*
      • na pc jsou taky peasanti, treba fandove amd. *3*
        • ano, nvidia su King master race - ale oni spolu fappuju kazdy vikend v kruhu, a na to my AMD peasanti niesme
  • Tilwaen

    Warcraft film recenze

    Vycházejí první recenze na Warcraft film... a nevypadá to dobře.

    PC Gamer
    Kotaku
    • MickeyMutant
      "And then there’s Garona (Paula Patton), whose fangs are so utterly silly that they often distract from her performance, which is just as ridiculous."*4*

      Doufám, že to bude aspoň tak strašné, aby to bylo zábavné.
      • Tilwaen
        Jak mi ani nevadí všemi skloňované CGI, tak zrovna z plotu kolem Garony (soudě na základě trailerů) mám největší obavy. Snad to nebude podobně pitomé jak v Hobitovi.
        • MickeyMutant
          Já už si z Hobita krom Evangeline Lillyový stejně nic nepamatuju. Jedině pocit zkamání z nenaplněného vztahu s trpaslíkem zůstal.
    • Veskoslav
      Kritici? To jsou ti lidé, co většinou ani neví, že je to na základě 1. hry a pletou si to s Wowkem?
      • MickeyMutant
        Kritik může nevědět. Kritik hodnotí film, ne hru.
    • tady stoji neco jineho...

      http://www.imdb.com/title/tt0803096
      • A to ti fakt není divný, že film oficiálně výjde až 30. května a v americe až 10 června a nadšení diváci už mají recenze? Imdb je tímhle docela nechvalně známá, že tam lidi píšou recenze klidně půl roku před premiérou, takže to co tam zatím je bych nebral ani trochu vážně viz příspěvek jistého moxbrokera:

        "I gave this film one star to counteract the moronic fanboys who haven't seen the film and are rating it 10 stars in the hopes that the film will be successful."
        • nekromant33
          Ty reakce diváků jsou z předpremiér a půlnoček, dneska to startovalo ve Francii.

          btw http://i.imgur.com/Y95qpkl.jpg
        • ale tak samozrejme ze je k tomu potreba pristupovat s rezervou. neverim ale tomu, ze ani jeden clovek ten film nevidel... btw je tam 18 recenzi a ani jedna neni starsi nez tyden...
          dal jsem to jen jako kontrast k tomu, ze je nekdo schopny ten film odsoudit na zaklade dvou negativnich recenzi...
          • Tilwaen
            Zas bych to nenazvala "odsouzením na základě dvou negativních recenzí", byť se přiznám, že po jejich přečtení u mě zbytky nadšení opadly. Jsem na ten film sama zvědavá; rozhodně na něj půjdu do kina, ať už budou recenze jakékoliv, protože mě zajímá. Jen mi to přišlo jako stručná, zajímavá novinka, která zde zde zatím nemihla, navíc od lidí, kteří s herní předlohou (snad) měli co do činění.
            • Jelikož v jedný tý recenzi bylo vypíchnuto že dějová zápletka filmu je klišé, tak dost pochybuju že měl s herní předlohou co do činění *1* . Já doufám v něco ve stylu prvního Mortal Kombatu, nic víc.
          • Jedině pokud jsou z Kuvajtu, kde film běžel minulý čtvrtek, ale jenom 2 recenze jsou z dneška a dneska to běží na Filipínách, ve Francii, Indonésii a Egyptě, takže opravdu pár z těch lidí to mohlo vidět, ale většina si přečetla recenze na metacritic a běželi "zvrátit váhy". Na jednom dvd co mám se strašně chlubili skóre na čsfd z doby kdy ten film vyšel, už si nepamatuju co to bylo, no tak jsem si otevřel stránky a průměrné hodnocení bylo něco málo přes 50%, vždycky se vyplatí počkat až se dorovnají reakce fanboyů, vždyť i druhý batman s Balem byl pár týdnů nejlépe hodnoceným filmem všech dob, to je všechno jenom histerie
            • Nerikam, ze rada tech lidi film nevidela, ale zapominas napriklad na press screeningy, takze ti, co to videli, rozhodne nemusi byt z Kuvajtu. Ten film uz nejake projekce mel, ale jeste ne pro sirokou verejnost.
      • nekromant33
        všude kam se člověk podívá, mimo ty čtyři recenze, se píše opak
    • No já si počkám na samotnej film, spoléhat se na názor Kotaku/lidí o kterejch sem nikdy neslyšel vážně nehodlám
    • Jak by taky mohlo, když je to vykradená lore z warhammera a i ta je sama o sobě dost chabá že to stačí akorát na brakové romány typu zabíječ trolů, který jsou alespoň vtipný, bohužel i z trailerů je patrné, že warcraft se tváří smrtelně vážně a hraje si na highfantasy. Na metacritic zatím drží od médií skóre 29 a očekávám, že půjde dolů a spoustu nominací na golden raspberry. Teď, respektive od 10. června je to na fanoušcích, ale myslím, že by nejlíp udělali, kdyby na to nešli a ten film finančně propadnul. Nemyslel jsem si že to někdy napíšu, ale možná to radši fakt měli dát Uwe Bollovi *15*
      • WarCraft vždy stál na postavách. Illidana či Artase prostě Warhammer nemají. Napadá mě Metal Gear, který má fantastický postavy a dál? Možná proto je Warcraft úspěšný...
        • vždycky možná pokud tvoje první hra byl warcraft 3.....
          • První hra bylo wowko, pak jsem se zpětně vracel...
    • Kozy
      A on někdo čekal že to bude dobrý? *15*
      • Tilwaen
        Na základě oficiálních trailerů to byla spíš naivní naděje, já vím. Z neoficiálních trailerů bych vůbec nepochybovala o tom, že to bude pecka.
      • jindra.veliky
        • Kozy
          Tak ale ty si davas nalepky na notebook
  • Turnaj v Doomovi o *NEUVĚŘITELNÝCH* 15000 Kč. Achjo achjo, a navíc se to dělí mezi výherce, takže první cena je šest litrů. Neuvěřitelné to je. Přesněji neuvěřitelně blbé, myslet si, že nám z té částky spadne čelist. Vidím nicméně toho markeťáka, který vidí "turnaj o 15000 Kč" a furt mu tam něco chybí, jeho instinkty se bouří, tiky tikají, jako Obi-wan Kenobi se zjevuje duch Horsta Fuchse a varovně zvedá prst, že takto to nelze nechat. A hle - přichází osvícení. A my se můžeme smát nebo brečet, jak z nás zase dělají pitomce.
    • Lukass
      Tak treba Jack kdyby nekdy videl po hromade 15 000, by o neuveritelnym zazitku a sume urcite mluvil *4*
    • 15000 tisic za turnaj je dneska uz dneska opravdu k neuvereni.... ale asi trosku jinak nez pan marketak zamyslel.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit