Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79619 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Shadowrun Returns

    Ahoj, je tu někdo, kdo se vyzná v Shadowrunech? Vůbec jsem tuhle sérii neznal a pak jsem uviděl na jednom nejmenovaném konkurenčním serveru video z hraní posledního dílu. Dost se mi to zalíbilo a teď vidím na Steamu Shadowrun Returns za stovku (2,8 €).

    Takže... Má to cenu? Je tohle dobrý díl na seznámení se sérií?
    • Taky bych se přimluvil za Dragonfall, rozhodně je to ve všech ohledech lepší díl než Returns a za tu cenu je to určitě skvělá volba. Na druhou stranu hrát po něm Returns bude jednoduše horší zážitek, takže pokud chceš naskočit do celé série, tak je lepší začít s Returns a postupně sledovat, jak se ta hra vyvíjí na vyšší level, pokud chceš zvolit jeden díl, do kterého se pustit, tak Dragonfall. A co se týče ukládání, tenhle problém byl jenom zpočátku u Returns, v některém z updatů už je to opravené, takže v jakémkoliv díle už teď jde ukládat kdekoliv mimo boj *3*
    • Morraw
      Zdar. zrovna jsem rozehrál Dragonfall. Returns jsem dohrál loni. Na to, že tahovky a cyberpunk moc nemusím a svět Shadowruun jsem vůbec neznal, tak mě to dost chytlo.
      Returns je dost lineární, ale příběh se mi líbil. Čas cca 20h. Dragonfall se teprve začíná rozjíždět, ale jsou tam kontrakty navíc atd. časově bude o pár hodin delší.
      Příběhově na sebe hry přímo nenavazují. Sem tam nějaké reference. Jestli si chceš zahrát jen jedno, tak skoč do Dragonfallu. Jestli plánuješ vše, tak začni Returns.
      • Chápu to správně tak, že pokud začnu Dragonfallem, nebude se mi už Returns (tolik) líbit?
        • problem je, ze ten zaklad je ve vsech trech temer stejnej (asi se drzi do puntiku deskovy predlohy), takze defacto jde jen o tri jiny pribehy

          dragonfall je nejdelsi cca 20 hodin a nejspis nejlepsi, hong kong ma jen par kosmetickych zmen, dylkou je nekde uprostred cca 15 hodin, bavil me nejmin, ten prvni dil deadmans switch (returns je podle me nazev celyho toho projektu, ne primo prvniho dilu) je nejkratsi 12 hodin, ale mne prisel pribeh nejintenzivnejsi

          hodnotil bych je 8,9 a 7 z 10 v poradi jak vychazely ds, df, hk
        • Morraw
          Pocitově to tak může být. Ikdyž ty hry nejsou zas tolik rozdílné. Já ale třeba radši hraju vše postupně. Pak jde vidět ten postup, co je jinak atd. Navíc je ještě třetí díl s podtitulem Hong Kong.
    • Pethulla
      Jo, je to dobrý. Jen bych spíš šel do Dragonfallu, který je lepší než Returns a přijde na 2,99.
      Jen si buď jistý, že ti nevadí nenadabované hry se SPOUSTOU textu.
      • Nevadí. Možná mi to vyhovuje i víc.

        Dragonfall je hned potom, že? Je tam nějaká dějová návaznost?

        A jak dlouho to budu hrát? Prvního Zaklínače jsem kroutil půl roku...
        • Pethulla
          Žádná návaznost. Jsou to samostatné hry, které mají společný jen ten svět Shadowrunu. Co se délky týče, 20 hodin maximum a to se budeš muset hodně, ale hodně flákat. Je to způsobeno hlavně tím, že jsou vcelku lineární s ne moc velkým počtem vedlejších misí.
          • Díky. Ještě poslední detail - dočetl jsem se, že Returns nemá ukládání kdekoliv, ale potom na https://www.kickstarter.com/projects/1613260297/shadowrun-returns/posts/666832 píšou: Save Anywhere: You can save your progress at any time during the game. This functionality will also be added to the original Shadowrun Returns “Dead Man’s Switch” campaign. Je to tak, že přidali updatem ukládání i do starší hry?

            Většinou mám na hraní docela omezenej čas a za nemožnost uložit ručně bych střílel.
            • Pethulla
              Myslím, že to tam je. Mám takový pocit, že nemůžeš ukládat přímo v boji, ale mimo boj ano.
  • Veskoslav

    Rainbow Six: Siege – PC Min vs. Medium vs. Max Detailed Graphics Comparison

    To bude hodně debilní optimalizace, když na 2*GTX 980 s i7 6700K to nedosáhne ani na stabilních 60 fps u max nastavení...

    https://www.youtube.com/watch?v=9-2x7SETmYA
    • oktavius66
      Divné, mám průměrné PC za 20 000 Kč a rozjedu to na ULTRA nastavení na stabilních 60 FPS a neklesá to... Ale mám AMD, takže nevím jak je to u Nvidií a jejich žroutech vylepšení.
    • Ronox
      Co jsem hrál betu, než to padlo úplně a pak ter. hunt, tak největší vliv na to opět mají ty nVidia fíčury.
      • V tom případě je vypneš (nebo je upřednostníš třeba před AA každý dle libosti) a pohoda ne. Já třeba Zaklínače odehrál bez Hairworks komplet a vůbec mi to nevadilo.
    • Taky je to gamework titul, takze neni se cemu divit.
      • Veskoslav
        No nevím, ale Zaklínač i se vším zapnutý ti na jedné GTX 980 jede na stabilních 50 fsp úplně se vším zapnutým a to tam vykresluje narozdíl od této legrace dost objektů atd. Tady to je prostě další odfláklá optimalizace a když to srovnám s novým SW a jeho optimalizací, tak to je už úplně něco jiného.
        • Z tech gameworku jediny efekt co jede tak nejak normalne je hbao+, vsechno ostatni jede naprosto otresne a to i na nvidia kartach. Ano uznavam, ze je to zrejme neschopnosti/neochotou vydavatelu ty ficury nejak implementovat. Coz ale neni zadna vymluva pro nvidii, ktera pak pro sebe i ty tituly dela reklamu. Proste kdyz vidim gamework titul hned vim, ze od toho muzu ocekavat spatnou optimalizaci.

          Navic vetsina tech efektu je postavena na naprosto silenych levelech tesselace, ktere zvlada snad jen maxwell a vsechny starsi generace s tim maj obrovske problemy. Pritom, pokud jde zmensit uroven tesselace, tak vetsinou je ten rozdil minimalni.

          Jinak 50 fps na gtx 980 je docela slabota protoze je to high end karta. Zvlast kdyz si uvedomis, ze sli je celkem obskurni zalezitost a povetsinou kdyz je treba, tak nefunguje.
      • zapneš nVidia Gameworks a ztratíš 100FPS. A to se vyplatí!
    • KDy už konečně tihle amatéři přestanou dělat tyhle hloupé porovnání skrze youtube videjko. V realu jsou ty rozdíly o dost větší ! A to nastavení... mezi low a medium skoro není rozdíl a nejvyšší přes 100fps... takže je tam zapnutý kdoví kolikanásobný AA .... vypneš AA a fps vyletí si myslim.
      • Veskoslav
        Co to meleš proboha? Že ty jsi to video ani neviděl? *7* A že ty myslíš, no dokazuješ, že myslíš asi jako Jack...Stále jsi nepochopil, že tam má sestavu za 60 táců a přesto to nelze udělat na stabilních 60, což zvládá Zaklínač či po posledním patchi Batman a oba mají Nvidia blbosti a přesto jedou minimálně ve fullHD na dual 980 při stabilních 60. Tady prakticky nic není, holé místnosti a pár blbostí a přesto nedokáží z toho vytáhnout stabilních 50, natož 60. To je ten rozdíl. Navíc to vypadá hnusně.
  • Hlášení o změně: Omlouváme se, ale z organizačních důvodů musíme přesunout dnešní hardwarový a páteční retro gamesplay na příští týden. Děkujeme za pochopení.

    Co je to hardwarový gamesplay? To mi něco uniklo nebo tu je pořad, kde se řeší hardware, ukazují se hry jak šlapou na nějakém cool železe nebo co ?
    • Draken69CZ
      GamesWare: Ovladač Steam
  • Hlášení o změně: Omlouváme se, ale z organizačních důvodů musíme přesunout dnešní hardwarový a páteční retro gamesplay na příští týden. Děkujeme za pochopení.

    ten Čočík vám dal asi hodně zabrat, to bude tím rýžovým saké
  • ringmancz

    Steam Sale

    tak co, kolik jste už utratili? dost na to, aby si Gabe mohl koupit další Porsche?

    http://www.eurogamer.net/articles/2015-11-25-gabe-newell-invests-bizarre-new-cooking-startup-stealth-half-life-article
    • Začalo to u Metro Redux a skončilo to Machinarií. Dohromady 6 her za 17 euro. Jsem slaboch....
    • Veskoslav
      Nula a tak to i zůstane.
    • stratego
      Nevím jestli jsem zhýčkaný nebo rozmazlený, ale neutratil jsem nic. Žádnou super nabídku, že bych si řekl "To musím mít" jsem neviděl nebo možná jsem něco přehlídl :)
      • Nic, a akurat me Steam pekne nastval, sic tyden zpatky kupene GTAV za plnou cenu se me ted vysmiva z mainpage s tretinovou slevou... err :D
  • LV462
    AMD snižuje ceny grafik. http://wccftech.com/amd-r9-fury-x-nano-price-cuts/
    Tak jestli R9 380 4GB půjde o tu tisícovku dolů, tak Nvidia asi bude muset zareagovat, pač AMD už vyjde o dost výhodněji. Podobně Fury vs 980tka. Spolu s nárůsten výkonu v novýh ovladačích AMD podruhé příjemně překvapilo.
    • To se mi hodí! Kdy si myslíte, že se to na cenách projeví?
      • Myslím že do týdne by mohlo. Velké zahraniční eshopy už mají nové ceny.
    • Tady je vidět, jak špatně celou situaci chápeš a jen hloupě trolíš, protože nVidia nemusí právěže vůbec nic, ta se prodává skvěle i za vyšší ceny. A evidentně nechápeš proč, takže je bezpředmětné se s tebou na toto téma bavit.
      • jakubc
        No pokud si někdo radši koupí 960ku za víc než 5 000 než R9 380 pod 4 500 (obojí 2GB verze), tak je asi něco hodně špatně...
        • 960 4g jsem tuhle nasel veskoslavovi za 4800
          • Veskoslav
            Ne nenašel. Podívej se znova na náš rozhovor. Já jsem nenašel pod 5500 4 GB verzi a měl jsem hledat 2 GB...
            • a tady dva novy linky, at se jen neopakuju

              https://www.inter-store.cz/produkt/Gigabyte-GV-N960OC-4GD-4GB-p5057251.html
              http://ocostrava.cz/gigabyte-gvn960oc4gd
            • Veskoslav tiscali.cz
              960 4GB stojí 5900? Kde, protože spolužák ji nedokáže sehnat pod 6500. Dík.
              http://www.nextcomp.cz/main.aspx?cls=productdetail&pro_id=527752
              http://www.itage.cz/zbozi/id-575405_GIGABYTE_GTX960_4GB_128_aktiv_2xD_H_1xDP_D5_ITX__GVN960IXOC4GD
              gigabyte jeste o par kacek levnejsi, 5800
              z nextcompu jsem uz i neco kupoval
              20.11. (5 dnů)
            • ok, 5800, me nenapadlo, ze ten clovek mluvi o celej tisic niz *5*
          • To těžko.
        • Co je to víc než 5? A kde vidíš 380 za 4500? To jsou jen spekulace. A upřímně, kdyby 380 stála 4500 (jakože nebude) a 960 rovných 5, vezmu si 960. A nejen proto, že to pětikilo není rozdíl (který se navíc vrátí za 2 roky na elektřině).
          • jakubc
            Řekněme, že teď stojí levné R9 380 kolem 5 300 Kč, sleva 30 dolarů je cca 720 Kč, k tomu DPH a jsme na 870 Kč, to znamená, že pokud by měla cena adekvátně k tomu klesnout i u nás, tak klesne o cca 900 Kč, tudíž pod 4 500 Kč by se měla dostat.

            Pokud ti PC v zátěži pojede každý den 8 hodin denně, tak rozdíl bude za rok cca 200 kWh, tedy kolem 1 000 Kč, takže se ti to při intenzivním použití opravdu může vrátit už za rok. Otázka je, jestli je takové použití vůbec možné (pochybuju i o polovině), poté pak zůstává ještě otázka výkonu, který má prostě R9 380 o něco vyšší.

            Edit: Samozřejmě to platí pouze, pokud ceny takto klesnou. To je ale jiná otázka. :-)
            • Par prumernych fps navic je marketingovy lakadlo na bfu a lidi co nepremysli. Dulezity je jak ty hry jedou celkove. A radsi si priplatim tisicovku, komp kupuju jednou za dva roky, nez abych u kazde druhe hry cekal na drivery, se kteryma ta hra pojede. *3*
            • LVmu asi brzo praskne cévka...
            • Rozdíl 2 vs 4 GB u 380tky teď bude už jen 10$, takže se rozhodně vyplatí vzít 4GB verzi.
            • 5300 kde? Podle vyhledávače tak možná, nejlevněji to má Patro a když to rozklikneš, tak ti tam skočí naprosto základní šitovní verze s hrozným chladičem za 5500kč, nejlevnější karta s kvalitním chladičem je 5700 (štěstí, že MSI gaming jsou celkově takové levné teď). A je vážně otázka, jestli se to projeví, protože v zámoří třeba něco spadne o 100 doláču a u nás o 50 nebo vůbec, takže ... bezpředmětné to řešit.
    • Zloději nicků, AMD chce asi zbankrotovat dřív, než ji k tomu dotlačí konkurence, už tak na těch kartách mají míň a ještě snížit? Tohle je bohužel špatná zpráva a ukazuje to jen na jediné. Navíc tohle jsou US ceny, u nás se to nemusí ani hnout, to je jedna věc a druhá věc je, že většina lidí si stejně rádo připlatí za nV. Tohle uškodi opět jen a pouze samotné AMD, protože budou mít ještě horší čísla. Možná už je jim to jedno a tuhle generaci chtějí naprosto odpískat a říkají si, že pár procent z něčeho je furt lepší ne nic z ničeho, ale je to smutný pohled. Je může zachránit od bankrotu už jen povedená příští generace, aby se zase pomalinku začali zvedat, pokud ovšem budou muset i příští rok být opět levnější, aby vůbec ukousli tu čtvrtinu trhu... tak potěš.
  • Score mění působnost :D

    http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jsme-v-pruseru-Souloz-Putin-zruda-cesta-do-prdele-Znamy-aktivista-pomocnik-uprchliku-se-projevil-410005
    • Lukass
      Ten kluk ma v hlave zmatek, nejdriv nacionalista, ted je slunickar, co bude priste? At si tam zustane o takovy tady nestojime! Ty jeho zumpu ani cist nebudu, blbecek.
      • [sarkasmus]Slunickare z prazsky kavarny vsechny povesit! Zeman uz to schvalil takze budou milosti.[/sarkasmus]

        Edit: Ted jsem si uvedomil ze by takovy prispevek mohl opravdu vypadat ze to myslim vazne tak jsem to trochu upravil...
    • vrobel by si mel nafackovat, v evrope je 15-20 milionu imigrantu, kteri jsou na papire vyhosteni, ale zustavaj a potulujou se evropou a on sem taha dalsi netahla, misto aby se staral treba o cikany, kterym ta integrace taky nejde pod nos
  • jakubc
    Tak pro Fallout 4 už vznikla spousta zajímavých módů. přinejmenším ten první doporučuju, ani si kvůli němu nemusíte instalovat Mod Manager, stačí překopírovat soubory a do .ini napsat jedno slovo. :-)

    http://mujsoubor.cz/magazin/nejlepsi-mody-pro-fallout-4-1
  • Mad Max čeština

    Tak už to někdo hodil na web jako vždy, časová exkluzivita Xzone vydržela asi 2 dny, kdo si chce zahrát Maxe v CZ, víte kde hledat ...
    • Tak se to dělá, gratulace. Osobně se nebudu divit tomu, když se na ty vocasy, co neuměj anglicky, neuměj zakoupit hru na xzone či 2 měsíce počkat na uvolnění anebo neuměj přispět, ostatní překladatelé zvysoka vyse*ou.

      Já osobně už plánuju, že pokud ještě vůbec, tak budu překládat pouze přímo pro vývojáře, kde bude překlad součástí hry a nebudu jej tedy dávat normálně ke stažení. Teoreticky (ano, nějakej šul*n to dá zas na warez) by tedy pak musel každý zájemce o češtinu zaplatit za hru.

      Ale už se těším na dobu, kdy fanouškovský překlady ubydou a jak bude vtipný pozorovat to brečení, že chci přeložit tohle a tamto.
      • No hele já hraju Maxe dál v angličtině.. nechtělo se mi čekat, ale co je špatného na tom, že se čeština dostane mezi všechny lidi dřív? Stejně by se po 2 měsících nebo co uvolnila pro všechny, nějak nechápu, proč se rozčiluješ? Xzone si udělá reklamu a hotovo, zas bych to tak nehrotil. Nebo to by jsi překládal jen za podmínek, že se to dostane k pár hráčům? Nemělo by tě naopak těšit, že si tu češtinu užije víc lidí ?
        • Mě tady jde o princip, ale souhlas, rozčiluju se nad totální zbytečností (nebylo to ani mířený přímo jen na tebe). Prostě mi vadí to, že překladatélé udělají a následně distribuují překlad za určitých podmínek (koupení od xzone, přispění, počkání 2 měsíce), které nejsou lidé, schopni respektovat a dodržet aniž by to někdo hodil dál na net.

          Ale teď to už je jedno, ke stažení to je, takže se všichni bavte.
      • Ronox
        Říkám furt, že 3/4 problémů by vyřešila always-online ochrana, kterou má například Diablo 3. Ne jenom ochranu, která lze emulovat, ale pěkně tam narvat i bestiář apod. Promiňte, že jsem sobec, ale já mám internet v naprostém pořádku a Diablo 3, jsem dokonce hrál na chalupě přes tethering z mobilu a šlapalo to bez nějakých problémů. A když by mi internet vypadnul? Furt tu máme jiné aktivity, než jen hry :)
      • Jack1947
        Jsem pro *4* , většinou jsou to jen arogancí zaslepení blbci co tu češtinu dělají(čest vyjímkám samozřejmně), pak tam nasekají chyby, no aa ostatně na hru jako je Mad max čeština? trochu až moc zbytečnej neluxus. *7*
        • Erien
          Bože ty seš takovej blb, až to bolí.
        • Veskoslav
          Jacku, ty taky drž hubu...Jsi stejný hovád jako autor vlákna. Ani jeden nevlastníte hru. Xzone to dělá proto, aby zvýšila prodeje u své prodejny, ne pro nějaký dobrý pocit. A evidentně to ani jeden z Vás nechápe, což mě ani nepřekvapuje. Ty by jsi měl lozit kanálama, ne se k tomu vyjadřovat.
      • Ten si ukradl hru a za další 2 měsíce ukradl češtinu.
      • Tohle bezcharakterní h@vada typu LV nepochopí.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit