Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Serca z kamienia

    Právě dohráno, opravdu vychytaný datadisk, za ty prachy hodně muziky a parádní zážitek. Všem kdo mají rádi Zaklínače a jsou na vážkách můžu jen doporučit.
  • MidnighT91

    witcher 3 dotaz

    Chlapy hele zrovna jsem dělal úkol "záhada vražd v újezdci" Jsem lvl 13 a quest je zhruba pro level 23. Zabít spoiler v jeskyni nebyl díky jedovaté petardě problém (přidávám vtipný obrázek http://postimg.org/image/6nvo2311f/ ) Co mě ale překvapilo byl následný loot. V bedně poblíž byl totiž parádní meč jenže pro lvl 8. Podle čeho se sakra ten loot počítá. Mám dát load a vrátit se na správném lvlu...
    • jakubc
      Jak se to počítá, to netuším, ale je to irelevantní, stejně brzy přejdeš na postupně vylepšované zaklínačské vybavení. Těmihle drobnostmi bych se nenechal vůbec rozhodit. Jednou najdeš meč slabej, jednou moc silnej (použitelnej až za X levelů)...
      • MidnighT91
        Dík za rychlou odpoveď. Stejně mě to docela sere, podaří se mi udělat Q těžkej jako prase o 10 lvl dřív než bych měl, čekám odpovídající loot (nebo aspoň průměrnej) a dostanu slabší meč než mám já, navíc ten meč vypadá skvěle. Jinak co říkáš na screen, naklonec Sarasti dopadl docela vtipně ne:)
        • jakubc
          Screen trochu tmavý, ale jinak fajn. :-) Já si pamatuju, že tenhle quest mě štval hodně dlouho, respektive ta oblast u fast travel ukazatele - byl na výhodné pozici, takže jsem se tam často přemisťoval, ale než jsem si troufnul na ty ghúly, tak to trvalo. Rozhodně bych je nedal o 10 levelů dřív, na jakou obtížnost hraješ?
          • MidnighT91
            Od začátku na nejtěžší, Jsem šílenec a tak to mám rád :) popravdě ghúlové byly daleko těžší než samotnej upír. Se svým mečem jsem jim skoro nic nedělal a trvalo to, ale nakonec jsem je utancoval k smrti. Na upíra pak stačilo použt vylepšenou ďáblovu pecku a nenechat se trefit, ta otrava mu brala i 1200 hp + ještě meč s vysokou šancí na otravu, a ani jsem nepotřeboval vlaštovku.
            Jinak s 10lvl rozdílem a na nejvyžší obtížnost, stačily od upíra 2 zásahy a od ghúlů 3...
            PS. Jo sorry za tmavost, nepoužil jsem kočku...
            PSS. Ghúlové jsou celkově dost nebezpeční, na začátku hry v tom prvním souboji s nima jsem třikrát zakalil, ale pak jsem se naučil tancovat a ani ti 4 alghúlové v dole nebyly problém...
            • jakubc
              Já je právě taky zkoušel zabíjet průběžně, ale nakonec jsme je dal až v momentě, kdy jsem jim byl levelově asi blíž. O 10 levelů, to je lebka, ne? Upíra si nepamatuj, jak byl těžkej, je to už poměrně dávno, hrál jsem hned po vydání. Můj Geralt na 34ce se teď těší na DLC, už byl u nástěnky a vzal si quest, ale zatím se k tomu nedostal. :-D
        • Tyhle odměny vůbec neřeš, odměna za questy jsou spíš zkušenosti než zbytečné cetky. Jak říká jakubc, nejlepší vybavení ve hře je to vyrobené ze zaklínačských diagramů a taky i nejlíp vypadá. Já jsem ostatní výbavu prodával a tím jsem si přišel na velkou sumu peněz, která se pak hodí do datadisku.
  • Larry "Major Nelson" Hryb se od hraní Fallout 4 nemohl celý den odtrhnout.

    Neni bleskovka malo? O tomhle by mel vyjit celej clanek!
    • Právě, tolik otázek... Byl to klasicky sobotní den? Nebo to byla chvíle po práci mezi večeři a spánkem? Jak moc se mi líbila a jaké hodnoceni by udělil? A co na to Jan Tleskač?
  • Veskoslav

    Série Fallout

    http://www.videacesky.cz/navody-dokumenty-pokusy/10-faktu-o-fallout

    10. bod je nejkrutější a nejzajímavější.
    • No popravdě zrovna tohle mi nikdy za celý léta nešlo na rozum. Třeba jsem jen něco blbě pochopil, ale stejně mi to nikdo nikdy nevysvětlil. Proč vlastně chtěli ve vaultech provádět testy? K čemu by jim ty výsledky jako byly? Na koho chtěli aplikovat znalosti získaný těma pokusama, když museli dopředu vědět, že po jaderný válce bude lidstvo zdecimovaný a to jediný použitelný co zbude je právě v těch vaultech? Dyť je to bota strategickýho významu.
      • Veskoslav
        Armáda vždy měla a bude mít své pokusy na lidech. Mnohé se ukážou jako opodstatněné a důležité, jiné zaniknou atd. Stačí si vzpomenout, jak Nacisté experimentovali na lidech. Tady to naopak je udělané dobře, protože ukazuje tu zvrácenou stránku nás, lidí.

        Výsledky se aplikují na další generaci, jak se říká. Proto není překvapivé, že museli nastolit situace, ke kterým může a nemusí v daných Vautech dojít. Ono se řekne 999 žen a jeden muž, to je kravina. Ale vem si, že tam žiješ 100-150 let. A co když se nebudou rodit žádní muži? Tam se spíše nepočítalo, že propukne válka. Bylo potřeba něco přes 400 000 bunkrů pro populaci USA. Oni jich postavili něco přes 100, takže reálně nepočítali s nějakou nukleární válkou, pouze uvažovali na hypotetické rovině. Což se ukázalo jako katastrofální.
        • Kdyby nebyla válka, ty lidi by do těch vaultů rozhodně nikdo nedostal, žádný experimenty by se nekonaly. Pokud by se konaly, tak v daleko, daleko menším měřítku, nejspíš na vězních nebo tak něco. A taky by bez radiačního zamoření pozbývaly smyslu experimenty typu Vault 12. To je hlavní důvod, proč to vysvětlení, že s válkou nepočítali, dost kulhá.

          Kdyby byla válka, není na koho výsledky aplikovat, protože většina lidí během těch experimentů pochcípá, ve vaultech toho přežije hodně málo. A ti co přežijou bez vaultů všelijak zmutujou a prostě není kde brát a na koho aplikovat. Máš pravdu, že v reálný historii se taky odehrávaly příšerný experimenty, ale s nesrovnatelně menším množstvím lidí a v momentě, kdy si to strůjci experimentů mohli dovolit. V případě jaderný války postrádaj takový experimenty smysl, význam pro vládu/armádu má v tu chvíli žádný experimenty nedělat a snažit se o přežití aspoň pár tisíc lidí, pokud možno zdravejch, a s nima vybudovat novou civilizaci, případně se pokusit obsadit nějakou nezamořenou krajinu jinde na planetě.

          Zvrácenost lidstva podle mě Fallout dobře ukazuje na samotný válce, a je dobře, že ukazuje. Ale zvrácenost ve smyslu zcela nestrategickejch experimentů je podle mě moc a nepůsobí uvěřitelně - jediný vysvětlení, který za ty roky mám, je hodně nedomyšlenej herní scénář. *1*
          • Veskoslav
            Ale dostal. Myslíš si, že Nacisti používali lidi, co šli dobrovolně? Pokusy armády jsou mnohdy za hranicí zákona, tam se nikdo neptá. Navíc i tak se najde dost pošuků, co se nechají někam zavřít.

            Oni s válkou počítali, ale ne s tím, že jim to pár letech po zahájení projektu udělají z USA jadernou pustinu:-D Něco jako "Hello, my name is Skynet and i have 1200 nuclear bombs." Mimochodem Nacisti prováděli odhadem na 30-40% věznů pokusy. A to máš už hezkých pár stovek tisíc na pokusy. Ono záleží, jak to vezmeš. Nikomu nebudou chybět vrazi atd. A už teď máš ve věznicích USA něco přes dvě republiky ČR pomalu. Vezmeš si pár stovek či tisíců na pokusy a nikdo si toho ani nemusí všimnout.
            • tyhle vaulty byly staveny pro elitu, tedy nebylo cílem zachranit všechny lidi, no a čast vaultu byla, jak rika veskoslav, určena pro ochranu obyvatel, a čast pro testovani. vysledky se meli aplikovat na tu elitu ktera mela prežit. myslím že to dava smysl
            • To ne, čoveče, na tom se asi neshodem. V každým případě jsem přesvědčenej, že za mírový doby by to nešlo určitě. A i kdyby nějak tolik vězňů (no i ty budou někomu chybět), myslím, že spousta těch experimentů by ztroskotala právě dík faktu, že většina z nich jsou kriminálníci a jsou v lochu právem.

              Asi si ani moc nemyslím, že by někdo předpokládal, že jaderná válka skončí po výměně pár hlavic. Pokud by přišla, tak jsou to především všechny jaderný velmoci, kdo to má dopředu spočítaný, z jejich území se pustina stane skoro určitě. To se prakticky musí vypálit všechno najednou, to co neodpálíš bude zničeno u tebe doma, protivník ví, kde to máš a když to neodpálíš, bude tam mířit. Žádná malá válka by nebyla.

              No ale to je jedno, výsledku se asi nedohrabem, na některých věcech se neshodnem, na tom že Fallout ukazuje lidstvo jako zvěř a je to dobře, se shodnem. A to je taky dobře. Měl bych jít chrápat, dík za pokec. *3*
      • oni nepočítali s tim že bude jaderna valka
        • Jo mimochodem s tím že nepočítali s jadernou válkou moc dobře nekoreluje fakt, že dveře Vaultu 12 záměrně netěsnily, aby umožnily proniknutí radiace. To by byl experiment dost na nic, kdyby neměli jadernou válku. *1*
          • možna byli ješte jine vaulty kam strčili lidi ktere opravdu chteli zachranit, koneckoncu lidstvo prežilo i bez vaultu. oni vylezli ven a všude kolem už byl život, mesta atd.
            jak víš že netesnili dvere? ve videu se rika že jen uvolnovali male davky radiace.
            jinak jestli v souladu s lore falloutu 1 a 2 tam strčili lidi ješte pred jadernou válkou, jakto že videa z tohoto noveho falloutu ukazují jak tam ti lide jdou pri vybuchu.
            • Veskoslav
              Nemyslím na lidi mimo ochranu. Myslím při budování či genetice, aby jsi zamezil právě tomu, aby jsi neměl jenom muže/ženy, aby se řídili pravidly (1 vražda ročně, aby přežili atd.). To jsou podle mě výsledky. Stejně tak se ukázalo, že klonování způsobí vyvraždění a přežití jednoho člena, takže pak nenarveš klonovací nádrže všude, aby jsi zachoval lidstvo, posílíš protiradiační ochranu, když se ti z toho jinak stane Zombieland atd. Ty výsledky by se dali aplikovat i když se to tváři naprosto šíleně.

              Taková Nekropolis (což je myslím 12. vault) je důkazem, že měla být nějaké aspoň dvojitá ochrana a nějaké opatření. Co jsem pochopil z deníků, co jsem našel ve Fallout 2, tak některé vaulty armáda používala ještě před rokem 2077 jako právě pokusné laboratoře.
            • To video jsem viděl ráno, něco tam pindal o uvolňování dávek radiace, moc jsem tomu nevěnoval pozornost a mávnul rukou. Neber za směroplatný. Bylo to fakt tak, že záměrně netěsnily dveře.

              Právě že nikam žádný lidi nestrčili před válkou, aspoň mi nic takovýho není známo. A není ani nic známo o dalších vaultech, společnost měla prostředky na vybudování 122 krytů (z toho 17 kontrolních). No a určitě by nebylo možný vzít výsledky experimentů a podle nich něco zkoušet na lidi, který přežili mimo vaulty. To jsou více či méně všechno mutanti, který se chovaj úplně jinak než lidi. *1*
            • Veskoslav
              Protože Maxi, kdyby jsi hry hrál, tak by jsi věděl, že byly testovací a evakuační vaulty....Proto mohly vnikat města jako Nekropolis atd. Protože spousta vaultů byla vystavěna a ponechána na pospas pokusům armády a ty zbylé měly skutečnou vlastnost protekce svých obyvatel, nikoliv pokusy.
        • Jo, tohoto vysvětlení se mi pravda dostalo, ale jak by do těch vaultů chtěli dostat lidi bez reálný hrozby jaderný války?
  • Vojta_Ilavsky
    Znáte hru kde se vyskytuje SPETSNAZ? Krom Rainbow Six: Siege a CoDéček(pokud se tam vyskytuje).
    Díky za Operaci Flashpoint, rozhodně mrknu. Na Wargame jsem koukal v jiný souvislosti, ale nějak jsem se k tomu nedokopal ani za ty dva dolary na GoGu.
    Dávám si na GoGu do wishlistu World in Conflict. Díky všem. :)
    • Chomaco
      Specnaz: Project Wolf :D :D
      • Vojta_Ilavsky
        Ještě Alfa: Anti-Terror podle en wiki. Radši ani nechci vědět jak to vypadá.. :D
        • Jack1947
          ZrocnA ALFA mám zato nebyla špatná strategie... ono už to je drahně let tak nevím jistě. Dneska vypadaj všecky ty hry z roku 2005-07 docela divně no...
      • Jack1947
        No jasně to je ono díky za připomenutí! Nicméně vyšel i druhý díl lol? heh to musela bejt tedy velká blbost od Byte nebuka že jsem na to zapomněl ba ne úplně vytěsnil z paměti.http://www.abcgames.cz/?p=hry_zobraz&id=10318
    • counter strike: condition zero *5*
    • elwiscomeback
      Wargame série, Woeld in Conflict
    • V puvodni Operaci flashpoint
      • Jack1947
        Tak potom i v ARMě ne?
    • Jack1947
      Buka tuším měla takovou béčkovku SPETSNAZ bohužel si nepamatuj název. Nebylo to nic moc...
  • Kozy

    Fallout 4 launch party

    https://twitter.com/whenindoubtdo/status/663277913509404672

    https://www.youtube.com/watch?v=d9O6sApVH3o

    *1* *1* *1*
    • so svojou schopnostou vyhnut sa vsetkym konzoliam a pocitacom v Amerike by mozno mohla byt dobry stealth charakter vo Falloute...
    • no a? proste nehraje hry a ma i realny život a chtela se jit zabavit na party... tohle lidi obvykle delaji
      • Kozy
        Ale jo, já proti ní vůbec nic nemám, jenom je celej ten rozhovor legrační, hodnota nulová. Kecy o reálnym životě si můžeš nechat.
        • Jack1947
          Přesně, neduh dnešní doby ví o hře atp tak h00vno ale hlavní je na sebe upozornit at negativně/pozitivně. max je trollík lol a má z vás dobrej den každým dnem, to je zas holý fakt.

          Jen tak mimochodem, před cenzurou ( banování) vymyslel někdo chytrý cenzuru nevhodných slov. Takže tu mají 2 (minimálně) lidi a beztak to funguje přesně opačně. Kdy jeden člověk schopný by dokázal víc.

          Ještě že nečtu, Twitter protože tohle je klasický k zblití a nablití. *7* *11* *12*
    • Ok, jakkoliv to komentovat, i schovaný do spoileru, by bylo ruinování zážitku. To se prostě musí vidět, teda hlavně slyšet. *1*

      Super, dík.
  • MrSanta
    Čističi nastoupili do šichty. Vypadá to, že byly povolány i posily. Je to až zábavné vidět jak mizí počty příspěvků u článků. GGG asi schytá banána.
    • Spíš je smutné vidět, jak mizí příspěvky, které jsou naprosto v pořádku.
      • To tě nemusí vůbec trápit, ty tvoje naprosto v pořádku rozhodně nejsou.
        • Mně v poslední době byl smazán jeden příspěvek, co jsem zaregistroval. A to ten, kdy jsem si pod recenzí k Halo 5 dovolill napsat, že je škoda, že v ní není zmíněno, že hra má dynamické rozlišení, které padá až někam na 1100x800p z udávaného "Halo 5 běží 1080p".
          Tímto se ještě jednou omlouvám za strašně agresivní, sprostý a lživý OT příspěvek, který porušuje všechny pravidla.
          • Jestli by ses neměl zamyslet především nad sebou, proč se ti to bezpráví pořád děje.
            • Jack1947
              Hmm, Predátor je celkem v poho jen občas si kazí dost image "věcmi na které si jednou vzpomeneme a zasmějeme se jim prý" no ale když nikdo neudělá prntscren a zálohu tak jak je uvidíme *9*
  • To je sranda, o Zaklínačovi a Skyrimu se debatuje pořád, a kde jsou ty úžasné hry jako dark souls a bloodborn? Ty už měsíc po vydání nikoho nezajímají a zřejmě ani místní sonyboys, protože furt jen brečí nad Z3 a TES *1*
    • tak můžeme. The Edge zvolil Dark Souls nejlepší hrou historie. Spousty odborníku a vývojářů souhlasí, každý se snaží aspoň trochu napodobit Dark Souls.

      Dark Souls obsahuje značné množství role-playingu. Tvůj původ ovlivňuje průchod hrou, můžeš role-playingovat za ty dobré, či za ty špatné - takzvaně přidávat se do covenantu. Role-playing v DS je snad nejhlubší ze současných moderních 3D RPG, máš absolutní svobodu, kam jít, v jedničce se můžeš vydat kamkoli a hrát to jakkoli, nic tě neomezuje.

      Hra využívá hru vjem a čili využívá možnosti her maximálně, když hovoříme o hrách, hovoříme o Dark Souls, protože Dark Souls definuje pojem her.
      • Dark Souls funboy bajky

        No odhliadnuc od toho, ze naozaj tam nemozes ist kamkolvek a nemas absolutnu slobodu, tak RPG naozaj nie je o tom , ze sa mozes vydat kamkolvek. Souls je player skill based akcna hra, RPG je o hrani role....ale tak asi bude zbytocne vysvetlovat rozdiel. RPG naozaj nie je o tom, ci sa rozhodnes vymydlit tych istych bossov rovnakym stylom v jednom covenante alebo v inom, alebo gankujes ine postavy v neperzistentnom svete.
    • Draken69CZ
      O některých hrách se debatuje jiné se hrají *3* Souls hry nejsou zcela pro každého a roky démonizování jejich obtížnosti taky moc hráčů nepřiláká.
    • Tak debatuj co ti brání *1* . Pak Bloodborne je jen na PS4 a PC bude rozšířenější. A Dark Souls je "jen" akční rubačka, obě hry se nemódují, tak co bys chtěl za dlouhé letité rozpravy o těch hrách? *1*
      • hry se samozřejmě modují, jsou to sice především grafické mody, ale na nexusu je modů dost. Rubačkou to můžeme nazvat jen za předpokladu, že rubačkou nazveme všechny akční RPG, čili Witchera 3 atd, ale i tak je to směšné, Dark Souls obsahuje značné množství role-playingu, rád si poslechnu, proč to není RPG.
        • Je to spíš takové emo rpg
  • Má zájem nějáký GoGař o klíč na System Shock 2? For Free
    • Draken69CZ
      Já bych to bral, ale hru jsem zkoušel rozehrát asi už 4x a pokaždé jsem to po 30 min vypnul a smazal.
      • Proto jsem sem nedával klíč rovnou, věděl jsem že tu slídíš ;-)

        Kdyžtak mi napiš na qwer@tiscali.cz a pošlu ti ho.
        • Jack1947
          Kéž by to tak dělali všichni, pak se teprve ukáže kdo opravdu o hru stojí a kdo jen sbírá hry co beztak nehraje. *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit