Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • UT

    https://wiki.unrealengine.com/Version_Notes_2015_10_21

    Hmm, to je fakt pecka! určitě budu hrát UT hlavně kvůli dýnové hlavě lol. Kterou jinak už nezískám. *1* *12*
  • Hraje nekdo z vás Insurgency a mel by zájem někdy zahrát? Opravdu se mi libí to, jak vyvojari neustále vydávají nove mapy a mody zdarma, ted jsem to po několika mesicich zase zapl a hned vidím spoustu novinek. Momentálně spolu s Red Orchestra snad nejlepší volba, pokud si chce clovek zastrilet a nějak přitom taktizovat.
    • Sice to mam, ale momentalne jedu RO2 a brzo asi novy fallout. Ale mas pravdu, je to vyborne.
    • ne
  • Studio Sony prostřednictvím neveřejného dotazníku zjišťuje, jaké funkce by uvítali majitelé jeho konzolí.

    jak ho mám vyplnit? nikde není odkaz na dotaznik
    • funkce autodestruct by asi nejvíc přispěla hernímu světu
    • je neveřejnej, tudíž ho dostal k vyplnění asi jen někdo
      • K čemu potom taková bleskovka je?
  • Keyz

    Obrazová ukázka efektů které Nvdia přidá do Fallout 4

    http://i.imgur.com/vlLEhHo.jpg
    • Kozy
      S tou zelenou to je dobrej vtip. Musim ale říct že ze všech těchle "vychytávek" je chromatická aberace jediná, která mi nevadí a v některých hrách vypadá dobře.
    • to je hnus teda, že se ta NV do toho sere fujj
    • monstra budou mít jiný názvy?
  • Draken69CZ

    Quick game

    Co hrajete když máte 15-20 min na hru?

    /druhá otázka pro chytřejší: s čím jako nesouhlasíte?
    • alladjex
      před půl rokem jsem si koupil PSPcko a hraju na nem. Treba si ho beru na záchod ;] Momentálně pařím Kingdom Hearts Birth by Sleep.
    • Super Meat Boy
    • homeles8
      2-4 tratě v Dirt Rally
    • kennyB
      Když je jen 15 - 20 min, zapnu si nějakou flash hru.


      Přijde mi, že někteří lidé nesouhlasí automaticky.
    • Magic Duels
      Quake Live
    • 2 zapasy v Rocket League :-)
    • Kozy
      Nedávno jsem začal s Hearthstonem, na těch pár minut ideální.
    • Angry birds (Nas*aný ptáci).

      Protože nesouhlasí ostatní a tak nesouhlasím také.
    • Neo Scavengera, War Thunder
    • GlaDOS
      Downwell, Spelunky nebo One Finger Deathpunch.
  • Morraw

    Witcher 3 následky

    Dokončil jsem teď výborný ůkol "Family Matters" a vůbec nejsem spokojený s výsledkem. Ducha ze stromu jsem osvobodil, Anne zemřela, baron se oběsil. Dostal jsem ale strach, že to může ovlivnit hlavní příběhovou linku a její výsledek.
    Zaklínač byl vždy o těžkých rozhodnutích a následcích. A vždy jsem se snažil držet pravidla, že zaklínači jsou od toho, aby chránili lidi, ale v mnoha případech to nešlo použít a tak šlo vybrat jen menší zlo.
    Přesto jsem čekal, že po takové zkušenosti bude pro mě lehčí dělat rozhodnutí i ve třetím díle. Naopak. Dávají mi zabrat i menší rozhodnutí při vedlejších úkolech. Nechat naštvané vesničany pověsit Nilfgaarďana, který dezertoval, aby se mohl vrátit za ženou a synem? Nebo je pobít? Nechat studenty zničit oltáře nebo je zabít? Dost mě překvapilo, že i takové malé questy můžou mít následky.
    • v skutečnem rpg typu fallout 2 by byla i logicka možnost jako treba ochranit dezertera a umožnit mu utek, nebo premluvit vesničany atd.
      tady ta hra se ale nasilu stylizuje do depresivni polohy kvuli marketingu
      • Morraw
        Nemyslím si. Právě dát možnost hráči zvolit jakoukoliv možnost snižuje volbu rozhodování a celkový pocit.
        Když budu mít možnost vesničany přemluvit, aby ho pustili, tak sice dostanu výsledek, který bych přesně chtěl, ale bez jakékoliv emoce.

        Tam žádný marketing nehledej. Svět zaklínače je prostě depresivní a temný, ale jsou tam i světlé chvíle.
    • Keyz
      1. spokojený být nemusíš. to je witcher. Ne vše je ideální a není jasné co je ideální a vůbec nemusí tam být něco ideálního jako v amerických velkých RPG hrách.

      2. K tomu stromu: Lze najít knihu " She Who Knows" (Ta které ví) předtím, než ten quest děláš a tam se dozvíš o tom stromu a jeho obyvateli více. Dokonce vše, aby to bylo jasné jak to je.

      3. Jinak tohle zde mám právě rád. Věříš tomu světu, protože to není vždy jasné a někdy nevíš jak jednat, tak nejednáš a něco se stane anebo jednáš ale na základně ničeho. Nebo jen svého přesvědčení. Nemáš možnost vidět "dobro/zlo".Proto doporučuji si na začátku hry ujasnit hodnoty. Jako to máš v reálu. Kde také když něco vidíš, tak jednáš podle hodnot bez rozmyšlení a jen někdy to řešíš. Jinak budeš vše řešit a tvoje rozhodnutí budou různá. Naprosto různá. Prostě budeš skákat od "dobra", přes "neutrální" a ke "zlu".

      Doporučuji tohle neřešit a prvně to dohrát bez informací. Prostě aby jsi to měl takové, jaké jsi to udělat a poté řešit ideální konec apod...Jinak se ochudíš o ten zážitek. Následně to zpětně řešit anebo hrát znova. Nebo se podívat jak to tedy jinak dopadlo a proč.
      • Morraw
        Dobré je, že toho ducha ze stromu jsem osvobodil dříve, než jsem začal tu část s baronem, takže jsem vůbec nevěděl, že Gran je jeho žena a že by to mohlo mít následky.

        Já se spíše snažím uvažovat jako Geralt když hraju za něj, ale je pravda, že se volí spíše menší zlo. Ale je výborné dělat rozhodnutí i bez větší znalosti a čelit pak následkům. Jako ve skutečném životě.
        Samozřejmě i jiné hry mají příběh, který lze ovlivňovat, ale zaklínač jde v tomhle více do hloubky.
        • Keyz
          Stejně když hraješ jako Gerald tak to je na tobě :) Třeba Vesemir má jiný názor na výsledek války než Gerald. Tedy i tam jsou spory.I když...Jakmile si přečteš zápisek po ukončení questu, tak to často překvapí jak to je popsáno :) To dobré vypadá neutrálně anebo špatně apod :)

          Já u sebe viděl problém ten, že jsem klasicky hledal prvně ideál anebo informace. Ale zde je tolik věcí kde to nemáš a nebudeš mít a to je dobře. Pak když se od toho posuneš k volnějšímu myšlení tak si to více užiješ a nebudeš 10 minut řešit zda pustit někoho kdo je svázaný a vydán na pospas topicvům anebo ne :) A hlavně nebudeš poté tak řešit následky.
          Uděláš si nějaký důvod a hotovo. Dopadlo to jinak? špatně? Nevěděl jsi to a nepoděláš se z toho.

          Většina voleb které mají dopad na hlavní příběh, má ty informace. Lze je najít (knihy,npc) a pak lze celkem tušit co a jak bude. Někdy to nevíš stejně. Poté co jsem to dohrál, jsem tohle řešil a opravdu mě překvapilo, jak šlo skvěle odvodit co a jak. Kdybych jen myslel jako detektiv anebo prostě myslel lépe :) Ale pro mě to dopadlo "dobře". Ještě byly další možnosti které bych považoval za dobré a pak ten "špatný" konec.

          Super jsou ty veldlejšáky, kde opravu musíš myslet a najít řadu věci aby jsi měl nějakou šanci se rozhodnout dobře. Dobře bez ", protože to je opravdu dobré a druhá volba je špatná. Třeba jako quest "A Towerful of Mice" (název questu)
          • Morraw
            Přesně vím, koho svázaného myslíš. Tam jsem si uvědomil, že i takový questík může mít "následky".
            Jde o to, že mám načteny knihy, takže se snažím hrát jako "co by asi udělal Geralt".
            Přemýšlím nad tím hodně, tomu se nevyhnu, ale také mi to nevadí. Je dobré, když hra umí vyvolat takové emoce.

            No zrovna "Towerful of Mice" podle mě skončil špatně v obou případech. Načítal jsem tam pozici, ptže jsem první zvolil ten více špatný. rybář prostě nakonec stejně umře. Ale je to o úhlu pohledu.
            • Keyz
              Bohužel, zde to se to od knih odlišuje. Navíc je také v jiné pozici. Rozhoduje o vážných věcech.
              Navíc, knihy...Tam také byl různý podle povídky anebo románu :)

              Zde je prostě ten problém, že tě to nutí přemýšlet a to je dobře. Zase je dobré si říci, že vše nevím a hotovo. Jinak bych to pořad řešil a nikdy nebyl rozhodný. Pak po konci hry uvidíš i další volby a určitě tě napadne něco jako: Tohle jsem mohl vědět :)

              U toho questu je jedna vyloženě blbá: Pustíš ven do světa Morovou pannu. Jeho smrt je jistá, to máš pravdu. Zase to je super. Je tak svázaný s tím duchem, že to vezme jak to vezme a zemře vždy. Bohužel. Prostě jako v reálu. Byl v takové situaci, že obě možnosti znamenali smrt. Ale poté se do deníku zapíše jako dobrý konec. Protože morová panna se nebude potulovat po světě.
  • Keyz

    Jak funguje komunikace ohledně CZ překladu u D:OS EE

    https://prekladyher.eu/tema/divinity-original-sin-enhanced-edition.201/page-2#post-2314

    *15*
    Strašný přístup studia. Podle toho co tam píše, to vypadá na pořádné ko*oty *16* Zejména ta závodní dovolená a umazání částí překladu je vtipné,
    • ucho
      Jaký význam má ještě čekat na češtinu u této hry? Pokud čeština u her nevznikne bleskovou rychlostí, prakticky to postrádá smysl. A priorita pro vývojáře nula nula nic.
      Když mají/měli problém s oficiální cestou vydání češtiny, měli jít hned neoficiální cestou a oficiální vydání řešit potom. Zbytečně to natáhli.
      • Keyz
        Tam psal, že podepsal nějakou smlouvu, že to půjde přes Larian. Tedy netušil co to je za cvoky.

        Chtěl to vydat ihned ale Larian...Jak to píše. Jazyky mají přeci výhody pro toho kdo dělá hru. Pak si to koupí více lidí a ta hra se rozšíří dále. Pro ně to je minimální práce. Stačí chtít a poslat data a test rychle, tak jak si to dělají pro sebe. Pak to vydají najednou s CZ a dalšími jazyky
        • ucho
          proč je hned nazývat cvoky? jen to svědčí o tom, že vývoj provází komplikace a nedostatek času. to pak holt někdo odnese. netuším, jaká komunikace mezi nimi probíhala, ale nezapomínal bych na to, že zde máme pohled jen jedné strany...
          • Keyz
            Z té jedné strany to vypadá na cvoky. Druhá strana k tomu nic nemá a jak psal. Ani často nechce komunikovat.

            Kdyby chtěli tak to jde. Jestliže mají test pro sebe, tak to mohou poslat překladateli atd...Nechtějí tak nechtějí. Je dobře, že to napsal. Vidíme jak to asi je.

            Nějaký frmol není omluva. To je chyba na jejich straně. U sebe si musí udělat pořádek a systém. Nelze říkat (i kdyby to vůbec říkali), neměli jsme čas, neměli jsme lidi...To nikoho mimo firmu nezajímá. Souhlasili s překladem? Ano. Tak mají makat profesionálně.

            Já osobně, nesnáším tyhle matlanice. Nemám čas, nemám tohle, neumím....Nebo nedejbože čekací lhůty. (v ČR častý jev skoro všude). To ukazuje jednu věc. Špatný systém a výmluvy které nikoho nezajímají. Když se maká, tak se má makat pořádně (viz vysvětlovaný na poště proč je okénko zavřené, to bylo vtipné...Koho to sakra zajímá? Je fronta? Je.). Ne stylem jeden maká a 3 čumí nebo dělají něco blbě, protože jím to nikdo neřekl. Vrchol je pak to čekání na vše. Prostě čekáš, protože někdo něco neudělal jak měl. Když si jinde umí dát harmonogram a velkou rezervou a funguje to, tak to jde všude.

            Tohle měli i WH. Psali na FB jak si nabrali chlapa co jím změnil organizaci práce k lepšímu...Jako, To nešlo mít toho experta ihned?šlo...
            • ucho
              Jak říkám, máme tu prezentovaný pouze pohled jedné strany. Vzhledem k tomu, jak Original Sin vypadá, bych rozhodně neřekl, že mají co se týče vývoje něco špatně zorganizované. Vše nasvědčuje tomu, že na vývoji makají slušně a je za nimi vidět kus práce. Tohle opravdu nedokázali vytvořit nějakým lelkováním, u toho potili krev.
              To, že něco třeba nestíhají nebo je tlačí termín, rozhodně nemusí znamenat, že mají špatně zorganizovanou práci, jak tvrdíš. Prostě taky můžou mít šibeniční termíny. Jestli má pak být pravdivá zmínka o tom, že nemají dost peněz, pak to ty šibeniční termíny jen potvrzuje, protože musí prostě určité věci stihnout v určitý čas, aby se jim to neprodražilo. A jestli pak někdo jede někdy na dovolenou? Lidi si potřebujou taky odpočinout, ono se to podepíše i na té pracovní morálce. Tedy rozhodně bych to někomu nevyčítal...
              Můžeme zde pouze odhadovat, jak to funguje uvnitř Larianu a co mají jak zorganizované. Jak jsem psal, podle toho, jak vypadá to, co tvoří a jak rychle to tvoří, bych to jejich organizování času hned nezatracoval. Další věcí je, že už s vývojem mají slušnou praxi, takže opět něco, proč bych jim v totmo směru trochu víc důvěřoval. Ty se tu teď stavíš do role, že tyto věci kolem znáš lépe než oni a ještě bys jim něco doporučoval... Nevím no :)
            • ucho
              No vidíme, že ten PredatorV asi ví, co přesně Lariani dělají, když dokáže napsat, že jiné studio toho zvládá mnohem, mnohem víc. Spíš ale pochybuji, že má takový přehled o tom, co všechno zaměstnanci Larianu stíhají a dělají... Toto přirovnání pak vrhá na ty příspěvky stín jednostranného pohledu.
  • tipy na hry

    https://www.youtube.com/watch?v=EXCleyTTShY
    http://games.tiscali.cz/renowned-explorers-international-society-16342

    https://www.youtube.com/watch?v=0KcAIa_Z02w
  • Zerahypt

    Zkouseli jste to nekdo? Neni to uplne spatny na to ze je to zadarmo. Nektery vozitka jsou podle me fakt povedeny a to i kdyz jsou trosku pritazeny za vlasy.

    http://www.zerahypt.net/

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit