Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kde je dnešní slibovaný Gamesplay? Děláte si z nás dobrý den nebo co?
    • Jen si mě hezky mínuskujte, to jediné vám totiž jde!
  • Morraw

    Zemřel Kirill Pokrovsky autor hudby Divinity her

    Velmi smutná a nečekaná zpráva. Jeho skladby patří k mým nejoblíbenějším a budoucí Divinity hry si bez něj nedokážu představit *9*

    https://twitter.com/larianstudios/status/605700602497257472

    Na uctění památky https://www.youtube.com/watch?v=jiR4g0A-83s
    • taky jsem koukal, co se stalo... Divinity má jedny z nejlepších tracků, co jsem kdy ve hrách slyšel, stačilo spustit původní Divine Divinity a ta hudba v hlavním menu... ach jo :)

      třeba tahle je naprosto luxusní: https://www.youtube.com/watch?v=noyaVJYl_oE
      • Morraw
        Ani nemluv, upřímně mě to docela vzalo.. On dokázal dokonale vystihnout atmosféru těch her. A není moc autorů, díky kterým bych přestal hrát a jen tak se zaposlouchal. V posledním Divinity se mi to stávalo pořád.

        Keyz: O příčinách se nikde nepsalo.
    • Keyz
      Proč zemřel? *8*

      Jeho hudba byla skvělá a rád tu hudbu poslouchám.
  • Jaroslav Beck - Tvůrce hudby k světoznámým herním trailerům

    https://www.stream.cz/slavni-neznami/10005865-jaroslav-beck-tvurce-hudby-k-svetoznamym-hernim-trailerum#nejnovejsi
  • Bethesda

    Přesně tak, je to i na fb: http://fallout.bethsoft.com/
  • Lukyz

    Oznámení Fallout 4?

    Bethesda dneska "tweetla" *2*

    https://twitter.com/BethesdaStudios/status/605744940006670337

    http://fallout.bethsoft.com/

    Odpočet končí zítra v 16h našeho času.
    • Keyz
      To jsem zvědav co ten jejich Generátor her (skládací engine) vyhodí u Fallout 4 *3*
  • Keyz

    Witcher 3 - Debug Console Enabler

    Mód:
    http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/28/?

    Příkazy:
    https://github.com/gamebooster/witcher3-booster/blob/master/global_functions_log.txt

    Jestli někdo chce zkoušet různé věci, má zde možnost.
  • Keyz
    Jak funguje to vylepšování první linie aby to ničilo brnění.

    Píše se" Effect scales with Sign intensity up to a maximum of 15%" Tedy aby to mělo smysl musím navíc vylepšovat Igni Intensity? Tahle dovednost Melt Armor sama o sobě je na nic? Nějak nechápu jak to tedy % ničí brnění bez toho druhého skillu Igni Intensity.

    Jinak Ard, zatím celkem na prd. Jen některé potvory lze povolit a ostatní to odsune o 2 metry. Dal jsem si lehké brnění abych využíval některá znamení a nejlepší vypadá to Igni. Axii je také dost nepraktické jak se pomalu čaruje (ten druhý mód) a poté ta potvora někdy neví co má dělat.
    • jakubc
      Řekl bych, že to je podle síly znamení, takže ta schopnost omezuje maximum, takže já se 130% síly znamení už mám dávno maximální efekt této schopnosti. Ne že bych teda nespálil na popel cokoliv i bez toho... :-D
      • Keyz
        Na to se asi poté přehodím. Na Igni. Axii vyhodím to je na prd. V dialogu to je jako bonus a lze řešit věci i bez toho. Pouze během boje to je dobré na jednoho člověka. Ten druhý mód nefunguje jak má. Tedy funguje různě. Monstrum běhalo okolo namísto aby ihned bojovali proti svému kámošovi....

        Tedy Igni plus základní Quen. Ingi poškodí chumel a i ten mód na jednoho je dobrý proti silnějším potvorám. Když jsem dal Axii třena na medvěda tak nic. Pouze jsem mu dál jednu ránu navíc. Lepší ho rovnou poškodit.
        • jakubc
          No, alternativní Quen je skvělý na doplňování života, ale nutit ti ho nebudu. :-) Je pravda, že když potřebuju někoho zpražit Igni, tak si musím dát základní Quen, nechat se praštit a nahodit alternativní Igni. Všimni si totiž, že alternativní Igni je MNOHEM silnější, navíc nepůsobí jen na jednoho, ale klidně na několik, stačí, aby stáli blízko sebe nebo za sebou. Navíc prostě ti nepřátele skoro hned chytnou a můžeš při tom proudu igni měnit plynule cíl. A než přestanou hořet, tak máš zase plnou výdrž (používám lehkou zbroj Kočky, teda Rysa, protože ten prostřední stupeň mají jako jediný pojemnovaný takhle, netuším proč) a můžeš je zapálit znova. Obyčejné Igni nepoužívám vlastně vůbec, jen ve velké tísni.

          Teď už mám igni i quen naplno, tak experimentuju s Yrdenem, alternativním i základním, jsou skvělé na crowd control, protože blesky z alternativního Yrdenu nepřáteli přeruší akci, podobně jako ty kouzla čarodějek, když ti v některých bojích pomáhají třeba firebally nebo blesky. S tak vysokým bonusem do znamení je ale i Aard hodně efektivní, i když ho nemám vůbec vylepšený.

          Edit: Kecám, používám vlastně teď Shiadalovu zbroj, která dává tuším 20% do síly Igny a na lehkou zbroj i dobré ochrany. Ale mám už dopředu připravenou mistrovskou kočičí zbroj, tak tam budu muset hodně váhat, co zvolit.
          • Keyz
            Zase to alternativí igni se čaruje dlouho a lehce to přeruší co jsem zkusil na přízraku. Resetoval jsem skilly a zkusil to a zatím to asi nějak neumím používat. No, stejně to poté nahraji a za prachy si koupím ten resetovaní nápoj a pak si dám něco jiného.

            Já hraji hodně pohyblivě, tedy abych někde stál a nechal si mlátit do štítu se mi nelíbí i když to je dobrá dovednost jak píšeš.. Léčím se lektvarem / jídlem. Ani moc nemusí, protože ty nepřátele mně často netrefí.
            • jakubc
              Na přízraky je zdaleka nejlepší meč, tam se igni opravdu nevyplatí. Jinak mě vlastně tak napadá, že alternativní Quen je i skvělá ofenzivní schopnost, protože ten nejvyšší upgrade vrací útočníkovi část damage, což je super u monster, které jsou opravdu hodně silné a jinak bys je jen těžko vraždil. Jako když jsem zabil na lvl 20 kyklopa, který měl lvl 30. Povedené na tom všem je, že i když všechny moje body jdou do znamení, tak díky stále kvalitnějším mečům (prvotřídní gryfí, zlepšují sílu znamení) dál sekám i tím mečem. Není to jako v jiných RPG, kde nevylepšovaná schopnost ztrácí efekt - bez ohledu na to, jakou cestu si vybereš, bude Geralt skvělý šermíř a obstojný až skvělý "čaroděj".
    • Lukass
      Vubec cele system vylepsovani je hruza.
      Zaklinac je po strance samotne hratelnosti skvela hra, ale jak dojde na technickou stranku, inventar, schopnosti atd. hra se propada nekam k prumeru.
      Je to skoda.
      • To máš popletené. To není stranká technická ale herní. Inventář, vylepšovaní schopností, combat, leveling, A.I - vše patří do hratelnosti a Zaklínač má vskutku s tím někdy obrovské problémy. Hlavně to zasekávaní nepřátel a jejich ignorace bije do očí. Chtělo to tak rok ještě a pak to mohlo být opravdu 10/10. Celý level systém je šit horkou jehlou a jde vidět že to dělali na poslední chvíli...
        • Lukass
          Jo tak sem to myslel akorat blbe napsal.
          Tech veci co me vadi je vic a vic.
          A umistneni nepratel do sveta podle levelu je me taky zahadou.
          Mam 40 hodin a par veci uz me pekne frustruje.
          • Keyz
            Třeba ten svět kde nepřátelé a quety mají různý levely je dobrý. Tedy mě to se líbí.

            Takto je to více uvěřitelné a prostě vedle vesničky kde máš lvl 6 questy se usídlili bandité kteří mají level 10. To je uvěřitelné. Poté třeba děláš questy a máš level 12 a na konci mapy najdeš vesničku kde jsou questy level 5. Tedy nedostaneš za to XP.... Ale odměnu ano.

            Je to takové různé a to je dobrý.
    • Kozy
      Jo, Ard taky nepoužívám ale proti křiklounovi byl k nezaplacení. Axii taky ne, přijde mi to jako laciný řešení konfliktů.
      • Keyz
        A jak funguje to Igni? Nějak to z toho popisu to nechápu česky ani anglicky. To vypadá, že musím mít i ten druhý skill aby to mělo smysl.
      • Veskoslav
        Proti křiklounovi kuš+petardy *5*
  • KS aneb zpátky na stromy

    Velice trefná glosa o KS hrách a hlavně těch dělané pro nostalgiky.
    http://bonusweb.idnes.cz/analyza-kickstarteru-zhodnoceni-vydanych-her-glosa-fy3-/Magazin.aspx?c=A150512_134333_bw-magazin_srp
    • napr. pillars, ked ten magoo napise, ze je to preslapovanie na mieste, alebo nostalgia, kde v inej hre bol podobne rieseny quest ako s Master of below? popripade rozuzlenie questu s Raedricom? a suboje boli riesene skvelo, ziaden autoaim a friendly fire, potrebne vyuzivanie pauzy..
    • dobrý článek. Moc se mi líbí to srovnání Ouji s VR, to je velice trefné.
    • homeles8
      Čekám, kdy lidi pochopí, že když je stará věc dobrá a je tak dobrá že je nejlepší, není potřeba jí měnit!
      To je divná logika, vymejšlet za každou cenu něco novýho. Něco novýho ocením, když to má smysl a opravdu je to pokrok dál. Ano, technologie animací, grafiky a fyziky pokročila o moc dál, ale v tom případě bych všechny ty moderní hry označil za jakási technologické demoverze. A pořád čekám, kdy se tyto technologie objeví v opravdové hře. A vsadil bych se, že ta hra bude oldschool, akorát v ní budou použity tyto nové hi-end věci...
      • mě by docela zajímalo, jak poznáš, že nějaká věc je tak dobrá, až je nejlepší, pokud ji nezkusíš udělat jinak.
        tady to smrdí noetickým důchodem *15*
      • tak tady tápu... můžeš to pro mě přepsat?
        Resp. jak vnímáš brand new game? Jako novou hru, nebo jako starou hru, má-li old gen mechaniky?
    • " Na jednu stranu bezesporu ve mně samém, 15 let hraní na konzolích a nezdravého života si jistě vybralo svou daň na mém intelektu,...
      "
      treba to vobec komentovat?
      • jj, diagnoza zrejma, konzolista, nepritel aktivniho hrani, pritel pasivniho konzumu
    • Lukyz
      Tak to je ta nejpitomější věc co jsem dneska četl a to jsem byl ráno na Novinkách *7*
      • to je jen hysterický výkřik fanboye. Ten člověk v glose používá úplně racionální argumenty. Já jsem Pillars taky hrál a ten combat je to nejnudnější, co jsem za poslední pár let vyzkoušel. A k těm mrakům textů, zase pravda. Už to tady psal jednou flash, jsme v době, kdy nepotřebujeme, aby jsme četli, že Slunce zapadá na západě nebo že zloděj ukazuje pravou rukou do leva, tohle vše už se dá rozanimovat. Takže ano, tohle je zpáky na stromy.
        • kennyB
          Hysterický výkřik fanboye *7* Jenom proto, že s tebou nesouhlasí???
          • stupidní je to proto, že nenapíše, co se mu nelíbí, v čem autor lže nebo něco podobného. Jenom se zmůže na úbohý výkřik. Tím ukazuje, že buď neumí diskutovat a svoje názory si podepřít argumenty nebo je to jen hloupý fanboy, co není schopen přijmout pravdu. Kapišto???
            • kennyB
              Promiň, ale taky mi přišlo, že je to hloupost... Tak se nezlob, tvůj špatný diskutér/hloupý fanboy *7*
        • "...jsme v době, kdy nepotřebujeme...tohle vše už se dá rozanimovat."

          To co rikas je jako srovnavat film s knizkou. Proc bys cetl knizku kdyz se na to muzes podivat v televizi, ze ? Tak zkus nejakou precist a treba te to trkne.
          • to je naprosto stupidní příměr. Hry jsou hry, knihy jsou knihy a filmy jsou filmy. Nevidím důvod, proč číst brakové tvorby ve hrách, když máš možnost si vzít daleko lepší díla v literatuře. Za další ani v knihách se většinou neobjevuje tolik nepotřebné vaty, která ti nic nedá k historii světa či k přiběhu jako v právě v izometrických hrách, kde se popisuje každé prd.
            • srovnáš naprosto nesrovnatelné a jsi naprosto mimo diskuzi. Meleš o naprostém hovvně, co není objektem předmětem.
            • Nepochopils, v knihach si vytvaris nejaky vagni obraz sveta a vsech udalosti z toho co ti nekdo popisuje. Protoze si tu vec jen predstavujes tak je proste jina nez kdyby jsi ji videl a realne nakresleny obrazek nemuze byt nikdy stejny jako ten co sis predstavil. Proto to take srovnavam s knihami popr. s filmem. Potrebu "...číst brakové tvorby ve hrách..." mam proto, ze si ten pribeh muzu upravit podle sebe, coz v te knizce tak moc nejde.
    • Nic nerikajici remcani. Taky muzu zkritizovat uplne cokoli, ale smysluplny clanek z toho nevznikne. Ano, urcite spousta titulu vybira tolik penez, protoze hraci jsou nostalgicti, ale na druhou stranu v poslednich letech vychazeji proste jednoduche hry cilene na masy, kde se zanry prolinaji avsak ani jeden neni zpracovan poradne. Proto maji tyhle tituly uspech, jsou proste cilene na malou skupinu lidi a ten zanr co delaji, delaji poradne a komplexne.
  • Lukass
    Nekdo na multak Project Cars?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit