Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • WhySoSad
    Tak co byste řekli na GTX970, i5 4690, chladič asi 212 Evo, základka GIGABYTE GA-Z97X-UD3H, 8GB RAM, zdroj SeaSonic M12II a bedna Corsair 500R ?
    • Draken69CZ
      Podle mě dobrý jen ... SSD nebude? RAM bych vzal rovnou 16GB a nelíbí se mi skříň za mě jasná volba FD R5, ale to je asi o vkusu, ještě musím vyznat svou vášeň k Noctua takže chladič bych vzal taky jiný XD JO a CPU jasně ber s "K" ať mu můžeš časem trochu zatopit *16*
      • WhySoSad
        Fractal Design Define R5 je pro mě asi taky designově nejpovedenější, tu bych pod stolem neschovával :) SSD bude, plánuju 120/128... Aspoň na systém, popřípadě ARMU a uvidím co dál, RAM nechám 8, v budoucnu dokoupím, prozatím pro mě 1500 zbytečných pryč. Ta hnědá Noctua je moc pěkná, ale radši pár korun ušetřím, ledaže bych koupil tu FD R5 a položil to na stůl, tam by to potom šlo i vidět :D
        • K čemu kupujes chladič na CPU které nelze taktovat? Raději ber 256 SSD. To same bedna. Zbytečná. Bedna výkon nepřida. A sotva tam budeš mít vodníka anebo 3 karty které se tam vejdou.
          • Draken69CZ
            Tak bedna je investice do budoucna jen těžko se výrazně změní formát čehokoliv aby to nešlo do staré bedny dát a krom toho že to vypadá pěkně je docela rozdíl když se ti pod stolem klepe papírová eurocase nebo neslyšně sedí bytelná case, to je jak nadupaná komponenty krmit noname zdrojem hlavně že je to levné *11*
            • Draken69CZ
              To není pouze o odhlučnění ale o kvalitě materiálu a jeho zpracování, ale komu na tom nezáleží ať si to dá klidně do krabice od základky, tak PC není přece jen na hry na to tu jsou konzole někde nahoře to naznačuješ takže v určitých případech je 8 giga málo, máš tu 4k videa atd. zpracovávaná data se jen budou zvětšovat.
            • Odhlučnění je levné. Nemusis mit kravskou bednu pro nic. Bavime o ceně a o efektivnosti.

              Jesli tohle netěšil tak pak debata nema smysl. Koupi si to co chce nehledě na cenu a kvalitu.

              Ohledně ddr 4. Když dnes dorazí a budu mi 8gb ddr 3 tak se stane co? Nic. Hry tam pojedou stejně a programy také RAM bude stačit do konce cyklu konzoli jako vždy.. Pote koupim nove PC na ddr 4.
            • Jack1947
              Kvalitní bedna je jedna část ze zaručeného úspěchu. Zbytek je jen dokončení...jako ventilátory atp...
          • Jack1947
            Vodník by byl investice ale za to by to možná i stálo tedy jestli je někdo náročný a chce mít ty 3karty. (které sou beztak zbytečné když si připlatí a koupí jednu výkonnou).
          • jakubc
            Hádám, že u chladiče jde spíš o hluk.
        • Draken69CZ
          R5 + Noctua *14* ramku bych vzal z důvodu že až si za 2 roky vzpomeneš tak ddr3 už bude hodně na ústupu a cena poleze nahoru, ale je fakt že krom úprav vide je to asi zbytečný luxus. Co zvukovka a další drobnosti?
          • Než bude ddr 4 běžné, tak to prodá a bude mít ba ddr4 sestavu. Navíc to přidá ze začátku nic....zvukovka.... Integrované jsou skvěle v deskách pro PC. Nemá to cenu. Jediné pro nějaké lepší repro a pro bezztrátové formáty
            • Draken69CZ
              Stačí aby Intel vydal CPU střední třídy s podporou DDR4 a DDR3 jdou do kopru to je pak otázka chvilky než se přestanou vyrábět a všichni to budou tlačit do DDR4, ale to přesně nikdo neodhadne takže je možné že za 2 roky bude situace +- stejná. Jako mít komp za +- 30 a jet na integrovanou zvukovku by mělo být trestný XD ale asi se to už změnilo od doby kdy jsem pořizoval Xonar.
      • Veskoslav
        16 GB SSD disk je v dnešní době stejný nesmysl jako mít 1 GB flashu. Minimálně 128, ale raději 256. Systém nebude o moc rychlejší než je, ale u některých her/programů je nebetyčný rozdíl.
        • Draken69CZ
          Ty giga jsou samo sebou k RAM, doplním to raději, jinak rychlost se ukáže právě v OS než ve hrách *7*
          • Veskoslav
            Jo pardon, už to vidím. A ne, neprojeví...Už jsem to zkoušel. A ano mám rychlý 512 GB SSD disk a systém je jenom nepatrně rychlejší než u normálního kvalitního disku. Takže kupovat SSD jenom na systém je nesmysl. Načítací doba u některých her jde až o 1/3 (vyzkoušeno například u Bioshocku 2)
            • Draken69CZ
              Nepatrně tak to budeš mít někde chybu XD Tak načítání her ok ale to mě nevytrhne fps ti to nepřidá ani jedno.
    • kostejnesmrtelny
      Na kolikpa ti dneska taková věc vyjde? Vypadá to rozumně, sám nejspíš do něčeho takovýho co nevidět pudu.
      • Třeba tohle http://i.imgur.com/yoTVchR.png

        A ješte lze osekat další věci. Výkon přitom pořád silný.
      • Jak píše. Opravdu lze hodně ušetřit když to složíš co nejlevněji. Poté to máš mínus tisíce a výkon klesne o pár %. Tedy o prd.

        Třeba to CPU. Hodně lidé bere i5-4460. Na tom ušetříš hodně a CPU přidá prd výkonu ve hrách. Hlavní je mít moderní CPU aby umělo moderní instrukce a silnou kartu. A slušnou freknci CPU což tohle má. A poté jsi dole hned o 1000Kč +. Dáš tam levnější zdroj, skutečné základní základní desku a jsi hodně dole.

        Prostě postavíš to stylem konzole. Co nejvíce efektivní součástky. Hodn lidí kupuvě věci které nevyužijí na 100% a to v součtu dělá tisíce u sestavy za 20.000 Kč +.
        • Draken69CZ
          Tak proč potom kupovat PC když si může koupit tu konzoli? Proč slevovat z nároků? Pěkně to prase řízni a kup si to pořádný, furt někde na něčem (na sobě) šetřit *11*
          • Když řeší cenu tak to má smysl. Každý nemá na to aby hodil 30.000 Kč a měl to co che i když to nevyužije....ˇčím méně máš prachů tím větší má smysl řešit cenu a drobnosti jak získat co nejvíce za co nejméně.

            A proč PC? Třeba ptotože to má zcela jinou funkci jak konzole. Konzole je pouze na hraní (ani hudbu z usb to neumí přehrát) PC není. Lze měnit atd... Proto to lidé v základu kupují. A i tak když to oseká bude mít pořád výkon které budou konzole možná tak v další generaci. Zaklínač dá na Ultra v pohodě.
            • Draken69CZ
              Ale tak na tu hudbu z USB už počítač má, může počkat a došetřit.
      • WhySoSad
        Podle propočtů to vychazí na 28.000,- bez bedny s tím, že se dá hodně slevit na MoBo, klidně řádově slabší jak už bylo nahoře řečeno, protože CPU není k taktování, takže třeba nějaký MSI, možná Z97 GAMING. Stejně tak můžeš o 1000 skrouhnout CPU a nepříjdeš o herní výkon. Dá se s tím ještě trochu šachovat, ale momentálně se mi to jeví ideově jako ideální sestava na dalších 3,4 roky pohodovýho hraní...

        http://www.czc.cz/89ir0cvrs2i82aqrmdjknm12r7/seznam
    • Keyz
      Jestli na to máš tak skoro ano.
      Jen Desku máš blbě. Máš tam "Z97" chipset a ten je pro taktovací verze CPU. Které mají na konci "K". To nemáš. Tedy zbytečné. Ber desku s "Intel H97" nebo "Intel H81". Klidně ber ty menší mATX. Když nevyužiješ dva sloty pro kartu atd. Ber to prostě podle toho co využiješ. Je zbytečné platit za něco co nevyužiješ.

      U CPU lze vzít Intel Core i5-4590. O něco levnější a ten rozdíl v rychlosti je minimální. Ale když máš na to nejlepší 4690, tak ho ber. RAM podle toho zda na tom i nějak pracuješ a potřebuješ více. 8GB na hry stačí a časem to lze stejně rozšířit anebo prodat a koupit 16GB.

      Zdroj stačí v pohodě 500W http://www.realhardtechx.com/index_archivos/Page362.htm bral bych max 550W (stejnou značku kterou jsi vybral). Ten stačí i v pohodě na GTX 980. I kvalitní 500W stačí na GTX 980.

      SSD pouze na OS je hloupost. Vyhozené prachy aby se OS rychleji načetl...To ber spíše 256GB aby jsi tam měl i nějakou hru. Crucial SSD jsou levné a dobré. Samsuns 850 je sice lepší a má delší životnost (i když životnost u SSD již není problém na běžné používání). Uvidíš jak budeš mít peníze.
    • jakubc
      S SSDčkem počítáš, nebo ho máš už teď?
      • WhySoSad
        SSD počítám, na systém si koupím nějakou 120, uvidím až budu kupovat co bude na trhu, na data si nechám současnou 1000GB co mám teď na všechno. V PC co budu prodávat jako komplet nechám záložní 500GB, je asi o 50% mladší co se týče spuštění, ale 500 by mi nestačilo...
        • 120 je málo, já mám podobnou sestavu akorát i7 4790k ale SSD 240 GB míň bych nešel, nebo nenainstaluješ víc jak 2 hry, a rychlost načítání je znát, zvlášť u GTA5
    • osobně bych už šel do 16 GB RAM a bedna mi přijde dost drahá. Já mám obyčejného Zalmana Z9 (je ještě vylepšená Z9 U3 a Z9 Plus) a bohatě stačí.
      • WhySoSad
        16GB RAM zatím nevyužiju a myslím že ještě pár let taky ne. Pak se dí jednoduše přikoupit, zbytečný do toho teď nacpat o těch 1500 víc :) Bedna je dražší, ale mám na ně slevu, takže by byla o 1000 levnější. Byl to ale jen takovej první pohled, určitě najdu šikovnější a designově hezčí :)
        • Veskoslav
          Jako pokud uvažuješ o voním chlazení tak za cenu těch 2300, co jsi psal, tak to není už špatné. Ale na klasiku a bez slevy je to drahé.
      • Které hry si berou víc než 8GB?
        • Veskoslav
          Proč jenom hry? Mě třeba poslední verze ArchiCadu žere při renderování snímků i 5,5 GB z paměti. Nevím na co všechno chce Why pc využívat.
          • WhySoSad
            Vidíš a 5,5GB ti stačí i když máš 8 :) Já se věnuju grafice, takže InDesign, Photoshop, Illustrator, tolik RAM paměti jednoduše nevyužiju *4*
            • Veskoslav
              No stačí, ale celkově máš zaplněné 6,5 GB a už to nemusí být vždy to pravé. 16 GB mám já osobně proto, že paměti byly v té době levné. Raději si koupit 16 GB místo 8 GB než skříň za 3000, to ti řeknu rovnou.
    • Já bych řekl, že procesor je zbytečně drahej a předimenzovanej, to samý základní deska, zdroj i skříň.
      • C-BEAM
        ne
        • Jak ne? Tak to rozveď.
          • WhySoSad
            Moměntálně jedu na i53450, když jsem ho před xxx lety kupoval, tak byl taky předimenzovanej a zbytečně drahej, mám ho do teď a ve hrách mě ještě nebottleneckuje. Stejnou cestou bych chtěl jít i teď, postavit PC, který budu obměňovat zase po 3,4 letech, proto trochu výkonější procesor ;)
            • taky se přimlouvám počkat do podzima, až vyjdou nový generace, buď vezmeš rovnou ty, nebo výrazně zlevněj ty stávající
            • 2Jack - víš Jacku, musíš ty zpirátěný hry taky občas promazat, pak bys neměl problém s místem na "nevím kolik starých discích" *3*
            • Jack1947
              Disk se totiž nikdy neztratí, já třeba jedu na nevím kolik starých discích a jediné co pocituji je že mám fakt málo místa ale i to se dá tak nějak +- zmáknout. No ale bez disku nevím jestli někdo komp takhle koupí po částech by se to zase tolik nevyplatilo... hmm.

              Freak inside neprovokuj *3*
            • WhySoSad
              Jde hlavně o to, že to co mám chci prodat jako komplet, to na tom vydělám "víc" než kdybych to rozprodával po částech. Takže tak jako tak ten novej procesor budu muset koupit, jediný co si z toho pc nechám bude jeden disk se zálohama.
            • V tom já ti rozumím, ale zrovna CPU předběhly svou dobu. Jak říkáš, ten i5 tě nebottleneckuje dnes a nebude ani za pár let. Proto mi přijde jako nesmysl měnit něco, co má stále rezervu.
            • pockaj si este rok, i5 ti vydrzi, amd bude na 14nm a intel na 10nm
              vykonnostne ti tvoja i5 musi stacit
  • Beautiful World of The Witcher

    https://www.youtube.com/watch?t=54&v=L6VxXGPifbE
  • Členové Xbox Live Gold programu získají v černu 2015 zdarma Xbox One titul Massive Chalice a Pool Nation FX. Majitelé X360 obdrží Just Cause 2 a Thief.

    slabý *6*
  • prudislav

    NFS reboot

    bude mít online-only DRM
    https://twitter.com/NeedforSpeed/status/604060988673929216
    • drasta
      "....but the benefits are nice. More variety and a more rewarding experience with friends."

      Hned jsem si vzpomel na novy Sim City :D
    • Keyz
      Nekup to *15*
  • Na obzoru je "něco úžasného" od Obsidian Entertainment (Star Wars: KOTOR II).

    KOTOR 3 prosím, bez multiplayeru, světelných křížů a blasterů s lightsaberem v jednom. Combat jak v Jedi Knight a jsem nadmíru spokojen. Každopádně bych byl spokojen i s přeskinovanou dvojkou *1*
    • podla mna ak to bude Kotor 3, tak tam boj ako v J.K nebude, bude to tymove RPG par excellence (snad)
  • Na obzoru je "něco úžasného" od Obsidian Entertainment (Star Wars: KOTOR II).

    Že by kotor III ? Prosííííííím :)
    • Lukyz
      Třetí KOTOR bych viděl rád, ale jelikož SW licenci drží EA, tak by vyšel 100% na FrostBite enginu -> vizuál jako Dragon Age Inq, lens flare ala J.J. a odlesky jako v zrcadlovym bludišti *13*
      • To nezalezi na enginu ale to jak si to nastavy lansflare muzes mit dnes kdekoli je to volba autoru
    • Na obzoru je "něco úžasného" od Obsidian Entertainment (Star Wars: KOTOR II).

      keby to bol novy kotor tak to by ake :)))
  • Morraw

    PoE: Lords of the Eastern Reach

    Běží KS pro karetní hru na motivy Pillars of Eternity.

    https://www.kickstarter.com/projects/2081578473/pillars-of-eternity-lords-of-the-eastern-reach-car/
  • MickeyMutant

    Catalyst15.5 Beta

    Vyšly ovladače pro ATI/AMD karty (Catalyst15.5 Beta), které mají zlepšit výkon v novém Witcherovi a hře Project CARS.
    • já osobně musím pochválit tu optimalizaci v Zaklínačoj, od toho patche 1.03 můžu mít vše na ultra kromě vyplejch vlasů a motion bluru (a do tý doby se mi to vcelku trhalo...)

      i když je možný, že v tom patchi jen natvrdo vypnuli nejvyšší grafický nastavení a ultra je teď stejný jako medium :D

      (PS: mám i5 2550K, 4 GB paměti a ATinu 7950, což mi připadá jako dost old-school stroj, takže fakt smekám)
      • tak blur je obecne sracka, pak si muzes jeste vypnout chromatic aberration (debilita typu simulovani vady starejch objektivu, koho to napadlo ....) a jeste zahod vignette (zcernani rohu obrazovky, to je jak se divat dalekohledem)

        sice to nejsou nejaci extra zrouti vykonu, ale kurv*t si tim obraz ...
      • Chim
        Tak teď se ještě naučit psát jako člověk a bude to dokonalé...
        • sue me, jsem z východních Čech :P
  • Video: Dvojice mladíků vytvořila reálnou karetní hru Gwent, kterou můžete znát z The Witcher 3.

    Ty karty byly k Xbox one sběratelce. Nevytvořili nic. *2*
    • ahoj, můžete mi někdo please nějak jednoduše vysvětlit pravidla tý hry? hrál jsem zatím teda jen jednu tutoriálovou hru, ale nějak v tom nevidím smysl... člověk tam prostě nasází karty s největším damage, a pak vyhraje. sice můžeš jednotky nerfovat těma mlhama, deštěm atd., ale to oslabuje i soupeře, takže stejně vždycky vyhraje ten, co má víc jednotek s větším damage, ne? díky za osvětlení, je mi jasný, že je to určitě složitější :D
      • Proboha, vždyt důležitá je taktika a využívání karet se speciálními abilitami. Jak nemám karetní hry obecně rád, tak zrovna gwint se mi dostal do krve celkem rychle a navíc mě i dost silně baví. Je pravda, že ta největší legrace přichází, až když budeš mít trochu lepší karty.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit