Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jinak stačí googlit, na netu je článků a všeho dost jako ke každé problematice.

    http://forum.digiarena.e15.cz/viewtopic.php?f=206&t=1209106

    Jak už jsem tu několikrát psal, kvalitní display je základ dobrého hraní a teď nemyslím jen kalibraci ale obecně, ty rozdíly jsou totiž někdy vážně obrovské:

    http://colorclutch.sourceforge.net/img/cmp_l.jpg
    http://www.zelpage.cz/story/fotoskola/kalibrace/kalibr_nadech.jpg
    http://jonathanhasson.typepad.com/california_dreamin_with_t/WindowsLiveWriter/Monitor%20Calibration%20Example-8x6.bmp
  • LukyZ

    Kalibrace monitoru - sehnat si firmu nebo někoho, kdo má na tohle vybavení (sondu atd.). Pak je možnost stáhnout nějaké ICC profily na konkrétní monitor, ale to je takové hádání, zkoušel jsem pár profilů na Eizo 2333 co jsem měl doma loni a byl to takový mišmaš, navíc každý kus je z výroby nastavený trošku jinak, byť je to stejný typ panelu, nejlepší je to prostě pořešit hardwarově, tam máš jistotu, že takto je to správně.

    Máme velmi dobrou zkušenost s kalibrací naší plazmy (st60), známý přijel s vybavením za čtvrt mega, asi 4 hodiny práce a výsledek se musí vidět, ten obraz opravdu smázne i 3x dražší LCD, což je ale v tomto případě primárně dáno kvalitou samotného displaye.

    Ale je jedno, jestli ten display stojí 10 tisíc nebo 50, důležité je, že červená je opravdu červená a když se díváš na film nebo hraješ hru, tak máš barvy co nejpřesněji věrné tomu, jaké je má tvůrce a jak to má být. Zní to možná jako klišé z marketingového letáku, ale je to opravdu tak. Kdo někdy viděl nějaký film nebo hru na 2 rozdílných panelech vedle sebe, změní to jeho pohled už napořád, protože ty rozdíly jsou opravdu velké.

    Základ je dobrý monitor s kvalitním panelem, jestli chceš řešit nějaké TNko, tak to je škoda času i peněz. Ono ne každý display jde dobře kalibrovat a umožňuje stejné možnosti. Jak se říká z hov*a bič neupleteš.

    Pokud tu má někdo slušný monitor a uvažuje o kalibraci, můžu se poptat kolik by to stálo a jestli má konkrétní typ smysl atd.
    • Ronox
      Ať si skočí pronajmout normálně kalibrační sondu do obchodu, který se zaměřuje na tisk nebo fotografie a vyjde tě to na pár stovek. Ty sondy už jsou dneska taky dost levný a dobrej spyder se koupí za pár tisíc, ale pokud nepotřebuje kalibrovat desítky monitorům známejm etc, tak zbytečnost pořizovat.

      LV - nevím jestli tě známej lakoval nebo ne, ale ty sondy snad nikdy nestály víc jak několik desítek tisíc.
  • Jack1947

    Kvalita bleskovek...

    Poslední dobou rapidně klesá a bude hůř já jsem byl prozměnu označen za alterega LV nebo co?? *2* moderant celé diskuze anonymů lol (Keyzi prosímtě... *7* )

    Fakt sranda tohleto už z toho pomalu bolí hlava a bránice a jak řikají američani Laughter" rly stop, stop... ( Ano,vystoupil jsem zde anonymně to přiznávám ale to by jste beztak nepoznali) čest, práci a pařbě zdar!

    Mimochodem vyšel GOT4 a le hlavně poslední DLC Keeper k EW *14* *14* *14* zase je coo pařit ( Zaklínače nepočítám to je běh na dlouhou trat pro mne).
    • MickeyMutant
      Jak jsi mohl, Jacku, tak klesnout a vydávat se za anonyma? Přece víš, že anonymové jsou metla Games a příčina úpadku diskuzí! Myslel jsem, že jsi jeden z posledních poctivců, co drží prapor čestné debaty a hrdě si stojí za svým názorem, ať už je jakýkoliv a na cokoliv. Když se budeš snižovat na anonymní úroveň dokonce i ty, tak to tady rovnou všichni můžeme zabalit.
      • Jack1947
        Poněvadž jsem měl ban ale pak jsem napsal něco proti V a dostal jsem další *15* to je jedno já už to tady mám beztak jen jak takovou co dům dal... bavírnu.

        To mi připomíná neslavný konec w@rezblogu... ještě aby tu zrušily diskuze už to fakt můžem zabalit což se nikdy naštěstí nestane. *3*
        • To máš úplnou pravdu, jaký by náš život dával smysl bez diskuzí na Games.cz. Jsme tu jako taková malá rodina, ikdyž se občas hádáme, stejně se máme rádi. Tebe třeba beru jako malého bratra, přesto že se na tebe někdy hněvám stejně tě mám rád a jsi asi jediný, kdo mi každý den dokáže vykouzlit úsměv na tváři.
          • Jack1947
            Vidíš o tom mluvím, nedovedu si představit že bych už nic nenapsal... to prostě není možné *7* *3*
  • http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/48/? tohle je dobrý mod. Davá to lepší staty k jediné vzhledově použitelné kazajce(default)
    • hledej u obchodniku mapy se zaklinacskym vybavenim a budes mit takovyho pouzitelnyho gearu, ze nebudes vedet co s tim
  • vidíte, napsal jsem jen oficiální prodeje a dostal jsem těch 8 mínusů o kterých sem hovoříl před pár hodinama.
    • Veskoslav
      Prosím napiš mi ty účty šášule, já se hrozně rád směji:) Prostě jsi napsal nepřesnost, protože se jedná pouze o fyzické kopie a pc netvoří 5% z celkového prodeje Z3.
  • Lukyz

    Kalibrace monitoru

    Poslední dobou se tady hlavně kvůli třetímu Zaklínači řeší barvy, SweetFX apod.

    Znáte někdo způsob jak co nejlépe nastavit parametry monitoru? Ideálně česky, jelikož z těch v Aj moc chytrej nejsem *1*
  • Prodeje Witchera ve VB.

    63% PS4, 32% Xbox One, 5% PC...
    • Veskoslav
      No CD Projekt sám řekl, že 80% prodejů je tvořeno digitálně. Spíše by se mělo napsat, že se jedná pouze o prodej fyzických kopií. Jinak jenom na Steamu má Witchera přes 450 000. A na to, že se tam prodává o 20 euro dráž než na GoGu a ještě s ochranou v rámci Steamu, tak je to slušné číslo.
    • Hlavně, že nám to konzolisté rádi zaplatí. To stačí.
      • Ale pak by neměli PCčkáři neustále po fórech brečet, jak jim konzole údajně "ku*ví" hry, když jsou víceméně na konzolových prodejích v AAA segmentu her závislí...
    • nekromant33
      5% je docela dost, na to že jde jen o krabicovky
      • tak ono se velice slušně digitálně prodává i na konzolích...
        • Veskoslav
          Vždyť Sony řeklo, řeklo, že prozatím je digitální obchod minimální. Nevím jak u MS. Navíc u konzolí bych řekl, že při přeprodeji her do bazaru je to právě naopak než u pc a distribucí.
    • Tak v Británii a celkově na záppadě se hraje spíš na konzolích + předpokládám, že digitální prodeje zastoupeny nejsou. Ale jinak bych rád viděl celkové prodeje na jednotlivých platformách.
  • Warhorse mají posilu

    http://www.gamesindustry.biz/articles/2015-05-26-warhorse-hires-amazon-games-exec-as-new-cco
  • gamepad rulez

    http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/45/? zkuste tohle mapovaní na gamapad. Trošičku ve stylu Dark Souls, dle mého daleko logičtější než původní verze.
    • jakubc
      No nevím, jestli by se mi chtělo pořád drtit RB button na rychlý útok, když jsou LB a RB tlačítka na XONE controlleru tak zprasená. :-)
      • kde jsi vzal, že mám XONE. Myslíš proto, že jsem doporučoval XONE. Ano, to platí, jenže já mám několik let X360 + Dualshock z PS4...
        • jakubc
          Nn, já to beru z toho obrázku v popisu módu + já sám XONE ovladač mám. Navíc se dá očekávat, že se stane standardní výbavou gamepaduchtivého PCčkáře a nahradí tak ten z X360. :-)
          • drasta
            Jak na ovladaci pro xbone zprasili triggery?
            • drasta
              DS3 se mi zezacatku proti Xboxovymu ovladaci taky nelibil ale po tom co jsem na nem odehral vsechny God of Wary tak musim rict ze ho mam asi radsi.
            • jakubc
              Po cca 200 hodinách (FIFA, GTA, Zaklínač) pohoda. Čekám jen na wireless receiver a pak to bude perfektní gamepad (i na ty zadní tlačítka se dá zvyknout a mačkat je víc zboku, tak jdou výrazně lehčeji, ale i tak bych je nechtěl mít na rychlý útok). :-)

              Na DS4 jsem taky pár her už dohrál a proti DS3 je to obrovský pokrok, ale pořád to není rovnocenný konkurent pro Xboxové ovladače.

              Navíc prostě hry na PC zobrazují ovládání pro Xboxový ovladač včetně barviček buttonů a označení RB/RT a ne R1/R2... ne že by se na to nedalo zvyknout, ale nevidím důvod, proč na PC preferovat DS4, leda bys měl PS4, pak je zase úplně zbytečné kupovat docela drahý XONE ovladač.
            • drasta
              Hmmm ja mel v ruce jen PS4kovej a ten se zdal v pohode. Jak na tom je ta guma na kloboukach? Taky ti leze dolu?
            • jakubc
              Triggery ne, tlačítka. Jsou moc tuhá.
            • to by mě taky zajímalo

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit