Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • btw co ty kazajky. Našli jste nějakou hezkou kazajku, která se hodí k Witcherovi, já si hru neustále ztěžuji, jelikož využívám tu původní ze zažátku jen mírně vylepšenou, jelikož ji považuji za jediný kus armoru, co jsem našel a co se hodí na Zaklínače. Ve dvojce bylo daleko méně armoru, ale byl daleko více propracovaný, hlavně ten z Dark obtížnosti... Třeba ten s kapucí byl výborný.
    • Ja pouzivam vylepsenou ze skoly kocky. Ty lehke zbroje jsou vsechny vpodstate gambesony a vypadaj dost nic moc, tak tohle je snad jediny co se mi nejak libi. Jinak ze strednich se da celkem vybrat.
    • Keyz
      Já mám stále temerian armor. Vypadá to divně ale nic lepšího a co by nějak vypadalo jsem nenašel.
      Také nechci měnit věci každý 2 levely. Je to drahý jako prase.

      Sice je možné si nahrabat tím, že kradeš vše co vidíš (někdy mají chudé rodiny v bedně třeba vzácný šutr co stojí v prodejně 500 *15* ). Což je teda zajímavé...Ale když to čmajznu tak to pomůže :)

      Mě spíše trápí ty znamení. Od určitého levelu se změní jejich funkce a většina je horší. Podlé mého soudu.
      • jakubc
        Co máš přesně proti těm znamením? Jedu na ně, tak bych to rád věděl... Pokud jde o módy, tak ty si můžeš vybrat. Stisknutím je klasika, podržením alternativní mód. Kombinace quen štítu na doplňování healu, zmatení nebo konvertování pomocí axie a sežehnutí proudem Igni je neskutečně mocná... Když máš vylepšené modré mutageny a naskládané modré schopnosti, tak jsou ty bonusy opravdu hodně vysoké, ale je pravda, že jsem na lvl 15 tuším, takže se to ještě může zvrtnout.
        • Keyz
          Mě vadí, že ten základ se dále pouze nezlepšuje ale máš do toho ten druhý mód. Ty mi připadají horší i když je nemusím používat.

          Ve W2 se mi to líbilo. Zde bych třeba také rád měl lepší štít jako ve W2 anebo více možností jak rychle seslat několik znamení než mi doje stamina. (což jde ale za cenu adrenalinu jestli se nepletu).

          Ale asi to jde hrát na znamení v pohodě, když to tak hraješ.
          • jakubc
            Znamení se zlepšují tím, jak ti roste síla znamení z itemů a z mutagenů navázaných na schopnosti, plus samozřejmě samotné schopnosti dávají bonusy, nikdo tě nenutí používat alternativní módy, i když jsou skvělé teda. :-)
            • jakubc
              U alternativního módu Axie je pár problémů, ale to je řekněme nutnost, protože jinak by to bylo moc silné.
              1) Monstra s Axii jsou hodně silná, ostatní dávají na jednu ránu, což je zřejmě způsobeno tím, že útoky monster jsou mnohem silnější než útoky Geralta, navíc pod Axii mají ještě velký bonus, takže to působí zvláštně, když tam oneshotují monstra na 2x vyšším levelu, než jsi ty.
              2) Očarovat musíš z dálky, protože to trvá a útoky jiných monster ti čarování přeruší
              3) Monstra se moc netrefují - hodně rychle se hýbou a když jdou proti sobě, tak třeba 5x promáchnou.

              Jinak je to super - buď to očarované povraždí ostatní, nebo ho zabijou ty ostatní, tak jako tak se na to můžeš dívat z povzdálí a kochat se, mezitím už se ti doplní energie na Quen a pak i na další Axie
            • Keyz
              Já se zaměřil zatím nejvíce na to Axii. Snad ten alternativní módu bude k něčemu a protivníci půjdou po tom kterého očaruji.
      • tu mám jako sekundárni na těžší nepřítele, jinak ono to na štěstí není tak těžké, tak můžu hrát i tím velepšeným defaultem.

        Celkově ten leveling je potřeba kompletně překopat. Znamení se vůbec nevyplatí jet. Možná do quuenu body, jenže pak je hra dost lehká, když máš štít a jetě tě to healuje...
        • Keyz
          Bohužel to je prostě o levelu. Jakmile máš podobný level a umíš uskakovat, tak to dáš dobře. (možná tam jsou místa, kde nemáš prostor a to bude složitější jako třeba chrličové ve W2). Vůbec ta předposlední obtížnost na kterou hrají je taková základní. Tohle měla být základní obtížnost. Neregenuješ během meditace ale to nevadí. Jídla je dost, lektvarů také...

          Co se mi hodně libí je chování potvor. Každé je zcela jiné a některé dost zatopí. Třeba parta agresivních Nekkerů. Skáčou rychle za hráčem. Parta vlků mě ze začátku také potrápila. Jak skáčou ze stran a ještě na střídačku. (zase dost pomůže držet blok a blokuješ [vlastně paríruješ jejich útoky, abych byl zcela přesný :)]).

          Jakmile ale potkáš červenou potvoru, tak má snad +hodně HP a trvá to. Tebe zase přetáhne na dvě rány. To se mi také stalo. Poté kupodivu pomohlo znamení "Axii" které NPC ohromilo a pak jsem ho sundal na ránu *15*. Do toho hodlám dát body. Snad to bude dále dobré i když zase ta změna na spolubojovníka...To ochromení je lepší, protože poté člověka zabiješ na ránu i když je level 50.

          Vůbec ten leveling znamení není tak dobrý. Vylepšuješ znamení které něco dělají, poté se jejich funkce změní a vylepšuješ tu změněnou funkci. U W2 jsi vylepšoval ten základ a základ se poté maximálně rozšiřoval. Třeba "Igni" když bere všem je dobré. Není nad to smažit partu potvor, protože stojí v řadě. Proč se to poté změní na jeden proud to nechápu...

          Jinak když jsem u Nekkerů. Nekkeři v mlze (Nekkers in the Mist) to byla kniha ve W2. Něco jako Černoši ve tmě *15*. Jo, to mě také chybí. Kodex kam se zapisuje to co přečteš jako to bylo ve W2.
          • Lofas

            O jaké změně znamení je tady řeč? Igni mám vylepšené a mohu používat jak tu základní verzi, tak i ten "plamenomet".
            • nvm, až teď jsem si přečetl příspěvky pod tímhle *7*
        • jakubc
          O jakém levelu se bavíme?
          A štít od Quenu ti bude na prd, když nebudeš mít znamení naboostovaná i jinak, vydrží jednu ránu a rozpadne se. A rozhodně to není všemocná abilita - ještě ty lidi musíš taky nějak zabít, ne se jim jen po omezenou dobu ubránit.
          • Keyz
            Proti silnému útoku se to hodí. Zachrání tě to od ubrání třeba jedné poloviny HP. Navíc to je možné nahodit často před bojem a poté v boji použít ihned jiné znamení a ten Quen mít jako pojistku. Tak to tedy používám. Mám to jako pojistku, když mě něco přetáhne.
    • jakubc
      Jo, většina se na Geralta nehodí, ale taky to není svět existující jen pro Geralta. :-) Jestli chceš zaklínačské vybavení, tak sleduj questy s vybavením školy zmije, gryfa a kočky, tam jsou různé kusy.
      Nejhůř se cítím v těch kaedwenských barvách, když jsem ve dvojce nechal Henselta zabít... :-D
      • tak zbroj kočky je napostá katastrofa, ta by vypada dobře tak na Ciri *3*
    • No já nyní používám vylepšenou sadu ze školy gryfa a nemůžu si jí vynachválit. Ale jinak částečně souhlasím. Ty roztrhané prošívanice někdy vypadají dost žalostně.
      • jo teď jsem ji zkoukl na youtube. není špatná, ale nějak mě úplně nezaujala. Ten default je pořád o dost hezčí.
        • Jo, s tím souhlasím. Moc mi k zaklínači nepasuje ten plátový kyrys.
          Edit: zaklínačem myslím konkrétně Geralta.
          • Veskoslav
            Tak v knížkách jsou někteří zaklínači těžce ozbrojení, ale málokdy, protože dávají přednost pohybu před ochranou.
  • qwer

    Planetoid sedící naproti mně právě málem smíchy spolkl lžičku s okurkovým salátem, dobrou chuť k obědu všem :)
  • Vtipný levém systém ve W3. Na levelu 4 jsem zabijel nahateho banditu na levelu 10 snad 5 minut...

    Tolik k špatnému sytému, kde hlavní je velikost nějakého levelu i kdyz je bandita nahatej... Slavnej Gerald ma problém proti NPC které ma sotva kalhoty. To je tak hloupé jako v MMO hrách. Kdy lvl 100 da na ránu pesti lvl 10....
    • kennyB
      Kolikrát jsi sakra pokřtěnej??? *15*
  • Downgrade Novigradu

    https://www.youtube.com/watch?v=bX_WePhiYHE

    Mě hodně zaráží, jak moc downgradovali textury a vzdálené textury. Tu hru právě sráží ty vzdálené rozplizlé textury, přitom vloni to bylo nádherné. Co myslíte, proč zrovna downgradovali textury, kdyť PS4 má dobře řešené paměti a Vram ne? To by snad nemusel být problém a paměti u PC jsou neomezené, takže spoustal lidí by ty krásné vzdaléne textury přivítala...
    • Magister_Peditum
      To je jednoduché, už to vysvětlovali. Prostě zjistili, že jim to nefunguje tak, jak si původně představovali. Naaranžovat několik scén je něco jiného, než takto vytvořit celý otevřený herní svět. I přes to je pěkná hra.
      • to ne. Tohle není aranžovaní. Loni na E3 to už byla hratelná ukázka. Nevidím důvod, proč by v této době nemohly fungovat pěkné vzdálené textury se slušným frametem. Spíše za tím vídim špatnou optimalizaci.
        • Veskoslav
          Hratelná ukázka? Hratelná ukázka se v herním průmyslu považuje minimálně 15 minut nepřerušovaného hrání a pohybu.

          A opět ta blbost srovnání videa z roku 2013 a současné podoby....
          • Vsak je 35 min ukazka z E3.
            • Buď to ukazovat neměli a nebo prostě měli přiznat, že to takhle vypadat nakonec nebude,
              Kdyby na rovinu řekli, jak se věci mají, tak to většina hráčů pochopí.
              Vývoj her není jednoduchá záležitost a v době té ukázky ještě nebyly známy ani finální specifikace nových konzolí, takže je to celkem pochopitelné. Problém ale leží úplně nekde jinde.
              Ale když do poslední chvíle zapírají a mlží, tak ať se nediví, že jim to hráči dají sezřrat.
            • Veskoslav
              To byla, ale co jsem četl, tak to bylo více destinací ne? Nebyl tam 15 minutový pohyb jenom v Novigradu, ne? Jako neustále srovnávat. Zaklínač má tu smůlu, že prostě ukázal videa z vývoje. Kdyby někteří zdejší viděli videa z vývoje jiných her, tak jim asi spadne čelist z toho, jak vypadal vývoj a jak finální hra.
          • tak to sedí, na E3 to mělo celkově přes půl hodiny...
            • *15* spal jsi včera vůbec?
            • Veskoslav
              Tak proč polovina videa srovnává ukázku z roku 2013?
  • Z3

    Hned první zápas s gryfem, nedokážu se vyhnout těm jeho výpadům a kuše mi je na nic navíc na gamepadu se s ní špatně míří? nějaé rady, pomoc by se hodila a to jsem rozehrál na 3 obtížnost. *7* *9*
    • Magister_Peditum
      Kuše je v cajku. Jinak používej u takové obtížnosti aktivně jedy a znamení, jinak nebudeš mít později ve hře šanci.
    • Hraju sice na kompu ale na xbox gamepadu kusi se da v poho kdyz na tebe nalitne potom nejucinejsi igni a kotoulovani hraju na predposledni obtiznost
      • Jj, také na klávesnici je to velmi neohrabané. Na gamepadu je to mnohem pohodlnější.
    • Na grifa ma cenu strilet jen za letu a to vetsinou kdyz jeste leti proti tobe. Jinak proste cekej az sedne :D
      • Veskoslav
        No pokud máš ale třeba stříbrné tupé šipky, tak se vyplatí po něm střílet i na zemi, protože způsobují krvácení.
    • k+m nebo dat obtiznost na nulu, jak je zvykem na konzolich
    • Lukyz
      Olej proti hybridům, vlaštovka, hrom, Aard + nějaká petarda a hlavně trénuj, protože ten gryf je skoro to nejsnazší s čím se střetneš *3*
      • Díky za radu, věřím že není tak těžký akorát prostě tenhle styl her moc nehraji. Obávám se že jsem zvolil moc velkou obtížnost dá se někde změnit?

        Jinak pro toho nechápavého pána dole hraji a pc, tudíž jeho koment není relevantní a anení moc k tématu.
        • ten combat není moc přesný, takže možná časem si zvykneš, občas je to o náhodě. Kuš rovnou vynech, nech ho pěkně sednout, míření s kuší je pro sebemrskače. Pak ho mlať po hlavě a kutálej se v kotoulech dál od něho až zautočí. Na odskoky bych se vysral, většinou tě stejně zasáhně.
          • Lukyz
            Nevím jak se pozná nepřesnej combat, ale ten gryf je opravdu easy.
            Stačí se na něj locknout, nespěchat kroužit a uhybat, pokud vidíš že zautočí tak stačí úskok rychle ho rubnou a uskočit zpátky, pokud vidíš že "charguje" útok nebo útočí ze vzduchu tak kotoul do strany.
            Počkej na vhodnou chvíli, Aard, proveď silný útok, úskok zpátky a tak pořád do kola - hlavně nerubat, jakmile se budeš snažit ho umlátit tak končíš. Opravdu to jde, takhle jsem ho dal aniž by se mě dotknul. GL *3*

            EDIT: "lol" to jsi hrdina, ale já se snažil spíš poradit "Zablokovanému uživateli" *3*
            • Veskoslav
              No já jsem ho usmidlal na blízko, takže si to nepamatuji *1*
            • Lukyz
              To je fakt, ale na toho prvního gryfa si ještě na dost nízkým lvl na to abys měl Quen se štítem ne? *4*
            • Veskoslav
              Já osobně spíše pak používám štít, obzvlášť u královského gryfa, co je větší, silnější a plive kyselinu. On má totiž něco na způsob řevu, který ti bez štítu ubere více jak 2/3 života. Tam už člověk musí více taktizovat. A místo AArd používám kuši se stříbrnými šipkami, co způsobují krvácení.
            • Gryfa jsem sejmul na pochod smrti a ani jsem se nezapotil. Takže mě nemusíš říkat, že je hra lekhá.
          • Není no navíc je tam podivné zpoždění a to mi moc nevyhovuje, tak já mám čas nijak nespěchám. Když budu muset budu hrát po kouskách. *4*
  • Lukyz

    Spekulace: Capcom chystá HD remake Resident Evil Zero

    Resident Evil Zero je prequel exkluzivně vydaný pouze na GameCube.

    http://www.pcgamer.com/resident-evil-zero-hd-remaster-is-reportedly-coming-to-pc/

    https://www.youtube.com/watch?v=lgGH_XmDivI
    • ZvacA
      Zdá se, že je to už oficiální - https://www.youtube.com/watch?v=RRtJBaQ9tow
      • Lukyz
        Tak to je super zpráva! Zkoušel jsme to kdysi přes Dolphin, ale nedařilo se mi korektně nastavit X360 gamepad a dost nepříjemně mi praskal zvuk. Jsem rád, že si to budu moc zahrát odladěný a i když je to hra z roku 2002 tak pro většinu to bude v podstatě novinka! *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit