Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Wicher 3

    7790 1GB, Phenom, 8GB. Stíny snížené na high, SSAO, vyplé kompletně rozmazání pohybu + samozřejmě Hairworks jinak vše na ULTRA včetně textur. Ve Full HD kolem 25FPS - 28FPS. Ve městech se to občas sekne a tam je to kolem 20 FPS

    Takže je to výborně optimalizované, lépe než dvojka, lépe i než ACIV.

    Grafika mně připadá hezká, ale ne tak propracovaná jako u dvojky. Lokace nejsou prostě tak detailní, ale je to logické, je to sandbox. Nelíbí se mi vzdálené objekty, které jsou rozmazané, nedetailní a pozdě doskakují, trochu mně to připomíná Bloodborne, tam je taky takový problém. Jinak je to super, žádný loading. Jo barvy jsou moc barevné a při západu sluníčka z toho bolí oči

    Co je super, že mapa není obsypáná questy s vykřičníky jako u Dragon Age, kde jsou desítky questů a jenom to plní deník, navíc většina jich končí tím, že najdeš nějaký item. Tady si qeusty hledáš + jsou velice zábavné a obsahuji custcény a často i morální rozhodní, takže žádné filler questy jako v Dragon Age. Na příběh je ještě brzo. Combat mě připadá docela nudný, jednotvárny a dost podobný dvojce, ale i tak je to zábavnější než tupé klikaní u Pillars.


    Já jsem spokojen i přes ty výtky.
    • 25-28 fps? Trošku si sniž nastavení grafiky, taková slideshow se hraje asi špatně.
      • ani ne, teď jsem si tam dal Reshade a mám 25- 27 FPS. Vůbec mě to neomezuje *2* FPS trolové mě můžou být někde...
        • jakubc
          Závidím, dřív jsem taky takovou sekanici považoval za hratelnou, teď už by mi z toho bylo přinejlepším zle, přinejhorším by mě dalších 24h bolela hlava. :-)
          • dohraji tři hry ročně, takže už to vážně neřeším a vůbec ne FPS.
            • Radši budu hrát hnusnou a plynulou hru než krásné screenshoty.
        • Vojta_Ilavsky
          Tak takový stíny na low od ultra nejdou poznat, a tak 3-4 fpska by ti měly hodit.
  • Keyz

    The Witcher 3 Wild Hunt free for Titan X owners

    http://www.guru3d.com/news-story/the-witcher-3-wild-hunt-free-for-titan-x-owners.html

    Jestli máte Titan X, tak to určitě potěší *3*
    • Dávám tomu pár hodin než to někdo "očůrá" a nastaví si v systému neexistujícího Titana. *1*
      • Keyz
        To by mě zajímalo zda to bude možné. Půjčit si to od chudého kámoše asi také nebude možné. Každá karta má vlastní číslo.
      • Jack1947
        In secure ban?
        • Co to zase blábolíš?
  • jakubc

    Zaklínač 3 nastavení

    (opakuju svůj post z diskuze pod jedním článkem, ale někteří lidé mají s výkonem u W3 problémy, tak třeba to ocení)
    Pár postřehů z článku od Nvidie ohledně nastavení a jeho efektu na hru a na framerate:
    *nastavení počtu postav nehraje roli, protože jich nikdy není v okolí tolik, aby se tento počet nevešel i do minimálního nastavení
    *nastavení detailů jsou ve skutečnosti spíše decals a vzdálenost jejich zobrazování, nemá to moc vliv na grafiku
    *i 2GB grafická karta zvládne textury na ultra
    *všechny efekty v postprocessingu mají velmi malý vliv na výkon, ale poměrně výrazný na kvalitu obrazu, tedy až na SSAO/HBAO, které si nějaký ten výkon vezmou, ale alespoň SSAO se kvůli kvalitě obrazu vyplatí
    *kvalita vody vynikne jen při plavbě oceánem a ani tam to není nic extra úžasného
    *nejvyšší vliv na výkon i grafiku mají hairworks
    *a také nastavení foliage - v otevřených prostranstvích vás může vysoké nastavení stát desítky FPS. Pro slušný zážitek je ale doporučeno nastavit vzdálenost foliage na Medium, hustota trávy stačí na minimum
    *nastavení stínů neovlivňuje víceméně ani výkon, ani krásu hry
    • Veskoslav
      Postavy se vyplatí jenom ve městě mít nastavený větší počet, vypadá to fakt uchvatně a zase tolik to nežere (5 fps u mě). Nejvíce žerou "vlasy Nvidia", jak už jsi psal. U mě to dělalo dokonce i 20 fps. Nvidia i AMD už pracují na nějaké opravě, co sníží náročnost. Ale osobně jsem neviděl rozdíl a spíše očekávám při uvolnění moderské obci, že modeři to udělají lépe.
      • jakubc
        Ten počet osob beru z článku nvidie, tam říkají, že se jim takovou lokaci ve hře najít nepodařilo, ale může tam být. Je to myslím 75-100-125-150 postav.

        Hairworks mi normálně seberou tak 10 fps, ale při detailu (což je často, protože kamera se v těsnějších místech přibližuje ke Geraltovi) bere klidně 30.
        Já s GTX 770 hraju se zapnutými postprocessy kromě AA a s SSAO, bez Hairworks a většinu těch nepodstatných věcí na minimum - na max mám jen textury a detaily, foliage na medium. A většinou se to drží mezi 45-60fps (mám zapnutý adaptivní v-sync, takže přes 60 se nedostanu). Hra vypadá parádně, jedinou vadou je při tomhle nastavení viditelné dokreslování porostu, hlavně při trysku na koni.
        • drasta
          Co mas za procesor? Ja jedu 1440p a to je asi znat dost ale i kdyz si nastavim full HD tak se pres 45 nedostanu ani nahodou.

          Premyslim ze bych tu 770 prodal a koupil neco lepsiho ale nejsem si jistej jestli to ma smysl. Vyplati se treba 970 proti 770?
          980 je prece jenom trochu draha sranda...

          Ale je to blbost... W3 je zatim jedina hra u ktere se moje karta zadejcha.
          • jakubc
            i5 4670k, nepřetaktovaný

            970ka bude asi docela slušný rozdíl, Witcher prý celkově jde líp na 9xx series, ale do budoucna se bojím, že to bude taky jen pro 1080p.
          • Lukass
            Nevim jestli myslis me pisu na mobilu a mam v tom zmatek.
            Ale ja mam Phem X4 965 3.4 stara ludra.
            Jako ja mam 60FPS i na ultra ale sou tam dropy k 45 a to me vadi.
            Ja jedu radci stabilne 50 nez dropovat.
            • drasta
              Myslel jsem Jakubc protoze ma stejnou grafiku.
        • Veskoslav
          Jo toho dokreslování jsem si taky všiml, ale je to asi nejméně, co jsem u her s otevřeným světem viděl, abych se přiznal. Jako je pravda, že jsem videa a informace ignoroval, takže graficky nemohu porovnávat první záběry atd. Ale podle mě je toto v současné chvíli nejlépe vypadající RPG na trhu.
          • jakubc
            Asi ano, mně se líbí i DAI, ale v těch postavách je tak obrovský rozdíl a lokace jsou o tolik hezčí/realističtější, že je Zaklínač asi top. Co je ale důležitější, třetí díl napravuje chyby druhého a i combat je díky těm úskokům mnohem dynamičtější. Celková atmosféra trochu připomíná jedničku (v první lokaci a při audienci)... Zpětně mi dvojka prostě připadá slabá, frustrující a omezená, trojka je po nějakých 8 hodinách a dokončení první lokace na (snad) 100% naprosto úžasná, snad jen ta místa na mapě pod otazníkem by mohla být krapet variabilnější.
            • Veskoslav
              Já mám i dvojku rád, teď jsem dojel tu rozšířenou edici. Nejvíce mě štvalo to omezení v pohybu, kdy člověk nemohl z boje utéct, nemohl seskočit, kde se mu zlíbilo atd. Ale příběhem patří podle mě k tomu lepšímu. Jenom škoda, že to nebylo delší. Trojka má podle mě nejlepší styl boje a zatím mám dokončenou skoro celou 1. kapitolu a svití mi 13 hodin *1*
    • drasta
      Zkousel jsem to nastavovat podle toho co jsi psal a vicemene se shodujeme v tom co ma vliv na vykon (az na to ze v postprocessingu je taky AA ktery ma taky vliv na vykon). Zda se mi ale ze to moc nepomohlo.

      Mam taky pocit ze trochu trpim micro stutteringem coz je duvod proc se mi to zda i se 30ti FPS zoufale neplynuly...

      Vzdalenost vykreslovani kytek jsem taky menil ale zadna slava. I kdyz to mam na low tak je to skoro bez rozdilu.
      • co to je? vy máte milionkrát lepší PC než já a i tak snižujete detaily, aby jste meli 60 FPS *15* Mně se to v krajině zdá naprosto, ale naprosto plynulé i pří 30FPS. žádný microsuttering nic. Už to přeháníte s tím FPS, raději pěkně na nejlepší kvalitu s méně FPS...
        • drasta
          Uprime je mi to zahadou. Normalne 30 FPS snasim relativne dobre ale u tehle hry se to nevim proc proste neda a je to strasne znat :(
          • zrovna u RPG z 3 osoby by mě nenapadlo vyžadovat 60 FPS. Je to příjemnější, ale to je tak vše.
            • na čem hraješ na gamepadu nebo na K+M?
            • jakubc
              Ten rozdíl mezi 30-40 a 45-60 je tady opravdu extrémní. Já už jsem na to hodně citlivej, ale myslím, že tady to i běžný hráč pozná a bude mu těch +-30 málo.
      • jakubc
        30 fps je u mě taky nehratelných. Původně jsem chtěl stabilních 60 s v-syncem, ale to je pro mě nedosažitelné při slušné kvalitě, takže jedu +- 50 a hra působí velmi plynule.
        AA mám vypnutý, rozptyl světla mám pouze SSAO. U tebe bude opravdu asi problém v tom rozlišení, máš tam skoro 2x tolik pixelů. :-( Ale tak 770ka je prostě FHD karta a vždycky byla.
      • Veskoslav
        Kamarád má prakticky tu samou sestavu, ale hraje s menším rozlišením a jede mu to okolo 40 fps na ultra (bez vlasů a listování na medium).
      • Lukass
        Listovy medium.
        Hustota travy high.
        SSAO zapnuty
        Bloom, blur OFF- ty nesnasim.
        Jinak vsechno ultra a FPS se drzi kolem 50, mam lock na 50 alle me to ovlivnuje slabsi procesor.

        Hra je optimalizovana dobre, ale graficky orgie se na ultra nekonaji.
        Postavy vypadaji good
        Interiery a budovy taky.
        • Veskoslav
          Bloom vypnutí přidá 1 fps k dobru, takže žádná změna.
  • GTA 5 čeština ukázka

    Potkal jsem už dva lidi, kteří nevěří, že ta beta čeština co je venku je funkční. Kdyby to někoho trápilo, dávám sem krátkou ukázku, bratránek to s češtinou už dohrál a nenarazil na jediný problém, čeština parádně funguje *3*

    https://www.youtube.com/watch?v=VpcNFd7tjkg&feature=youtu.be (na ma go f*ck urself *1* )


    Corvus. Vsync si vygoogli co to je. Je to jednoduché, vždycky ho VYPNI (pohyb je pak jemnější, přesnější, rychlejší), pokud nemáš nějaké drastické lámání obrazu - tearing (pak musíš bohužel vsync zapnout nebo si pohrát s nastavením, točí se to okolo fps, googluj), se zapnutým vsync se zvyšuje inputlag (pohyb myší je takový se zpožděním jakoby, hodně to poznáš třeba u stříleček). Nejlepší je si tyhle věci zkusit sám, poznáš to hned. Na netu je toho popsána tuna, hledej šmudlo :)
    • Corvus
      OK, díky. Já že jsem nikdy při hraní žádný rozdíly nezpozoroval *1* Nehraju střílečky...
  • Corvus listoví nemá vliv u mě na Maxwellu, netuším jak na jiných grafikách, tam třeba má.

    Důležitá věc, v menu si nezapomeňte nastavit u fps limiteru neomezeně, je to nevím proč volba uplně vlevo. Já předtím dal automaticky doprava v domění jako u ostatních nastavení, že vpravo je to nejlepší možnost, ale je tam pouze 60. Nevadí, že máte pouze 60Hz monitor (já taky). Protože jsem cítil v pohybu myší, že je to lepší, zaprvé víc fps se vždycky projeví hlavně při vsync on (u mě ta hra netrpí tearingem, takže rozhodně vsync OFF pro minimalizaci inputlagu jako u každé hry) a hlavně tam není žádná zeď, kdo ví jak ty algoritmy pracují když ty fps narazí na tech 60fps strop.

    PS: bleskař (nejsem si jistý, jestli to reagování půjde teď.
    • Corvus
      OK, a co bys radil na ten V-sync? Zapínat nebo nezapínat? K čemu je to (v kostce) dobrý?
  • Ta nemožnost editu je strašná. Zapomněl jsem napsat jednu důležitou věc, v menu si nezapomeňte nastavit u fps limiteru neomezeně, je to nevím proč volba uplně vlevo. Já předtím dal automaticky doprava v domění jako u ostatních nastavení, že vpravo je to nejlepší možnost, ale je tam pouze 60. Nevadí, že máte pouze 60Hz monitor (já taky). Protože jsem cítil v pohybu myší, že je to lepší, zaprvé víc fps se vždycky projeví hlavně při vsync on (u mě ta hra netrpí tearingem, takže rozhodně vsync OFF pro minimalizaci inputlagu jako u každé hry) a hlavně tam není žádná zeď, kdo ví jak ty algoritmy pracují když ty fps narazí na tech 60fps strop.
    • braveman

      pro LV426

      Editovat nelze, reagovat by ti však tuším mělo jít normálně.
      Překopíruj post pod ten ke kterému se to váže, později tento skryji.
      Díky .
  • Z3 fps - testováno v otevřené krajině na začátku jak se přijíždí do vesnice

    Předem musím říct, že už mě přešlo naštvání na downgrade, nebo ne přešlo, spíš jsem to přestal řešit a střídmýma očima grafika je slušná, žádný zázrak, ale ok, jen škoda toho zbarvení, mohlo to vypadat líp.

    Ta hra opravdu na Maxwellech běhá asi nejlíp, kamarád co má 770tku má míň fps než já s 960, cpu máme stejný - haswell i5 3,6. To listoví u mě nemá vliv (mid nebo high pořád stejně fps), zkoušel jsem si teď s tím hrát a na high (bez AA) to běží 50-60fps při 1200p (Lukáš tebe brzdí slabší cpu, proto máš při stejném nastavení o cca 10-15fps míň), takže ta hra se mi jeví jako poměrně slušně optimalizovaná, aspoň teda na jádro Maxwell, ovladače mám někdy z dubna ani jsem se nedíval, jestli jsou novější. Co je teda zabiják výkonu je Hairworks, to po zapnutí spadne na 38fps, takže to bych zapínal opravdu až s 970+ (290+).

    Corvus Fraps pokud ti stačí čistě fps hodně jednoduchý prográmek a nebo MSI afterburner, pokud chceš sledovat vytížení VRAM, gpu, cpu a další věci.
    • Lukass
      To je me jasny stim cpu, ja se dostanu na ultra nekam k 55 FPS a ja mam nejradsi stabilni framerate, takze dropy od 60 k 50 me vadi. To radci framerate locku na hranici kde to mam stabilni.
      Tady je ta hranice kolem 50-45 FPS
    • Corvus
      Akrát netuším (a to u žádné hry) co s tím V-sync? Zapínat/nezapínat? Nevím...
      • vsync je technologie na odstraneni tearingu, ale vyzada si dan v podobe input lagu. Ten se da snizit omezenim fps na nasobky frekvence tvyho monitoru tzn. 15/30/60/120 pro 60/120hz monitory. Vesmes pokud tearing nevidis a nebo ti nevadi je vzdy lepsi ho vypnout. Pokud je nesnesitelnej tak zapnout ale jen v kombinaci s omezovacem kterej je bud uz primo ve hre a nebo prez nvidia inspector, u amd nevim.
        Jo a malem bych zapomel. Vsync moc neumoznuje propady fps tzn. pokud ti fps padnou pod urcitou mez vsync fps srazi na nejblizsi nasobek. napr. kdyz ti fps padnou pod 50 pri vsyncu padnes rovnou na 30. To o kolik muzou fps padnout nez se propadnou na 30 zlepsuje triple buffering ale pridava jeste o neco vic input lagu.
    • Corvus
      Díky, díky za rady, prubnul jsem Fraps, jak jsem uvedl níže. Nakonec jsem to vyladil na nejvyšší/vyšší s tím, že hairworks technologii jsem vypnul (podle mě to není nic podstatného a výkon to žere slušně) a listoví dal nižší (ale pokud píšeš, že to nemá vliv, tak to ještě prubnu) a jede mi to venku/při boji na 40-45 FPS se zapnutým AA i HBAO+. Takže to docela ujde, řekl bych. Na to, že mám textury, krajinu atd. na maximum. Možná vypnu AA. Uvidím dál ve hře.
  • Corvus

    Rada

    Čím mohu nejlépe změřit FPS? Abych to viděl v obraze někde v růžku? Děkuji za informaci... Rád bych věděl při kolika FPS mi běhá Zaklínač 3 na mém stroji i5 3570K / 8GB RAM / GeForce GTX 760. Případně, abych mohl hru vyladit na stabilnější výkon. Díky za rady.
    • Corvus
      Díky všem za rady, prubnul jsem Fraps. nakonec jsem to vyladil na nejvyšší/vyšší s tím, že tu hair technologii jsem vypnul a listoví dal nižší a jede mi to venku na 45 FPS. Takže to docela ujde.
    • fraps, dxtory, nvidia shadowplay, steam overlay, msi afterburner, evga precision, to by byli asi tak ty nejpouzivanejsi
    • Doporučím MSI Afterburner - ukazuje navíc i vytížení RAM, VRAM, CPU, teploty,... kdyby tě to zajímalo.
    • MidnighT91
      Pokud jde jen o fps tak nevím ale razer cortex game booster ti umí v rohu zobrazit fps a dokonce si můžeš vybrat v kterém rohu to chceš :)
    • Vojta_Ilavsky
      Fraps stačí.
  • Corvus

    Mad Max

    Mad Max (vydá Cenega) od Avalanche Studios vyjde ve sběratelské edici s 1/18 figurkou a ikonickým vozem Interceptor. Dále pohlednice ve stylu artworků, soundtrack, upgrade kit pro Magnum Opus a dodatečný balíček ‘The Ripper’...

    Obrázek: http://s2.n4g.com/media/11/news/1725000/1728490_0.jpg
    • braveman
      Ahoj, bohužel se jedná o fake vytvořený skupinou Fakes Forges (https://www.facebook.com/FakesForge).
      Potvrzením jest odkaz na jejich FB v pravé části obrázku.

      Update: Ještě doplňuji umístění většího screenu, kde je daný odkaz vidět:
      http://www.gamerheadlines.com/wp-content/uploads/2015/05/madmax.jpg
      • Corvus
        Aha... tak to je skoro škoda.
  • Uložený screen v PS4 verzi The Witcher 3 nemá standardní název složeny z data a času, ale nazývá se podle lokace.

    Trochu mi nedochází v čem je tahle informace důležitá nebo zajímavá? *1*
    • Smyslem této bleskovky je nenápadné poukázání na revoluční funkci pořizování screenshotů.
    • braveman
      Připadalo mi to zajímavé z důvodu příjemného osvěžení funkce pro pořizování screenů na PS4.
      Pokud by se screen pojmenoval jako v každé jiné hře, dostal by název např. "The Witcher 3_20150516161600", což se mi nezdá zrovna user friendly.
      Osobně bych se nezlobil, kdyby se touto změnou nechali inspirovat i ostatní vývojáři *3*
      • Ale jo, tak zajímavost to je i když bych spíš hledal screeny podle náhledu než názvu.
        Pro mě je třeba nepochopitelná nemožnost pojmenování savů už od prvního Zaklínače *1*
    • Veskoslav
      No většina her ukládá podle data, takže zajímavé je to podle mě, že ukládá podle místa, ne podle data.
      • Datum a čas jsou tam přeci uvedené taky.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit