Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Veskoslav

    W3

    Tak mám zatím odehráno cca 11 hodin. A pokud příběh bude pokračovat tak, jak pokračuje, tak si troufám za sebe říct, že lepší RPG jsem nehrál. A aspoň u mě to celé podtrhuje vynikající polský dabing, který mě provází celou herní sérií (i když mám rád i ten český u prvního dílu, což jsem v menšině). Polština stejně jako čeština jsou totiž mnmohem barvitější jazyky než angličtina a osobně si troufám tvrdit, že bez Polštiny bych si Zaklínače neuměl představit. Co se týče grafiky, tak je to nejlépe vypadající RPG současnosti (i přes mírný pokles oproti prezentaci, který trochu mrzí). Potěšil upravený systém soubojů, který mi přijde ze všech tří dílů nejlepší a nejkomplexnější. Hru zatím za sebe můžu vřele doporučit. Nemám odehranou ani 1/4 z hlavní dějové linie a už teď je to sakra maso. Kdo chce kvalitní RPG, nemůže tuto hru minout. A ještě jedno doporučení. Nehrejte to bez dohrání 1. a 2. dílu. Spousta věcí Vám pak přijde divné atd. Já jsem si projel 1. a 2. díl než jsem začal hrát W3 a přiznám se, že nehrát to teď, tak si spoustu věcí nevybavím. Hru jedu na max, jenom vlasy nemám zapnuté, protože mám AMD kartu (při zapnutí není zase tak velký rozdíl, ale žere to 10-15 fps). Přidávám pár snímků, je to ze začátku hry

    http://imgur.com/a/jthlm

    Jinak co se týče sestavy, tak i5 3470 3,4 Ghz, 16 GB RAM, R9 280X OC 3 GB. Jak jsem psal, vše na max, jenom vlasy nemám zapnuté. FPS "lítá" 35-45, při větší scéně v rozhovorech klesá na 32.
    • Corvus
      Čím mohu nejlépe změřit FPS? Abych to viděl v obraze někde v růžku? Děkuji za informaci... Rád bych věděl při kolika FPS mi to běhá na mém stroji i5 3570K / 8GB RAM / GeForce GTX 760.
      • Steam to umi.
      • Veskoslav
        Mám obyčejnou verzi Frapsu.
    • Mám stejnou kartu a hrozně mi pomohlo snížení "viditelnosti listoví" jenom na vysoké, naskočilo mi 15 FPS, ostatní věci nemají takový vliv, takže pro plynulejší výsledek rozhodně doporučuju!
      • Veskoslav
        Ty vole, místo nejvyšší jsem dal vyšší a hned je to na 51-60 fps.
      • To mam na medium... zkusim Low...
        • Nevím, jak velké skoky jsou mezi dalšíma nastaveníma, ale tohle na ultra a hairworks jsou suverénně největší žrouti, co jsem tam při nastavování našel, teď mi to na fullhd nikdy nepadne pod 40, což jsem po těch prvních benchmarcích nečekal....
          • Je to cely naprd... nastavim low/medium a mam 35, nastavim na ultra bez vlasu a AA a jede to 30. Vlasy berou cca dalsich 5-10 FPS. Achjo :(
            Pres 40 se prakticky nedostanu.

            Jsem z toho docela rozmrzelej protoze tady je tech 30 FPS hodne znat.
            • drasta
              Nejhorsi je ze to asi odpovida... na full HD mam nejakejch 45 FPS. To me stve...
            • Hm, tak je to asi zrout vykonu hlavne u AMD :/
    • Morraw
      Já jenom lituju, že jsem si první nepřečetl knihy než jsem začal hrát hry. Zážitek by byl o poznání větší. Takže za mě bych doporučil nejen dohrát první dva díly, ale přečíst i knihy.
    • Ach jo... ja mam i7 2600k, 8GB ra, a GTX770 a hraju na medium/low a mam nejakejch 30-35 framu bez vlasu a cca o 10 mene s vlasama. Je fakt ze mam rozliseni 2560x1440 ale stejne je to zklamani :( Myslel jsem ze 30 FPS je OK ale prijde mi ze to je zoufale neplynuly.
      • jakubc
        Ahoj, sniž vzdálenost kytek na medium, mělo by to vyskočit, na vlasy s touhle kartou ani nemysli. Mám ji taky a při detailu ty fps klesnou i o 30.
      • Veskoslav
        To je divné. Je pravda, že jedu na 1920*1080. A pod těch 32 v animovaných rozhovorech jsem se nedostal a po radě s listovím jsem na 50-60 fps.
      • Lukass
        Na 960 vsechno high krome toho listovy to mam na medium, a jelde to stabilne 45 FPS. Rozliseni fullhd.
    • jo je to pěkné, ale nějaké velké grafické orgie v tom nevidím, co mě přišlo frustrující je ovládání jak KVM tak x360 ovladač a moje neschopnost pořádně slézt ze žebříku a narážení do překážek, grafické chyby (pokud to někdo nevidí tak je slepý) osobně jsem W1 a 2 nehrál takže děj ze začátku jde mimo mě, tak jsem to radši po 2h vypnul a dnes tomu dám druhou šanci
      • Veskoslav
        Já se přiznám, že problémy s ovládáním nemám i boj mi přijde plynulejší než u druhého dílu. Jenom jsem si musel zvyknout na změny kláves. Jinak chyby jsem našel zatím 4. Mrtvola skrz barák, strom co rostl kořeny vzhůru, rybář, co byl uprostřed mostu a kůň bez noh, co při běhu vypadal jak slimák.
        • To zas já mám docela smůlu. Pár grafických bugů jsem už zaregistroval, namátkou třeba ten "cargo quest", kdy jsem ho prchajícího srazil z koně, spadl na zem a hlavu měl zabořenou pod zemí. Pár animačních sekvencí, kdy se prostřihne prapodivná vteřinka nějakýho záběru.

          Hraju s xone ovladačem (na PC) a každou chvíli mi vyskakuje hláška, že bylo změněno schéma ovládání (jako kdyby se neustále odpojoval a připojoval ovladač). Ale to nejhorší je, že hra často samovolně padá. Nahráno mám okolo 5-6 hodin a spadlo mi to už asi 8x, nahodile - někdy v soboji, někdy v inventáři... a to jsem stále ve White Orchard! :-D

          Nevíte, jestli je oznámen v brzké době patch? Možná bych si chvíli s tím hraním počkal...
          • Já osobně jsem již v tutoriálu z kombinace klávesnice + myš (ovládání je skutečně v tomto případě optimalizované na gamepady) přešel na xb360 ovladač a musím říci, že ovládání je tedy o něco lepší, ale někdy mám pocit, že se Geralt pohybuje v prostoru jako neřízená střela. Zaměřit na nějaký konkrétní objekt a spustit interakci je kolikrát dost obtížné. Nepohybuješ nevědomky myší (třeba drncáním do stolu)? To by vysvětlovalo to přepínání schématu ovládání.
            Hra mi prozatím naštěstí nespadal ani jednou.
          • Veskoslav
            No mě to píše, když hru ukládám, ale hra mi nepadá. Jinak patch by měl vyjít v pátek nějaký drobný, aspoň co jsem pochopil z fóra Projektu.
      • Lukass
        Pockej si na mody jako ja. To bude 100% zazitek, co na tom ze je hra uzasna kdyz svet ve kterym se pohybuju je hnusne a prebarvickovane, a ten kyc v podobe prepalenyho slunka to jenom dotvrzuje.
        S modama si hru uziju i ja, skoda ze borci co za to maji miliony to nedokazou, a musim na to cekat od borcu co to delaji ve volnym case a zadarmo. At zije CD Projekt nejlepsi herni studio...

        Jo jeste je zajimavy ze u Dragon Age to kazdymu vadilo, ale u Zaklinace je to v pohode a navozuje to uzasnou grafiku a podle nekterych slepjejsich graficky orgie :-)
        • Ty opravdu žiješ ve svém malém světě.
    • kolko ram ti to berie? ja mam len 8GB
      • Veskoslav
        Byl jsem překvapený, ale i při největším záhulu (asi 8 topivců a dalších 6 NPC v docela graficky náročném prostředí zříceniny hradu s jezerem) jsem se dostal na 5,2 GB.
        • hej, vesko, vyskusaj toto

          http://wccftech.com/amd-radeon-cards-improved-performance-witcher-3-reduced-tessellation-levels-180-days-catalyst-whql-drivers-issued/
          zevraj to zlepsuje vykon radeonov pri zapnutych hairworks
  • MidnighT91

    witcher 3

    Přišli jste na to k čemu je stříbrný monokl z úkolu s pánví a babkou? Zůstal mi jako úkolovej předmět ale nevím co s ním...
  • Nové NFS asi na obzoru

    http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1047916

    podle všeho Undeground 3
    • homeles8
      Tak snad po Dirt Rally další nečekaná pecka.
    • ringmancz
      já bych si nedělal velký naděje
    • Jack1947
      To by uvítalo spoustu lidí... návrat do minulosti. *4*
  • Kesis

    HumbleBundle

    FATE: Hero Bundle
    FRR0L-A0C88-3E5GY

    Paper Sorcerer
    BRFMX-5E0LB-4YRAJ

    bit Dungeon II
    D8IF4-P8ARA-M665E

    Enjoy!
  • ucho
    Pěkné, Zaklínač 3 má zaděláno na rpg roku. Solidní práci odvedli.
  • Morraw

    Zaklínač 3 SweetFX

    Tak mi to nedalo a narychlo jsem to zkusil.

    EDIT. Přidávám obrázek pro srovnání

    http://img13.rajce.idnes.cz/d1302/5/5595/5595860_8b1b57b77abfa36c427e9c3bf6af7193/images/w3.jpg?ver=0

    http://www.gamersyde.com/thqstream_the_witcher_3_sweetfx_color_correction-w2lhE7zSLYYyrBCs_en.html

    Ještě trochu poladit, ale rozdíl tam vidět je a barvy jsou reálnější. Doporučuju vyzkoušet.
    • jakym stylem se to instaluje? pochopil sem ze je treba stahnout:
      SweetFX 1.5u Boulotaur2024's Injector with CeeJayDK's 1.5.1 shaders and more. 19 Sep 18:31 CEST
      ale netusim kam to mam rozbalit. dik
      • Následuj tohle video, je velmi polopatické, akorát ve vhodných případech nahrazuj Watch Dogs Zaklínačem *3* https://www.youtube.com/watch?v=wYbYdkYOWJ4
        • jo uz sem nato dosel pres jinou verzi kde to bylo v textaku. jinak mi to crashovalo kvuli frapsu coz me dost zmatlo. a rikam rovnou je to hezci a jsem rad ze aspon nejaky takovy maly siditko je k dispozici. diky ale za odkaz- urcite ted aspon muze pomoct nekomu jinymu
    • Lukass
      Jo tohle sem taky zkusil a vypada to hned lip, pravda k nejakymu dnesnimu lepsimu prumeru to ma furt daleko, ale pro zacatek prvni slusna vec co trochu funguje.
      Proc to neni schopne udelat uz CD Projekt v zakladu to je zahada.
      Libi se ti vegetace, pobrezi a plaze ve hre?
      • jakubc
        Nejsem nadšenej ani z HW náročnosti, ani z toho downgradu, ale ty, LV a vaše banda už byste se mohli zbalit a vypadnout s těma svýma ulhanýma komentářema někam jinam. Sice to nedostálo slibům, ale prohlásit, že to má daleko k lepšímu průměru? Co to kecáš ty exote? V rámci RPG a navíc open-world je to naprostá špička.
        • Lukass
          https://www.youtube.com/watch?v=am3p9BRSDUw
          Takhle podle me vypada ve sve dobe spicka ty noumo, a to je hra stara 5 let, a ted to srovnej se Zaklinacem.
          • jakubc
            Sorry, tohle není ani vtipný... Kdybys sem dal aspoň DAI, nebo omódovaný Skyrim, ale tohle?
          • drasta
            Zaklinac vypada o dost lepe...
            • Lukass
              No jo taky vysel vcera a ne pred 5 rokama :-DDD Pokud muj prispevek a co sem chtel rict nechapes, pak nevim proc vubec reagujes. *6*
    • Keyz
      Navíc conifg soubory se dají editovat.
      Ten název "color correction" *15* - prostě původně to je na h*vno, tak to zase někdo musel opravit.

      Nicméně mě to chytlo jako všechny díly. Je to neskutečně velké oproti W2 a podle volby obtížnosti i rychleji chcípnu / neregeneruji. Snad tam budou místa jako bažiny z W1. Ty se mi líbili nejvíce.
      • Morraw
        Já nevím, ale třeba k té změně palety měli důvod. Třeba si dělali průzkum u amíků a ti to chtěli barevnější. Zas bych z toho nedělal něco, je to stejně subjektivní dojem.
        Mě se to líbilo, ale když jsem viděl ty upravené, tak se mi líbily více. Jsem rád, že to můžu změnit a víc neřeším.
        • Keyz
          Poté na*rat na průzkum a dát to tam jako volitelnou možnost. Některé barvy jsou velice ostré a divné. Tady drží pořádek, jako to byli Němci v Německu
          • To by nebylo vůbec od věci a tuším, že ve třetím Gothicu (?) tahle volba dokonce byla.
            Něco ve smyslu American (barvičky) a European, ale možná to tam přibylo až s CP.
            Každopádně by to pro autory asi zase tolik práce nebylo, přidat do nastavení pár filtrů.

            EDIT: Tak to nakonec byl Gothic 4: Arcania viz screen.
            • Morraw
              Keyz: V levelu byl rozhovor s Vinckem a ten sám říkal, jaké měli odezvy na grafiku D:OS z různých zemí. Rusáci to chtěli tmavější, amíkům se to líbilo barevné atd. Třeba v CDP viděli jaký úspěch má barevné Dragon Age a chtěli na to navázat.
            • Keyz
              Jo, práce to moc není.
              No, mod zde je a tak to lze řešit. Možná to bude časem v EE verzi. Jinak se divím, že amíci chtějí barvičky (jestli to je pravda). Čekal bych to spíše od Japonců

              Morraw: To máš pravdu s tím článkem v Levelu. Připomněl jsi mi to. Poté je opravdu škoda, že hra nevyužívá možnosti toho, že lze měnit. Poté by to lehce dali do nastavení PC verze a snad i do konzolové verze. Není složité to udělat.
  • Gejmcast

    Witcher 3 - 2013 vs 2015

    Porovnání vody ve Witcherovi, 2013 gameplay trailer vs 2015 retail .. hehehe https://www.youtube.com/watch?v=V962NMUXp6A
    • kennyB
      Je ta voda v traileru z roku 2013 jiná, než v traileru již vydané hry??? Možná že voda není v téhle hře nejhezčí, ale porovnávat trailer s klasicky "herní vodou" je zbytečnost. Buď si hru užiješ, nebo budeš hledat i ten nejmenší rozdíl oproti tomu, co ukazovali poslední roky...
    • tvl to je asi nejhorší voda jakou jsem kdy videl, vypada spíš jako želé
    • Je fakt, že aféru okolo nekonečně omílaného downgradu nijak neprožívám, W3 je pro mě zatím úžasná hra, ale ta voda je opravdu hnusná *1*
    • To bude jen tvým HW :DDDDD
      • Gejmcast
        Ehm.. to je z oficiálních stránek Nvidie s Titan X SLI ...
  • Honzo, to vůbec neřeš (píšu přes masku z práce a nemůžu reagovat pod příspěvek, protože bleskař nechápe co se dá všechno dělat s IP adresama, myslel si, že si tu povídám sám se sebou a asi se ho dotklo co jsem psal - ne, že by to nebyla pravda - a pár dní se nepřihlásím na účet - já vím, trošku ubohost, ale budiž), všiml jsem si, že jsi tu celkem nový, ale máš dobré názory a časem ti dojde, že tu nemá smysl reagovat na některé lidi, mně to trvalo dýl, ale už na to taky přicházím :) Tady jsou zkrátka někteří jedinci co mají problém pochopit psaný text, nemají argumenty nebo tu brečí, když napíšeš něco trošku ostřejšího nebo srandovního, místo aby řešili obsah textu... prostě Games :) Nejlepší je, když si pak nějaké dítě tady myslí, že já jsem ty nebo Lukáš jsem já nebo co a další podivnosti, prostě si tu utváří vlastní realitu, jejich problém.

    Řešit grafiku u hry je samozřejmě naprosto normální, zvlášť, pokud je to případ třeba teď třetího Zaklínače a celá kauza okolo toho. Mě vždycky jen udivuje, kolik lidí tu k tématu nemá co říct a přesto se ozývá svýma hloupoučkýma poznámkama, doporučuju vyfiltrovat lidi na které reagovat a troly nechat trolit. To je jejich boj.

    Sranda byla, když tu kolega nedávno pod mým účtem napsal cosi, během chvíle -12, pak pod jiným nickem napsal prakticky to samé o pár hodin později jen jinak a +10 :D, prostě lol. Aspoň odhlehčím psychickou zátěž Veskoslavovi, když se trolové budou soustředit na mě, byť s ním často nesouhlasím, píše aspoň normálně a k věci, což se o jiných říct nedá.

    Vivat la Games :) mějte se rádi děcka
    • kennyB
      Proč pořád zakládáš nové vlákna, když na někoho reaguješ???
      • Inquisitor
        Protože je rád středem pozornosti ne? Dole by brzy zapadl, takhle je pořád nahoře :D
  • Právě zkouším Zaklínače, hraju si s nastavením a stihl jsem projít jen tu úvodní lokaci. Hrál jsem asi půl hodinky a dvakrát mi to spadlo do Windowsu. Jednou spadly ovladače a jednou hra. Ovladače mám ty poslední od Nvidie, tak se jen chci zeptat, jestli s tím máte taky problém nebo mám jen extrémní kliku? :-) Verze hry 1.02...
    • Morraw
      Mě to zatím nespadlo, ale testoval jsem jenom výkon.. Jsem schopen hrát na high, ale úplně plynulé to bohužel není.
      Abych si nekazil zážitek, tak jsem se rozhodl aspoň měsíc počkat na nějaké performance patche, tweaky a otestované SweetFX presety. Nebo snad něco vydá oficiálně CDP.
      Každopádně hra skvělá, celková grafika se mi líbí. Postavy jsou detailní, takže všechny animačky/rozhovory vypadají parádně. Nepochybují, že po herní a příběhové stránce mě to bude taky náramně bavit.
    • jakubc
      Žádný problém nemám a to jsem měl zaplé fraps a při hře měnil asi 100x nastavení. :-) Mám ty samé ovladače.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit