Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Lidé zodpovědní za oblíbený iCEnhancer potvrdili přípravu vývoje módu pro PC verzi GTA V.

    icenhancer byl pecka, GTA4 s ním vypadá líp než gta5 na nových konzolích. To není flame ale realita. *9*
    • Teď už jen aby čtyřka byla taky dobrá hra...
      • Čtyřka byla skvělá jako všechny GTAčka
        • Čtyřka je naopak prisernej díl, ktery ani vylepšení grafiky nezachrani. Pětka je stopro lepší díl i bez nejakeho modovani...

          (můj názor)
          • Mrzí mě, jak se dneska lidi staví ke GTA IV. Já mám GTA IV hodně rád a hru jsem koupil hned po vydání. Hru jsem ztratil, tak jsem si ji koupil znova, ale i ty nové CD se poškrábaly a ještě víc, že nešlo z nich číst, to říkám pro představu, jak moc jsem vlastně GTA IV hrával. Bránil jsem se crackům a tak jsem trpěl SecuROM. Hodně mě zklamalo, že spousta lidí GTA IV stáhla a ještě se to nebojí říct nahlas. Je to smutné.

            Holt některým lidem musíte dát do rukou černocha s obřím kulometem střílejícím na všechny strany, aby byli spokojení, jelikož ta nejlacinější zábava bývá nejlepší. Tím nechci nikoho kritizovat, ale občas mi to tak připadá. GTA V je po mnoha ohledech otevřenější a má více možností, ale jízdní model je více arkáda, stejně jako je celá hra víc arkáda. Možná arkádovější způsob pojetí je pro sérii Grand Theft Auto lepší, ale v někdy v mých očích ji to moc nesluší...
    • mistře, poradíš? stáhl jsem si na ofiko (snad) stránkách ten mod:
      http://www.icelaglace.com/mods/gtaiv/ice30/

      ale má to jen asi 2 MB, a po instalaci to sice vypadá trochu líp, ale ani náhodou tak jako na videích s použitým modem... mám všecko ve hře namaxovaný, ale stejně je to ošklivý, takže stopro dělám něco blbě
      • No nevím jestli to má mít zrovna 2 MB ale co si pamatuju tak jsem stahoval takových 15MB. Jde o to aby jsi použil správnou verzi Icenhancer na správnou verzi hry. Na to webu by to mělo být popsané a pokud ne tak zkus najít jiný odkaz. Ale dej si pozor já jsem pak měl problém hru spustit a musel jsem řešit asi další 2 chybové hlášky. Ale nakonec se to vyplatilo. *3*
        • jej, no jo, já stahoval jen ten 3.0 patch, ale ne všechny ty součásti pod tím :) dík :D pozkouším co nejdřív ;)
    • Jack1947

      Lidé zodpovědní za oblíbený iCEnhancer potvrdili přípravu vývoje módu pro PC verzi GTA V.

      Jistě, když na to někdo má dělo. GTAV. bude ještě lepší...to nepojede pomalu nikomu.
  • Dejte si Bacha

    http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/297135-souteze-ve-videohrach-se-blizi-sportu-olympijskemu-spise-ne/
    • Jack1947
      Jsem si říkal bacha naco? a ono to bylo... poněkud jinak. *15*

      Já už myslel že si musíme dát bacha na to že hry budou olympádě...
    • Keyz
      "Videohry mohou být vizuálně přitažlivé pro široký okruh diváků, a měly by se proto stát součástí olympijských her, myslí si tvůrce hry World of Warcraft Rob Pardo. "

      To bude krása, rovnou mohou dát slavné boje v kleci. Ty jsou taky vizuálně přitažlivé.
      • Striptýz taky
  • Veskoslav

    Dumb Ways to Die - DayZ Standalone Edition

    https://www.youtube.com/watch?v=6tRkUpHXPSM#t=158
  • ringmancz

    Steam umí ukazovat FPS

    stačí mít betu klienta a nastavit si to v In-Game nastavení
  • Best of

    Ahoj,
    nevite jestli se chysta i letos vyhlaseni Best of jako minuly rok?
    • Se divím, že to tady ještě někoho zajímá. Beztak bude nejlepší hrou něco od Ubisoftu, protože společnost zaslala redakci řekněme ... ehm *silný, dráždivý kašel* ehm ... takovou krásnou, hezky nadepsanou tučnou obálku. A nejhorší hrou bude nějaká méně známá (čti slabý marketing) hra, která má skvělý nápad, zpracování apod., ale "nenaplnila potenciál" (či podobný novinářšký kecy...), takže asi tak. *6*
      • Martin Bach se na ČT24 rozpovídal o tématu, zda videohry patří na olympiádu.

        Jasně, Ubisoft zaměřuje všechny své síly na získání přízně jednoho lokálního, z jejich pohledu východoevropského webu.
      • kennyB
        Stejné řeči se tu točí rok co rok jak na větrném mlýně. Don Quijote by z toho měl radost *7*
      • To se nedivim ze Ubisoft nema prachy na QA kdyz musi podplacet vsechny herni novinare...
      • Veskoslav
        Moc fetuješ. Omez to.
        • Neotravuj.
    • ringmancz
      chystá. zaítm neřekli odkdy, ale loni byl první článek 8. ledna
  • Draken69CZ

    Telka

    Něco ke konzolím, 4x hdmi, snadné propojení s pc, něco kolem 40", "slušnej zvuk", malej input lag, game mode, za cca 15tis.

    Nějakej tip?

    A pokud k tomuto tématu nic nemáte zdržte se komentáře dík.
    • frag.ment
      V dnešní době si myslím, že je zbytečné kupovat plazmu, já mám LCD od Samsungu (před dvěma lety nejvyšší model za 32 tisíc, teď stojí něco kolem 20ti tuším) a lepší obraz jsem neviděl. A to jsem měl doma i plazmu. A na zvuk je nejlepší domácí kino s optickým vstupem a máš vystaráno. Se zvukem z TV se to nedá srovnat, jen se pak musí trošku brát ohled na sousedy, jestli nebydlíš v rodinném domku :-) Konkrétně mám tuto: http://3d-televize.heureka.cz/samsung-ue40es8000/
      • Jack1947
        jen se pak musí trošku brát ohled na sousedy, jestli nebydlíš v rodinném domku

        Tak to já bzdlím a ohled, jaksi jakob
        y musím hlavně např v noci kdy, v létě a je horko. Mám otevřené okno, ještě že jsou ty sluchátka no.

        Každopádně, 40 je v dnešní době dost málo. 47minimálně si myslím šak ona se vleze. *3*
    • jakubc
      Co se týče kvality obrazu, tak opravdu jediné plazma. Ty rozdíly jsou tak extrémní, že je až s podivem, že LCD nakonec tenhle souboj vyhrály...
      • Rozdíl je to jen v případě, kdy zkoumáš ty pixely zblízka. Pokud televizi používáš normálně, tak ten rozdíl postřehne málokdo. To máš jak s audiofily, kteří razí velmi drahé reproduktory, přitom běžný člověk rozdíl ani neuslyší. Nevýhoda plazmy je prostě ta, že oproti LCD žere pořád dost, i když se tu někdo snaží tvrdit opak. 2x tolik je prostě hodně. Hlas lidu rozhodl, co je pro něj lepší. Jde o to, jestli se ten rozdíl v kvalitě vzhledem k těm negativům vůbec vyplatí. Jak vidíš, tak nevyplatí a LCD poskytnou lidem dostatečnou kvalitu.
    • Keyz
      Obecně.

      Tohle je problém. Protože LCD zcela vytlačily CRT a Plazmu přestože je kvalitativně nenahradily. Tedy jsi odkázat hlavně na ty LCD...

      Input lag? Obecně bude větší protože TV dělají hlavně na sledovaní a případně hraní s konzolí kde lidí neřeší nějaký lag...(asi neměli možnost pocítit rozdíl).
      Navíc i u LCD monitorů si také nevybereš. Máš TN hnusy, které sice mají super odezvu atd ale barvy a úhly na *11* ... A to se u monitorů řeší hry více. Dokonce tam máš g sync monitory a to je k*rva rozdíl... Tam teprve poznáš co to je input lag (měl jsem možnost na tom hrát).

      A u TV tohle nemáš. Tam máš prostě TV na sledování. Nějaké lagy apod? Na to se kašle...Většina lidí to neřeší a neměli možnost zkusit něco lepšího...
      • Jack1947
        Tv může mít tearing ne? nezaměnovat se stuttering , bohužel je to občas docela nepřijemné ale tak já jsem zvyklý je to vidět hlavně u HD-FHD filmů jestli to tedy není taky tím bitratem.

        Při pomalejších jak jede kamera tak se obraz vlní jakoby nebyl bez vs, tjn monitory no ale ty co nejsou hnusy pak aby nebyli v ceně větší pomalu než ta tv. 15-20 v pohodě. G-sync to už je starší varianta nebo jsem otom četl bylo to dlouho.
    • He7he
      Ale jo, nejlepší z nejlepších - http://bit.ly/1DlYydC
      • Draken69CZ
        Teď mám http://www.bazos.cz/img/1/311/42331311.jpg ale o něco méně vybavený model.
    • http://www.czc.cz/led-televize/produkty#q-c-2-f_96259940=d48.0&q-c-1-f_96259940=d40.0&q-c-0-producer=s4infur2v7mecbbfc9rflek9p87&q-c-3-price=r8749-16000

      Samsung (spíš od šestkové řady), rozhodni podle ceny. Možná by bylo lepší sáhnout po 48", ale záleží, jak daleko od toho hodláš sedět. Černá je opravdu černá, vše v poho.
    • Miserius
      Slušný zvuk... ty jsi ale šprýmař...
      • Draken69CZ
        Ano i televize může mít horší nebo lepší zvuk, zas mi tu z toho nedělejte sešlost audiofilů.
    • Ty chces 40'' TV a hrat v tom na 720p? Za cenu 3/4 PC sestavy co da FHD na plny detaily? Trololoooooooo *7*
  • Tafaraj

    Michael Gamble (Bioware): Mass Effect 4 nabídne rozmanitost a krásu.

    V to doufáme... http://endlesspicdump.com/original/fps%20map%20design%20today%20and%20past.jpg
    • Bioware u mě skončilo Inquisitionem. Ne, že by dvojka nebyla parodie na RPG ale Inq. byl čistý výsměch.
  • Keyz
    Ještěže CaryMaryFuck opět vrátil čakry lidem do normálu skrze internet. Zejména doporučuji pro některé aktivní jedince aby se uklidnili a opět nabrali pocit radosti, štěstí a nekonečné lásky z vesmíru. Pak zde nebudou snad šířit nekonečné reakce na každé téma.

    https://www.youtube.com/watch?v=Oy1K5hp0Gi4

    *15*
    • Draken69CZ
      Vlastík Plamínek to je můj Guru, když jsem v úzkých tak si zpívám šššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššštěně

      https://www.youtube.com/watch?v=rSg8nloFyDA
      • Keyz
        Já mám raději Mák https://www.youtube.com/watch?v=Cq85Qm6K6LQ
        *15*
  • Jinak vše nej do nového roku (se spožděním)

    Více kvalitních her... více zábavy a méně starostí *2* Jo a taky pít s mírou... nebo aspon zodpovědně. *4*
    • To jsem teda zvědavý jak to ten Míra zvládne, protože s ním letos chlastá snad každý.
      • x_ander
        Já chlastal bez něj. A taky to tak dopadlo :D
        • Tilwaen
          Mám tu ještě zbytek česnečky, kdybys měl zájem... *1*
  • zdroj to nebyl... ale...

    Přišel až dneska , namontoval jsem ho do pc. Hlavně nej je hned jak se tam udělalo více místa a hned to tam asi i lépe větrá jenže ouha, po zapnutí stejná situace vlastně tam chybí ten spouštěcí proces kdy má dojít k pípnutí nebo jak to nazvat... bootovací proces. Nenastartuje furt...
    (samozřejmě koupě toho zdroje nelituji, můj je beztak horší no...akorát ta investice hmm...)
    Poté jsme si všimly že nad procesorem jsou nafouklé kondenzátory, tedy - co jsem četl nic moc a prý mohou i při vší smůle explodovat, to že spálí desku A nedejbože něco jiného je už tedy jasné no... no.
    Už se mi to nechce ani zkoušet pouštět. Takže chtě nechtě to bude chtít novou desku... a ted hlavně aby byla kompatibilní s 770... což většina naštěstí je a nestála zas tolik což hodně desek naštěstí také nestojí... moc se zatím nerozhoduji ale chtěl bych když už tak s pcie 3,0 když už je ta nová no.

    Nevím opravdu zda nějaký kondík nevytekl *13* ale nafouklé jsou všechny 4 to myslím dobré moc není no. CMOS reset pomocí jumperu jsem udělal vyndal i baterku, možná ještě mohu zkusit CPU ale to je to poslední co odchází ale potom co jsem si přečetl se mi to ani zapínat moc nechce no.
    Nechci aby to bylo ještě horší... dle mého skromného odhadu i to co jsem přečetl v růyných diskuzích to vypadá na tu desku no. *9*

    Jinak všechny větráčky běží i u grafiky... CPU taky... spuštěno i bez ram bez výsledku - sice dříve mi také kdž např vypli prouid pc enaskočilo ale tady i běží na slabší výkon jako by prostě deska neposílala dostatečné napětí do zdroje. Ty kondíky budou asi na vině no.
    Spíše bych to formuloval tak jaká cenově výhodná asi kolem 2,5 k deska by byla pro mne dobrá, koukal jsem na ASROCK 970 extreme ta prý podporuje mou grafiku... ale nevím tak si nechám radši poradit nejlépe patice- socket m3 a více. *7* Jo, a abzch nezapoměl... kdybzch neměl na čem hrát (X360...) už bych do toho asi kopl. *15* *10* *16* Nejlépe asi nějaký AMD fan ( *1* *2* jk) abz mi poradil... s výběrem desky. Sformuloval jsem to hodně stručně YET.. No vzhledem k tomu že už mi nezbíbavjí další odstavce bude to asi pro ted všecko. Aneb jak se koupě a nové grafiky - náhle může celkem i prodražit. *12* Desku bych nevinil ale asi jen doted... protože ty kondenzátory jsou nebo můžou být pěkně zrádné. (Rozkopal bych ten krám z kterého píšu něco neskutečného...lituji občas že nermám ještě jeden byt horší komp... tady si nespustím ani pojebaný film... ale to už je zbytečné se rozčilovat.)
    • Keyz
      Díky tomu, že u PC se stále volí nějaká funkčnost před módou tak podle tónu speakeru poznáš kde je problém a nemusíš do spešl obchodu kde nějaký nagelovaný odborník řekne za prachy kde je teda problém...
      http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleID=1223

      Grafiku podporuje skoro každá deska.... Jinak ber ASUS/MSI desky.

      Zde máš kvalitní desku: http://www.czc.cz/msi-970-gaming-amd-970/156542/produkt
      • Přesně tuhle desku mám a mohu jen doporučit, nejen že vypadá nádherně ale co se týče různých vlastností tak na lepší sem nenarazil :)
        • Jack1947
          Ano, to možná ale pořídit se levnější a ušetřit je taky plus. *4*
      • Jack1947
        Nestojí moc, díky za typ. *4*
        • Keyz
          Desku ber podle toho co potřebuješ. Ta MSI má hodně USB atd... To asi nevyužiješ a klidně máš za lepší prachy nějakou MSI/ASUS.

          Každá koruna je dobrá.

          Základ je vyhodit ty nejlevnější a ty co stojí nejvíce. Nejlepší to je pro běžné uživatele někde ve středu.
      • Grafika podporuje skoro každá deska.... Jinak ber ASUS/MSI desky.

        To jsem potřeboval vědět díky. MSI jsem měl dříve...

        Tak vidíte skoro každá... ha a co když ta co bych měl nepodporovala no copak... *7*
        • Keyz
          ?

          Grafice stačí PCI-E slot a ten je již roky běžný. Mění se pouze rychlost a tam není extra rozdíl. Navíc ty nejnovější PCI-E sloty jsou často pouze u nových patic pro CPU. Tedy u nových desek
        • Tak ji posles spatky do obchodu a vyberes si jinou.
    • Desku vybiras podle patice a ne podle pcie. Ono pcie 1,1 a dal jsou zpetne kompatibilni, takze i kdyz mas grafickou kartu na pcie 3 a das to do starsi desky, tak to bude fungovat.
      • No to je sice pravda ale v hoodně málo případech se může stát že deska není podporovaná, tudíž kompatibilní... patice jsem psal AM3 -a více. Právě že když je to nová deska tak bzch radši chtěl už nějakou tu s pcie 3,0X, mít starou jako mám ted bych to neřešil. Někde je myslím i nějaký list podporovaných desek ke grafikám takže bych se spíše soustředil na ní.

        Napsal jsem to hlavně sdem protože nemám absolutně žádné povědomí a chtěl bzch jí i do budoucna, ne třeba jen na ted... jinak by mne také zajímalo jestli má někdo zkušenosti s nafouklímy kondíky nebo snad nedejbože vyteklými co jsem četl já prý to je dost individuální no... pokud by fakt nevadily tak bych zkusil starší dvoujádro jestli to není cpučkem, i když jak jsem psal cpu je většinou na odchod až ta poslední varianta. 3 možné věci co zabranují spuštění CPU,grafiky deska - ram...
        Těch kondíků se fakt bojím no... *7*
        • Kdyz vyberes desku s jinou patici nez mas cpu tak ti tam to cpu dat proste nepujde, ty zpetne kompatibilni nejsou. Tam ma vpodstate kazda generace cpu a kazdy vyrobce (amd/intel) pro kazdou radu jinou patici, takze kdyz chces upgradovat zakladku tak musis nejspis i cpu. Proto jsem ti rikal, ze potrebujes se orientovat podle socketu. Dokonce bych rekl, ze bude vic zalezet jak velkou tu zakladku chces (aby se ti vesla do skrine). Nez jestli to nahodou neni nejaky severokorejsky vyrobce elektroniky, nebo jiny exot, a byl by problem s pcie. Ktery jak jsem psal je zpetne kompatibilni a mam to i sam vyzkousene.

          Jinak je dobry se kouknout i na podporovane ramky, protoze jestli mas nejake kvalitnejsi, s lepsim taktem, tak ti levna deska takovy takt nezvladne a naplno bys je nevyuzil. I kdyz tady uz je celkem otazka jak moc se ti ten rozdil projevi.

          K tem kondikum je to jednoduche, jestli je to levna deska tak se to vpohode muze stat. Proste jsou to levne kondenzatory, kde po nejake dobe vyschne elektrolyt. Kdyz je to malo osazena deska (napr. zdroj), tak se to da celkem snadno prepajet (kondik stoji par Kc), ale u zakladky si to nedovedu moc predstavit.
          • To jsem četl že se přepůájet dají, jenže to záleží také na typu oné desky některé to holt mají složitější... jo a napsal jsem že nejsem moc zručný? *12* Je to risk i tak. Není to jen dočasnější řešení... že to stejně nebude na moc dlouho ano já vím patice je důležitá atp... jenže někde někdo psal že má frafárnu a nejedemu tak mu odepsal někdo jiný že může mít tu smůlu , jeho deska není kompatibilní... proto bych nechtěl koupit králíka v klobouku kor když ještě na to není skoro žádný rozpočet.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit