Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • jen reakce na týpky co se tu hádají o hustotě dřeva, to že byli dřevorubci atd.. napadlo vás třeba, že je to Seveřan (žádná socka Breton, ale Nord s uplně jinou konstrukcí těla), který tu práci dělá třeba od svých 10ti let? a tam mu je třeba 35 let? a k tomu už zmíněné fantasy.. takže nevim proč si tu přeměřujete pindíky.. prostě souhlas s tim kdo říká, že to není problém zvednout :D
    • zajdi radsi do posilovny a nekecej. Takhle by to na rameno nedostal mozna ani Coleman... ono neni zvedani jako zvedani !
      • Taka klada by ho zlomila ako zapalku :D
        ak by mu ju samozrejme daky zdvihak zdvihol-čosi čosi mokre drevo-to čo rastie u nas...to je pakareň aj pačidlom otočiť -prečo sa na pilach použivaju hydraulicke zdvihaky??
        Len nakotulať kladu na zdvihak je robota pre chlapa !!
        Ale pobavili sme sa, prečo nie, ked možem metať firebaly velke ako dvere :D
  • Co tu všichni melete o nějaké hrozné grafice proboha?? Srovnávejte s Oblivionem až budete mít Skyrim před sebou na monitoru. Vsadím se, že si stříknete do trenek chytráci :)
    • Ne kazdej trpi nerdgazmem.
  • To sou kok**i, co to má bejt jak tam ten chlap sundává tu mega kládu na pile.
    Švarcik v Komandu by byl slisovanej na palačinku.
    • Ty woe dělate si prdel?:D Jako že v COD nezhebnete na jednu ranu neřešíte to je normaln ale že fe fantasy světa někdo zvedne kladu řešíte jak pominuti hustě vy:D:D:D:D
      • Protože se na Skyrim taky hodně těším, tak jsem se rozhodl mrknout se i na tuhle diskusi, jak jsou na tom ostatní. Narazil jsem na tohle vlákno a dost mě pobavilo, tak jsem se rozhodl zareagovat :) Na videu mě tahle pasáž s přehazováním kmene taky zarazila, ale co. Já jen že jste s tou váhou kmene dost mimo. Smrk má lehké dřevo a proto z něj je i nábytek levnější, nehtem do něj uděláte bez problému rýhu. Jenže i tak lehké dřevo má váhu dle wiki 455kg/m3. To znamená, že ta kláda o r = 0,45m a délce 5m by vážila 3,2t! Dál už to myslím rozepisovat nemusím :)
        • No jo, ale nesmíš zapomínat na to, že je tady banda uhrovitejch školáků, co je pouštěj ze školy dřív aby mohli tahat z lesa klestí a dávat plusy vlatním výplodům, no a takovej pubescent si přehazuje třeba i 10t na dvou prstech a ani si u toho nenadělá do kalhotek.
    • No vazne!! jak si to mohli vyvojari dovolit!! Hruza, nekupuju. Diky za upozorneni.
    • Tak jo,
      abych to uzavřel před minutkou jsem vyzpovídal velkého Todda H. a ten mi potvrdil, že skutečně na prudkých svazích Skyrimu se prý udrží jenom balsa a balsové dřevo to je něco jako polystyrén.
      Takže nkonec měly všechny teenky pravdu, zvednout se to dá.
      PS: To co vy vypijete za den to já nedám za celej život.
    • ty jsi ale hlupáček, zaprvý on ji bere jen za jeden konce, nenese celou váhu a pak ji jen pustí dolu, tzn. že jen nese její částečnou váhu (nezvedá nic) osobně vím že takhle taky dokážu udržet váhu několikanásobně těžší než jsem já.
      • Víš ty co, já ti to věřím,
        váha tvé imbecility bude pravděpodobně mnohonásobně větší než tvoje vlastní váha.
        PS: pusť ten XBox ovladač z ruky a zajdi si někam do lesa a jesti se vrátíš tak mi odepiš ty můj malej chytráčku.
        • tohle je na ban... takže redakce, banuj!
        • sam jsem tahaL KLADY TRIKRAT VETSI NEZ JA SAM TY IMBECILE,vaha tveho nazoru ma cenu toho co kazdej den vy..ru do zachodu.
          • Tak tohle není fér, nevěděl jsem že hmyz může přispívat do téhle diskuse.
            Každej ví, že třebas takovej mravenec unese mockrát víc než sám váží - proč ses nepřiznal dřív.
            A teď vážně: nevěděl jsem že je teen generace takhle poničená drogama, levným chlastem a filmama. Když ti takovou kládu hodím na hřbet a jeden konec teda nechám na zemi tak tě to bude bolet akorát trochu dýl. Se kur*a vzpamatuj, si to co si. Svoje idoly nech spát v časopisech co máš pod polštářem.
            • jenže on psal větší, ne těžší! sám Vím že pěkně vyschlý byť i velký a dlouhý kmen se dá takto podržet (neříkám zvednout nebo tahat) ale udržet chvilku nebo přehodit jako na videu jde...
            • nebuď na sebe naštavný že jsi slabý.
        • jééé takovýhle pinďíky na internetu naprosto zbožňuji, jsou hustý a cool až za hrob ale v realu nejsou vidět protože jsou to prostě internetový "týpci" ve skutečnem světě si o ně nikdo neopře ani kolo :)
        • ze školy dnes pouštěli dřív? :) já chodim do lesa pro dřevo už asi 14let takže o tom něco vim... ty počkej až vyrosteš a až ti narostou svaly a netrap se tím že nezvedneš asi svojí váhu. to se změní neboj ;)
          • Mechwarrior_bw
            ta kláda može mať pri hustote dreva 600kg na meter kubícký okolo 400-500 kg, takže si cez hlavu prehodil 200-250 kg... ale pre teba je to asi malina *7*
            • Mechwarrior_bw
              Phobos: presne tak, udržať to na ramene pre chlapa ktorý pravidelne posiluje nie je veľký problém ale podstatné je to na rameno dostať a tak ako na videu by to dokázal možno tak iba nejaký top vzpierač alebo kulturista s obvodom paže 60 :) a aj to s problémami.
            • ucho
              Phobos: pozorně se na to video podívej, od té klády jdou provazy ke stropu a asi za ně někdo tahá, jak to zvedá, je to fake. asi chtěli jen machrovat.
            • No je fakt, ze tech 180kg na rameni dam i ja (kulturista nejsem), ale tu kladu bych jednou rukou (jako na videu) na to rameno nedostal *5*. I kdyz znam kulturisty, co daji na bench pres 300 kg (svetovy rekord je myslim kolem pul tuny), jeden z nich by to mozna nejak dal... A nikdy nevis, treba je ten drevorubec kulturista a na obleceni ma magickych +100 strength :-D
            • Mechwarrior_bw
              tá kláda má priemer cca 45cm a dĺžku minimálne 5metrov, aj pri tvojej extra nízkej hustote 455 by kláda vážila minimálne 360 kg, takže by z úrovne ramien preniesol 180kg váhy (a ešte mal pri tom vystetú ľavú ruku pod pravým uhlom!) Povedzme že kulturista alebo vzpierač by to dal ale tento chlápek ne-e ... ale najradšej by som pri tom videl teba :) urobil by si to raz a finito.
            • Take je jeste dulezite brat v potaz vlhkost dreva *3* - da se to poznat podle zvuku, kdyz do nej tuknes (z videa bych tipnul vlhkost tak 5% - tedy navyseni cca 20kg/m^3 *5*). Dobre vysusene drevo oproti cerstvemu muze vazit temer o polovinu mene.
            • ty hustoto :D nevíš co to je za strom takže muže mit hustotu třeba jen 455kg na metr krychlový :) takže si přidržel třeba jen 100kg (nepřehodil přes hlavu ;)) a držet 100kg na rameni neni problem.
          • Tak doufám že máš aspoň velkou nůši.
            Jinak jsem se 2 roky živil jako dřevorubec.
            No a řekněme že kámoši mi nepřezdívaj tintítko. Škoda, asi nemáš mojí fotku, co?
            Chceš nějakou poslat? Třeba bysme se mohli spřátelit.
            • někdo je hold na holky tak tu od cizích lidí vyžaduje fotky no... tak přejme mu to :)
            • ucho
              to už tady z toho děláte seznamku, že si chcete vyměňovat fotky? :)
            • jistě pane jistě... ;) takže si samozřejmě silný dřevorubec co má re5pekt u kámošů a přitom nezvedne kládu větší jak ty sám... ano pane děkuji, stačilo :D
    • jestli on to není fanttasi svět co??
      • Arnold mozna *3* http://www.sanitaryum.com/wp-content/uploads/2011/05/usa_vs_russia.jpg
      • Tak jestli je to fantasiY svět tak dofam že budu moct uškrtit holýma rukama draka, až budu 32 lvl tak naložím jednou rukou všechny ty kmeny i s tím buřtíkem a pak si půjdu zahrát pokémony to je taky super fantasY hra kde můžu všecko (je to totiž hrozná sranda).
  • škoda jen, že bioware udělal z Dragon Age II, por*o pro 12letý korejce...
    • a co to má společného se Skrym???
      • Hovno, ale aspoň nevázne diskuse.
      • Mohl být zajmavější boj o hru roku, kdyby DAII byl kvalitní jak DA:O
        • DA:O a Skyrim (oblivion) bych nesrovnával, jsou to odlišné hry způsobem hraní. v DA si nemužeš jít kam chceš a dělat co chceš. krajina je Koridorová kdežto ve skyrim ne a mužeš si to hrát zousobem a cestou jakou chceš. Tím nechci říct že je DA špatná hra, to vubec ne, velmi mě bavila, jen to je něco jinýho než skyrim
          • tam nejde o srovnávání, ale bylo by to ve stejný kategorii RPG her. A RPG hra roku může bejt jen jedna.
          • no ja nevim, ale to co jsem videl ve videu, tak to taky smrdi koridorovkou. Sleduj ty ohraniceny cesty..atd.
            • to neni koridorovka, to je prostě terén, skály atd... na který např. pujde vyskákat nebo se tam nějak dostat, kdežto v DA to bylo vše jasně daný už na mapě. Morrowind nebyla koridorovka ani oblivion takže skyrim taky nebude ;)
        • tak to jo.No letošek bude asi v závoděni o hru pestřejši, než loňskej rok.
  • Na tuhle hru se moc těšim.Zatim jediná věc co se mě nelibí je inventář truhel a mrtvol.
  • Jsem zvědav na RPG roku... sám bych nevěděl co vybrat, jestli Skyrim nebo Zaklínače...:-/
    Každopádně jsem rád, že se dá hrát za upíra. *16*
    • tak za mě jednoznačně skyrim a to sem ho ještě nehrál, ale už ted vim že zaklínače zakope do země. Zaklínač mě bavil první dvě lokace, Pak nuda. Nelíbí se mi ten styl. Jak vizáž zalkínače, tak animace ani design.... možná je to dobrá hra ale tohle ji pro mě zabíjí... to je jako mít holku co skvěle šuká, ale je hnusná....
      • necháme s epřekvapit většinou nakonec vyhraje hra co neměla tak častou medialní masáž....teda vyhraje u hráčů....páč mne přijde že o výtězi rozhoduji prachy.Což nám ukázal nejednou na poslední chvilku AC.
    • já osobně si nemyslím že zaklínač 2 má šanci na RPG roku... na takovou cenu si představuju právě něco jako ten skyrim. hlavně kvuli volnosti pohybu a jakej humbuk se kolem něho dělá, ale rád se nechám překvapit *12*
      • zaklinači bych v tomto směru držel palce ale vidim to na deuse
    • MishKonn
      Mise za Brotherhood jsem v oblivionu žral!
  • docela zajimavy
    http://www.hrej.cz/novinky/2011/05/18/draci-ve-skyrimu-nikdy-nevyhynou-24610/ nevim jak bych se zbavil tri draku
  • MishKonn
    Epic.

    Jak už zde bylo řečeno, Bethesda konečně zapracovala na tom, v čem její hry pokulhávaly nejvíce - systému animací a obličejích postav. Docela mě ale udivuje, že si nikdo jiný vlastně nevšiml toho, a musím říct poměrně geniálního, nápadu tvůrců, zkopírovat systém kombinací kouzlení z Magicky :) Každopádně bych si trošičku přál, aby si příští Dragon Age vzal od Skyrimu příklad s těmi "150 hand-crafted dungeons", ve dvojce byly tak tři.

    Bottom line - výborné!

    P.S. Hra má datum vydání nastaven na můj svátek, čímž si Bethesda jistě cíleně snaží šplhnout u populace Martinů na celé zeměkouli. *15*
    • Ve videu ale kouzla nekombinovali ala Magicka. Pouze ukazovali, ze stejne kouzlo v obou rukach vytvori silnejsi kouzlo (pri pouziti zaroven). A naposledy co jsem slysel Todd Howard rikal neco ve smyslu, ze kombinace efektu by byla super, ale nejak dal nekomentoval, jestli to implementuji nebo ne.

      Jinak "offline" kombinace elementu byly IIRC uz v Morrowind.
    • Ha, to me netrklo vážený jmenovče. +1 :-)
    • Osobne spatruji inspiraci spise v Bioshocku a popravde, vypada to neskutecne dobre. V tomto ohledu by souboje mohly byt skutecne zabavny.
    • nejak jsem si nevsiml, ze by kopirovali v kouzleni magicku
      • MishKonn
        Kombinace víc kouzel pro různé efekty? Kde jinde to bylo?
  • aby to nedopadlo po hw jako oblivion, to sem splnoval doporucene pozadavky mel sem i o trochu lepsi. ale kdyz sem hru zapnul tak sem musel snizit detaily.
  • stejne pc verze bude mit kozole-shit-interface, 10x kliknes, 20x zaskrolujes a pak zapomenes cos to k certu chtel udelat, jo vlastne vymenit helmu.... chytre hlavy v managementu kteri nevi o hrach nic jen hlavne aby to "hezky vypadalo", "deti nam nebreceli na supportu a ve forech" a hlavne "dobre se to $" (z prehypovanych videi, obrazku a recenzi), jestli nepredelaji ten interface na pc tak si to nekoupim a to sem se na to fakt moc tesil :/
    • MishKonn
      Rada nad zlato - hrej hry, které pro to byly určeny, na X360 controlleru (popř. jakémkoliv jiném zařízení, kompatibilním s PC). Dělám to tak už cca 3 roky a jsem spokojen.
      • Zkus v nějaké FPS hře "headshotovat", a vůbec reagovat, stejně tak pohotově s gamepadem jako s myší - neboli je evidentní, co je lepší ovládací periférie (hlavně na FPS a strategie).
        • MishKonn
          Přečti si můj následující příspěvěk, a tenhle názor samozřejmě platí pro singleplayer. Nejde o to, která periferie je 'nejlepší', ale pro kterou je hra nejlépe přizpůsobena.
          • Pro FPS a strategie vždy myš vyhraje nad gamepadem - čím více zkriplovaná pro gamepad, tím lépe pro myš, to je přeci jasné.
            • MishKonn
              Strategie, určitě, z 99% nejsou na konzolích. FPS? Tvůj názor. Hry, typu FEAR3, Crysis 2, Bulletstorm, Rainbox Six: Vegas I a II a spousty dalších, původně konzolovek, se hrají pohodlnějí (snad po osmé, v singleplayeru) na gamepadu, protože na něj byly navrženy.
      • Ty jsi démant...
      • rpg na pc hrat na x360 controlleru? proc si mi neporadil to hrat rovnou na volantu :O
        pani z bethesdy ale budou uvazovat asi stejne, a nejak zapomnaji ze existuje vynalez s nazvem klavesnice a mys...
        • MishKonn
          No, já hlavně vůbec neříkám, že je to správně.

          Dříve se jako "zprasená konverze" brala hra, která měla špatně uzpůsobené ovládání PC kombu keyboard + mouse. Dnes už se to neuvěřitelně přehlíží a hry se tváří, že si s právě s tímto ovládáním i přes konzolový původ rozumí. Jenže jaké je to překvapení, když si člověk v FPS (což by měl být právě PC komorní žánr), jako je FEAR3 nebo Crysis 2(!) vezme do ruky X360 controller a zjistí, že se to s tím hraje tisíckrát lépe? Možná proto, že ta hra byla původně koncipována na konzole? Zářnou vyjímkou je např. Deus Ex: HR, kdy se podle typu ovládání mění i interface. Tímto se snažím říct, že místo, abych s tím bojoval, raději si vezmu ten X360 controller a užiju si hru v takové formě, v jaké byla zamýšlena (a tím pádem o poznání lépe).

          Že se takto lépe ovládá např. Warhammer 40k: Space Marine nebo jiné akční adventury, je zřejmé. Co je už však smutnější, je fakt, že věřím, že tomu nebude jinak třeba i u RAGE od id, a to je, pane, v FPS pojem stejného kalibru, jako je u RPG právě Bethesda...
        • miker17
          klavesnice a myš je pro dnešní generaci amerických špekounků příliž složitý a počítač je pro ně španělská vesnice tak se nediv.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit