Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • skaven123
    toto je reklamny clanok? *4*
  • XorxoxTalarius
    Ja mel radsi Empire Earth ... A co vy ostatni? AoE nebo EE (samozrejme ze v pripade EE myslim prvni dil)?
    • Cajk
      Rise of Nations :)
      • XorxoxTalarius
        Rise of Nations bylo super, ale v multiplayeru mne stvala uplne posledni doba (instantni produkce jednotek, stit a tak) .... ale stejne jsem mel radsi EE jelikoz moznost si vytvorit narod ktery byl uplne podle meho gusta ... bylo proste neco neprekonatelneho :D
        Ale jinak dobra volba ...
        • prudislav
          no to šlo zakázat a i s tím se to dalo :-) Alespoň tam byl protiatomovej štít - atomovky mě štvaly dost. Jinak EE byla moje první strategie co jsem na počítači měl(kopie od kamaráda) - taky jsem nedávno sehnal origo i s datadiskem
  • dobrej byl cheat na okamžité stavění budov *1*
  • Článek je fajn, jen mám trochu jiné vzpomínky z hlediska českého hráče. Přišlo mi totiž, že AOE jednička profrčela naší zemí docela bez zájmu, zatímco dvojka byla tou hrou, která zejména díky luxusní grafice přitáhla k monitorům masy lidí - a hlavně - hrály ji holky, což mi tehdy někde na gymplu přišlo úplně boží :)

    No a jinak ještě bych si dovolil polemizovat s tím casual konceptem dvojky - podle mě to tak úplně nebylo. Čtyři suroviny byly spíš nadprůměr, technologický strom v RTS je spíš vzácnost, byly tam formace, možnost stavby opevnění, obléhání (trebuchety apod.), nutnost vybalancovat si ekonomiku - spíš než v jednoduchosti byla podle mě síla v určité intuitivnosti a nikterak brutálnímu tempu, které umožnilo se zabednit ve městě a věnovat se zušlechťování svých latifundií. Ale mluvím zejména o skirmishových mapách, které pro mě měly mnohem větší kouzlo než kampaně.
    • Tak s tím musím souhlasit. Jedničku vč. datadisku jsem nedávno opět profrčel a musím říct, že to byla paráda. V době kolem vydání, kdy se demo ocitlo tuším na cd jednoho herního časopisu, jsem z této hry byl naprosto vedle. A kvalitní znovuhratelnost i solidní obstojnou grafiku si tato hra drží dodnes. Některý z map, jejichž obtížnost je při nastavení na medium i tak dost těžká, nutí člověka docela rychle jednat, pokud jde o časově omezený úkol ve hře. Jindy je problém odolávat stále nekončícím útokům, i když se očekává spíš vlastní útočný styl, který je tak mnohdy zbržděn...
      Nedávno jsem znovu nainstaloval i dvojku, kde jsem odehrál tuším 3 kola první kampaně. Ale kdybych měl hodnotit, který díl se mi nejvíce libíl, tak bych možná označil právě ten první. I když samozřejmě ani ty další v ničem nezaostávaly, spíš naopak.
  • "Nechceme podceňovat naše momentální spojence za Atlantikem, ale dovolujeme si tvrdit, že výše vyjmenovaní vojevůdci pro mnoho hráčů v těchto končinách asi představovali první skutečné setkání se světovými dějinami." - ach, sorry ale tie vase dementne predsudky by ste si mohli aspon ako redaktori nechat pre seba. Trebalo takuto tupotu naozaj spomenut?
  • prudislav
    super mód pro AoE2 : "Age of Chivalry: Hegemony" v podstatě podle evropských dějiny - je tam i Bohemia a lze si tam vybrat i mezi husitama nebo luxemburskou dynastií :-D každá má jiný jednotky - u husiů ještě bližší rozdělení (třeba sekta Taborite *1* ) - monumen = karlštějn
  • Jedna z nejlepších herních sérií, budíž je země lehká, plnohodnotného dílu se již asi nedočkám.

    Zajímavý počin zde http://wildfiregames.com/0ad/
  • Vilge
    Uzasna hra :) hned sem si ji vytahnul z policky a zahral :)
  • skoda, ze nevydali age of mythology II, to sa mi spolocne s datadiskom the titans paci najviac z celej serie.
    • prave teraz to hram na Titan difficulty, stuck in mission 23 :D
    • Hairy_Ass
      Jo, AoM bylo asi nejpovedenější.
  • Malá chyba sa tam vlúdila: to video, ktorého popis znie Age of Empires II: The Age of Kings (1999) - ono to ukazuje datadisk The Conquerors, dá sa to spoznať podľa toho, že hráč vyrábal Tarkanov, ktorí patrili k Hunom a tí boli až v datadisku *3*

    Inak pekný článok, dobre padne si nostalgicky zaspomínať a občas zahrať takéto chuťovky *4*
    • ono ani to video Age of Empires (1997) neni dobe, ale datadisk. Poznat se to da uz u fog of war a trknout mohlo i kliknuti na budovu s popisem "Roman"
    • sleepless
      Pravda, pravda, upraveno!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit