Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hank90
    BIGDADDY, E=MC2 TROOPER, GAIA, COINAGE... kto hral vie *1*
    • Cajk
      trooper ftw:)) nejvíc nestíhali
    • Hairy_Ass
      A ve dvojce Robin Hood, Marco, Polo, Lumberjack atd... *1*
      • Thisistoohard
  • skoda, ze nevydali age of mythology II, to sa mi spolocne s datadiskom the titans paci najviac z celej serie.
    • prave teraz to hram na Titan difficulty, stuck in mission 23 :D
    • Hairy_Ass
      Jo, AoM bylo asi nejpovedenější.
  • ForeverAlone
    Super článek, thumbs up.
    U věty "Nechceme podceňovat naše momentální spojence za Atlantikem, ale dovolujeme si tvrdit, že výše vyjmenovaní vojevůdci pro mnoho hráčů v těchto končinách asi představovali první skutečné setkání se světovými dějinami." jsem se fakt pobavil :D :D
    • Hairy_Ass
      Tak k AoE jsem se taky dostal někdy v 10 letech, a můžu klidně prohlásit, že to byl jeden z momentů, který mě přinutil se o historii více zajímat, což mi vydrželo doposud. Pak samozřejmě přišla éra Total War her, což mi sedlo ještě více než AoE, ale když si vzpomenu, co hodin jsem se nahrál u dvojky, hmm, zlaté časy! *1*
  • AOE 2 byla srdovka rád vzpomínám na ty desítky strávených hodin u této hry.
  • Největší genocida v dějinách lidstva. To sotva (někdy si o tom něco přečtěte :). Co se týká Jižní a Střední Ameriky, tak tu Španělé chtěli ovládnout (např. Cortés chtěl Aztécké impérium zachovat neporušené právě proto, aby jim mohl lépe vládnout, koneckonců mrtvoly daně neplatí! Dneska většinu obyvatel těchto útvarů tvoří mestici, což jsou "kříženci" (hrozný, ale přiléhavý výraz) Španělů a indiánů (měli málo lidí na obsazení těchto území, proto to řešili takhle) http://cs.wikipedia.org/wiki/Mestic. Co se týká Severní Ameriky, tak tam za vyhynutí indiánů mohly hlavně evropské nemoci, kterým kvůli chybějící imunitě rychle podlehli (odhady jsou kolem 90%) . Evropané v té době o tomto problému nevěděli (tento úhyn přičítali přirozenému strachu indiánů z nich) . Vláda USA dokonce rozběhla očkovací program pro indiány (copak takhle se chová někdo, kdo chce páchat genocidu). Tohle prostě genocida nebyla, ta má jiné parametry.
    • Dějiny píší vítězové. To jen tak pro připomenutí, ale nechci se přít. Já o této historické etapě mnoho nevím.
  • Zmiesane pocity z clanku. Ako keby niekto vzal celkom dobre napisany clanok o historii AoE, na jeho koniec nalepil PR odstavec o AoE online a uverejnil to - zhodou okolnosti - dva dni pred vydanim spominaneho AoE online.

    Ohladom AoE Online: Okrem nazvu tam nevidim vela spolocneho s AoE seriou. Extremne zjednodusena hra s priblblou komixovou grafikou a divnou online nadstavbou, ktora mi viac pripominala klasicke offline hry s moznostou hrat online, ako "realne" full online hry.
    Pochybujem, ze sa to nejak zasadne zmenilo od kedy som hral betu pred nejakym pol rokom.
    Nebola to vyslovene zla hra, len to posobilo ako taka nizko-nakladova zalezitost pre nejaku druhotriednu platformu. "Velkolepy navrat serie" ani omylom.
  • super pařby, spousta hodin i po LAN je to cool minulost *2*
    • Cajk
      tehdy nebylo topení, jo?
  • Paulcz
    Dvojku jsem hrával za časů modemu přes internet a byla to naprostá bomba :) V té době se Microsoftí hry dali hrát na originálním portále bez jakéhokoliv omezení nebo ověřování. Když dneska vidím kam to dospělo s pekelnou službou Games for Windows tak se mi běhá mráz po zádech. Také v té době nebyli žádný magoři co ukončili hru jen proto, že se jim nespawnulo prase blízko vesnice apod. Lidé prostě jen hráli a užívali si to :)
  • Skoda, ze AOE online bude mit takovou pripitomnelou animakovskou grafiku. Realismus AOE sedel mnohem vic.
    • Jojo, máte pravdu - tohle mi přijde jako taková browserovka, ale uvidíme no, až to bude na monitoru tak to bude mít třeba svoje kouzlo..
    • To je pravda...ale jestli to ma byt online a pocita se stim, že se to bude hrát hodně dlouho tak tahle kreslena grafika nikdy nezestárne.
  • bože to ste kde vyhrabli tohoto "redaktora"? se naučil slovo casual a tak ho nutně musí používat, i když je zcela mimo mísu?

    možná by nebylo špatný napřed tu dobu zažít a ty hry hrát, než o nich začne spát podle videí z Youtube a starých letmo přečtených článků...

    AoE 1 a zvláště 2 byly mimořádně propracované RTSky, s obsáhlou strukturou budování a správy měst, těžbou několika druhů surovin(ano, více jak ve War či Starcraftu), při vyrovnaných soupeřích se v MP hrávaly hooodně dlouhé partie, AoE 2 zvládalo systém formací, díky velkému výběru jednotek se nabízelo mnoho různých strategií, k tomu budování hradů, opevnění a hra taky oplývala slušnou AI, která zvládala i používat dostupné formace atd...no casual se tomu opravdu neříká, Casual jsou Angry Birds...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit