Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • deridon
    pane Vávra?
  • rodneymckay
    no právě častý nedostatek nábojů a obava z toho, že zkrátka bez nábojů si proti nepřátelům ani neškrtnete dotváří tu pravou atmosféru. Při útěku se dá sem tam použít i baterka a protivníky tak částečně zpomalit. Ovšem pokud se jich na vás sesype víc, tak snad jen doporučuji utíkat a i v takovém případě to často končí smrtí. Zkrátka bez zbraně a střeliva není šance a v tom je to kouzlo. Jsem za to moc rád.
  • Je to ubohé na to že v DOOM 3 jsme mohli mutanty umlátit baterkou :DDD
  • Alan Wake hmm. Je to konzolovka a jako každá konzolovka smrdí přílišným zjednodušením, stagnující grafikou, ne optimalizací a špatného ovládání (hlavně myš trpí). Gameplay je asi stejný jako u Dooma: svítit, střílet, mačkat tlačítka (spuštěni světel, otevření dveří, zapnutí zdroje napájení atd.). Nic detektivního či logického, jak bylo dříve autory slibováno. Grafika patří do let 2004\2005 (Přidejte FarCry Ambient Occlusion a pokročilejší světelné efekty a máte mnohem graficky krásnější hru a taky mnohem méně náročnější.) Bída je hlavně v tom, že moc věcí je statické. Stromy vypadají úděsně. Dále ty textury. Možná vypadají dobře v rozlišení 1280x1024 ale v rozlišení 1920x1200 je to bída. Přitom vyšším rozlišením textur dnes netrpí žádným poklesem výkonu (od grafik GTX2xx a HD4xxx). Jenom to potom žere víc VRAM a RAM. Každopádně na rok 2012 bych už očekával nerovnosti povrchu jako samozřejmostí. Nemám na mysli zrovna teselaci ale aspoň bump mapping. Co se týče level-designu je to jeden z nejlepších co jsem, kdy viděl. Sice se něco opakuje, ale i tak. Je vidět že na tom vývojáři strávili hodně času. Pro zvuk byl použit FMOD, takže je to záruka kvality. Teď drobnosti Další klady: Postava mluví, nastavení FOV a v posledním patchy opravená myš_příkaz -rigidcamera. Další negativa - postava chcípne i když vkročí do mělké vody do úrovně paty. Postava neumí chodit po schodech. To co předvádí by mohl závidět i Michael Jackson. Proč hru hrát? Asi jen kvůli příběhu. Sice oplivá až zbytečně okatě komerčními seriálovými triky, ale je poutaví a zábavný. Jinak hra nemá co nabídnout. Takový Alone in the Dark 5 je mnohem lepší, ale ten fatálně selhával na ovladatelnosti. Alan Wake nemá nic čím by mohl konkurovat TPS hrám. Resident Evil je Resident Evil stejně jako Mass Effect a podobně. Hru bych dnes číselně nehodnotil protože to není hra současných let ale dávno minulých.
  • PreidaQ
    To já třeba příběhy i atmosféru rád mám a přesto mi Alan Wake připadá jen jako lehce nadprůměrná hra. *7*
  • PreidaQ
    To třeba mě se jednou stalo, že bylo jasné, že nepřátele nedokážu ustřílet a musel jsem to proběhnout k nejbližšímu světlu. *3*
  • Tak takovej příspěvek dokáže opravdu napsat jenom děcko nebo dementek
  • Jak pro koho ,ten kdo má rád příběhy a atmosféru to je hitovka ;)
  • A co bys jako chtěl aby dělal? když ten přízrak má sekyrku nebo cep ? Když nemáš jak je zabít tak aspon dostaneš pocit strachu (beznaděje) kterej ta hra měla asi vytvořit ;) ,škoda že od třetí kapitoly to je moc akční ,ale jinak je hra super !
  • Erien
    Podívej tady podle PCtuningu jedna z nejnáročnějších her. http://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry-a-zabava/23334-alan-wake-krasny-temny-a-krvave-narocny-thriller
  • Erien
    Na Xzone jde předobjednat za 699,- kč a "hra obsahuje oba přídavky The Signal a The Writer a bonusový tištěný obsah: oboustranný plakát, 7 samolepek s různými postavami ze hry, uživatelská příručka a soundtrack na druhém DVD". Navíc je to CZ krabicová verze.
  • Jj...
  • To je opravdu dementní, na druhou stranu, nikdy se mi to nestalo.
  • Jazz
    Jasný a za 5 Korun bys to nechtěl ?
  • Inquisitor
    Dalsi blbec
  • spoock
    vadí mi, že není způsobu, jak se bránit přízrakům, když mi dojdou náboje, jedině co můžu je utíkat, což je dost dementní
  • Dalsi blbost
  • slevu?
  • Fuj to je ale malo fps *11*
  • Alex81
    Dohrál jsem to na jeden zátah takže dobrý ale... Stále to stejné, absolutní tunel, žádné adventurní prvky... Z tohohle klasika nebude ale hrál už jsem horší.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit