Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • to je vymluva,chteji usetrit. nejlepsi je krabicova verze za chvili to bude vse na steam a o krabicove budou mit zajem sberatele her protoze jich bude malo
    • Pete.palis
      nejlepší?...zahoď DVD s klíčem a jseš v rici...
      znič PC a všechno v něm, máš-li Steam, o nic si nepřišel, kromě PC ;)
    • Veskoslav
      Ale ona krabicová verze bude. Proč si o tom probůh něco nezjistíš.
  • Budou se muset hodne snazit aby to vyslo hratelne.
    Aby to nedopadlo jako WarZ =)
    • Veskoslav
      No jelikož tyto dvě hry spolu naprosto nesouvisí a ani jejich tvůrci ne, tak nechápu komentář:)
      • aby si lidi nestezovali jako na Warz na steamu
        • Na Steamu už asi nikdy nebude tak špatná hra jako Warz, protože Warz byl narychlo udělanej paskvil z jiný hry po úspěchu DayZ. Arma 3 se vyvíjí už docela dlouho a BI spolupracuje i s lidmi s vojenskými zkušenostmi, aby to byl simulátor jak má být. Řekl bych že Warz bude i v budoucnu známá jen jako největší paskvil s velkými skandály.
  • Pete.palis
    mě Steam nikdy nevadil...ba naopak je mi velice sympatický už jen z hlediska uložiště her...Bohemce držím palce, ať jim hra vyjde v nejlepší kvalitě;)
  • Osobně nemám nic proti Steamu, ale zase na druhou stranu, Arma je hra, která je založena na otevřenosti komunitě pro tvorbu různých módů a jakého koliv obsahu a právě o tuto otevřenost se bojím, že propojením se steamem se tato možnost omezí. Ještě takový poslední důvod proč nechci Steam je ten, že jsem odpůrce socialních síťí a nemám v zájmu aby mi někdo sledoval kolik toho nahraju a jak hraju atd. Jednoduše s DVD kopii si sednu doma, nainstaluju a můžu si hrát u mě v pokoji a nikdo mě nesleduje.
    • A kdo by tě sledoval prosím tě? Profil si vytvářet nemusíš. Přátele si taky přidávat nemusíš. Snad si nemyslíš, že ve Valve sedí někdo koho hrozně zajímá jak a co zrovna ty hraješ :D
    • Veskoslav
      Spousta her, co je na Steamu má obrovskou komunitu. I takový Skyrim například:)
    • Pete.palis
      Tak se mrkni třeba na Left 4 Dead 2 a na Red Orchestru 2 ve Steamu (steam Workshop) má i komunitní centrum...každou chvilku tam háže komunita nový mody od zbraní, až po kola;)
      • Zrovna v RO2 ten workšop funguje úplně na pytel, stejně jako celá hra. Ale věřím, že u Arma3 to vychytají, protože za tou hrou nestojí banda neschopných lam, jako jsou Tripwire
  • Tak steam je vyborne DRM, je potreba byt aspon chvili online a hra nepujde prodat v bazaru - to je dnesni realita PC platformy.
    • Veskoslav
      Čekal jsem kdy se objeví Jejdofil a hned se pustí do rozhodnutí o vydání přes Steam.
      • Diky za odpoved, kterou ukazujes co jsi zac, ze se nezmuzes na zadnou odpoved krome urazek. Jen tim potvrzujes, ze mam pravdu.

        Ono se staci podivat, jaka nevole se zvedla kolem spekulace, ze na konzolich by se retailove hry registrovaly aby nesly prodavat v bazaru. A na pc je tahle prasarna pres steam uz davno zavedena a stejne si vetsina pc hracu pochvaluje. A proc? Protoze se nechaji snadno zaslepit slevami. A kdyz na to nekdo poukaze, tak je spatnej. Nikdo nerekne je to tak, ale je to dobre, me se to libi, protoze natolik jeste nikdo soudnost neztratil. Takze reakce je vytesnit to a zadupat ty, co o te neprijemne pravde nahlas mluvi a upozornuji na to. A timhle strkanim hlavy do pisku akorat predavate valve cim dal vetsi kontrolu nad sebou i pc herni platformou.
        • A nenapadlo te taky, ze spoustu hracum to proste nevadi? Ja treba hry nemel nikdy potrebu prodavat a to i v dobach, kdy steam byl vzdalena budoucnost.
          Na pc jsou hry zpravidla levnejsi a kdyz k tomu jeste pripoctes ty caste slevy, ktere steam nabizi, tak nad nejakym prodavanim spousty lidi mavne rukou.
          Na konzolich jsou naopak hry pomerne drahe, tak tam je ta potreba hry prodavat, aby si clovek mohl poridit jinou prece jen vetsi.
          Osobne mi je to jedno, ale dokazu pochopit, ze to nekomu vadi. Ty by si zase mel byt schopny pochopit, ze plno lidem to proste nevadi a nema to nic spolecneho se zboznovanim steamu, jak to tady ty prezentujes.
          • Napadlo, vzdyt to prave kritizuji, ze to lidem nevadi, protoze by jim to vadit melo. Je to podobne jako s komunismem, ten taky spouste lidem nevadil a demokraticky jsme si ho zvolili. Pak nastal terror padesatych let a bohuzel se dotknul vsech, ne jen tech, kterym nevadil, nebo kteri volili. Steam by mi nevadil, kdyby daval moznost vyberu. Ale od okamziku, kdy musim hru na steamu registrovat at ji koupám kde koupám, vcetne retailu a nemam moznost volby, tak mi vadi. A nemoznost volby by mela vadit z principu kazdemu i tomu, koho to zrovna neomezuje, protoze se jedna o ztratu svobody a brzy se to muze obratit proti nemu samemu.
      • Veď má pravdu.
        Dúfam, že EU súdy ich prinútia umožniť hráčom predávať hry. Precedens existuje, už len to dotiahnuť do konca.
        Ale ten vypasenec už má liek aj na to - bude vám predávať streaming hier za mesačné poplatky a vy mu ešte budete tlieskať. *15*
        • Boom
          On je poněkud rozdíl mezi bazrovou hrou hrou na Steamu. Až to jednou pochopíš, tak možná zjistíš, že jsi byl docela pro smích. Jenom by mě zajímalo, jak by jsi zabránil hráčům nakoupit hry v šílených akcích na Steamu a o měsíc později je prodat za vyšší cenu než je koupili?...Uvažuj občas tím, co máš na krku. Není to jenom na nošení čepice a proto, aby ti nepršelo do krku.
          • to boom:
            Mezi bazarovou hrou na hrou na Steamu není žádný rozdíl! Píšeš: "Jenom by mě zajímalo, jak by jsi zabránil hráčům nakoupit hry v šílených akcích na Steamu a o měsíc později je prodat za vyšší cenu než je koupili?...Uvažuj občas tím, co máš na krku." atd. Tak za prvé,kdo s tím chce kšeftovat tímhle způsobem to může dělat už i dnes, nakoupí hry jako dárek a po prodání třeba přes Aukro ji dotyčnému daruje. Bingo! Za druhé ty tvé šílené akce. Snad nevěříš že prodávají pod cenou? Je to jejich prodejní strategie. To že spousta lidí koupí hru za plnou cenu a potom je akce -75% ti nevadí, ale že by hráči měli možnost prodat hrou která je nechytla nebo si koupili nějaký balík her z nichž některé již měli koupené a bohužel několik individuí na tom mělo možnost trochu "vydělat" (navíc s podnikatelským rizikem, že to nikdo nekoupí) tě žere. Ať nedělají šílené akce a konstantně prodávají za rozumnou cenu a není problém. Navíc, kdyby někdo chtěl na slevových akcích vydělávat může to již dělat jak už psal. Jedinej kdo je tu pro smích jsi Ty. Tak si vylej vodu z krku a sežeň si něco na co si narazíš tu čepici (Tvoje slova). A mimochodem, já jsem fanda Steamu.
          • Vieš čo darkdruid?
            Pozri si príspevok jejdáska - žiadna urážka v ňom nebola. Odpoveď debilkoslava naň - "Jejdofil." Jasný výsmech.
            Pozri si môj prvý príspevok - žiadna urážka adresáta. Odpoveď booma - "používej to co máš na krku blablabla." Jasná urážka.

            LEN PRETO, ŽE BOL V PRÍSPEVKOCH VYSLOVENÝ INÝ NÁZOR AKO ICH VLASTNÝ.

            Dúfam, že je ti jasné, kto tu uráža. Ja len na to reagujem, keď týmto ľuďom vyhovuje takýto štýl konverzácie, prečo by som im nevyhovel. Samozrejme aj ja predpokladám, že sa to minie účinkom, ale je to moja prirodzenosť a vlastne mi na to, či si z toho niekto niečo odnesie až tak nezáleží.
            • Jsem fanda Steamu, ale souhlas na 100%. Na Steamu by měla být možnost hry prodat nebo darovat i když jsi je hrál. Jen pro všechny odpůrce bazaru her: Asi si myslíte jak by to zničilo herní průmysl, já si myslím že ne. Horší je pirátství. Ten kdo by prodával bazarovou hru je přece člověk který ji legálně koupil ale hra se nelíbí nebo ho nezaujala tolik aby ji chtěl hrát dál nebo vícekrát. Pokud ji prodá v bazaru stanou se zřejmě dvě veci. Za prvé koupí ji člověk který by hru nejspíše za plnou cenu nekoupil tedy potencionální pirát. Zadruhé prodejce bazarové hry dostane část peněz zpět za prodanou hru a protože si již hry koupuje legálním zpousobem je vysoká pravděpodobnost že si koupí za utržené peníze + něco navíc z jeho kapsy hru další která ho zaujme do té míry že ji již neprodá a i kdyby jo tak ji koupí s největší pravděpodobností zas potencionální pirát. Další věc k zamyšlení pro odpůrce bazaru vadí vám stejným způsobem bazarový prodej knih? A co knihovny a půjčování knížek? Téměř v každé obci je veřejná knihovna a jde to !!!
            • Samozrejme, je to "konzolový blázon" a má iný názor ako ty, takže to vlastne ani nie je človek. *7*
            • Veskoslav
              Jejdásek je Jejdofil, konzolový blázen a člověk, co je naprosto mimo obyčejný svět nás, smrtelníků. A dokázal to při mnohých příležitostech.
          • Si príklad úplne vymletého chudáka s vymytým mozgom, ktorý je už naučený nechať si sr*ť na hlavu a ešte je pri tom presvedčený, že ho to hov*o, čo má na hlave vonia a pekne vyzerá - takých je toto fórum plné.

            Stačí sa pozrieť po pár diskusiách a všade sa omieľajú tie isté srač*y - steam je dobrý, origin je zlý (pričom je to to isté), nezávislí vydavatelia sú dobrí a vydávajú dobré hry, veľké spoločnosti sú zlé a vydávajú zlé hry (pričom platí, že aj jedni aj druhí môžu vydať dobré i zlé hry), konzoly sú zlé, pc je dobré, nové hry sú zlé, staré hry sú dobré atď. až do oblbnutia.

            V šialených akciách? Uvedomuješ si ty vôbec, že tie akcie sú tam preto, lebo hry sa dobre nepredávajú za plnú cenu, tak ich jednoducho zlacnia? A prečo by niekto mal vôbec zabraňovať hráčom nakupovať lacné hry a predávať ich ďalej? Čo je to za novotu? Nejaký komunizmus? Keď je niekto schopný predať hru za viac ako ju kúpil, je to jeho plné právo.

            Nemecký súd už dávnejšie rozhodol, že vlastník licencie na využívanie softwaru má právo túto licenciu predať ďalej a pôvodný poskytovateľ tejto licencie mu to musí umožniť a poskytovať pôvodnú podporu aká pre produkt existuje.
            • Ucho: steam ti brani prodat i krabicovku. U digitalni kopie chapu, ze je vazana k uctu u retailu nikoli.
              Ale nejde jen o bazar, jde o to ze musis mit nainstalovaneho klienta, ktery musi byt spusten, a ktery o tobe odesila informace. Pokud valve zkrachuje a steam skonci, jsi v haji, stejne jako kdyz ukonci podporu pro tvuj system. Proto si digitalni kopii koupim radsi na gogu nez steamu, protoze jeji pouzivani uz neni nicem podmineno a neni zavisla na necich sluzbach. A to je prave to spatne na steamu. A to same se tyka treba i elektronickych knih, ktere tudiz nemuzes srovnavat s hrama na steamu.
            • ucho
              Tachy: jednoduchý dotaz. viděl jsi někde přeprodávání digitálních verzí knih? jestli ano, kde? jak funguje přeprodávání hudby na iTunes? jestli o tom něco víš, zajímalo by mě to, ať to nemusím hledat. ještě by mě zajímalo, jak si představuješ řešení online půjčoven filmů. bude možné v den zapůjčení film předat dál? nebo bude možné film předat dál, když se na něj sám nepodíváš?
            • Nechci se hádat ale předtím si psal o konzumaci obsahu jako o důvodu proč by neměli jít hry prodat. Ten konzumuješ stejně ať jdeš do kina na premiéru nebo počkáš na DVD. Hru taky můžeš koupi ve den vydání nebo později, ale v obou případech by jsi měl možnost ji prodat nebo ji darovat. Samozřejmě když koupiš hru hned je za plnou cenu a prodáš ji v bazaru pod nákupní cenou a když koupiš hru později v akci se slevou a později by si ji chtěl prodat těžko dostaneš víc než za co jsi ji koupil. Proč jsi mi to nevyvrátil u knih. Ať ji koupiš při slavnostním zahájení prodeje nebo ne máš možnost ji prodat. Nikoho to nevzrušuje. Co deskové hry? Koupíš, zahraješ (konzumuješ obsah) a můžeš prodat. Chci tím říct, že zákony by měli měřit všem stejně. Pokud můžeš prodávat v bazaru knihy, dvd, deskové hry, atd. proč by ti mělo být bráněno prodat hru. Ovšem chceš si hru koupit jako službu cena bude nízká, můžeš si ji zahrát a není tvoje (jako knihovna) chceš ji koupit OK cena je vyšší ale tvoje, klidně ji prodej dál když tě neví. Takže by jasně mělo být řečeno jestlise hra prodává nebo pouze pronajímá.
            • postolka
              Psal jsem ze to neni uplne 1:1. Ale kdyz uz jsi tu vytahl DVD - ty mas vzdycky se spozdenim (= steam sales, ktere maji cenu za kterou bysto dejme tomu preprodal). Mit hru k dispozici v dobe kdy vychazi je neco jineho a i ta jeji hodnota je jina (= jdes do kina).
            • to postolka:
              Píšeš že bazarový prodej hry je jako prodej lístku do kina na film na kterém už jsi byl. Omyl. Je to jako prodej DVD filmu, který už jsi viděl nebo knihy kterou jsi už četl. Jsi proti prodeji knih v bazaru? Já tedy rozhodně ne. Mám knihy, které bych za nic na světě neprodal i když jsem je četl několikrát ale i knihy které jsem ani nedočet a klidně bych je pod cenou prodal. Co je na tom špatného udělat to stejné se hrou. Nic. Jen by to nutilo autory dělat kvalitní hry.
            • Steam beru jako nutne zlo. Chapu, ze nekomu vyhovuje, sam ho pouzivam, protoze to jinak nejde, ale opravdu mi vadi ta nemoznost volby. Resp. nechapu, proc je Steam cpany i na fyzicka media. Co mne v posledni dobe dostalo byla nemoznost koupit si na Steamu Skyrim (jiz to jde) a Rage (stale nejde). Takze mam doma DVDcka, ktera jsem nikdy nepouzil a jedine, co mne z obou krabic zajimalo byly Steam kody. Tohle mi prijde opravdu uchylne. Bud mi dejte moznost si to tam rovnou koupit, nebo mi dejte DVD verzi bez Steramu. Nejvice mi ale vadi ta nemoznost nakladat se zakoupenou hrou jak ja chci. Nastesti jsou organizace, kterym to vadi take

              http://www.pcadvisor.co.uk/news/game/3423715/valve-sued-in-germany-over-game-ownership/

              Dale mi vadi, ze je ohromny problem pri pozadovani refundace. Moje osobni zkusenost s Legends of Pegasus, coz byla a je nehratelna s*acka, jejich autori zkrachovali. Nastesti jsem se nedal a vyhadal alespon vraceni penez do Steam wallet. Ale zabralo to asi 6 mailu a tri tydny casu.

              Dale tu zminujete uzasnou moznost, ze se hra napatchuje sama. Ale uz nezminujete, ze kdyz ten patch tu hru podela (Civ 5 v mem pripade), jste v riti, protoze se NEMUZETE vratit k predchozi funkcni verzi. A jestli je pro nekoho takovy problem kliknout v hlavnim menu na check updates, coz u vetsiny her drive vyhledalo updaty samo (a treba Witcher 2 to za vas udela pri spusteni a jeste se slusne zepta, zda update chcete a ne jako Steam, co vam ho tam nainstaluje a nazdar), nebo zadat do googlu nazev hry + patch a naslo to soubory ke stazeni, tak je mi ho opravdu lito.
              Pisete tu o warezu a o tom, ze by mohl clovek darovat hru zdarma. A co je na tom proboha spatne? Kdyz mam nejakou hru na originalnim DVD, co nema online hovadinu typu Steam, tak ji po dohrani muzu vzit a dat komu chci. A nikomu do toho nic neni! Proto naprosto nechapu, proc nemuzu hru na Steamu, co jsem uz dohral vzit a dat ji kamaradovi na jeho Steam ucet. Resp. chapu, ze by z toho vydavatele nic nemeli. Ale mozna by je to naucilo delat hry, ktere clovek nedohraje za par hodin a nema duvod se k nim vracet.
              A zminovat gog.com je trochu zcestne, nemyslite? gog.com hra neni na nic vazana. A nikdo vam nebrani ji nekomu darovat. Sice nevim, kdo by to pri cenach tech her delal, ale jde to.
              Takze secteno a potvrzeno, Steam mam, protoze nemam jinou moznost, ale nic to nemeni na tom, ze spoustu veci bych na nem zmenil.
            • ucho
              lugal: málo ses nad tím zamyslel. to, že to Steam pravděpodobně nepřipustí znamená, že se dá velmi snadno vymyslet, jak tohle obejít tak, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. což jsem již naznačil. bohatě bude stačit, aby mohl uživatel prodat koupenou hru Steamu zpět s tím, že samozřejmě Steam určí cenu (stejně jako to funguje na GMG). předpokládám, že EU nemůže Steamu diktovat, za kolik si hry zpět odkoupí...

              zjevně jsi nepochopil ani to s tím warezem a všechny důsledky. pokud by to muselo dojít do stavu, že by Steam měl umožnit přeprodej licence mezi uživateli (podle mě by stačil ale ten první způsob) a bylo by možné takto i libovolnou hru darovat zdarma, jsou to právě ta vrátka pro legalizaci warezu, protože velký rozdíl už v tom není.
              když se nad tím zamyslíš ještě víc, vezmi si třeba GOG, který prodává hry bez DRM. jak chceš tam ošetřit jakýkoli přeprodej? to není ani technicky možné.

              osobně si myslím, že EU do tohohle nemá co kecat, Steam je služba, prodejem her neprodává pouze licence na hru, prodává i službu k těm hrám. uživatelé by se pak měli rozhodnout, zda na tyto podmínky přistoupí či nikoli. jakýkoli zásah do tohoto podnikání by pak mohl vést ke změnám, které by ve finále nemusely být pro uživatele příznivé.
            • Aha, tak všemocný steam by to nepripustil... *7* Súd už rozhodol v prospech predaja používaných softwarových licencií bez ohľadu na nosiči v prípade oraclu a nedávno začal podobný proces aj so steamom a ďalšími.
              A ak súd rozhodne rovnako ako v prvom prípade, čo je vysoko pravdepodobné, tak steam musí poslúchnuť, alebo sa môže z eú pakovať.

              Takže keby si sa trochu zamyslel, tak by si uvidel, že je to reálna možnosť a taktiež to, že nie je nič nelegálne a zlé na predaji hier a rozhodne to nemá nič spoločné s warezom. Keď je niekto ochotný čakať, kým k nemu príde lacnejšia hra aj cez 5 ďalších ľudí, je to jeho vec.
            • ucho
              lugal: origin není ztělesnění zla, jen je holt v počátku a tak není prostě lepší než steam. tohle v EA silně nezvládli a uvedli se špatně. kdyby si to lépe připravili, mohli nastoupit jako rovnocenný soupeř nebo přijít s nějakou vlastní inovací. to se bohužel zatím nekoná. za nějaký čas to třeba bude jiné, proč ne. za mě ale v současném stavu originu říkám ne... každopádně podle tebe mám nepochybně vymytý mozek a origin nazývám zlem :)

              kdyby ses trochu zamyslel, tak přeprodej her na steamu je velmi nepravděpodobný, obzvlášť mezi hráči, protože tím otevřeš vrátka k legalizaci warezu (nic by potom nebránilo vzniku jakýchsi výměnných fór, kde by za předem stanovených pravidel kolovaly v časových intervalech hry uživatelů, obdoba současných steamgifts...). ale možná o to ti jde :) ale pochybuji, že by něco takového Steam připustil...
            • postolka
              No tak hry asi nemuzes brat jako uplne bezny software, protoze to je zabava. Neni to asi srovnani 1:1 ale muzes si to predstavit treba tak, ze bys chtel prodat listek do kina na film, na kterem uz jsi byl. Proste pokud jsi tu hru dohral, tak jsi ji nejakym zpusobem celou zkonzumoval a nema pro tebe zadnou hodnotu a recyklovat ji je neco podobneho jako recyklovat listek do kina. U PS a kancelarskeho SW je to jine, tam proste uz dal nemuzes malovat obrazkky (i kdyz to pro tebe stale ma vyznam) a nekdo jiny jo.
              Taky tochapu tak, ze prinosem Steamu je pro me to, ze nemusim resit kde mam fyzickou kopii jedine co mi staci k tomu, abych si zahral to co jsem si koupil je pripojeni k Internetu a PC.
            • :D Vím, že se to asi mine účinkem, ale stejně mi to nedá. Napadlo tě třeba někdy, že když začínáš příspěvek urážením adresáta, tak tím zcela zásadně snižuješ šance, že se nad tím co dál napíšeš zamyslí nebo si z toho cokoliv odnese?
            • Takže ty si nepredal žiadnu hru, takže nikto by nemal mať právo ju predať, aj keď zákon hovorí inak. A Nemci sú "mimo", lebo ich súd potvrdil, že nakladať s licenciou na využívanie softwaru je právo každého majiteľa... samozrejme.

              Daj ešte dačo o starých dobrých hrách, mizerných konzolách a spásonosných nezávislých vydavateľoch nech sme kompletní. *15*
            • Veskoslav
              Aha. Já reaguji na Lugala, slovenského Jejdáska. No mizím, byla sranda tě číst už u procesorů AMD, tady to už je trapné:)
            • Ďalší príklad vymletého chudáka, čo nepozná základy ekonómie. A samozrejme obligátne "hurhurhur, steam je najlepší, hur, origin je stelesnenie zla." Klasika.
            • Veskoslav
              Ano takový Hitman trhnul rekord na Steamu a přesto o měsíc později byla akce 50% na něj. Dej si hadr na hlavu;) Jediný, kdo se tu ukazuje jako fracek jsi ty. A Steam a Origin rozhodně nejsou to samé, to řekne skutečně jenom diletant.....


              P.S: Taky Němci jsou poněkud mimo. Stačí se podívat na rozhodnutí Apple vs zbytek, kdy žaloby, co ostatní státy smetly, tam uspěly. Neříkám, že to je špatně či dobře. Ale systém Steamu by neměl mít daný prodej her dál. Čověk si aspoň rozmyslí, co si koupí. Za skoro 19 let hraní jsem neprodal nikdy žádnou hru.
  • StanleyCZ
    Rozhodně skvělá volba, ale pravděpodobně nejspíš skočím po krabičce. :)
  • u mě vklidu ,steam je nejlepší možná volba!
  • Jak je u teto znacky zvykem s koupi pockam minimalne do doby nez vydaji ctyri, pet patchu. *6*
  • Stormangels
    Yep,mě to neva :D
  • Já jsem sice zastánce her na DVD které si mohu nainstalovat kolikrát chcu místo aktivace pro jediný účet ale co sa dá dělat. BI má jednoznačně dobré důvody pro volbu Steamu takže jim to vůbec nezazlívám.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit