Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Alex81
    Tom Driscoll
    • Albion! :-)
      • Alex81
        Da best!
  • x_ander
    Zeptám se znalejších. BG jsem nikdy nehrál (shame on me), ale rozhodně plánuju tenhle rest napravit. Otázka je tedy s ohledem na dost rozporuplné reakce jasná. Mám jakožto hráč touto sérií nepolíbený jít do EE nebo si koupit klasiku z GoG a nacpat tam nějaké mody?

    Co tak pozoruju, tak EE vadí spíš hráčům, kteří byli zvyklí na původní verzi a EE jim proto nesedlo. Což je problém, který by se mě netýkal. Ale tak radši se ptám.
    • x_ander
      Každopádně všem díky za rady.
    • Na steamu byla BG:EE ve sleve zrovna vcera, nevim zda jeste dnes. Takze pokud bych byl tebou, tak bych radeji sel do EE. Pokud nevis, co vse shanet, aby jsi to rozchodil a neplanujes resit jeste dalsi mody, ktery se za ty leta vytvorili, tak ti bude stacit a dostanes i neco navic oproti originalu.
      GOG: 10 dolaru, STEAM: 5,6 euro.

      BG2:EE ta vysla nedavno, tedy z hlediska ceny je mozne si nejakou chvili pockat az bude i na steamu ve sleve. *5* Jinak GoG, ale nutne si sehnat vsechny upravy, a rozchodit to.
      • Viktor_H
        X_ander: BG:EE, po nedávno vydaném patchi a za předpokladu, že je ve slevě, je pravděpodobně lepší volba než originál z GOGu. BG2:EE je zabugovaná a stále stojí hrozně moc. Takže být tebou, ještě bych počkal, jak se situace u dvojky vyvine. Kdo ví, jestli to vůbec budoui v Overhaulu podporovat.
        • x_ander
          No tak zatím by šla samozřejmě na řadu jednička, takže prubnu EE. Ale vzhledem k nedostatku času si beze všeho počkám na další slevu :)
          • Viktor_H
            Právě teď máš slevu na steamu.
      • je tam pořád . A souhlasím.
    • Asi takhle ..pokud se vyznáš v modování není ti cizí nastavovat systém a dokážeš mít trpělivost tak to vezmi z GoG a dodělej si sam rozlišení, grafiku , plynulost atd . Pakliže ne kup si raději enchant...Rozdíl v obsahu nějaký je ale není tak markantní aby si byl ochuzen.
    • Lawliet
      No první si to zahraj bez módu samozřejmě. :-) to je typický vývoj. Hru jsem. Nehrál, ale soudím podle dalších zkušenosti (ano i já to hodlám napravit!) módy si každý stahuje dle svého gusta a to se u každého liší. Určitě bych první hru projel a až pak se díval po módech, protože jak už to u rpg bývá, ty jsou několikrát znovu hratelné. (a to zase trochu jinak)
      • Ty mody dělají lepší grafiku, plynulost atd ( a ty právě mám na mysli)
        • Lawliet
          Tak to se omlouvám za chybný názor. Myslel jsem, že se jedná převážně o obsahové módy jako například u hry fallout 3. :-) v jiném případě nevidím důvod proč se EE vyhýbat.
        • lepší grafku?

          imho záleží jestli to chceš hrát i s BG1, to se pak určtě vyplatít TuTu co to spojí do jednoho a přidá funkce z BG2 do BG1, to je skoro must have, pak jsou mody co přidávají různé postavy, questy a bez těch se při prvním hraní obejdeš
          • Myslím tím Widescreen atd.
    • tak na GoGu to je levnejsi ne?
      navic je moznost modu...
      osobne bych se EE vyhnul...
      • Nyni je sleva na steamu a vyjde te BG:EE lepe nez GOG verze.
        60% sleva, ja jsem nakupoval tusim pred 3mi mesici za 75% slevy (odhadem 4,.. euro).
      • řekl bych že je lepší verze z GoG, s mody dostaneš totéž, nebo ještě víc než je v EE

        PS fakt ti závidím že jsi to ještě nehrál, moct si to celé zahrát a nevědět dopředu co tě potká musí být super :)
  • tak tehle firme nedam ani korunu...
    koupil jsem si jejich BG:EE na Ipad a ze slibovane podpory a cestiny neni nic...jsou to smejdi

    jinak samozrejme BG je skvela,ale radeji koupit na GoGu...
  • doufám, že se někdy dočkáme trojky
    • Ta saga uz je ukoncena, ale budeme mit Project Eternity !
      • Souhlas a podle obrazku a jinych veci, ktere jsou k dispozici to vypada hezky, minimalne po graficke strance by mel byt hezky nastupce BG, pokud se budou drzet starych dobrych veci z nich a pridaji nejake novinky na dnesni dobu.
        A vedle eternity je jeste ocekavani - Torment: Tides of Numenera.
        • Pravda, na Torment nezapominat, ten vybral jeste vic $ :). Ty ses ten jump, otec ceske starcraft sceny :D ? Nebo jen shoda nicku ?
          • Spis shoda.. :D star craft sice sem tam si zahraju nebo jsem hral, ale to je asi tak vse..
            Tenhle nick uz pouzivam tak 15 let *5*
  • Jako velký fanda a "veterán" jsem si koupil origoš BG2:EE. Jsem asi ve 3/4 hry, pokud beru hlavní příběh, a hra mi spadla asi 2x a žádných bugů jsem si nevšiml.
    Myslím, že je to docela kvalitní remastering. Škoda že při přiblížení se postavičky a okolí zpixelovatí. Bylo by fajn, kdyby bylo upravené i tohle. Ale je to spíš jen taková kosmetická maličkost.
    • Viktor_H
      V listopadu (rok po vydání) vyšel patch, který opravil ranec bugů. Do té doby to byl paskvil. Lidé, kteří se těšili na android/Ipad verze jsou na tom ještě hůře.
  • Jakmile někdo řekne BG okamžitě si vzpomenu na dva dny nahazování postavy aby měla správný součet :-) Opravdu dva pitomé dny ( ne plné samozřejmě) ... jinak Bg je moje srdcovka a až tohle bude někdy ve slevách tak si to pořídím, ale přesto přezevšechno červíček pochybností o trunfu BG II zůstává neboť pro mě se stal králem Planescape torment který příběhově dle mého překonal (i svoji morbiditou a originalitou společníku) serii BG:)

    Nebudu tu Hejtovat nad tím zda cena je přiměřená nebo zda nové dodatky do BG2 E jsou dobré nebo ne. Pro mě je příjemné že někdo si dal práci a oprášil starou klasiku která ukazovala směr dobré a kvalitní práce na Fantasy hrách je poslední dobou jak šafránu a já alespoň mohu nostalgicky zavzpomínat na časy kdy se lidé nehonili za efekty a grafikou a kdy hra opravdu zabavila několik týdnu (bez návodu) ...vzpomene si tu ještě někdo na DM ? Nebo Ishary ? Eye of Beholder nebo Lands of Lore? To byli časy které se už bohužel nikdy nezopakují.
    • Odulin
      Všechny ty dungeony co píšeš jsou součástí mého dětství. DMka,EOBy,LOLy,Elviry,Ravenloft,Shadows over Riva, Menzoberranzan, Betryal at Krondor, Balduri, Icewind....kurevsky casy pro kluky s bezbrehou fantazii. :D
      • Aaaaa Elvira, Ravenloft a Riva to byli vážně nádherné hry, vzpomínám že u Elvíry kterou jsem hrál jako malí capart v noci jsem se opravdu hodně bál, bylo to hodně i díky tehdejšímu ozvučení :) Riva mě fascinovala světem a příběhem, u ní jsme se vždy těšil na pokračování (ač trojka dle mého už tak moc dobrá nebyla)

        A když tak vzpomínáme tak bychom asi neměli zapomenout na Ultimu, Wizardry, a MaM kteří se taky zapsali do dějin .
        • Odulin
          Jj máš pravdu, na ty nezapomínat. Elvíru jsem poprvé hrál ještě na C128, když mi bylo 7 tuším a bál jsem se stejně jako ty. Rozsápanej zahradník v tý boudě, vlkodlak v kovárně apod...to byly tenkrát věci. :D
          • Toho vlkodlaka mě nepřipomínej :-) To si pamatuji do teď jak jsme se bál pak spat a pořád bloudil po pokoji jestli se mě někde neschovává vlkodlak, třeba ve skříni nebo pod postelí :D


            Jinak ságy tipu Ultimu a spol jestli bych teď doplňoval? Těžko říci...je to hodně ale opravdu strašně hodně náročné na čas dohrát všechny ultimy a MaM a nejsme si jist jestli by Vám to už teď přineslo potěšení ze hry tak jako kdysi :)

            Ale třeba Wizardry 8 a 9 a 10 si zahrajete ty se dají lehce sehnat .
            • Bože já jsem idi*t....měl jsem na mysli MaM ...jdu si dat kafe kluci sorry dneska fakt bych měl dostat po hlavě aby se mě rozjasnilo.

              U Wizardru samozřejmě 7 a 8
            • wizardry 9 a 10? vim, ze japonci koupili tu znacku, ale zajimalo by me, co mas konkretne na mysli...
            • Wizardry? Mas na mysli asi MaM ;-)

              ja se dostal poprve k MaM 6 a dodnes si ji rad zahraju... Ale v nekterych dungeonech bloudim porad (treba v te pyramide v pousti) :D
            • Odulin
              :D pěkný...no jinak s tím doplňováním to vidím podobně, dneska už bych to nedal.
          • Ja se tenkrat nedostal dal nez nekam na zacatek, mi tam dycky vydrapal oci nejakej retardat ci co :D
        • A když tak vzpomínáme tak bychom asi neměli zapomenout na Ultimu, Wizardry, a MaM kteří se taky zapsali do dějin .

          Tak presne tyhle 3 sagy me minuly, kdyz nepocitam UO,UIX, a M&M 6-8. Akorat uz nevim, jestli si tohle vzdelani nekdy doplnim. To potrebuje specifickou naladu a more casu...
          • Jojo, Ultima Underworld 2 - nejlepsi hra, a co EOBy, LOLy, DM1,2 a CHaose
          • wiz8 je vicemene soucasna hra, me teda takova grafika bohate staci, aby me vtahla do pribehu *5*
            • kdyz se natrenujes, tak to jde pustit plynule, ale to si muzes dovolit jen na hodne slaby nepratele

              proti w7 je to kratounka hra
            • Bohuzel wizardry tahovy system je prilis pomaly, dost to protahne celou hru. Ale jinak jsem mel rad Wizardry 7 a i 8, ale bohuzel jsem nikdy Wizardry 8 nedohral, nevim kvuli cemu, mozna prave kvuli zdlouhavemu soubojovemu systemu, kdyz uz jsem se nekam po delsi dobe dostal, tak jsem asi nejak prestal hrat, resp. zacal i zaroven neco dalsi. A kdyz hraju vice here najednou, tak sem tam se stava, ze nektere proste clovek prestane hrat.

              Obdobne jsem to mel se skyrimem (celkove u TES serie), kde jsem mel uz mrte questu, ale chtel jsem oddech a hral i neco jineho a vratil jsem se ke skyrimu tak, ze jsem zacal novou postavu :D
            • Ono hlavně Wizardry těžili ještě s komunikace si vezmi že si musel NPC pokládat otázky formou psaného dialogu co si psal nebo kopíroval z jejich textu což byl někdy opravdu porod :) Jinak takové souboje se bohužel už jen drží ve Strategi a i těch je jak šafránu..všichni dělaji pro hry pro masy tipu CoD a já nevím co kde jen člověk drží tlačítko hýbe myškou a myslí si jak je dokonalej vojáček. Nemám nic proti těm hrám ( na odreágování taky zahraju někdy Team Fortres) , taky mají svůj zajímavý vývoj ale Kriste pane když už to na mě čumí opravdu s každé reklamy a lidi se baví jen o tom kolik lidi zastřelily a jak tak mě to přijde smutné.
            • tahovy souboje uz dneska nepotkas... ani housenky a nosozorce za spojence nikde mit nebudes *5*

              wiz8 byly svym zpusobem (mechanikama) retro uz tenkrat, jen to hodili do 3d enginu

              a ja tahovy hry miluju, a taky se mi libi vyvoj postav, napul leveling, napul mastering
            • To se ti nestane že by si měl pocit že by si to hrál po sto padesáté ..už i kvůli tomu že Wizardry maji tahový soubojový systém :)
            • Grafika je v pohode, o tu nejde, ale spis jestli by se u hrani moc casto nedostavoval pocit, ze uz jsem to vsechno nekde videl 100x, kdyz tohle jsou hry, co to vlastne zacaly a pribehy se v pozmeneny verzi kopiruji doted.
          • Odulin
            Jj jsem na tom bohužel podobně ohledně těhle sérií. :/
    • pamatuju, že v Icewind Dale 1 jsem tvořil partu týden, ale stálo to za to :) druhá edice pravidel pro mě zůstává nepřekonatelná, ve třetí edici už např. ta tvorba prostě nebyla ono.
      celkem jsem se pousmál u jednoho gejmplej videa, kdy dotyčný neměl ponětí co znamená co, u zbraní říkal, že dává zranění "jedna ku třem" že sice neví co to je, ale asi to bude dobrá zbraň atd. :)
      • jedna ku trem :D:D
    • Ano vsechny ty dungeony, ktere jsi zminil, jsem hral a byli to dobre hry. Dokonce jsem nedavno hral Lands of Lore, porad se me libi :) Ale musim souhlasit, ze pribehem a humorem byl Planescape Torment suprovej. Ale i tak se podle me hure tyto dve hry srovnavaji (BG a P:T), jelikoz kazda ma sve osobite kouzlo.
      • Nedá se nic jiného než souhlasit..ale stejně kdybych si měl vážně vybrat...tak asi PT:) Kdo zažil Morta ...nechce nikdy již nic jiného *1* *1*
        • Jo, jako napriklad ted jsem nasel jednu z jeho hlasek :)

          Nordom: Attention; Morte. I have a question. Do you have a destiny? A purpose? Morte: Is Annah still wearing clothes? Nordom: Affirmatory. Morte: Then the answer is yes.

          Hey Chief, let's shake a leg...well...you shake a leg. You know what i mean.. (Morte = letajici lebka)
          • ..........jdu nainstalovat Planescape torment :)
          • :-D :-D
    • Hral jsem vsechny ty dungeony, ale pro me byl king vzdycky Krondor, kterej me i dovedl k cetbe.
      • Betrayal at Krondor je jedno z mych nejoblibenejsich RPG vubec *14*
      • Betrayal to Krondor ? Dle kterého napsal Raymond Feist pokračování Trhlinové války (návrat do Krondoru)? Chlape klobouk dolů velice dobrý vkus *4* *4* Byla to po Tolkienovy má nejoblíbenější fantaska (pak se tam ještě zařadil Pratchett). Jinak Krondor byl hodně náročná hra hlavně na puzzle, ale příběhově byla výborná :)
        • Myslel jsem Betrayal, ale Return byl taky skvelej, ale o dost kratsi :)
          • já taky.... *13* Omlouvám se, editnu to:)
            • V pohode, jsem si to myslel, ze ses splet, po tech dungach, co jsi nahore napsal :)
  • U bitvy s tou bandou pred demogorgonem jsem tenkrat zestarnul tak nejmin o 5 let...
  • Baldurs Gate 2 je moc hezká hra. Spolu s Kotor 1 bych řekl nejlepší hra od BioWare. To, co BW produkuje teď, je jen stokrát dokola převařená Baldurs Gate 2. Baldur 2 je ještě z doby, kdy hry necílily tak jednoznačně na tenagery.
    • Ano, vyvojari jeste v te dobe objevovali nove moznosti a chteli udelat hru pro lidi, ne pro prachy.
      • Tak delali ji taky pro prachy, ale tam slo o vyvoj herni spolecnosti jako takove. Herni spolecnost si od te doby prosla svym, kdy uz je to tak ohromny business, ze to nekdy az leze krkem... a udrzet si tu slozitost, komplexnost jako u drivejsich her je pro ne kvuli zamereni na massy lidi slozitejsi. (tim je ale nechci obhajovat, kritizuju celkovy vyvoj herni sceny)
        • To jo, ale stejne driv na tech hrach bylo videt mnohem vetsi nadseni tvurcu nez ted. Ted jim do toho mohlo kecat prilis mnoho lidi, ale casy se zase meni k lepsimu diky kickstarteru, takze budoucnost vidim svetle.
          • Jen kdyby kickstarter si nezral tez hodne penez, proto se to zpravidla resi tak, ze se na kickstarteru da nejaka mensi castka, ktera je splnitelna a pak je nutne navazat na prispevky mimo kickstarter. *7*
  • Dle mého skormného názoru je nejlepší hra od BW Mass Effect 2 ale BG2 jsem hrál už jako malý parchant a mám na něj vzpomínky. A KotOR si také na ten jejech vrchol sahá dost jistě.
  • skyrim je ted na steamu jen za 10€, myslim že neni co resit
    • To mi ani nepripominej tu stupiditu, kdo jiz ma plnou hru, tak nema smysl kupovat DLC, ale jedine znovu celou hru se vsemi DLC (znamena to, ze i kdyz mate dve kopie Vanilla tak se slouci do jedne). Stupidita nezna mezi...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit