Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • jak ja byl tenkrat pysnej, ze jsem vyndal drizzta a jeste ho predtim okrad, takze jsem mel oba jeho scimitary (jen nebyl net a v okoli to skoro nikdo nehral, nebylo kde se pochlubit)

    a vubec ta hra byla silena, jak mela nizkej level cap, jsem daval posledniho bosse snad stejne dlouho jako toho drizzta, se svym zlodejickem *5*

    uz nevim v kterym bg to bylo, ale jedina vec me tam stvala, takovej wanabe gandalf, co opravdu, ale opravdu nesel zabit (dneska tak bezna vec, me tenkrat jako novinka prisla nesmyslna a pripada dodnes -> bethesda a jeji ulety na oblivion engine)
    • To myslis toho fika v ty cerveny robe? Ten byl v jednicce.
      • Elminster, ty fíku
        • Baldur52
          Elminster this, Elminster that... Give ME 2000 years and a pointy hat and i'll kick his arse!!
        • rek bych, ze mate pravdu oba *5*
  • Viktor_H
    Z mého pohledu se jedná o 25 ojro za původní hru spustitelnou na nových systémech a v HD rozlišení (tohle řeší módy dávno a zadarmo). Přidaná hodnota z hlediska designu a scénáře v žádném případě nedosahuje kvality původní hry a jelikož se jedná o pár hodin navíc, necítím, že by byla ta přemrštěná cena ospravedlněna.

    Co už je ovšem prasárna největších rozměrů, je ranec nových bugů (smutným FAKTEM - stačí kouknout na fóra - je, že tahle verze je po "vylepšení" mnohem rozesran*jší než původní BG2). Člověk by řekl, že po zabugované jedničce se v Overhaul poučili, ale nikoliv - start dvojky je úplně stejná katastrofa. Mimochodem, patch, který udělal BG:EE konečně hratelným alespoň na úrovni původní jedničky vyšel začátkem listopadu, to znamená více než ROK po vydání. Tahle banda amatérů honící se za prachama se očividně domnívá, že je to naprosto v pořádku a já nemám jediný důvod se domnívat, že se jejich manýry u druhého dílu změní. Takže chlapci a děvčata, nashledanou za rok u BG2:EE, kde nepřátelé nezačnou uprostřed boje jen tak pro prd*l pálit firebally do zdi místo do vašeho reka...

    Takže asi takto: Trente, drž svoje prachůchtivý pracky dál od ostatních Infinity her, doposud jsi podělal všechno, co jsi jen mohl. Nechci vidět, jak geniální Torment zprzníte novejma postavama, vždyť nejste schopni přesáhnout ani laťku prvního BG. Až vůbec se svým týmem amatérů a neumětelů neuvažuj o BG3, tahle série zkažení pověsti opravdu nepotřebuje.
    • Baldur52
      Hrál jsi BG2EE ty sám nebo bereš ta FAKTA pouze z fóra? Protože já již mám odehraných pěkných pár hodin a nic závažného jsem nepozoroval.
      Ano, první díl byl po vydání téměř nehratelný, ale ten druhý se jim dle mého názoru povedl a jsem rád, že tenhle herní skvost je k dispozici i těm mladším hráčům, které instalace módů ke klasické verzi z GOGu spolehlivě odradí.
    • MrSanta
      Tak to si mě mnoho nepotěšil. Jsem si říkal (doufaje ve vánoční slevy), že bych to mohl koupit a zkusit zahrát v 'novém' kabátku bez nutnosti tahání všelikých modů. Takhle se na celou BG a BG 2 EE vy*eru a holt povalím GOG verze. Teda, jestli na to někde seberu čas. Takže asi spíš ne *15*
      • instalacia modov trva cca od 20min do 1 - 1,5h
        podla toho co tam chces mat
        urcite je to lepsie ako kupovat za 25e "enhanced"... enhanced dostalo novy vyznam - spraseny :)
        • MrSanta
          Když já jsem děsné lenoch *1*.
          A 25 € za kus bych jim samozřejmě nedal. Rozpočet byl maximálně € 20,- za obě. Ale kašlu jim na to, mám to GOGu a i bez modů se to dá. A stejně se k tomu asi nedostanu.
  • Všichni co na EE nadávají to nikdy ani nezkusili, jen si přečetli názory jiných a šíří se to pak jak lavina :) Hrával jsem BG2 a to dost, BG EE vlastním na Steamu a jsem naprosto spokojený a už se těším až BG2 EE postihne nějaký ten sale, abych si opět rozšířil sbírku. BTW můj nick je opravdu správně, právě Imoen mě inspirovala, jen jsem nechtěl kopírovat a trochu si ho upravil a už ho používám roky :)
  • No tak pozor. Prohlašovat takhle, že se prostě jedná od nejlepší hru od Bioware, je docela ošklivé vůči KOTOR *14* *16*
    • Subjektivni nazor, otazka zda jsi BG hral a dalsi vec je zda te vic bavi treba scifi vs fantasy. A pripadne zda nejsi primo vetsi fanda Star Wars. To vse ovlivnuje osobni usudek. Je mozne, ze jak ja tak i ostatni jsme necim ovlivneni, ale BG2 jednoznacne zanechalo hodne velky dojem v hracich, kteri tu hru tenkrat hrali (hraji).
    • Je to osklive, protoze je to pravdive? Inu, pravda nebyva hezka.
  • "Mladší hráči se ale stejně mohou zamýšlet nad tím, jestli pro ně s ohledem na cenu vylepšené edice BGII nebude lepší sáhnout po něčem modernějším." >>>

    Recenzent se pomatl? Tahle hra/serie je jedinecna, co jinyho a modernejsiho by ju melo nahradit? Co bude mit hrac z "modernejsi" hry kdyz nezazije to nejdulezitejsi co kdy vyslo? Neni nic modernejsi co by ju mohlo nahradit. Bud to vezme, nebo koupi levneji puvodni hru a skusi ji modifikovat, nebo proste prijde o nejsilnejsi zazitek kuli kteremu kdy vubec chtel hry hrat.

    Fallout1,2, Arcanum, Baldurs Gate 1,2, Planescape, Icewindale a Albion su proste NENAHRADITELNE a bez nich ma hrac jen slabou intelektualni skusenost s velmi limitovanymi hotnoty. Tyhle hry hrace zmeni, po jich dohrani si opravdu muze rict ze neco zazil a ze ho to dusevne i intelektualne obohatilo.

    Proto je jedno kolik hra stoji, je to umelecke dilo - masterpiece, jeji hodnota je nevycislitelna, inde je nekdo ochoten vysolit miliony za blbej obraz.

    10/10
  • Ja uz od "enhanced" jednicky jsem tohohle paskvilu zaprisahly nepritel. Akorat to kazi jinak bajecnou hru naprosto nehodicimi se postavami a predelavkou vzhledu - proc?! A co je mnohem horsi, nepridava to nic zajimaveho. Natoz neco, co by neobsahoval patchfix nebo v mnohem lepsi kvalite nescetne mnozstvi modu. Ktere mimochodem casto na tuhle verzi nefunguji.

    Jedine pozitivum, ktere jsem schopny uznat, je fakt, ze na "enhanced" edici stare hry uslysi novi hraci. A BG jsou tituly, ktere si zaslouzi veskerou pozornost. Jinak mi to ale prijde takove rejzovani penez za neco, co je horsi nez to, jaky i dnes muze byt ten originalni titul.
    • Jinak samozrejme rozumim argumentu, ze nejaky BG neznaly clovek se tezko hned ponori do modu a tak, to je urcite pravda a neplati to jen pro tuhle hru. Moje nespokojenost prameni z toho, ze za ty roky se z BG stal (respektive upravami muze stat) jeste paradnejsi zazitek, nez ktery nabidla puvodni hra – a to je co rict! Jenze tenhle enhanced pocin tuhle skutecnost... jak to jen rict, ignoruje, zazdi, upozadi, prezentuje puvodni hru hur, nez jaka by mohla byt, se zmenami, ktere nejsou dobre... Nevim jak to lepe vyjadrit.
  • *16* *12* *11* *10* *13* *9* *8* *7* *6* *5* *4* *14* *3* *15* *2* *1*
  • Ach Minsc...na toho chlapíka sa nedá zabudnúť....."but kicking...for goodness!"
    • Jestli se správně pamatuju:
      We are all heroes! You and Boo and I, rangers and hamsters everywhere... *1*
      • smejki
        ... rejoice!
      • Ja ze dvojky vzpominam spis na mluvici mec: Murder Death Kill, My grandma told me ill never be better than a butter knife.
  • Upřímně, zakoupil jsem si tu Enhanced verzi, a věřte tomu nebo ne, ale je tam spousta vylepšení. Původní Baldurs Gate jsem hrál hned jak vyšel, jak jedničku tak dvojku a byla to moje nejblíbenější hra, dokonce jsem jak jedničku tak dvojku zasoloval za f/m/t.
    Co se týká těch vylepšení,tak kromě podpory nejnovější OPENGL, takže šlapou perfektně a plynule všechny grafické efekty, jsou to spíš jak říkají američani nebo angličany "nice touches". Např. se zobrazuje vybavená zbraň, při nahazování statů se zobrazuje sumárum, takže hned víte jeslti máte házet dál:-), jsou použity krásné a čitelné fonty, atd atd. je toho opravdu hodně. Také je tam Black Pits II, které vypadají podle začátku, který jsem zatím stihl, fakt dobře, má to i nějaký příběh, který na standarty Dungeon and Dragons zřejmě vůbec neurazí. Podle mě na tom BeamDog odvedli obří kus práce a těch 22 euro si zaslouží.
    • pardon za hrubku, "Angličani"
  • Skvělé, tak jsem koupil první díl na Steamu a těším se :) I am going on an adventure!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit