Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Thorleif_cz
    No, já bych zase nerad spoiloval, ale je to dost rozporuplná postava. Ale spíš smutná, než k nenávidění.
  • pardon za hrubku, "Angličani"
  • Wow odchovanec dnesni doby? :D Bohuzel je to jen vase skoda, ze to nechcete hrat. Naprosto dokonala hra, ktera vas odradi svoji "slozitosti", pritom je to tak lehky :D ale asi to je tim, ze znam DnD pravidla, plus samotnou hru, na ktere jsem vyrustal.
    Ano, na zacatku je dobre si o tom neco precist a zahrat si to klidne nekolikrat, aby se clovek otrkal a nebat se load/save. Pak uz to jde samo. Je logicke, ze jsou mista kam se muzes dostat a proste tam umrit, protoze tohle neni jako Skyrim, kde s tebou leveluji moby. *14*
  • Upřímně, zakoupil jsem si tu Enhanced verzi, a věřte tomu nebo ne, ale je tam spousta vylepšení. Původní Baldurs Gate jsem hrál hned jak vyšel, jak jedničku tak dvojku a byla to moje nejblíbenější hra, dokonce jsem jak jedničku tak dvojku zasoloval za f/m/t.
    Co se týká těch vylepšení,tak kromě podpory nejnovější OPENGL, takže šlapou perfektně a plynule všechny grafické efekty, jsou to spíš jak říkají američani nebo angličany "nice touches". Např. se zobrazuje vybavená zbraň, při nahazování statů se zobrazuje sumárum, takže hned víte jeslti máte házet dál:-), jsou použity krásné a čitelné fonty, atd atd. je toho opravdu hodně. Také je tam Black Pits II, které vypadají podle začátku, který jsem zatím stihl, fakt dobře, má to i nějaký příběh, který na standarty Dungeon and Dragons zřejmě vůbec neurazí. Podle mě na tom BeamDog odvedli obří kus práce a těch 22 euro si zaslouží.
  • Skvělé, tak jsem koupil první díl na Steamu a těším se :) I am going on an adventure!
  • Nevim, ale ja jsem v jednicce ani ve dvojce zadny problem nemel, alespon jsem si toho nevsim. Spise je to asi dost individualni, navic pribeh novych postav byl zajimavy *5*
    Proto me trocha zarazi jak na to kazdy tak nadava.. *13*
  • Ne kazdej se chce potykat s upravami, aby to rozchodili. Nehlede na faktu, ze je navic lepsi rozliseni a trochu toho obsahu. Ano ma to i negativa, ale dost lidi to oceni.
    Osobne bych s tim tez nemel problem, hral jsem BG nekolikrat a to i na novejsich strojich. Ale prijde mi to jako prijemne, mit to kompletne funkcni bez nejakych uprav a starosti.

    Co se tyce IWD, tak to rozhodne by potrebovalo nejakou tu upravu,.. :) bylo to delano s malym rozlisenim a dalo by se z toho lecos vytahnout a i pridat nejaky ten postrani pribeh.

    Planescape Torment by nebyl spatnej, osobne tam bych se bal i pridavani jakehokoliv obsahu, protoze to byla naprosto suprova hra obvzlast s Mortem:). Proto s napeti cekam na dalsi torment (torment tides of numenera).
  • Ja som to hral solo furt :)
    Btw uz to mam rozohrate znova za pol-orka, wizard-slayera :) Prdlajs, zajtra budem v praci opat mimo kvoli nedostatku spanku :\ Damn you BG! :D
    Mimochodom prve dojmy su pozitivne. UI vyzera skvele, nove fonty potesia, mensie upravy vzhladu tiez dobre.
    Uff, ked si tak predstavim, ze spolu s Throne of Bhaal to bude na peknych par hodin :) Good bye real life :D
    Btw nema niekto nastroj na mazanie pamati? Lebo ked stretnem Yoshima tak ho asi hned popravim :)
  • Aby za to par mamlasu vysolilo $$$??? Jednicku totalne zmrvili, dvojku ani nebudu zkouset ...
  • Pethulla
    dík. Mám teda ještě jednu otázku. Jak je to s přenesením charakterů z jedničky do dvojky? Budou mít stejné vlastnosti jako na konci jedničky i ve dvojce (například když jsem Imoen vylepšil inteligenci nebo ji dual-classnul na jiné úrovni) - bude druhý díl tohle respektovat nebo si pamatuje staty pouze hlavního hrdiny?
  • Thorleif_cz
    Přímo tady se řeší aktuální čeština: http://forum.baldursgate.com/discussion/23506/bg2-ee-aktualni-cestina
  • GOG je supr *14* zrovna vazne uvazuju o Might and Magic 8...
  • Není, navíc je tu ještě ta komplikace že na EE nefungují mody.
  • Pethulla
    na to se ptám taky
  • Pethulla
    Jaký je vlastně důvod zaplatit 23 eur za tuhle vylepšenou verzi oproti verzi na GOGu? Obsahuje to ještě něco navíc oproti věcem zmíněných v recenzi (a které teda jako důvod ke koupi nevidím)?
  • vanburen2138
    Zdravim, neviete ci na tuto verziu bude cestina? Pripadne ci sa da pouzit este ta povodna ... dik
  • „Korgane! Edwine!! Viconie!!!“
  • Tak to se nabízí otázka, proč dělali BG II, který na nových systémech taky jel.
  • vojtaruzek
    Tak třeba grafiku, aby se na to dalo koukat i na větších monitorech.
  • Pethulla
    a proč? obě dvě hry jedou na nových systémech bez problémů.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit