Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Burtonovy Batmani mi příjdou jako kdyby ten komiks ani neznal. Hlavně jak tam Batman přilítl v Batmobilu, vyhodil bombu a kolem asi dvacet padouchů. Nevim jestli to po tom výbuchu mohli přežít. Nolan dělá jiný kafe. *3*
  • Zhilian - držím palce,aby ten preklad vyšiel,a velke díky za snahu.
  • h0p3
    Tak konečně to taky hraju a teda můj největší problém, zatim jsou scény, který snad byly vytvořený jen proto, aby do nich mohli nacpat repliky z Nolanovy trilogie. Ty navíc díky tomu působěj spíš jako parodie.

    + Je vtipný jak, například, z Ra's al Ghulova boss fightu z Arkham City, tady zvládli udělat boss fighty hned 3. A toho kdo vymejšlel Mad Hatterův level, bych zaškrtil na místě. Neříkám, že mě to nebaví, ale Arkham City zatim teda nepřekonáno.

    ++ Musim pochválit Batmanův dabing. Smith se snaží jak ďábel, aby udržel tempo s Conroyem. Neskutečný co předvádí. Baker jakožto Joker, mě už tolik neoslovil. Hamilla asi nikdo, nikdy nepřekoná.

    Zbytek věcí tu byl už vesměs probranej, takže zatim mi 7 přijde jako naprosto adekvátní hodnocení.
    • Konečně někdo, kdo není zaslepen :-) Hra jako by se snažila brát si jisté střípky z filmové trilogie Nolana (je to ve hře hodně cítit) a další střípky z komiksů.

      +Na hře mě potěšil ten fakt, že si zahrajeme v oné části města, známé z předešlé hry.
      +Skvělý dabing postav a hodící se hudba.
      +Perfektně vytvořené menu hry včetně přehledné "Batpedii"
      -Velké negativum přikládám k chaotickému fungování chytů, po kterých se má hlavní hrdina pomocí vystřelovací kotvy rychleji pohybovat po městě.
      -Nutnost soustvně skenovat okolí pomocí detective modu.
      -"Godzilla" (velké tělo, mega tlusté nohy) pojetí monstrózního těla Batmana.
      • vojtaruzek
        Není to tou jeho zbrojí?
      • h0p3
        Pravda, s grapling pointama mám taky problém, nikde jinde jsem se toho s Batmanem nenachodil co tady. A s modelama zas takovej problém nemám, beru to že to je comicsová hra, ne filmová.
    • Velmi pěkně řečeno, jsem rád že se tu najdou i lidi co maj objektivní názor a nedají hře 10/10 jen za to že je to batman
  • Lynch
    Arkham Origins je pro mě nejlepší díl ze série. Jde zde sice hodně věcí co mě vadí. Jako třeba přemíra soubojů, málo stealthu, chybí focení hádanek, nebo až přílišná linearita. Příběh spíše připomíná epizodu ze seriálu ale jinak je fajn. Mě osobně, se hra moc líbí. Asi za to může ta úžasná, temná vánoční atmosféra, nebo ta pěkná hudba. Občas se jen tak procházím a koukám si jak tam hezky sněží. Strašně moc mi to připomíná prvního Maxe.
    Musím ale uznat že 7/10 je zcela objektivní hodnocení, přece jenom hra nepřináší nic nového. Všechno co se zde objevuje tak už bylo v předchozích dílech. I když pro mě osobně je hra alespoň u stupínek výše.
  • Nic jinýho než zabugovanej odstín předchozích her(nemizejicí riddler trophy v mapě až po slavnou šachtu kterou nejde projít sou opravdu hodně flustrující) zkurvili většinu co rocksteady v přechozích dvou hrách tak dobře vystavěli škoda a to ještě slibovali jak budou souboje z bossy výzvou ach jo, v zahraničí sem viděl i známky jako 3.5, taky sem fanda batamana ale nemusí to znamenat abych chválil hru co je evidetně špatná
    • Tenhle bug se da dobre obejit, ale je to fakt vyzva , kdyz se hraje na gamepadu :)
      • Ten bug s vezou sa obist da, som zvedavy ako sa da obist x dalsich bugov ako prepadavanie cez podlahu, alebo nefunkcne tlacitko a glue granade v blackgate sewers...nastastie corrupted save ma nepostihol...bugy ktore znemoznuju dohrat hru by asi nemali prejst cez betatest....ak sa betatest nerobi prave teraz na hracoch co si to kupili a predobjednali...

        Obrovske sklamanie tato hra....
        • Da se vubec ta hra dohrat na 100% ? :)
          • uvidim ci sa hra da prejst komplet...
            ja som nastastie pribeh dokoncil, uz mi chybal len jeden enigmov datapack, ked som dostal bug a musel som ist hrat odznova...odporucam si zo srandy precitat support forum, az som sa rehnil, ake game breaking bugy maju iny....a aj na konzolach...dokonca pre ps3 je odporucane, ak som to spravne pochopil, neupdatovat na 1.02,nepustat internet atd... radsej hrat prvu zabugovanu verziu, lebo ten update to poserie este viac :D
            takze teraz hram druhy krat, pravidelne si savy zalohujem, kedze je tam autosave a ak sa ti ten jeden save poskodi, alebo zabuguje, tak si zas skoncil...
            uz sa mi to aj oplatilo, batman mi tentoraz prepadol cez mapu pri prelete mestom, esteze som robil backup savu cca 10min dozadu pred bugom, inak by som uz asi rozbil od nervov comp... *1*
  • jak je to s měněním obleků? Dají se vybírat hned od začátku a jaké tam jsou?
    • Jack1947
      Dostanes je za plneni Challenges, nebo si je koupis asi. Jinak nevim ale na zacatku nemas zadnej jen ten zakladni. *7*
  • Je smutne cist takove recenze. Blablabla a jeste tam placnu nejake cislo, tak a hura dela neco jinyho. Driv se recenzenti opravdu snazili byt hracum pruvodci na hernim trhu, ale dnes kdy vetsina hracu v CR jede ve warezu to nema cenu. Vsechno je zadarmo, takze stejne vsichni hraji vsechno, takze recenze uz neplni svuj ukol a v lepsi pripade jde o hipsterskou onanii zneuznaneho pissalka se zdivocelym egem a v tom horsim jen o nejake copy/paste fraze nadyktovane vydavatelem z press kitu umazaneho od chlebicku...
    • recenze každopádně smysl má. hry kupuju, ve většině případů vybírám dle recenzí. i když mě ty bugy budou nejspíš docela štvát, tak tuhle hru beru taky. a tu druhou část posledního souvětí sis mohl odpustit
  • Za mě je hra tedy tak trochu zklamáním. Těšil jsem se na posun vpřed a ono to celé je opět to předešlé, jen v jiném čase. Osobně mi preferuje spíše Nolanův svět Batmana, zde se mi např. nelíbí ty proporce hlavního hrdiny, má nohy silné jak Japonská godzilla, futuristické oblečení a architektura z 50tých let atp. vše jen podtrhují (podobně jako Bioshock). Čekal jsem jaké si přiblížení se k filmové trilogii, tu však splnila patrně jen hudba v menu, která tak trochu napodobuje z Dark Knight Rises skladbu Deshay Basara. Co se hratelnosti týče, tak ta je v pohodě, škoda jen, že mi prostě tento grafický styl nesedí. Např. mise na nákladní lodi, která navenek připomíná kocábku Venture z King Konga (2005) působí uvnitř jako megalomanský Titanic. Vodotěsné dveře, kterými procházíte, jsou vysoké 4-5 metrů, všechny chodby jednotvárně široké atp. Co se geometrie objektů jako jsou např. tanky týče, tak to působí nešťastně. Nejvíce mě ve hře potěšila bat jeskyně, dabing postav, galerie padouchů a menu celkově. Myslím, že známka 7/10 je ok.
    • kubi-wan
      Tak jestli preferuješ Nolanovu vizi Batmana a nelíbí se ti výtvarnej styl hry, kterej má mnohem blíž ke komiksům, kterýma je Batman daleko víc než filmama, tak je to tvůj boj...
      • Domnívám se, že Nolan stojí za vzkříšením tohoto hrdiny, zejména po jeho nepříliš chvalných předešlých filmových zpracováních. Zajímalo by mě, kolik lidí zná Batmana z komiksů a kolik z "filmového plátna". Pro mě osobně je Nolanův Batman prozatím nepřekonatelný a tato hra se snaží být jakýmsi obojím, respektive vším, co k Batmanovi patří. Nicméně posun vpřed jako tomu bylo u Asylum a City už nevidím. A ano tento grafický háv je můj boj, možná i více hráčů, každopádně 7/10 maximálně 8/10 je hodící se. Protentokrát jsem se známkou i recenzí docela spokojen :-)
        • MrSanta
          Kolik ti je, juniore? Nepřekonanými zůstali samozřejmě Batman a Batman Returns, s těma Nolan nic nenadělá, ať Bale chraptí jak chce *3*
          • Jestli jsi takový "dědek", jako je tvůj avatar, tak to pak junior určitě jsem :-) Je pravda, že atmosféru Tim Burton vytvořit uměl, film jako takový se myslím více vydařil Nolanovi, který vsadil na vzestup hlavního hrdiny. Zasazení do reálnějšího světa s absencí vtipu pak vyústilo ve velmi dramatickou podívanou, která myslím, jak většinové publikum na IMDb hodnotí, mluví sama za sebe. Batman z let 1989 a 1992 spíše „kopíroval“ původní zdroje. Nolan potěšil zcela originálním přístupem s cestou do neznáma, i když po posledních dvou filmech Schumachera (1995 a 1997) dá se říci, neměl co ztratit.
            • Jack1947
              http://www.imdb.com/title/tt0060153/?ref_=fn_al_tt_9
              http://www.imdb.com/title/tt0035665/?ref_=fn_tt_tt_24 Nemyslel tyhle ? Podle ne moc, valneho hodnoceni tedy slabota. Puvodni mopzna nebyli nemysli komiksove, pak je to tedy v rozporu. *4* *7*
            • s-a-b-r-e
              Jaké "původní" zdroje měl Burton kopírovat? Naopak Burtonův Batman nemá s komixem ani jinými filmovými adaptacemi moc společného. Je to hodně povedená, ale dosti volná adaptace, řekl bych.
          • janchor
            Batman Returns má kouzelnou atmosféru, ale s Nolanem se ani Burton nemůže měřit. Nolan jako první trefil podstatu tý postavy a postavil kolem ní dva strhující, inteligentní akční filmy. Vedle šlápnul až s trojkou.
            • Jazz
              *Jokerův

              Nemáš zač. *16*
            • MrSanta
              Nolan možná trefil podstatu postavy, ale na můj vkus jaksi pozapoměl, že dělá film s komixovým superhrdinou.
              U Dark Knight bych slovo inteligentní osobně nevolil. Jokerovo plán je tak "vychytralej", že by to ani Baldrick nevymyslel.
              Souhlasím s tím, že Nolanova trilogie je skvělá.
            • Jack1947
              Kdyby to nebylo o efektech a vybuchach, tezko by to dostalo vetsi nebo vubec zadnou pozornost. *3*
          • Jack1947
            Je to pravda, pac Batman nebyl nikdy o efektech, aspon ze v te hre meli rozum a nepreefektovaly to . I kdyz bych se rad proletel v Batwing nebo zajezdil v Batmobilu. *4* Snad priste no.
  • dobry je prvni setkani s tim elektrikarem... jsem cekal souboj a ono zatim :D
    • michaliuz18
      to bola len taka priprava na tazsieho a zdlhavejsieho deathstroka pri ktorom mas bud nervy alebo trpezlivost a dobre reflexy a das to:D
      • Jack1947
        Ten me celkem stval, kdyz pak ale jsem na po 3-4 prisel na system ( Batarangem pritahnout a namlatit mu co to da, byla to celkem brnkajda
        • michaliuz18
          jojo treba prist aj na ten system, ale ja som nepouzival lano, len mlatil a ked to vykril a zautocil prvy stacilo pockat kym sa objavy stlač Y , teda counter
          nevim jak na pc lepsie sa mi to hra na ovladaci :D no ja blbec som robil to ze furt mačkal utok preto ked na mna zautocil mi vzdy zivot ubral
          stacilo pockat vtedy az kym sa neobjavi prave ten counter , ptm som si dal facepalm ze jaaj ja blbec a trapim sa stym jak blb:D (dufam ze to nevidis ako spoiler nic take zle som nepisal len to ako na neho kedze urcite sa viaceri zasekli :) )
          • Jack1947
            Nerad bych zkazil ostatnim hezke zazitky... kazdopadne jo ale tak to je v pohode a je to jako ve vetsine her. Proste staci najit spravnou metodu jak je usmernit zadna veda, Copperhead treba taky byla sranda nebo uz , porad jen mlatit mlatit mlatit ke konci zmlatit tu spravnou - kryt a mlatit , Bane mlatit vyrve mu hadicky... ale tak beru no ze je hezke na to prijit nejprve je to zajimavejsi nez davat bosy s prstem v nose a ted je to i logicky tezsi jeste ze tam jsou upgrady ja upgradoval pouze COmbat Armour a ten druhej a Stealth vubec *15* , dicky nahraju par procent pak s tim seknu uz nemam silu kdyz nestihnu vykryt vsechny nepratele boli prsty *15* *3*
    • MrSanta
      Ty čteš tu spoustu zbytečnýho textu co je kolem toho čísla? Proč, když ti to číslo řekne naprosto všecko, co potřebuješ vědět *15*
      • cislo ti rekne leda tak h@vno :)
        • MrSanta
          Soudě podle příspěvků u spousty recenzí je to číslo to jediné důležité. Bohužel. Já bych číselné hodnocení zrušil úplně.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit