Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dnes nic? *9*
    • Trisska
      A co bys chtěl?
      • Asi dalsi kategorii ne?
        • Trisska
          Aha, já myslela, že tohle je dnešní... To je fuk, beztak se jejich doporučeníma neřídím! Vždycky je lepší používat svou vlastní hlavu, ale chápu, že někdo by s tím moh mít trochu problém... *6*
          • Co to placas? Ja sem chodim abych cetl clanky, tak chci dalsi clanek. Myslis, ze jsem vsechny hry ktery se tu nominujou uz nehral, nebo jako na co ze od nich cekam? Na povoleni si neco zahrat. Back to the kitchen! *15*
            • To si asi nerozumíme...kdy jsi mě utírala, ja to asi promeškal *8* *13* Za celej tenhle topic muzes ty, ja se normalne zeptal jestli dnes bude dalsi clanek a ty hned ze asi neumime pouzivat vlastni hlavu... Typicka zenska panove, co si budem povidat *5* Takze bohuzel musi panove udelat svoji cast: Omlouvam se Trissko, byla to moje chyba, jsem posetilej muz, myslim rozkrokem a nevsimam si te a kytky ti kupuju jen kdyz si neco chci vyzehlit... Snad jsem neco nevynechal, to bych musel zacit odznova *9* *5* *5*
            • Trisska
              Miserius - Tak tohle už je ale fakticky ubohý! Neustále se tady chvástáš svým věkem a tvý ego nedokáže přenýst přes srdce, že tě setřela holka, tak začneš vytahovat sprostý lži že sem nějakej trol!? Ehm, měla jsem o tobě původně vyšší mínění, už nemám, dobrou noc!
            • Doktore, nevim kolik ti je let a radsi nebudu ani hadat abych te neurazil, ale prosazovat si to, ze zenam se ani neodmlouva a jen se pritakava muze budto poradnej podpantoflac nebo dítě. Nevim jak si to predstavujes, ze tady bude holka naznacovat ze tu ctenari nepouzivaj mozek a ja ji jeste podekuju a koupim kytky abych splnil nejakou tvoji kvotu? Radsi toho nechme, mysli si ze jsem treba neomalenej vuci zenskejm a ja si budu myslet ze jsi ťunťa co tady skočil na špek trollovi co se vydava za Trissku
            • Trisska
              GlaDOS - A už je to tady! *7* No nic radějc jdu spát!
            • GlaDOS
              Dát si v internetové diskuzi ženské pohlaví ještě neznamená, že žena opravdu jsem. Neberte ty diskuze tak vážně proboha.
            • Jenze ja tu kuchyn psal jako vtípek, šprým! Já jsem totiz šprýmař *1* . Proto jsem za tu vetu dal smajlika *3* Stejne je ten ťunťa Doctor ale roztomilej... Anyway...nic z tohodle by se tu "neresilo" kdyby jsi nezacla rypat do mojeho zadani o dalsi clanek
            • Trisska
              Miserius - Hele ty mě tady posíláš do kuchyně a druhýmu budeš vyčítat, že je sexistický? *15* Vždyť o žádným nošení na ramenou a plusování příspěvků vůbec nemluvil! V tom seš dobrej akorát ty, něco napsat a hnedka si dát plusko! *15*
            • Prosimtebe *15* To me ty chces poucovat jak se chovat k holkam? Ale uvedomujes si ze tohle je jen nejaky forum o hrach? Tak nebud sexistickej....A pokud si na tohle chces hrat, tak vuci me chovej respekt a vyhrady si nech pro sebe, jsem starsi... Stejna logika jako ta tvoje ze tu holku musime nosit na ramenou a obětovat kazde rano drubez pro vice plusek pro jeji prispevky
            • Trisska
              11th_Doctor - Děkuji, sem ti fakticky vděčná, že ses mě zastal, ale tady to nemá žádnej smysl, teď se to obrátí proti mně a přijdou urážky, uvidíš... *7*
            • Trisska: I ty naivko *3* *14* *14*
              Tyjo, mam vlastniho stalkera...
            • Trisska
              Proč hned o posteli, třeba je to jen slušně vychovanej kluk, i když je fakt, že takoví sou tady velká vzácnost! A ten vysmátej smajlík tě teda moc neomlouvá, to by pak moh říct každej! *7*
            • Ale no ták, takle ji prece nedostanes do postele *3* A kdybych to myslel vazne, nedal bych tam toho smajlíka
            • Trisska
              Já tím nemyslela přímo tebe, ale určo se najdou i takoví... *15*
        • yuri.sidius
          Já bych řekl, že si dneska kluci na games dají oddech z pochopitelných důvodů *1*
          A konečně proč ne, že jo *4*
          • Vsechny clanky jsou stejne uz urcite napsany, a prave o volny den jim tu sem poleze nejvice lidi, takze proc ne?
  • "RPG je žánr, který před lety mnozí pohřbívali (stejně jako všechny žánry, krom stříleček)"
    To je na světě takovejch kretéénů? já pohřbívám Hlavně střílečky, a naopak neni nad dobrý RPG či strategii. A pokud si někdo myslí že RPG z prostředí fantasy jako je Skyrim, baldurs gate, fallout atd. je už ohraný, tak to ani omylem. Možná je toho hodně, ale jen proto že to je nejlepší prostředí. Kdyby RPG byli z prostředí renesanční itálie či jinýho teplýho prostředí, fuj... nechtěl bych...
    • toto je best of 2012 ,ja nechapem preco do toho tahate skyrim
    • Trisska
      Rosta - Zahraj si Veneticu a třeba změníš svůj názor! Italské prostředí (Benátky) bylo vítanou změnou a nebylo to vůbec špatný RPGčko!
    • Když si nalistuješ herní časopisy zhruba z roku 1995, uvidíš, že zlatá éra VGA RPG byla pryč a tehdejší "celebrity" herního průmyslu se předháněly ve vysvětlování, proč je RPG mrtvý žánr. RPG byly málo 3D, málo akční, málo wow, bylo v nich málo akce, málo využívaly potenciál CD ROM atd, prostě byly málo "next gen". Bylo několik let sucha a podle mě až hry Diablo a Fallout to zase "prošťouchly" a pak už to jelo - přišli Bioware a další vlna rozkvětu RPG. Takže takhle je to asi myšleno s tím pohřbíváním.
      • a to mě sraalo ze všeho nejvíc, jak všude sraali 3D! 3D strategie byli hnusný, 3D hry byli hnusný. RPG a Strategie patřili ještě dlouho pod 2D...
    • USER47
      Víš vůbec, co znamená rčení, že někdo něco pohřbívá?
  • Naprosto souhlasím s výběrem Dragon's Dogma. Momentálně ji hraju a je to výborná hra. Líbí se mi, že Games máte odvahu vyhlásit právě tuhle hru. Diablo 3 má určitě víc zastánců a rádoby "znalci staré školy" by zase měli tendenci vyhlásit hrou roku skvělý Grimrock. Do pětice nejlepších bych určitě zařadil ještě Risen 2, ale to je jen drobnost. Dark Souls předpokládám kandidovala vloni.
    • Veskoslav
      Bohužel loni DS nepochopitelně porazila Zaklínače 2....
      • Viděl bych to tak, že Zaklínač je možná tak lepší ve vyprávění příběhu, ale co se týče gameplaye (herní mechanismy, soubojový systém, level design atp.) je na tom lépe zase Dark Souls, záleží na preferencích. Dle mého názoruvyhrál Dark Soul zaslouženě, pro mne je Zaklínač lepší opravdu jen po stránce vypravnosti.
      • Věc názoru. Výhra DS nepochopitelná určitě nebyla, to může napsat pouze ignorant.
    • eeeee
      Nejen kandidovala, ale i vyhrala.
    • diablo 3 neni RPG, je to simulator aukce ;-)
      • Veskoslav
        Trapné.
        • Bohužel má víceméně pravdu. A trapné to je, ale nemyslím tím příspěvek nad námi...
  • Líbí se mi Legend of G., doufám, že ho brzy vyzkouším :)
    • Trisska
      Taky doufám, že se k této hře někdy dostanu! A hlavně nejdřív si ho musím koupit, to je dost zásadní věc! *15*
      • DeDy
        Tak šup rychle na Steam, je tam za 5,5 € (50 % sleva), byla tam dokonce i sleva 75 %, tu už ovšem nevyhlížejte.
        • Trisska
          Skvělý děkuji! Asi jen tady nám pořád cpou pruh s reklamou na Grimrock za 11,99 USD! *15*
  • Pro mě nejlepší RPG co jsem kdy v životě hrál je Titan Quest. Tato hra mi přirostla k srdci a asi nikdy neopustí. Titan Quest jsem dohrál asi 5x + 2x datadisk Immortal Thorne a stále mě to baví. I když to je furt to samé a už víte o co půjde vždycky vás to bude bavit. Je tam spousta vzácné zbroje a zbraní, které jsem ještě ani neobjevil...

    Titan Quest určitě doporučuji aspoň vyzkoušet, protože v tahle hra určitě za to stojí za odzkoušení. *3*
    • Veskoslav
      Nene. Nejlepší H&S RPG možná:) ale nejlepší RPG v klasickém pojetí je Zaklínač 2:) *1* Pak si ale mozek řekne, že SW KOTOR by taky mohl být, pak se něco vzbouří a připomene to staré Might & Magic VI, ale někdo by mohl namítnout Gothic by šel na to místo, někdo ale řekne ne, my tam chceme Morrowind, někdo si vzpomene na rok 2009 a vybere Dragon Age, jiný naopak Dark Soul. Pojem nejlepší RPG je docela ošimetný a myslím si, že se nejspíš nikdy neshodneme, co je nejlepší RPG.
      • yuri.sidius
        Nejlepší RPG byl a bude Fallout, teda pokud ho Wasteland 2 nepřekoná *4*
        • to teda ani omylem... bude to kraviny s dementní grafikou podle toho co sem zatim videl,
          • eeeee
            Bude s nizkonakladovou grafikou, tedy ne pro povrchni masy, diky cemuz muze byt designovan pro hardcore fanousky zanru a tedy komplexni a dobre propracovany. Ale tobe to asi opravdu nesedne, nic si z toho nedelej, vetsina her je optimalizovana pro tve potreby.
            • krasne jsi to napsala
            • nemam na mysli kvalitu grafiky ale její styl. Nechápu jak někdo muže dělat post apo RPG a dělat ho v neproporční grafice...
      • PreidaQ
        Na copak se hádat, když každý ví, že je to Planescape: Torment? *1*
        • Trisska
          Především Titan Quest a Planescape Torment sou úplně jinej typ RPG! Planescape je nejlepší RPG co kdy vyšlo o tom žádná! Dost možná nejen nejlepší RPG, ale celkově nejlepší hra vůbec...
        • Veskoslav
          Na ten jsem zapoměl:-D
          • Moje Srdcovka je Gothic 1 + 2 + datadisk to jsem hral toooolik hodin a furt me to bavilo *15*
    • Když už jsme u toho nejlepšího RPG tak těžko vybrat. RPG je můj nejoblíbenější žánr a v posledních letech až na vyjímky ani nic jiného nehraju.

      Z těch starších co jsem hrál bych asi vybral Brány Skeldalu, to byla pecka a jedno z prvních RPG co jsem hrál. Dál určitě Gothic 2 pro svůj skvěle a realisticky fungující svět. Určitě bych taky uvažoval o Star Wars: Knights of the Old Republic kvůli super příběhu a dobře napsaným postavám. No a určitě taky první Zaklínač, především kvůli atmosféře a slovanskému pojetí.

      Naopak nikdy mě nějak zvlášť nechytla série Elder Scrolls a ani přesně nevím proč. Možná mi to přišlo vždycky všechno až moc genericky udělané a umělé, bez života.

      Za zmínku určitě stojí i Mass Effect, který měl sice fantasticky napsanou většinu postav, a super příběh, ale něco mi vždy k dokonalosti u každého dílu chybělo. Možná to, že to ani moc už RPG nebylo. Paradoxně nejlepší mi přišel ME2.
      Dragon Age: Origins byl taky fajn, ale pro mě to byl prostě jen převlečenej SWKotOR.

      No a do budoucna se těšim určitě nejvíc na to co vymyslel Dan Vávra a samozřejmě Zaklínače 3.
    • už jsem myslel že na téhle hře ujíždím sám *1*
  • Jsem diablák, a jsem na to hrdý :)
  • už podruhý za sebou je nejlepší rpg console only:/ ... (dark souls jsem zkusil na pc, po půl hodině jsem to díky ovládání vzdal. i když nechápu jak může bejt těžký předělat ovládání na jiný čudlíky a myš.) kde jsou ty časy gothiků1-3 a risen 1 ... :/ ... asi si něco z toho zase stáhnu..
    • i když už si to asi nikdo nepřečte, všechny tyhle hry mám origo(nebo jako doplňěk k hernímu časopisu cd/dvd) bohužel už jse to celkem dlouho, +- 2 roky, co nemám na stolním pc žádnou cd/dvd/blueray mechaniku. stačí mi díra na usb a celkem rychlý internet. (vím že je možnost stahovat přes steam).. leč je pro mě pořád jednodušší, stáhnou si pirátskou verzi, co s návodem běží i na jiných winech a s jinou grafikou atd. než se potom pátrat na fórech výrobce a pokoušet se ho kontaktovat po dvou letech od vydání hry s tím, že mi něco nejede.
    • Kup si ovladač a nainstaluj si patch na lepší grafiku. Dark Souls je i na PC perfektní hra, navíc s datadiskem, a je to zhruba 90 hodin vynikající zábavy. I na PC jsme nuceni konzumovat polokonzolové hybridy typu Dishonored, tak proč si nezahrát skutečný konzolový klenot?
  • http://diskuse.tiscali.cz/games/clanek/best-of-2012-nejlepsi-rpg-61653/

    ty tři zápory, co zmiňuje, nezněj úplně zábavně...
    • sakra, blbej link... http://www.youtube.com/watch?v=bGlgpncvNps
  • Fandím Diablu 3 ja ho hraju každý den od doby vydání mám šecky postavy na 60lvl a u každé pokořené všechny 4 obtížnosti a pořád to hraju a baví mě to a eště asi dlouho bavit bude takže jedině diablo :)
    • nostek
      Myslím že diablo 3 je čistokrvné RPG , neskutočne zábavné aj po x hodinách určite mu patrí TOP.
      • Diablo 3 je v první řadě simulátor obchodování s náhodnými losy (itemy), kde si občas můžete s postavičkou zabít nějaké potvory a naivně věřit, že vám něco padne. S hack and slash RPG typu D2 to už nemá nic společného.
      • v čem je prosím RPG? Nemůžete nijak řídit vývoj postavy, ani vývoj příběhu a rozhodování postavy, nemůžete ani ovlivnit růst svých statistik (kdyby alespoň jedna z těchto věcí platila ještě bych tomu říkal RPG), v D3 z RPG nezbylo téměř nic, to už jsou pomalu víc RPG Borderlands 2 a Darksiders 2 :). Je to už pouze akční hra kde máte dostupné všechny schopnosti postavy najednou stejně jako si ve střílečce vybíráte z palety zbraní, které také získáváte postupně za postup hrou (myšleno jako ekvivalent pro odmykání schopností s rostoucím levelem postavy)
    • click, click, click, € buy eq,click, click,click... toz si to uzij, ale zabava a hrani tomuto masochizmu nerikaj *3*
      • Taky jsem se na D3 díval skepticky, nedávno jsem se rozhodl zakoupit a koupě nelituji.

        Aukční síň
        - není vůbec vlezlá, jak z ní všichni dělají, je to šedá kolonka v hlavním menu, kterou lze naprosto ignorovat. Každého volba, jestli jí využije nebo ne. Většina lidí, co na ní nadává, podle mě hru ani nehrála.

        Skilly
        - ty jsou překopané totálně, což mi v jednu chvíli vadilo, ale stačí pár hodin a člověk si zvykne. Je to méně hardcore, nelze se splést a vytvořit špatnou postavu. Jede se tu hlavně na itemy, což přeci platilo i u D2. Já osobně vždy používal 3-4 skilly, takže s omezením na 6 kouzel nemám nejmenší problém.

        Myslím, že to bylo řečeno mnohokrát - došlo k mnoha zjednodušením, a záleží hlavně na hráči, jakou si hru udělá (výběr obtížnosti, monster power, aukce.) Je to pohodová klikačka, u které můžete vypnout. Vždyť to samé plnilo i Diablo 2. V okolí jsem neznal nikoho, kdo by Diablo bral jako hardcore hru, kterou z ní online komunita teď dělá.
        • Bohužel s aukční síní se pojí minimálně dvě negativa, které ovlivní i hráče, kteří budou aukci ignorovat. 1) Série Diablo byla vždycky hodně o lootu, který mimojiné zajišťoval dobrou znovuhratelnost. Jenomže Blizzard se rozhodl na aukční síni namastit kapsy, takže dropování legendary itemů je velice ojedinělé, což samozřejmě posiluje obchodování a snižuje herní zážitek. 2) Nevím, jak chcou vyřešit PvP. Jestli budu já, člověk který na aukci neleze, muset hrát proti tlustému amíkovi, který si na aukci koupí stokrát lepší itemy, tak se vážně na**ru... Ale jinak mě hra bavila, dal bych 7/10.
        • Big_Pete
          presne tak, lidi co nejvic nadavaj, to nikdy nehrali...

          jen az pride PvP, tak bych se vubec nezlobil, za 8-10 skillu na baru
          • Veskoslav
            Na to docela čekám. Hodně mě zajímá, jak to vůbec bude:)
      • Veskoslav
        A která RPG hra není click, click. To mi mě tedy zajímalo. A v okolí neznám nikoho, kdo by do toho dal jakékoliv peníze kromě koupě.
        • eeeee
          Treba ta, ktera letos vyhrala.
          • Veskoslav
            A nebude to tím, že tam nemáš myš?:-D
      • D3 je hovadina,ale to tve click,click,click se da vztahnout na jakoukoliv hru. kazda hra je jen click,click....do zblbnuti
        • třeba taková hra Sydney dva tisíce, to zas bylo znásilňování klávesnice *1*
  • Vitekb
    Eh, takže 2 HacknSlash hry, jedno MMO, JRPG a dungeon crawler? Docela chabý rok. Jediný LoG jsem hrál, nebylo to špatné, ale ani úžasné. Po ostatních ani netoužím. Možná to Dogma, ale nemám konzoli, takže nic.
    • Paulcz
      no co, následující roky budou úrodnější díky Kickstarteru
      • Kickstarter? To je nějaká bojová hra?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit