Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • maros.goc
    Na tej hre nie je specialne nic.. Je to najnadhodnocovanejsia hra roka... Hratelnost je jednoducha az primitivna, hlavolamy na urovni materskej skoly, hra ma mnoho nedotiahnutých resp nerozvinutych prvkov.. Aj ked atmosfera, hudba a poetika hry je krásna to ano... Ale dobru hru dobrou hrou robí predovsetkym hratelnost a brothers ju ma slabu
  • janchor
    Deep. Ale kupodivu to "zrcadlo prázdnoty" oslovilo celou řadu lidí (příklad za všechny - http://www.edgeoftheworld.cz/2014/01/06/gone-home/), takže zas úplně prázdný nebude.
  • kde je Rain???
  • Tak ja z tohohle vyberu hral jenom Kentucky Route Zero, za to me ale ta hra opravdu uchvatila: od grafiky, přes hudbu az po zpusob psaní. Pod tim na prvni pohled trendy vytvarnym minimalismem je skryto neuveritelne a a tezce popsatelne vnitrni napeti.
  • Vitezi spravny titul. Hra kera opravdu vyvola emoce a je tak detsky krasna ze sem byl plny nostalgie. doporucuju kazdemu.
  • Ne asi. Gone Home je nafouknutá bublina. Zrcadlo prázdnoty duší členů The Fullbright Company. Gone Home je víc vymyšlená hra než skutečná. Takříkajíc fikce na druhou.

    Ale co už, prázdnotou se indie dev učí. Vychvalovaní thatgamecompany museli vydat dvě prázdnoty (flow a Flower) než s Journey konečně něco málo dokázali.

    Mimochodem The Stanley Parable je naopak obraz. Obraz, kterej jeho tvůrci vydávají za zrcadlo. Ale v obrazech se nic neodráží, ať už jsou naleštěný jak chcou.
  • Opravdu, pro všechny kteří zde chcou Gone Home, radím ať si přečtete článek Dana Vávry o této hře. Ač s ním někdy VŮBEC nesouhlasím, zde naprosto.
  • Ale měla, ta hra si zaslouží aspoň jednu výhru :D
  • Jack1947
    Je to tak, prekvapily timhle... skoda jen ze to byla takova kratka hra, i kdyz dobreho jen po malu jak se rika. *4*
  • MindFuck kategorie tu není.
  • Malleth
    Speciální je samotnej koncept ovládání dvou postav současně. Jen s použitím dvou analogů a dvou triggerů můžeš dělat mraky různých zajímavých interakcí, který navíc není třeba nijak vysvětlovat.
    A právě na konci tohle ovládací schéma v jednom momentě použili naprosto nečekaným způsobem.
  • woczlf
    Ten bug si pamatuji, ale mám dojem, že už je odstraněný. Lokalizaci nemůžu posoudit, dal jsem přednost eng verzi.
  • woczlf
    Gone Home je podle mě nesmírně přeceňovaná teze, která nemá po 20 minutách co říci. Proto se ani nevešla do výběru, ale zároveň si zaslouží alespoň jednu větičku. Přeci jen patří mezi ty "popularizátory" adventur a věřím, že si díky její publicitě lidi zahrají třeba i KRZ a podobné, trošku experimentální kousky.
  • Horst_Fuchs
    Stanley Parable je adventura?
  • michelangelocz
    Pro me taky, velka pecka. Ale na Gone Home, Kentucky Route Zero a Stanley Parable se teprve chystam ;)
  • Gordar
    Brothers jsem si koupil, protože sem o tom četl jen samou chválu (TBiscuit řekl že je to jedna z nejlepších her co kdy hrál). Proto pro mě bylo překvapení že na mě to nějak nefungovalo. Příběh byl sice hezký, pohádkový, ale s nijak překvapivým rozuzlením. Hratelnost dobrá, grafika pěkná.. ok. Ale když bych to hodnotil dal bych tak 7.. prostě mi tam uniká co je na té hře tak speciální.
  • Malleth
    Pro mě jsou to Brothers.
    Už z prvních videí bylo jasný, že má hra obrovskej potenciál. Způsob jakým člověk interaguje se světem a řeší puzzly je nejen originální, ale zároveň přináší překvapení skoro na každým kroku.
    Starbreeze tu navíc posunuli možnosti vyprávění příběhu ve hrách o notnej kus dál a v adventurách je příběh na prvním místě.
  • Už jsem chtěl chválit, že jste vynechali Gone Home, ale prd, v závěrečným pokecu jste to museli chvístnout.
  • The Night of the Rabbit je opravdu krásně zpracovaná adventura a u málokteré hry můžu říct, že by mě konec hry mile překvapil. Tady jsem si závěr vyloženě vychutnával.

    Akorát mě tam zamrzel jeden bug, kvůli kterému nešla ukončit konverzace a během hraní jsem narazil na docela hodně překlepů v cz lokalizaci (i ve videích). A chaotický deník včetně nápovědy.

    I přes to všechno to byl ale moc pěkný zážitek.
  • Jsem rád, že vyhrála The Night of the Rabbit. Plně si to zaslouží. Krásná poctivá grafika, pěkný pohádkový příběh, milá atmosféra. Skvěle jsem si u té hry odpočinul.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit