Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Chce se mi blit. Naprosto otresny pohled na to, co se minuly rok delo v tomto kralovksem zanru.
    • Inquisitor
      Ještě že tu máme starší kousky.
    • napodobne z nazorov co su tu pisane.
    • Jazz
      *1* *1* *1*
  • N7N7
    2013 byl snad nejslabší rok na RPGčka jaký pamatuju, alespoň co se PC týče. Už by to chtělo zase nějakého toho poctivého Gothica nebo Risena, ale o tom si můžu nechat tak akorát zdát. Ještě štěstí, že vyjde aspoň ten třetí Zaklínač. *4*
    • N0isy
      Plně s tebou souhlasim. Co si budem povídat, na nějaký Gothici a Riseny budeme muset zapomenout. V dnešním desetiletí se to točí jen kolem peněz a pochybuji, že udělají nějakou pořádnou podobnou hru se stejnou hratelností a ne něco pro mainstream hráče. Byl bych za to mega šťastný, protože všichni už jen spoléhají na MMORPG a pořádný single-player RPG jsem dlouho neviděl. Skyrim sice na pár týdnů zabavil, ale to už je taky nějaký ten rok starý.

      Jediní, kdo se to v posledních letech snažily zachránit a povedlo se jim to, jsou už jen Dragon's Dogma a Zaklínač s tím, že Zaklínač tenhle rok také už končí. Dokonce mě přinutil si i přečíst knižní podobu a to zrovna moc velký čtenář nejsem.

      Možná to vidim moc černě, ale je to smutný. Kde jsou ty zlatý časy. :(
      • N0isy
        -15? Vážně anonymní trolle i tady? Jsi mi to nandal teda.
      • Radioaktivni_surikata
        No ať už udělají cokoliv, hlavně aby to bylo lepší než ten jejich poslední výtvor. Jako dlouholetej fanda Pyraní jsem byl druhým Risen zklamán neskutečně. Snad se z toho dokážou vzpamatovat.
        • N0isy
          Risen 2 byl podle mě taky příšerný. Nechápu, na co při tom mysleli. Snad jim to ale docvaklo a další projekt od nich se tomu ani trochu nebude podobat.
    • Malleth
      No, co teď bude s Piranha Bytes by mě fakt hodně zajímalo. Jestli je po Risen 2 nezavřeli, tak musej nabrat asi tak 150 lidí, aby byly vůbec schopný konkurovat.
      • PravyMonty
        Někde jsem slyšel, že dělají na hře ze světa Gothicu.
        • Malleth
          Za hru v duchu prvních dvou Goticů bych dal nevim co, ale obávám se že na to už asi nemaj a trh je dneska taky trochu jinde
    • PravyMonty
      A nezapomínejme na Dark souls II.
  • Magister_Peditum
    To je tedy výběr! *1* To byl minulý rok vážně tak slabý, co se týče RPG?
    • smejki
      byl. na RPGCodexu se teď dělá top žebřík RPG, tak jsem se shcválně koukal, co většího vyšlo v posledním roce. Nic, doslova nic. Dragon Commander a Shadowrun vážně vyčnívají.
      • prudislav
        za mě ještě diablovka Van Helsing a Rogue Legacy, jinak vyšli spíš béčkový věci, který byly sice fajn ale nic extra (nej z nich asi Mars a Expeditions) , ale vetsina je stejne hodne na hraně
  • fallanga
    Děláte si ze mne pr*el? Kam se vytratila Zelda, Castlevania nebo Path of Exile?
    • Castlevania som hral asi 5 minut. To pridrbane ovladanie ma tak nasralo ze som to vypol a zmazal. Nechapem naco to prerabaju na pc ked ovladanie nechaju pre konzoly na blby gamepad. To si myslia ze vsetci maju tu zbytocnu blbost doma? Mali by k tomu velkym napisat ze nehratelne na pc bez gamepadu, a aj s gamepadom to je o zivot. Nieco ako je Dark souls
    • Malleth
      Zelda ani Lords of Shadow není RPG
      • fallanga
        Když berou Maria nebo Pokemony jako RPG tak proč ne Zelda? A Castlevania je RPG.
        • Malleth
          Protože Pokémoni i Mario a Luigi jsou :)

          To je podle tebe RPG i God of War? To se od Lords of Shadow moc neliší
          • fallanga
            Aha, takže pokemoni jsou RPG, ale Castlevania ne?
          • Jack1947
            Spise... Akcni hra, s rpg prvky. Akcni RPG je siroky pojem takze to nejde vlastne takhle snadno rict.
    • Castlevania je užasná hra, ale rozhodně to není RPG. Je to akční rubačka=slasher.
      • fallanga
        Castlevania je Hack and Slash RPG.
      • Jack1947
        Melo to RPG prvky, nebyla to jenom bezducha rubacka.
        • klasická character action game to byla
          • Jack1947
            Jasne jen jsem nechtel aby to vyznelo ze to je jen bezduche rubani... jn taky se moc tesim. Jsem rad ze takove hry dneska vychazi. *3*
          • Jack1947
            Akcni RPG. At mame vsichni klid. *3*
            • já si pod akčním rpg představim spíš diablovky :D ale to je jedno, přetahovat se o žánr je kravina :D každopádně je to super hra, doufám, že pokračování bude ještě lepší
    • Jack1947
      Castlevania 2 mnou ocekavane pokracovani na ktere se nemuzu dockat.

      Ne, pokud byla nominovana tak by nebylo o nicem ji zase nominovat.
    • Která Castlevania?
      • fallanga
        Castlevabia Lords of Shadow na Pc vyšla roku 2013. Sice na konzole vyšla už dříve (2011?), ale na Pc vyšla minulý rok a rozhodně bych ji umístil výše než nějaké pokémony.
        • Je nesmysl rozlišovat mezi vydáním na konzole a pc. To by jsi zpětně mohl nominovat spousty her z minulých let, co nevyšly na pc a vyšly na konzole a opačně. Navíc bylo by to i nefér, aby jsi měl nominace v letech 2011 a 2012 jenom proto, že se tvůrci rozhodli to vydat na všechny dostupné platformy. Je to nesmysl. Stejný jako že je LoL vyhrálo online hru roku 2013.
          • fallanga
            Dobrá, ale když pomineme Castlevanii, tak zde máme pořád novou Zeldu a hlavně Path of Exile, které by si zasloužilo mít aspoň nominaci.
            • fallanga
              Klidně bych dal AoE II HD jako strategii roku. Když v kategorii nejlepší online hra dali LoL, Plantside 2 nebo Dotu, tak proč ne sem Zeldu?
            • Pokud vím, Mario je nová hra, žádný remake. Dávám sem remake hry je nesmysl. To bychom rovnou mohli dát Age of Empire II HD jako strategii roku. AC Liberation HD je hodně povyku? Kde? Nízké prodeje na Steamu, průměrná hodnocení hráčů i recenzentů. Ve stínu IV. dílu, vydaná v tichosti, kdy i uPlay nabízí prvně prodej svých hlavních titulů a někde vzadu se pak krčí tato předělávka.
            • fallanga
              Ano, je to HD remake, ale to AC Liberation taky a je kolem toho hodně povyku. Rozhodně si Zelda zaslouží zmínku a když už tam je Mario, tak Zeldu bych také přidal. A ještě jsem si vzpomněl na karetní Might and Magic.
            • Jaká nová Zelda? Já vím jenom, že letos vyšel HD remake a nový Zelda na WiiU má přijít až v roce 2014.
  • Malleth
    No, loni to byla s RPG docela slabota, ale letos budou žně
    • U DS II jsem silně skeptický po tom, co jsem měl možnost vyzkoušet betu, The Elder Online mě osobně sice dost baví v betě, ale pro mnohé to asi bude zklamání, DayZ nevyjde z Bety. Osobně se těším asi jenom na Zaklínače 3 z oblasti RPG her. A Division, ale to není RPG v tom smyslu jako třeba Zaklínač. Možná ještě DA 3, ale o tom je zase minimum informací.
      • Malleth
        Pochybuju že DSII podělaj, Witcher bude taky pecka, na Dragon Age to vypadá že si daj konečně záležet a taky sem zvědav na Lords of The Fallen, o kterým ale zatim není moc informací a možná sklouzne do 2015.
        Krom toho budou Pillars of eternity, Deep Down, South Park, Child of Light, Diablo datadisk, Divinity:Original Sin, EverQuest Next, Persona 5, Wasteland 2 a kdoví co ještě...
        • No jako jedničku mám rád a pokud dvojka bude jako beta, tak si raději počkám na alternativu. W2 už mám teď, zatím super, takže jsem to nebral, EverQuest jde mimo mě, South Park se také těším, Diablo jsem úplně zapoměl:) Jako jo, je toho hodně, ale v pvním roce vydání si stejně koupím pouze pár z nich.
          • Malleth
            Zajímalo by mě co ti na Betě vadilo (vedle grafiky). Mě přišlo že se to neslo ve stejným duchu jako jednička
  • smejki
    Dragon Commander ani není pořádně RPGčko, přesto vyhraje cenu o nejlepší RPG. A já neprotestuju. Musím hernímu průmyslu zatleskat. Takovéhle sucho snad ani nikdy nebylo.
  • Autori maji psani podobnych clanku asi jako bokovku a podle toho to vypada. Za 5 minut splacane neco co nema hlavu ani patu, flaknu to na net a ukol splnen... Kdyz uz placate vse dohoromady, kde je NI NO Kuni, Bravely Default, PoE, Tales of Xillia?
  • Jsem si ani neuvědomil, jak ten rok byl špatný na RPG ve srovnání s předchozími lety. Vyjít v roce 2013 San Andreas, nejspíše by klidně mohlo vyhrát jako RPG roku. *1*
  • jindra.veliky
    lol, zanr rpg na tom byl loni hur nez RTS a to uz je co rict *1*
  • Ni No Kuni

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit