Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Lol a sportovní hra roku bude co? Já bych navrhoval Far Cry.
  • del0
    Alien Isolation je akční hra? Kluci, nehulte to tolik.
    • Rejsek
      Hulis spis ty a ostatni tady, co maj potrebu se porad ve vsem vrtat. Je tam akce? Je! Je tam stealth? Je! No tak je to stealth akcni hra. Pro lidi jako ty by ta anketa musela mit alespon 150 sekci a stejne by se nasli rejpalove a ani prase by se v tom uz nevyznalo.
      • del0
        Anketa nemusí mít 150 sekcí. Stačí nebýt diletant nebo nepoužívat nesmyslnou logiku, jakou si sám předvedl.
      • Ristoro
        Při téhle úvaze bys mohl Far Cry 4 a Shadow of Mordor zařadit taky do stealthovek. Je tam stealth, i když tupý? Je.
      • TheGGG
        to je pak akční hra i když si zapneš antivirák, najde něco, nenajde? Fakt mazec.
      • VaZqeZ_EU
        This is true..
  • MickeyMutant
    Přiznám se, že nechápu tuhle každoroční adoraci násilí vyhlašováním kategorie "akční hra roku". Nebylo by vhodnější místo protlačování netolerance a nenávisti nabízet k hodnocení hry, které hledají a nacházejí řešení pokojná, které spíš spojují, než rozdělují?

    Alien Isolation je hra založená na démonizaci všeho mimozemského a už svým názvem chybně asociuje izolacionismus a separaci jako náznak možného univerzálního řešení. Vetřelec je v ní krvežíznivým monstrem, které nesmyslně útočí na nevinnou posádku. Zkusme ale popřemýšlet nad jeho motivy. Je to bytost, která si svůj životní prostor často vůbec nevybrala. Nezapomeňme, že se vylíhl nezřídka do druhé, třetí generace v cizím, nepřátelském prostředí, které ho nedokázalo zformovat do sociálně tolerantnější podoby. Je skutečně jeho chybou, že ve své úzkosti útočí na vše pro něho nepochopitelné a odlišné, na vše, co jde přímo proti jeho žebříčku hodnot a kulturně-tradiční filozofii sežrat co vidím? Nebo je chybou posádky, že nedokázala přihlédnout k jeho specifikám a vyčlenila ho na okraj komunity?

    Nebylo by moudřejší místo ustrašeného schovávání, zběsilých útěků a chaotického střílení nastavit druhou tvář, pokusit se podat přátelskou ruku a snažit se pochopit pohnutky, které vedou k jeho na první pohled asociálnímu chování? Nebylo by lepší jednou provždy přetnout linii stereotypu vinoucího se jako červená nit historií lidsko-vetřelčího konfliktu?

    PS: Vsadím boty, že "střílečku roku" zase vyhraje nějaká krví nasáklá řezničina plná zbraní*9*
    • Ano a adventuru roku vyhraje adventura, nečekaně *8* Jestli to má být trolling na téma aliens vs tropes tak dobrý, ale jak už má ve svým songu James Cole "jsem hráč babe, zabíjím virtuální lidi" tak to přesně si představím, když mi někdo řekne, že hraje hry, pokud to teda není ženská. Aliena jak si popsal bych si rád zahrál, ale jen v případě, že by byla možnost ho na konci zradit a narvat do drtiče odpadků *5*
    • TheGGG
      nesnáším tydle multikulti přístupy, jak to tak čtu, ty bys určo pár tisíc alienů natahal i do evropy.
      • Ty dnešní alieni, pakáž to je. To estě budeme za 10 let vzpomínat, jak zlatý naši neviditelní ETs byli oproti nim...
    • Chim
      To mi připomíná jeden díl z Red Dwarf... All we say people, give quiche a chance... *1*
    • Rejsek
      Ty, ja bych nerekl ze je zase az tak asocializovany. Vsak tam furt nekoho "objima" a "pusinkuje", jen holt nema chudak v tech prackach a pusine takovy cit.
    • Hnisavec
      Alien je hlavne biologická zbraň vytvorená stvoriteľmi Spacejockeymi, ktorá má jediný cieľ, prežiť, rozmnožiť sa a vyhubiť všetko živé....čiže dačo ako Vesko a Jack v diskusii. Ale oceňujem pokus o náročný trolling v konotácii na útoky v Paríži...
      • Skoro totéž by šlo říct i o lidském druhu, o tom zda li jsme biologická zbraň se dá sice polemizovat a patrně jsme nebyli stvořeni žádnými spacejokeymi (ci jak se to pise), ale prezit rozmnozit se a vyhubit vse zive, to sedí.
    • walltar
      Ještě zapomínáš na Weyland Yutani, která konspirovala k zajetí Aliena... On se chudák jen bránil.
      • MickeyMutant
        Ať se na to dívám zprava nebo zleva, vetřelec mi vychází spíš jako smutná oběť. Navíc by bylo liché a krátkozraké posuzovat všechny ostatní a celou vetřelčí kulturu podle jedné černé ovce.
        • TheGGG
          "alieni" jsou magoři všichni a když už tu tak pěkně jedeš s těmi dvojsmysly, tak já bych v prvé řadě zamezil jakýkoliv přístup alienů do lidmi ovládaného vesmírů, jsou nebezpeční, neoblomní, rychle se množí a makat se jim nechce. Ty co tu sou vystěhovat.
          • Šašku
            • TheGGG
              meshito
        • vzdycky jsem fandil vetrelci
  • Hnisavec
    GTA V dátum vydania 17.09.2013 = hra roka 2014....fair enough.

    Alien Isolation, hra kde nemusí človek celú hru vystreliť a 30 hodín trénuje kačáky a schovku pod stoly a je to dokonca tak lepšie = 2.miesto akčné hry
    • tady si nekdo chybne predstavuje vyznam slova "akce" jako strileni, granaty a hromadu mrtvejch tel. Moc koukas na televizi.
      • A to je velmi divne. Asi ako keby si si pri slove "auto" predstavil nieco so 4 kolesami, karoseriou a volantom.
      • Hnisavec
        nie, ale Alien je protipól akcie...je to hra o čakaní, schovávaní, pomalom plížení, načúvaní, sledovaní okolia a vyhýbaniu sa akcii....v tej hre nemôžeš ani utekať!!
    • N0isy
      Asi sis nevšiml toho "next-gen" v závorce. Nevadí. Jinak dobrej pokus o trolling. *15*
      • Hnisavec
        všimol noa? hra má predsa len jeden dátum vydania....to môže potom vyhrať i 20 ročná hra, keď na ňu vyjde HD mód? však to je scestné a úplne proti selskémú rozumu a logike.

        keď vyjdú Mušketieri v 23 reedícii, tak tiež môžu vyhrať knižka roka 2014?
        • GTA vyjde až vyjde na PC tak prosím nepruď
          • TheGGG
            už se těšíš jak budeš pirátit zloději?
  • Alien Isolation je anti-akce. Je to stealth hra s nepřemožitelným nepřítelem a minimem zbraní a munice, kde hlavním cílem je VYHÝBÁNÍ se akci.
    Nevím tedy jak vy, ale já u akční hry považuji za důležité hlavně plynulost akce, vyváženost zbraní a nepřátel a dobrý pocit z vykonávání té akce, v čemž tento rok excelovali Wolfenstein a Shadow of Mordor. Zvolení Alien Isolation, který je žánrem i hratelností (většina problémů sestavena stylem "najdi klíč X k otevření dveří Y") spíš adventurou, mi připadá i přes kvality té hry nesmyslné.
  • Nezapomeli na Dark Soul 2, nebo to zase zaradili mezi RPG? Clovek by rekl, ze kdyz uz se jim spravne podarilo zaradit Shadow of Mordor, tak DS2 by mohli klasifikovat taky spravne.
  • walltar
    Alien Isolation + Rift... pro mě jeden z nejlepších zážitků tohoto roku. Pokud jste se u hraní na normálním monitoru báli, tak s cihlou na hlavě je to strachy posírací zážitek... Hlavně ty alienovy zabíjecí scény jsou super. *1*

    I když bych Isolation asi nedával k akčním hrám (je ale pravda, že stealth hry budou subžánrem akčních her), tak si myslím, že to vyhrála zaslouženě.
  • Kdo po téhle anketě s touhle směšnou stránkou co brečí ať neblokujeme reklamu neskončil, je loupák.
    • Blue.Shark
      Jo, to je vono. Už mám taky plný zuby toho, jak se ostatním lidem nelíbí hry, co se líbí mně a taky toho, že nevím, co to znamená anketa. Štěstí, že jsem se naučil tu frázi o ovcích, kterou se nebojím použít v nesprávným kontextu! A ještě do toho ta reklama...kluci to maj dělat zadarmo, jak je to v běžným životě normální! Třikrát fuj a prostředníček, jdu si číst kvalitní recenze...jinam! Tak! Někam, kde se nehodnotí na desetibodový stupnici, ale omalovánkou plnou roztomilejch koťátek!
    • Ja reklamu blokuju a budu blokovat i kdyby to tu meli zavrit. *15* *5*
  • PreidaQ
    U mě by sice Alien kandidoval spíše mezi zklamání roku, ale proti gustu..
  • tak mistni ret4rdovana komunita opet nesklamala a hrou roku zvolila nejvetší howno
    • Veskoslav
      Tebe nikdo nevolil.
    • Blue.Shark
      Všechny Best of 2014 kromě čtenářské volby jsou nejlepší hry z pohledu redakce, ty retardovaná komunito.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit