Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • A kde je Xenoblade Chronicles X? Dost smutné, že článek, který shrnuje nejlepší RPG roku 2015 a není tam o tak monumentální hře ani slovo. Ten pocit když jsem přišel poprvé do Oblivie a uviděl jak nicotný vzhledem k prostředí jsem (kdo hrál, tak ví o čem mluvím) je neskutečný.
    • v redakci to hrál jen jeden člověk a ten to beztak ještě nedohrál, jelikož tu pořád nevidím recenzi .)
  • owny
    Zaklínač 3 zaslouženě, v některých ohledech je to málo RPG a je to zjednodušené pro masy, ale myslím, že nic lepšího v roce 2015 nevyšlo.
    • simulátor hledání červených fleků v trávě?
      • Veskoslav
        A Drizz dorazil. Jsem si říkal, kde je největší fanoušek, když už Lakatoš dostal svůj přídel plusek, aby ta jeho sra*ka byla v popředí:)
        • chlape, na to že máš hru roku Oriho a RPG roku PoE, tak tě ten hledač pokladů nějak stresuje...
          • Veskoslav
            Mě? Ale no tak. Drizz, ty a Lakatoš. Taková svatá trojce:)
            • počky a ty jako nejsi troll a puberťák? Lol. Lol. lol. To je jako bych si psal s nějakou pyčkou z fejbůku...
            • del0
              Hmm, tak to byl hodně rychlý přechod do trollingu. *15* Bye...
            • Dele proč píšeš na začátku věty LOL? To se bavím s puberťákem? Připadá ti to normální?
            • "Prostě v tomhle světě postav vypadajících jako pubertální lolitky a emo týpci bych se já osobně nemohl vžít do postavy ani kdyby mě nutili s pistolí u hlavy."

              Plešatí a tlustí to mají vždy složitější. Zkus fitko a nějaký příčesek.
            • del0
              "Tak tohle je vážně už vrchol, jak může brát potaz názor člověka, co hru nehrál. Se vzpamatuj tragéde..."

              1/10

              Lol. Aby si udělal názor na vizuál, tak tu hru nemusí hrát. Ale pokračuj a podej si ruku s flashem. Jen podtrhujete moje slova o tom, jaké jsou JRPG fanboys gumy.

              "a zjistil bys, že Xeno X je technologický zázrak"

              Lol č. 2. Video, které ukazuje, že je hra dobře naprogramovaná a dobře vypadá I NA SLABÉM HW neznamená, že na dnešní dobu je to špička zkrz platformy, nebo že se někomu nemusí líbit vizuál. Pokračuj...
            • jinak Dele samozřejmě ukazuješ jen svoje gumáctví stejně jako Veskoslav, ono by stačilo projet Digital foundry a zjistil bys, že Xeno X je technologický zázrak.


              https://www.youtube.com/watch?v=qaYfIdZ-_a0
            • "Tak tohle už je fakt síla. Typická JRPG fanboy guma v praxi - totální despekt, ignorace jiných názorů"...

              Tak tohle je vážně už vrchol, jak může brát potaz názor člověka, co hru nehrál. Se vzpamatuj tragéde...
            • Vis co dele, polib si prrdel, ja jdu spat, dobrou *3*
            • del0
              "rict o Xeno X ze je hnusna hra to je vrchol ignorantsvi a neznalkovstvi"

              Tak tohle už je fakt síla. Typická JRPG fanboy guma v praxi - totální despekt, ignorace jiných názorů...

              Flash opět ukazuje svojí úroveň... *7*

              http://vignette2.wikia.nocookie.net/xenoblade/images/5/57/Xenoblade_Chronicles_X_-_screenshot6.jpg/revision/latest?cb=20140612022007

              Ano, je to humus. Nejenom technologicky, ale i desigem. Prostě v tomhle světě postav vypadajících jako pubertální lolitky a emo týpci bych se já osobně nemohl vžít do postavy ani kdyby mě nutili s pistolí u hlavy. Prostě to nechápu. Prostě asi nejsem japonec. Že bych ale byl ignorant a neználek? Hmm, to těžko. To jen někomu praská žilka a neumí se ovládat, když má někdo opačný názor nebo jiný vkus...
            • Veskoslav
              Řekl jeden z největších kritiků Z3 a když se tě zeptali na něco ze začátku hry, tak jsi naprosto netušil, která bije:) Ale jo, uraž se, když řeknu, že je hra zastaralá na zastaralé konzoly. Klidně může být skvělá, to ti neberu. Ale sundej si růžovky z očí. Graficky je to prostě zastaralé i kdyby ses pomodlil ke všem svatým, že není.
            • Ja to na rozdil od tebe hral..takze jakakoliv diskuze s tebou, s clovekem co tu hru videl z rychliku, nemá zadnej vyznam a tvůj názor pro me nemá naprosto zadnou hodnotu, jelikož naprosto netusi o cem mluvíš.
            • Veskoslav
              Haha...Stále je to graficky zastaralé. Proboha smiř se s tím, že prostě WiiU to ani nemůže být lepší, když je na úrovni PS3/Xbox 360.....Ta hra mě zaujala nejenom konceptem, ale ty tu meleš něco o slepotě u Zaklínače, ale u Xeno jsi evidentně naprosto slepý.... *7*
            • rict o Xeno X ze je hnusna hra to je vrchol ignorantsvi a neznalkovstvi, design a zpracovani světa, palety barev, detaily, prevyseni terenu, viceurovnovy svet, navazujici textury do detailu, efekty deste, prachu, mlhy, dohled kde slovo mlha je tak daleko ze Vedmak musí brečet vzteky, svet co je vetsi nez Fallout 4 a Vedmak dokupy bez jediného loadingu..to je mistrovsky dilo ty troubo..ale co se divim když hodnotíš dle videa..
            • ano, graficky je to super až na vzdálené textury budov je to nádherná hra a pšonci by se měli podívat, co se dá vykouzlit za nádheru na slabém HW.
            • Veskoslav
              Graficky super? Prosím....Ono je fakt debilní neustále tvrdit, že hra je hlavně o hratelnosti. Grafika také musí odpovídat. A Xenoblade je prostě zastaralý i kdyby ses na hlavu stavěl.
            • "Jinak Xenoblade může být skvělá hra. Ale to by nesměla být tak hnusná a grafiku ala rok 2009 pomalu"

              Přesně pro to je herní svět úplně v prdeeli. Takových mamlasů jako ty je 10 na každém herním roku, pak se nedivme, že triumfují Hledačí pokladů...

              Samozřejmě pravdu nemáš a Xenoblade vypadá graficky super!
            • Veskoslav
              Ano takže 90%. Takový náš malý hipsterek:) Jinak Xenoblade může být skvělá hra. Ale to by nesměla být tak hnusná a grafiku ala rok 2009 pomalu. WiiU byl zastaralý křáp už v době vydání, kdy to zachránil skvělý koncept. Jejich příští konzole bude opět to samé. Ani se nedotáhne na současnou generaci. Nintendo=Mario a staré železo.
            • Já mám z Hledače pokladu spíše prdeel a tím pádem z celého herního světa. Příběhově je to potřetí to samé dokola, herně je to čím dál chudší, ale má obrovskou mapu a vypadá západně= hra roku, hlavně to nesmí moc vybočovat z herních standarta. Nejlepší je samozřejmě pro hru roku další high fantasy a ano, W3 spadl do High fantasy a velkou mapu. Příští rok může klidně vyjít Last Guardian, ale nemá to velkou mapu, takže nemá šanci vyhrát.
  • gesto
    Kolik promile v krvi musí mít člověk, když ho napadne srovnávat Zaklínače s Xenoblade Chronicles nebo BloodBorne a nebo dokonce říct že jsou lepší ? to už je na záchytku hoši... Zaklínač jednoznačně hra roku 2015 a kdo si myslí že ne tak o hrách neví nic ...
    • Tak Bloodborne trochu mimo je..ale srovnávat hry s otevrenym svetem, kde se plni ukoly, je tam pribeh, postavy, atd zas tak mimo není. Vedmaka 3 jsem hral asi 125 hodin a je to dobra hra, ale proste z mojeho pohledu jsou Xeno X lepsi, co nadelas, a ty vztycne body o kterých jsem psal vyse tam proste jsou..

      PS: a mimochodem na záchytku jses spis ty, protože vsadim celorocni vyplatu ze jsi Xeno X videl tak maximalne na videu, takze s tvrzenim co je lepsi a ze o hrach nevim nic jdi nekam :)
      • osobně si myslím, že Xeno neviděl ani na tom videu a o hře se dozvěděl teprve teď z diskuze.
        • Xenoblade oba díly měly dát i na PC a jiné konzole. Takto zůstane skvělá hra zapomenuta, protože Wii je docela neznámá konzole. Naštěstí není zas tak těžké ji emulovat a oba Xenoblady jde hrát v Dolphin emulátoru
          • tak příští rok má vyjít NX, věřím trochu, že by to mohla být výkonnější konzole, tipuji výkon nad PS4, takže se snad rozšíří a tipnu si, že v této době remasterů by to mohlo vyjít i na NX. Ale jinak souhlas, tohle by mělo hrát více lidí.
            • já vím, že se to jinam nepodívá, ale Nintendo potřebuje zisky a remaster na NX je dle mého dobra volba, stačí kouknout na chytrou politiku Sony a remasterů. První Wii se prodalo okolo 100 mega, tak potenciál je obrovský u N.
            • Nikam jinam se to nikdy nedostane, to je jako kdyby jste chteli maria nebo zeldu na PC nebo PS4.
              Nintendo si svoje poklady hlida a vezme si je i do hrobu, bohužel..Mimochodem bez nich by byli totalne v prrdeli a uz by asi neexistovaly, takze to povazuju za rozumne rozhodnoti, ve svetle tech par výjimečných her které kdy vypustily do světa.
              Jinak Xeno X jsou technologicky zazrak, nikdy bych neveril ze konzole s 1GB ram a architekturou nekde na urovni deset let starého stredniho PC dokaze tohle rozhýbat. při predstave ze by tohle běželo na PC s 1GB ram ..heh..uplnej nesmysl..neběželo..nikdy.

              PS:pro rejpaly, vim ze ma Wiiu 2GB ram, ale jen 1GB je na hry..na zbytku bezi systém..
    • a hrál jsi ty hry?
  • Xenoblade Chronicles X ani není zmíněno? Tak to je teda úlet. To že vyhraje Zaklínač bylo (bohužel) jasné. Nic proti, bavil mě dost a jako rozhodnutí redakce to respektuji, ale zároveň s tím nesouhlasím :)
    • ne-mainstreamové japončíky si hold hledej jinde, tady jsme v Evropě a z Japonců sem dostaneš leda Bloodborne a 'hru, jejíž jméno v této diskuzi nesmím vyslovovat a pochází od stejných mainstream tvůrců'. Jo a Undertale? to je nejpodivnější hra minulého roku (nemyslím ani v dobrém ani ve zlém) a nejde ho počítat ani do mainstreamu a ani do non-streamu, a podle mně ji nelze nominovat, protože vyhrává a selhává ve všech možných kategoriích, mezi které by byla stavěna, a při tom úmyslně, to jí nikdo nevyvrátí, ale v tom je unikátní..jo a asi zpět k tématu článku, že? Zaklínač 3: Divoký Hon..tak pod to se podepíšu
  • Spíše je to ve mně, protože ve světě Zaklínač slaví velký úspěch, člověk jako já, co četl ságu dlouho před herní sérii, by se měl asi taky přidat a slavit úspěch sousedů, ale mě to prostě nebavilo. Sry. Pro mě suverénně nejhorší trilogie a pořád nevím, co je špatně, že tam ty kvality nevidím.

    Osobně bych to viděl takhle nějak podobně....
    http://metro.co.uk/2015/12/29/metro-gamecentral-video-games-top-20-of-2015-from-bloodborne-to-the-escapists-5583821/
    • mám to stejně, Witcher mi přišel neslaný nemastný. A btw, ty knihy jsou taky nic moc. Když jsem je četl někdy v devadesátých letech jako náctiletý, tak to bylo super, ted jsem si je přečetl znovu v rámci natěšenosti na hru, a průměrné fantasy.
      Hrál jsem už jen PoE, a to bylo lepší. Ostatní bohužel nemůžu soudit, ale nedivil bych se, kdyby lepší hry byly i Xenoblade Chronicles X, Shadowrun, Undertale, Underrail
    • Já jsem taky fanoušek knih a 1. díl mě přišel super, druhej mizernej, že sem to ani nedohrál (a to i přesw vylepšení soubojovýho systému) a podle ohlasů trojku zkusim možná ve slevě až to vyjde celý.
      Jednička měla příběh hodně ve stylu tý knížky, ale 2. když mám bojovat s draky a poslouchat krále abych šel dobývat pevnost jako jejich pěšák tak to rozhodně neni zaklínač..
    • jsem se přepsal. Zaklínač 3 nejhorší díl z trilogie, trilogie je celkově v pohodě...
  • pro LV
    A které rpg z poslední doby není jen o mlácení? S vyjimkou Skyrimu který ale doplatil na mizerný gamedizajn. Za mně nejlepší rpg co jsem hrál bylo Vampires Bloodlines.
    • Moja najobľúbenejšia hra, ale tiež hlavne ku koncu, je o mlátení všetkého okolo + plno bugov + zlý z mechanického hľadiska súbojový systém + animácie pohybu dosť otras a podobne.. ale atmosféra, príbeh, postavy, klany, dialógy, možnosti v dialógoch a v riešení questov, hudba, svet, atď. ju robia aj tak moju najobľúbenejšiu hru
  • Asharak
    Škoda jen té hlavní dějové linky.
    • a nudné hratelnosti
      • Veskoslav
        Ano nevyhrál tvůj favorit, už jsi tady řekl, je to ošklivá infantilní omalovánka pro děcka, všichni okolo jsou idioti, děcka a infantilní hňupi. Jestli jsem na něco zapomněl, tak se omlouvám, ale to tvé: Mě Zaklínač 3 nezajímá, ale napíši o něm 500 příspěvků u každého článku o něm, je stejně otravné jako Jackovo moudro pro dnešní den. To jsem bohužel nepřeložil, takže ho zde nemohu napsat.
        • nezuř *3* Co chceš, aby tady všichni byli zajedno nebo co?
          • Veskoslav
            Ne. Ale ty jsi prostě známý svou nenávistí vůči Z3 a dáváš to najevo bezmála půl roku. A tolikrát jsi nadával ostatním, že jsou idioti, casual a děcka kvůli tomu. Jestli ty si to nepamatuješ, tak si to piš:) Chápu, že to nevyhrálo tvoje Bloodborne, ale stačí se podívat jak píšeš. 90% tvých příspěvků za poslední půl rok se týká Zaklínače. A když ne Zaklínače, tak obhajoby DS série.
  • TheGGG
    Luxus, žádná 8bitová mag0řina to nevyhrála... yes... witcher 3 je naprosto masérka cool badass hra a kromě všeho ostatního je to taky po čase hra s fakt dobrými a vtipnými dialogy...
    • Právě to hraju a baví mě to hodně, ale ty dialogy snad psali pro děti max 15 let
      • Asharak
        Počkej až jich budeš číst po 100 hodinách.
      • TheGGG
        wut? Geraltovy kousavý hlášky jsou naprosto dokonalý. Řekl bych, že eště lepší než v předchozích dílech... Cokoliv G řekne, je vždy totálně boží hláška...
        • Myslím, že to nevyvrací jeho argument, spíš jen potvrzuje.
          • :)
    • GGG je spokojen, největší mainstream vyhrál, ale na tebe se nemůžu zlobit, ty si jedeš aspoň stále to svoje blues
      • Mne už asi jebe, ale súhlasím s ggg. V každom prípade W3 a mainstream mi tak nejak nejde dokopy, to už Bloodborne a jeho rádoby hc hratelnosť je viac mainstream v dnešnej dobe.
        • Zrzzek
          W3 mainstram je... To ale neznamená, že je to něco špatného... Pro mě W3 první zaslouženě (dost lidí tady zmiňuje nějaký xenoblejdy, ale vůbec nevim o co jde...)
      • TheGGG
        hlavně že wanna be HC tardi jako ty brečí...
        • spíše hráči, kteří to nahráli daleko, daleko více, ale jak říkám, děti ať si užívají vítězství svého oblíbeného poníka...
          • TheGGG
            no jo, dost pochybuji že jsi toho nahrál víc než já zlato...
  • Tak ono je to těžký, není RPG jako RPG. Někdo si pod tím představuje příběhovou hru, někdo zase převážně propracovaný vývoj postavy a schopností. Co se týče příběhu a atmosféry světa, neměl W3 konkurenci. Naopak vývoj hrdiny, balanc soubojů a schopností, to byl všechno dost pr*ser i ve srovnání s minulými díly. V tomhle ohledu bylo spoustu lepších her.
    • příběh o hledaní princezny? Jo, tak v tom případě je na tom herní scéna hůře, než jsem si myslel...
      • Tak budem slovíčkařit? Příběh tý hry přeci není jen o tom konci, ale i o tý cestě na který zažiješ spoustu pěkných a poutavě napsaných malých dílků z kterých se skládá. Hlavní příběh je zkrátka jen nějakým způsobem zastřešil, aby se celá hra nerozpadla. Pro mě naprosto parádní způsob vyprávění ve velký hře protože vedlejší úkoly nejsou jen nudná vata, tam je to gró hry a práce scénáristů. Já si to užil parádně.
  • pro me je jasny letošní vitez Xenoblade Chronicles X. Hra která svým meritkem, velikosti, volnosti a moznostma nemá v letosnim roce konkurenci. Originalita designu, naprosta ignorace zapadnich rpg klise z ni dela hru kvůli které se vyplati koupit WiiU :)

    https://www.youtube.com/watch?v=_TceRmVIQYo
    • já se chystám na xenoblade chronicles 3d, jen co dopařím fireemblem, ale kdybys sledoval anime tak víš, že JRPG je vezmeme hromadu klišé z anime, zamícháme a podáváme, ale o "víjůůůů" taky dlouho uvažuju, ale spíš si počkám na nástupce, jestli to ovšem nebude tak, že si budeš kupovat prázdné hry bez NPC a ty budeš muset koupit jako amiibo figurky...
    • maros.goc
      toto by som o XCX tvrdil asi aj ja, keby tá hra mala viac JRPG osobitosti, emocionalnosti a pristupnosti, herne bohata hra, no pribehovo a postavami chladna ako lad ....ale to je tak, ked clovek robi singleplayerove MMORPG
      • Mno, i narativni část ma svoje silnejsi okamziky, třeba koexistence jednotlivých mimozemských druhu v NEW L.A je velmi dobře udelana, obvzlast proto ze je podana z pohledu zakladnich potreb a nejedna se jak to v pripade her s mimozemstany byva o mezigalakticke problémy ras které pripominaji jednani ve snemovne.
        Pribeh je bohužel/bohudik podrizen hratelnosti..a uprimne vzhled te hry je jeden velky pribeh :)
        první Xenoblade drzely vic pribehove při sobe diky tomu ze hrac odkryval obrovskou hru postupne, byla to hra o putovani..v Xeno X je cely svet pristupny hned od zacatku, coz většinou vede k tomu ze pribeh dřív nebo později zacne hrat druhé housle na ukor hratelnosti.

        PS: a jo..MMORPG z toho trochu citit je, ale otázka je jetsli to v tom zameru co autori měli jde vůbec udelat jinak.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit