Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • N0isy
    Jasně. Z Kojimy uděláme počeštěnou hnusotu "Kodžimu", ale hned za tím necháme "Kojima" Productions. Logika 0. Chudák. Takovej hnusnej paskvil si nezaslouží.
    • nightborne
      A jsme zase u toho? Vlastní jména lidí se transkribují v textu, nikoliv ale například v odkazech na literaturu. Takže kdyby Kodžima napsal knihu, mohlo by v odstavci naprosto klidně stát: "Jak píše Kodžima, bla bla", s odkazem na Kojima, Hideo. Název Knihy. A bylo by to správně.

      Že se netranskribuje název společnosti snad doufám ani není potřeba vysvětlovat =).
    • Magister_Peditum
      Z hlediska japonštiny to je správnější přepis než do angličtiny...
      • Nehledě na zvyklosti japonsko-české fonetické transkripce...
        A kór že se název firmy už dále nemění, kvůli tomu, že jde o registrovanou známku. Trumbera je ten náš rádoby lingvista.
    • Jako člověk, co se překladama zabývá, ti řeknu jednu věc - Japonština má výslovností mnohem blíže k češtině, než k angličtině. Proč překládat "Kodžimu" do angličtiny a potom do češtiny, když angličtina je výslovností právě nejdál a foneticky je blíže k japonštině čeština. Logicky to naprosto nemá smysl. Jako největší paskvil vidím na českých webech právě nepoužívání českého jazyka, ale "hipsterkůl" angličtinu.
      • Všechny moje učebnice japonštiny jsou anglicky, co je hipsterskýho na hepburnově transkripci? Záleží ani ne tak na tom co překládáš jako pro koho, otaku by ti za "Kodžimu" utrhli hlavu, kdežto klient, který se chce naučit vyslovovat jméno obchodního partnera bude za to rád
        • Bože! Ale Hepburnova transkripce je anglická transkripce! Chápeš ten rozdíl? Otaku by ti nejspíš utrhl hlavu za jakoukoliv transkripci, protože by to chtěl hezky v hiraganě.
          • Kolik znáš lidí co si říká otaku co umí hiraganu? Já teda hiraganu znám a za otaku se nepovažuju, samotná znalost hiragany bez katakany a kanji je jako říkat hele umím řídit auto, umím nastartovat. Nebo si fakt myslíš že každý kdo kouká na anime vůbec tuší co hiragana znamená? Amatérští překladatelé titulků stejně přebírají heburnovu transkripci
    • A je to správně. Možná by to chtělo nastudovat pravidla pravopisu.
  • TheGGG
    Ale jo... sice to tam kazí ten Life is Straight, ale zase ten witcher 3 *14* ,... jak se to říká? Faith in humanity partly restored... a co je dobré je, že tam nejsou pixelovky... já jsem spokojen, těším se jak tu jiní budou brečet... *5*
    • Máš pravdu. Mně na tom hlavně vadí, že to vyhrálo překvapení roku. V této kategorii to bylo jasně Rocket League.
    • máš niečo proti heterosexuálnemu životu? *1* ja som to vedel už podľa tej profilovky
      • TheGGG
        sorry neckbeards jako ty nejsou můj typ... ale mohu tě někomu doporučit...
        • Však ja viem, že sa bieberovi nevyrovnám, len neviem čo ti vadí na heterosexuáloch
          • TheGGG
            nic, nevadí mě hetero, ani homosexuály (jako ty) ... jsem tolerantní ke všem lidem a bůh nás všechny miluje...
            • TheGGG
              ta hra se tak ale jmenuje a jsem si dost jistej, že umím líp anglicky než ty bro...
              Life is Straight asi jsi nepochopil poselství...
            • tak potom by si sa mal naučiť čo znamenajú určité cool anglické slovíčka než ich začneš používať :D
  • Chim
    Zdá se, že skutečná nejlepší hra loňského roku by mohla mít pokračování.

    https://pbs.twimg.com/media/CZkRliFW0AAFqYH.jpg
    • TheGGG
      hahaha, prej nejlepší hra... ty už jsi úplně mimo trotle...
      • Chim
        Mimo jsi tu jen ty. Se s tím smíří.
        • Chim
          ...smiř.
    • Kozy
      ¨Paráda!
    • chybí ti tam Skutečná Indie Hra loňského roku. Nejlepší hra roku to rozhodně není. (Objektivně, nikoliv subjektivně, to ať si tvoje nej hra klidně je, ale nezapomeň zmínit čí je to názor.)
  • Ja som ani nehlasoval lebo sila games mainstreamu sa nedá poraziť, čo sa aj ukázalo. Proste o čitateľoch games som nemal veľkú mienku a potvrdilo sa. Ale potešil aspoň Prison Architect medzi mobilnými hrami. Ja sem chodím hlavne preto že v záplave priemernosti sa nájde pár ľudí s rozumnými názormi a dobrým vkusom, ktorých názor sa oplatí prečítať, ale nie je ich veľa.

    Výsledky ankety tiež ukazujú že najviac počuť kričiacu menšinu v diskusiách a väčšina proste zvolí mainstream (Zaklínač, MGS, Starcraft, Assassins Creed a podobné priemerné hry).
    • Zrzzek
      Nebudu hlasovat, protože sám nic nenadělám. Pak budu nadávat v hospodě, jak to ostatní zvolili špatně. Jó, kdyby to bylo jen na mě, to by pak bylo všechno lepší!
    • Jistě slovenský bratře, ve všem máš pravdu. Nabízí se otázka proč chodíš na tento opovrženíhodný server? Lepší chodit jinam, kde recenzují béčkové tituly, které lépe budou vyhovovat Tvému vkusu a kam chodí lidé, kteří budou na Tvé vysoké úrovni.
    • možno by si mal rozlišovať slová ako rozumný a mne vyhovujúci či dobrý a mne podobný a možno ešte uzrejmiť si rozdiel medzi indie a mobilnou hrou a už by sa nedalo tvojmu príspevku nič vytknúť.
    • TheGGG
      Hipsterská legie dorazila...
      Kde je centurion Del0? *1* *1* *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit