Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak tohle je vtip roku :D no nejlepší DayZ bylo na začátku, když tam bylo vše(zbraně, jídlo) hlavně ta zábava. Po dalších a dalších patchych to šlo víc a víc do hoven.
  • Pokud to bude víc o přežití a craftingu, tak jako majitel od roku 2016 se těším. Upřímně už čekám surviver takže bylinky, udržování teploty atd... škoda, že nemoci teprve přidají, ale hlavně, aby to přestalo být walking simulator s battle zony v Chernorusku atd.
    • Crafting mi začíná lézt krkem, to bych si rovnou mohl koupit minecraft... Doufám že PUBG alespoň tak nezprasí...
  • To je tak když dáte někomu prachy předem, ale nebudete mít žádnou záruku, že práci dodělá nebo bude ve slíbené kvalitě. EA je už z principu dost riskantní. Respektive přesouvá riziko investice z vydavatele/vývojáře/investora přímo na hráče. Sice tím mohou vzniknout projekty, které se vydavateli nezdají rentabilní a nikdy by do nich neinvestoval, na druhou stranu mi přijde, že spíš převažuje druhá strana a přiživuje se na tom nemalé množství vykuků, případně je znát, že vývojáře už nic netlačí do dalšího vývoje a dodělání hry, než když nad ním stojí vydavatel a jsou smluvně vázaní. Přijde mi, že úplně chybí kompenzace rizika na straně hráčů/kupujících - zejména smluvní pokuty pokud vývojář neplní to, za co dostal zaplaceno.
    • Já myslím, že každý, kdo koupí Early Access hru, tak musí počítat s tím, že vývoj nemusí dopadnout.
      Ale je pravda, co píšeš. Vývojáři už jsou pak za vodou a pokud neplánují ze hry dále profitovat (mikrotransakce, DLC), tak můžou vývoj ukončit a poslat všechny do pr... Ale takoví vývojáři by už nikdy nemuseli získat důvěru fanoušků a hráčů.
      Zase mi ale přijde nesmysl chtít nějakou kompenzaci, když jsem v Early Access hře již odehrál stovky hodin. Hráč nákupem přece souhlasí, že hraje nedodělanou hru (a snad, že hra nemusí být nikdy dokončena?).
      • Měl by počítat, ale většina nepočítá. Důvěra je jedna věc, ale tak stačí si založit nové studio a zkusit to znovu a počítám, že jim to projde, případně když zainvestují do PR, tak z toho taky vybruslí, případně když si nahrabou dost, tak ani další projekt napotřebují na to, aby si mohli nějaký čas válet šunky v karibiku a až se vrátí, už se na to zapomene. Trochu mi to přijde jako když si koupíte byt, který se ještě nestaví, ale nemáte žádný termín, ale jakmile stojí hrubá stavba, už se můžete nastěhovat a "spokojeně" tam žít. Během toho budete muset developera upozorňovat na nedostatky a on je možná někdy opraví a nebo také ne a tu budovu vlastně ani nemusí dostavět. Je to stejná logika. Dít se tohle v reálném světě, kdy nemáte záruky nebo možnost z toho vycouvat, pokud druhá strana neplní závazky je dost nereálné, ale v tom vrituálním jsou zákazníci zvyklí nechat si s*át na hlavu a ještě tomu tleskají, viz různé lootboxy, DLC za jeden skin a pod. Dokud to nepřeroste určitou mez a nenaštve hodně lidí, tak se to asi jen tak nezmění.
        • Se založením nového studia máš pravdu, asi málokdo by byl schopný tohle nějak odhalovat a vědět u nového studia, že bude praktikovat tyhle nekalosti.

          Nejsem si jistý, jaký právní základ se vztahuje na Early Access hry, jestli vůbec nějaký. Ono asi stačí napsat tu větičku "Zakoupením souhlasíte s..." a je to.
          Já zatím koupil asi jen dvě EA hry. První byl ARK, kterého jsem koupil snad hned po vydání a nahrál snad 500h. Nějak nemám důvod si stěžovat. Kdyby lépe optimalizovali, kdyby tam přidali tohleto a támhleto, takbych to samozřejmě hrál, ale moc ukřivděn se necítím, za těch nevím-kolik-éček to stálo. Užil jsem si srandy dost a utopil 500h.

          Další hrou je PUBG, tam už mám snad nějakých 750h... u ní ale nemám strach, že by vývoj nedospěl dokonce, není důvod. Hra je stále populárnejší, zasahuje už i do esportu a obsahuje loot, který se dá prodávat a kupovat za reálné prachy = nějaký stálý profit tam pro vývojáře bude.
  • Že já v*l to před x lety kupoval
  • takze v alphe je to 4 roky ale buduci rok vydaju betu aj full release a dokonca aj xbox verziu :D lol
  • Ten termin je logicky nesmysl, respektive bude to uplne jinak nez hraci ocekavaji. Ale neco se do medii vypustit muselo. *3*
    Kdyby bylo faktem ze do konce tohoto roku bude engine hotovy a odladeny, pak bych snad i veril, ze se v Bohemce stane zazrak, prudce stoupne produktivita a v pristim roce se dockame verze 1.0 byt jenom s oklestenou vybavou oproti starym slibum.
    Jenomze engine dokoncen stale neni a kdyz budu optimista, budu verit ze se jim to podari za rok. A konzolova verze v pristim roce? Prominte ale to je snad vtip. *2*
    Prijde mi to ze v Bohemce uz nevedi jak prinutit zamestnance hejbat zadkem, tak jim dali nuz na krk v podobe oficialniho terminu. Jenomze chciplou kobylu nezrychlis tim, ze bude praskat bicem. *5*
    Ja myslim ze jediny zpusob jak tuto hru jeste zachranit je soustredeni veskere energie na dokonceni vsech aspektu engine, modovacich nastroju a vubec neztracet cas s hernim obsahem. Hru uz muze postavit na nohy jedine modarska komunita. *7*
    • Udělají to jako hromada her před nimi. Nic se nezmění a z alfy je beta nebo final za dne na den. Přijde nálož negativních recenzí, tak přijdou s placeným DLC, ze kterého časem přejdou na standalone verzi hry a původní smažou, aby neměli špatné recenze.
  • Už se toho asi taky chtěj zbavit :)
  • TU HRU NEDODĚLAJ VY TUPCI, sleduju od začátku vývoje jen sliby, sliby, Hra ve vývoji pro mě znamená, rok a půl maximálně. Krok kupředu každým, updatem tohle co předvádí bohemia interactive je trapný a jen dělají z lidí blbce, ted se stydí a jen to odalujou. Můj názor tu hru nedělali vývojáři s láskou jako že zombiem her nerozuměj. Je to smutný, ale je to tak 6 let? koupili by jste si tzu hru.
    Mapa je velká, baráky stejný, zombie žádná, jen hledáte něco, než dojdete do dalšího města máte zase hlad, na tomhle dělala Bohemka 6 let? Je petice proti ´DAYZ to můžete podepsat. *16* *16* *16* *16* *16* *16*
    • To je tak když blb jako ty nechpe o co tam de *16*
      • Jseš nooob tvůj vkus na hry je děsivý. ZA 4 roky bohemka ve hře nic zajímavého neudelala misto toho aby predelali mapu a dali tam vic zombiku. Škoda slov. Naivní hráči jsou ti co si myslí, že bohemka na hře dělá. Dělá na tom max 1 člověk. Proč tam nejsou nove vojenské zakladny5 nové budovy..
        Idioti nebo hlupáci_
  • Nakakat po těch letech...tadle hra je fail a podvod jak prase

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit