Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
    • MrSanta
      Se nevytahuj *3*
    • Hanzales
      Hehe, v tom článku "různí Mickové" hned mně napadlo MickTheMage :) A ono Jo :)
    • Overwatch
      Pěkná sbírka... :)
  • lol za 1300 všechny dily + all dlc? To je zadara!Jsem prekvapen tohle jsem cekal ale ne tak levne
    • No, ac nejsem fanousek teto serie, tak ta cena je super. Pro lidi co je bavi TES, fakt dobry. Mozna, ze se preci jenom prinutim O nebo S dohrat.
  • To je sranda :)
    Akurát som po roku a pol opäť rozohral Skyrim s módmi. Len 3 dni mi trvalo, kým som ho vyladil, aby som dostal ten najpôsobivejší vizuál a famóznu hrateľnosť.
    Výborná séria a parádna cena. Síce Morrowind, Oblivion a Skyrim už mám, ale toto sa musí kúpiť :P
    • "Len 3 dni mi trvalo, kým som ho vyladil, aby som dostal ten najpôsobivejší vizuál a famóznu hrateľnosť."

      To musí bejt fakt skvělá hra, když ti tři dny trvá, než ji pomocí neoficiálních doplňků upravíš tak, aby se dala hrát *1*
      • Hru som pochopiteľne v dobe releasu prešiel bez módov a bol to super zážitok.
        Dnes, vzhľadom na to, že mám výkonné herné PC, si môžem dovoliť vysoké rozlíšenie textúr, tieňov, rôzne druhy vyhladzovania, enhancementy miest, ciest, vody, fauny, flóry, hmyzu, ksichtov i vlasov, ambientné oklúzie atď.
        Výsledok?
        Subjektívne neexistuje hra, ktorá by bola krajšia. Kombinácia štylizácie a grafickej kvality dosahuje skutočnej next-gen úrovne a dovolím si tvrdiť, že v otvorenom svete s príslušnou grafikou, fyzikou, hrateľnosťou a možnosťami ide vôbec o jedinú next-gen hru (po vymodovaní samozrejme).
        Ad: lol
        Hľadaním módov som strávil dosť času- priebežne som ich počas voľných večerov sťahoval.
        Tri dni mi trvalo, pokiaľ som ich dokázal spojiť do funkčného celku, bez prílišného crashingu a vypadávania textúr.
        • To musel bejt fakt super zazitek pouzivat ten nepouzitelnej inventar ... a to je jen jedna z mala veci ... Ono totiz vizual a UI k sobe patri a vizual, kde ti dojem totalne dojebne kamzik misto kone ... pripadne par tunova kostra draka, ktera se slozi po zavati vetrisku ....
      • Člověk co si stahuje do Skyrimu mody, hledá nové i starší které by se mu zamlouvali jistě strávil mnohem déle než tři dny než se mu skyrim mohl líbit podle toho jak si ho upravil.
        Skyrim už je tu nějakou dobu a téměř každej den vznikají nové mody a tim pádem na tim člověk musel minimálně strávit 3 dny :D
        Modů jsou tisíce a prohledat je za 3 dny bych řekl nemožné.

        Tak co je na tom divného fakt nechápu.
      • Neumíš číst, anebo zcela úmyslně převracíš něčí slova, aby sis mohl zahateovat.

        Ne, aby se dala hrát, ale aby byla ta hra co nejlepší. Skyrim se dá hrát úplně v pohodě bez jediného módu, ale lepší je s módy, to je jasné.
      • Pilgrim66
        Ty si fakt hloupoučkej. Neřikal, že se nedá hrát jen si jí upravil ke vzoru svému. Běž si hrát třeba Black Ops 2ku, tam se s modama určitě trápit nemusíš. Kdo by přece chtěl nějakou customizaci!
  • Vypadá to pěkně, né že ne :) Ale že bych to musel hrát...
  • Škoda Redguard a Battlespire, Bethesda se za ně možná stydí, ale je to součást Elder Scrolls. Ke Skyrimu jsem si pořád nekoupil datadisky, takže se mi investice do kolekce celkem vyplatí. Elder Scrolls je třeba podpořit všemi způsoby. Bude prima, jestli kolekce bude mít originápní CD/DVD, jako na obrázku. Jen mi dělá starost mapa Morrowindu - chtěl bych takovou tu pěknou se Solstheimem, co byla na západě u GOTY edice, ale nějak ji tam nevidím.

    Ideální dárek pro Dana Vávru!
    • Jo Redguardu a Battlespire skoda je. A taky je skoda ze Arena a Dagerfall jsou v DOS verzi.Podle me by Bethesde moc práce nedalo aby fungovali na novych systémech a třeba měli vetsi rozliseni.Reedice DOS her je trochu podivna.
      • To prijde ... casem, nejdriv se to proda tak jak to lezi, a pak se to proste pokusej prodat znovu, jako prekopavku. Mimochodem, NEkoupil sem si prekopanej "HD" baldurs gate ... vis proc? Protoze je to zabugovany jak svina a defakto to jen umi bezet ve vyssim rozliseni (= zobrazuje se vetsi kus mapy). Navic to (zcela oficielne) dodavaji s cestinou, ktere zcela zjevne je delana na kolene (prepodkladam ze nekde sebrali fun preklad), a ta cestina samozrejme neni pro ... zenskou postavu. To pusobi minimalne trapne, pokud to tak nekdo prodava.

        Takze predpokaldam, ze "HD" predelavka prijde, az se prestane prodavat tohle.
    • To byl byl super, kdyby se lidi složily a koupilo by se mu to. On to pak daroval FC a bylo by to v soutěži jako podepsaná kolekce TES Danem Vávrou! To byl unikát.
  • Erien
    Už jsem objednal, tohle je skvělá volba pro lidi co nemají ani jeden díl a sbírají krabice. 1300 Kč je super cena, když jen Skyrim stojí se všema DLC cca 900 Kč.
    • Jen doufam, ze to nechces vsechno hrat. To bude na par let *1*
      • Erien
        Určitě chci rozjet skyrim s dlc a rád bych na to hodil mody. :-)
  • tak sice od Morrowindu kupuju originály (včetně všech datadisků). Ale tohle si prostě koupím jako poctu Areně a Daggerfallu (na které jsem tehdy neměl.... a protože teď na to už mám). :)
  • Pro mě je to nutnost! Elder scrolls sérii mám velice rád, ale koupený mám pouze Skyrim bez DLC. Za tuhle cenu do toho určitě půjdu :)
  • Hm a ja z tohodle dohral akorat Arenu a mraky mesicu stravil s Daggfallem. Nejak mi serie ujela :)
  • hehe,
    spustim hru a mam openworld a postavu ktoru mozem vyvijat. Chcem bojovnika s mecom alebo obojrucnou sekerou. Alebo maga co pusta firebally a vyvolava monstra? Idem na sever alebo na juh, po hlavnej linii alebo sidequesty?
    Lol, vam uz ludia nacisto jebe, ci ste uplne zabudli (zapomnenli) co je hranie RPG.
    Problem je v tom ze Skyrim dostal 10/10 a Vavra spisal svoj pamflet. Potom zacal nekonecny hate.
    • Me skyrim celkem zklamal, ale stejne sem ho hral pres 70 hodin, coz je vlastne super a muzu byt rad!
      Ne ze by byl skyrim spatnej, ale proste Morrowind je Morrowind *14* Nikdy nezapomeneme...
      • Skyrim je relativne povedenej co se vzhledu tejce, ten zbytek je celkem tragedie.

        Prikladek (herni mechanika) - vybijes dung, z mobu vypadne 150x stejna zbran/zbroj/... pokud to vsechno (na etapy) posbiras (a proc bys to neudelal, i kdyz je to vopruz), tak je z tebe za chvili herni milionar ... a neni nic, co by sis nemoh dovolit koupit.
        Tudiz je videt, ze s tim hra vubec nepocita (ale potom nevim, proc to z nich pada) a navic bych ocekaval, ze tyhle vopruzujici cinnosti by moh delat nejakej kamos (bez, posbirej to, dones mi to do domku ...)
      • Skyrim mě sice pořád baví, ale ve srovnání s Morrowindem je na úrovni bahna. Skyrim je taková relativně nenáročná návykovka, ale když má člověk více času a trpělivosti, tak není (z mého pohledu) lepší volby, než Morrowind...
    • kickasl
      u skyrimu jsem stravil DESITKY hodin, hra me bavila, ano ma chyby, neni perfektni, treba souboje by mohli byt lepsi atd., ale u me ma hra ucite 10/10, protoze me BAVILA DESITKY HODIN, navic je to hra temer bez konkurence, existuji podobne hry, ale z opravdu velkych a nelinearnich me napada akorat fallout(coz je postapokalypticka hra) a kingdom of amalur reckoning(vybornej soubojev system, doporucuju, ale je to prece jenom trochu neco jineho) pripadne GTA (coz je zase strilecka) a pak samozdrejme predchozi dily
    • Je fakt, že 10/10 dostávat neměl. Ale Vávrův článek byl úlet, úsměvný sice, ale pořád úlet. Jako snahu dokázat, že není pravda, že by Skyrim byl naprosto dokonalý, to chápu. A myslím si, že se to zdařilo. Otázka je, jestli opravdu ťal do živého, resp. jestli vůbec do něčeho nebo někoho ťal, protože opravdu fanatických zastánců Skyrimu, kteří jsou ochotni přísahat na jeho naprostou dokonalost, bude málo malinko. Myslím, že většina hráčů bude na výtku typu "nemaj tam záchody" reagovat "no a?". Tak nemaj. Ani klenutý stropy. A smrky nejspíš fakt nevypadaj úplně jako smrky. Nějak jsem si toho nevšímal, když mi kolem uší burácely magické ohnivé koule sesílané inteligentní hominidní ještěrkou. Ovšem taky by mohl přijít nějaký evoluční biolog a prohlásit, že takhle se teda fakt vyvinout nemohla, a že je to na vrácení hry do obchodu, protože je nerealistická. A tak dále. Hra má tisíce vad, pokud se na ni člověk dívá ze správnýho úhlu - ale kdo se tak _opravdu_ chce dívat, když si chce prostě hezky zahrát?
      • Jenze to co sepsal vavra je predevism fakt, stejne jako to, ze tytz bugy jsou v serii minimalne od morowindu a oni s tim lautr nic nedelaj, presto, ze se to s kazdou dalsi hrou vytahuje znova.

        Navic, RPG je prave o motivaci vylepsovat postavu (predevsim) ... a hrani pribehu. Co myslis, jakou asi tak mas motivaci v Oblivionu vylepsovat postavu, kdyz celou hru muzes klidne dohrat na lv 1? Jakou mas motivaci hledat lepsii zbroj, kdyz se vyspis, zvedne se ti lv a zbroj kteoru si heldal par hodin hrani ma obratem na sobe kazdej zebrak?

        A samo, jak to vypada, kdyz prijdes k domecku 3x3 metry a vlezes dovnitr, a najednou je z toho hacienda o 150 pokojich ... (jiste, trochu prehanim). Jo chapu, magicky zarizeno ... a uvnitr bydli jeden zebrak, co po me chce medak ... protoze nema na zradlo ...

        Herni sve by mel byt predevsim uveritelnej a mel by se co nejvic drzet realii herniho sveta. Samo ze nektery veci se daji prehlidnou a da se nad nima mavnou rukou ... ale specielne posledni dva dily serie obsahujou tak neuveritelnej bugfest, ze se divim, ze si to vubec nekdo koupi.

        Ano, tesim se na MMO, pokud totiz nekdo nedostane poradne preshubu a neco zcela zasadne nezmenej, tak to mozna bude nejvetsi propadak historie. Staci kdyz se podivam na tu parodii neverwinter ... za tyden neni co hrat. A to by za to chteli dostavat prachy ...
      • Radioaktivni_surikata
        Vávra byl hnidopich, ale spousta těch designovejch chyb dokázala zabít gameplay. Jen k tomu nechtělo přistoupovat s podobným extrémem, jako byl psán článek, a nezabejvat se hajzlíkama. Skyrim je totálně plochá hra, která v ničem neleze do hloubky. Kvantita nad kvalitou. Př. Dwemerský ruiny, to je chaotickej sled uliček, kde je nesmyslně poházeno 10 druhů harampádí a 3 druhy nepřátel. Fakt radost "prozkoumávat vymřelou inteligentní civilizaci". Je to jenom o procházení chodeb a kosení nepřátel. Taky není vyůbec vybalancovanej. Tak schválně, kdo z nás neukoval tisíc železnejch dýk, aby měl nejlepší brnění. A jsou toho spousty a spousty. Je to dobrá hra na odreagování, po většinu času má atmosféru a exploring taky nějakou dobu baví. Mně a nejspíš i spoustu dalších jen mrzí, čím vším hra mohla bejt, kdyby to Bethesda neodflákla jako vždy. Maj spousty zkušeností, peněz, nikdo je nehoní, tak by to podle toho mělo vypadat.

        Co se týče týhle edice, tak je pro mě totálně nezajímavá. Myslete si co chcete, ale hrát Morrowind v původní grafice dnes už nebudu. Taky to mohli vyšperkovat, nebo se domluvit s autory některejch lepších modů, dát jim nějakou tu korunu a zapakovat to všechno do jedný instalačky. Na Nexusu je sice všechno, ale už mě vrtání se v těhle věcech přestalo bavit. Dávám přednost odlazený a funkční věci, než všemožnejm modům, zkoumání co se s čím tluče a co je spolu kompatibilní atd. Ale to je typická Bethesda. Krabice je hezká, ale takovejch mám několik a výstavka je plná. Takže nee, tohle si nechte. Podruhý vám za to samý platit nebudu...
        • Dwemer ruiny ve Skyrimu zajimavy jsou, jen o tom musíš něco vedet, cist knizky atd. Navíc prakticky ve všech najdes nejaky odkazy at uz formou ukolu nebo nejakyho dopisu co se v tech ruinách stalo a proc to tam je tak jak to tam je.
          Spis si myslim ze tve hrani je ploche, nikoliv hra.
          • Radioaktivni_surikata
            Zajímavý čím? Jsou tam někde dílny, kde by ty svoje úžasný stroje vyráběli? Co jídelny, vždyť museli někde jíst, nebo vařit. Soukromý komnaty? Ani ty blbý hajzlíky. Sorry, ale Dwemerský ruiny ve Skyrimu jsou pro mě zajímavý asi jako chodba na úřadě. Vizuelně se to s Morrowindem sice nedá srovnat, ale dozvědět se tam nedalo skoro nic. Chaotický chodby. Jedinej záchvěv byl v místě, kde byla ta mučící síň. A v těch slavnejch knížkách bylo rovněž kulový. Pár stránek textu v podstatě o ničem. Vypadalo to, jak kdyby je psalo malý dítě, ne nějakej maník co těm ruinám zasvětil život. Encyklopedii jsem nečekal, ale tohle byl slabej odvar. Jediný knížky, který měly ve Skyrimu smysl číst, byly ty historický.
            • okecat si svůj nazor umis pekne, ovšem souhlasit s tebou nastesti nemusim, a to je dobře:)
              navíc, dohadovat s nekym kdo na Skyrimu rad jen hleda chyby je ztrata casu, takze kybych to za ztratu casu nepovazoval mohl bych tady vypsat sahodlouhej traktat jak to s temi ruinami je, ale radsi si to schovam pro nekoho koho to zajima,a nepouzil by to jen pro další hledani chyb z neznalosti:)
        • MrSanta
          Ono to s těma dýkama ještě pořád jde? Jsem se domníval, že v nějakém patchi změnili rychlost levelí kovářství a teď je to podle ceny produktu?
      • Tak Vávra sám říkal, že by dal Skyrimu 7/10. Jenom asi nesnesl jak je z jeho pohledu vyzdvihován do nebes. A ano, v tom období ťal do živého a rozlítil mnoho v té době zanícených fandů, kteří si možná uvědomovali chyby, ale nechtěli o nich vůbec slyšet.
        (moje zkušenosti z této diskuze)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit