Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • frantisek_nejezchleba
    tak dnes si pro hru jdu. Myslím, že jsem dostatečně připraven si ji nejen zahrát, ale i nějak zanalyzovat. :) Prostě nevěřím, že Cage fatálně selhal.
  • Pan Grygar by vůbec neměl recenzovat takovéto hry, z obsahu recenze jde vidět, že to prostě nepochopil a ani na to nemá. Za jeho recenzi by se styděl i žák základní školy. Je to fakt hrůza. A to nemyslím jen to, že se to špatně čte. Co se týká hry, tak ta má všude v hodnocení kolem 7, někde i plnej počet, a tady 5, což tedy vypovídá o kvalitách recenzenta. Objektivnější recenze je ta čtenářská.
  • pecka.mlada se nemuze odtrhnout,strasne ji to bavi a me take,sice to budu hrat tak max. jednou,ale super,Ten pribeh i otom ze si nemame zahravat s necim co nemuzeme ovladnout,otazka posmrtneho zivota,je v tom trocha romantiky,A hledani sama sebe a my se snazime rozmotat jeji vzpominky,zazitky,utrzky,aby nam z toho vylezl komplexni pribeh.A to rozmotavani ti dava nejenom poznani,ale dalsi otazky a nuti te to hrat dal a dal,aby ses dockal konce a dostal odpovedi na vsechny otazky.poznamka:scena v podmorske cinske zakladne byla graficky dokonala a za tuto generaci jsem nic hezciho nevidel.ps uz nekoukejte na ty terminatory,avatary a predatory,pak nejste schopni pozrit neco takoveho jako byjond two souls.
  • Hraj je perfektní, Grygar je úplně mimo, když takto hodnotí hru. Už ani jeho recenze nečtu... Hra mě bavila od začátku až dokonce, hrací doba asi 20 hodin. Nenechte se ovlivnit touhle recenzí, přečtěte si jinou a hru si určitě vyzkoušjte.
  • Shoot, redakční systém mě omylem hodil jinam. Jde samozřejme o reakci na Honzeho hlody. Pardon za zmatek v diskusi.
  • Píšeš tu o "svojí recenzi". Jelikož jsem nic takového neviděl, neposoudím, jestli sis náhodou nespletl "recenzi" a "názor", nicméně pokud jsi opravdu recenzi napsal a tahle tě namíchla, pak jsi dobrý fanboy, ale mizerný recenzent.

    Trocha novinářské teorie - podle názoru mnohých neexistuje nic jako "objektivní recenze", čistě ze samé podstaty věci. Existují pouze recenze dobré a špatné, podle kvality zpracování. Tady jde rozhodně o recenzi dobrou - jak se už píše jinde v komentářích - kvalitně podloženou a vyargumentovanou, autor si ji necucá z prstu. A dobré recenze jsou rovnocenné, byť se v hodnocení můžou lišit.

    Kvalita recenze se totiž neměří na skóre, ani na to, jak moc se to skóre slučuje s tvým.

    Zkus tuto teorii uvést do praxe v případě, že budeš nějakou (další) recenzi páchat v budoucnu. Bude se ti to hodit. Protože i v případě tvé recenze se najde spousta lidí, který "namíchne" a ty se nejspíš budeš muset bránit :P
  • Tak ale toto je QTE hra. To je proste styl na kterem je postavena a vedelo se to od zacatku.
  • Ač velký fanda Quantic Dream, přece jenom jsem čekal více. Realisticky vzato, Beyond: Two Souls opravdu je tím třetím vzadu (Omikron nepočítám, řeč je pouze o Fahrenheitu a Heavy Rain). Dost mne to překvapilo, čekal jsem, že Cage se bude lepšit a lepšit. Jisté zklamání je tu i z vykrádání jak knih, tak i her. Jodie, to je dejavu na Charlie z Kingovy Źhárky i Carrie téhož autora. Rovněž zamrzí design "těch zpoza" , mix Crysis a ICO, ještě by se něco našlo. Na druhé straně příjemný design onoho xxx z indiánské farmy. Ovládání mi oproti recenzentovi sedlo, Beyond není akce, naopak akční forma by mi vadila a úprava boje na zpomalení času místo prostého mačkání je fajn nápad. Vyžaduje pravda rychlé zvážení co dělat a ne jen zmáčknout X nebo čtvereček. Co se kvality děje týká, protože o tom Beyond je, jsou tu skutečně střepy jako koncept roztříštění kapitol. Tu a onde se zkrátka bodnete a řeknete si, hmmmm.. ale ta hra je o Jodie a ne o jejím zápasu se světem. A ačkoliv jsem nejprve brblal že by mělo být více toho či onoho, postupem času a znovu hraním jsem došel k tomu, že to tak celkem sedne s výjimkou absurdity v arabské ambasádě, která tam skutečně vůbec být nemusela, asi další ingame tutorial. Po vizuální stránce je hra poměrně schizofrenní. Tam, kde prší, je tma nebo prostě neobvyklá prostředí, exceluje a člověk si říká, že něco takového neviděl, o tváři Jodie vůbec nemluvě, to tu ještě nebylo. V tradičním prostředí však kulhá, občas leze po čtyřech, ve QD prostě nejsou schopni vyrovnat se s tím, že jsou i obyčejná prostředí a vzhledem k jejich relativní četnosti to dost mrzí. Prostě prudké skoky. Co se konce týká, recenzenta nechápu, je to velice příjemné vyvrcholení, spojení všeho, bez dementního happy endu. Co mě zamrzelo ještě, je ústup od nahoty. V Heavy Rain se Madison sprchuje a je to přesně na té krásné hranici příjemna. V Beyond tu máme typicky americkou prudérnost a to přes dvakrát sprchování :-) proč Cage ustoupil? Škoda. Ne kvůli modelce čert vezmi nahotu jako takovou, ale vadí mi princip , že se Cage stáhl. Ještě k designu. Zatímco v Heavy Rain jsou všechny hratelné postavy, zvláště Madison grafickou extází, zde skutečně exceluje ve stratosféře Jodie, ostatní jsou o level níž. Ještě skončím komentářem ke grafice. Napadlo mě jedno, možná hloupé srovnání a to Resident Evil: Remake na GameCube. Tam díky předrenderovanému pozadí je prostředí fantazií, u Beyond je výkon soustředěn natolik na Jodie, že prostředí často trpí. Ale jak jsem psal, pokud je deštivo, noc atd. je to zázrak. No, finální slovo. Těch 8/10 je realistické hodnocení. Recenzent tu příliš dal na subjektivní hodnocení, možná na osobní averzi a podle toho to dopadlo. Škoda, hra si zasloužila profesionálnější přístup.
  • Jack1947
    To je dalsi vec, tu bych ale se rozhodl tolik nevytahovat, to je o pristupu ... holt co ctu tak Fahrenheit to bohuzel neni no... *7*
  • Dohrál jsem to, trofejí mám zatím na jedno dohrání 43% a musím říct, že ta hra je pecka. Mám na 100% dohráno Heavy Rain, ale tady v Beyond je o hodně větší hratelnost, zvlášť za Aidena je to bezva. Konec mě dostal, prostě paráda. Asi tahle hra byla příliš moc na recenzenta, ten potřebuje nějaké jednodušší hry typu Cod, Crysis, kterým se tu dávají běžně vysoké známky.
  • Malleth
    Tak v tomhle ohledu sem nečekal nic jinýho. K tomu filmovýho stylu to sedí. Nedokážu si ani moc představit jak by je jinak měli udělat. Klasickej soubojovej systém jako je například v GTAV nebo L.ANoire by je dost omezoval v choreografii a ta je ve většině soubojů v Beyond dost dobrá. Muselo s tim bejt hodně práce.
    Navíc by to nehráči, na který evidentně taky cílej, nejspíš neskousli.

    Je spíš problém v tom, že souboje postrádaj napětí díky tomu, že se daj většinou přežít bez toho abys něco zmáčknul. Narozdíl od Heavy Rainu kde postavy mohli permanentně umřít když si něco podělal.
  • Jack1947
    Me hlavne zklamalo, ze akcni sekvence je vazne zprachrpostej QTE styl. To uz fakt zavani, necim hodne smradlavym. *7*
  • Miserius
    Souhlasim se všim... Obzvlaste vypraveni na preskacku me fakt vytáčelo, nekdy jsem vubec nevěděl před/po jaky udalosti jsem... Posledni hodka a pul byla fakt parádní, zbytek čistej průměr...
  • Malleth
    No, odhaduju že jsem někde před koncem a musim říct, že je Beyond pro mě velkým zklamáním. Když vývojaři podřídí všechno příběhu, ten příběh by měl stát za to. Tady to tak bohužel není.
    Je to navíc o to horší, že je vyprávěnej na přeskáčku. Tím se z každý scény v podstatě vytrácí jakýkoli napětí. Nejen že si pak těžko vytváří k postavám vztah, ale hlavně to odkrejvá, že vaše rozhodnutí nemůžou mít na děj žádnej vliv.
    Hra za Aidena navíc není tak zabávná jak by člověk očekával. Žádný hraní s interaktivním světem se nekoná. Prostě jen děláte co vám hra dovolí a kdy vám to dovolí.
    Za mě 6/10. Pro srovnání Heavy Rain bych dal tak 9/10
  • Mám dohráno a jako fanoušek Heavy Rainu musím konstatovat, že se to QD opět povedlo. Já mám tyhle emotivní záležitosti moc rád. Když jsem viděl tolik negativních ohlasů, tak jsem se bál, že to je opravdu tak špatné. Nicméně dnes člověk musí dát opravdu jen a jen na svůj vlastní úsudek. Jsem rád, že nejsem sám komu tohle dílo přijde povedené. Těším se na další výtvor od QD.
  • ALe co hlavně nadhled někomu to sedne a někomu halt ne no. Já to žral každou sekundu *3*
  • No nevím co to tu melete, naprosto perfektní hra,promakaná jak dějově, graficky a nový styl ovládání mě ze začátkuhodně vadil ale nakonec super. By mě zajímalo jakej měl teda recenzent konec ale je jich celkem moc, těch variant konců. Na poporvé sem to taky pěkně dodrbal a tosme si řikal že tu hru a PS3 rozkopu ale po zjištění kolik je tam konců ha.. Totální emoční ždímačka tato hra za mě 90%.
  • Copak sis nikdy nevsiml, ze jakmile prijde rec na PlayStation, tak jde veskery rozum stranou v jeho pripade? *1*
  • h0p3
    Asi tak Blacku. :)
  • presne to jsem tu psal, pseudohra zredukovana na jedinej aspekt, kterej jeste neni zdaleka dokonalej a mame tu prusvih *6*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit