Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • krasne napsano ,skoda ze tu neni vic takovejch komentu...
  • ZvacA
    Podle mýho Beyond zapadá přesně do konceptů QD a Cageových vizí, do žánru, který si vytvořili, do úkolu, který si vytyčili - zkrátka je to zástupce definující jejich alfa a omega práci podávat hru příběhem, hratelností založenou na maličkostech, jistým rozhodováním a celkovým působením na hráče tvořit jinak oproti jiným titulům. Neznamená to samozřejmě, že by nemohli na své poměry selhat. Nicméně po zkušenosti mohu říct, že Beyond se zdá pravda lineárnější, více filmem inspirující a zaměřenější, možnostmi pro masy známé z Heavy rain zpátečnický, formou příběhu zpočátku nekonzistentní, někde slušný, někde přehánějící a nedokonalý, pro někoho ne tak překvapující, ale ta věc ve výsledku a ve svém jádře stále funguje a na hráče umí působit kladně i zajímavě. Osobně se domnívám, že množství lidí se QD dostalo do podvědomí až prostřednictvím oprávněně kriticky vychválenýho HR a logicky od Beyond se herní komunitou čekalo podobný, ne-li lepší sousto. Kdo nakonec pravda nečekal, ale stále nemyslím, že výsledek je úplná hovadina, jak by se mohlo zdát. Navíc, HR šel na to detektivkou, Beyond se po svým vrtá zase v jiné problematice a tím může měnit i interpretaci. Ono to celkově Beyond nějak neomlouvá, na to si střízlivě není třeba nic namlouvat - mohlo být nejspíš lepší, v některých věcech promyšlenější a propracovanější, pro dogmatisty po herní stránce důmyslnější s vícero hratelnostními prvky i těžkostmi, snad by mohlo být i více šokující a v něčem míň klasicky cukrovatý. Ale za sebe klidně můžu říct, že bych si čůral na hlavu, kdybych měl za to, že jsem se celkově nebavil, nesnažil se zapadnout po hratelnostní stránce do výsledku, že jsem nad příběhem nepřemýšlel, nevšiml si té myšlenky, záměru i atmosféry, že jsem nebyl v některých věcech překvapený, že jsem si nepovšimnul a nenechal se unášet tou uměleckostí vyplývající z řady scén, kulis, momentů i té technologické propracovanosti, které se nám dostalo. Na Beyond jde na druhou stranu vidět stále kus práce a se závěrečnými titulky jsem osobně nepociťoval takovou lejnovost, jak se vyjadřují některý verdikty. Samozřejmě potvrzuju jen to a dovolím si ubezpečovat tím ostatní, že Beyond si pravděpodobně nezaručí svůj úspěch napříč žánrově širokou hráčskou komunitou, jako se to tak nějak povedlo HR. Na to není staveněj a řadou věcí lidi, který se k němu nechtějí z různých důvodů mít, prostě nedokáže přesvědčit. Tahle věc si najde svou vyhraněnou základnu, ke které budou patřit ti, kteří na hře najdou něco pozitivního a přijmou ji takovou jaká je, v opačném gardu budou ti, kteří ji jednoduše kopnou do hajzlu.

    Beyond vnímám jako něco, co se nese v duchu Indiga prophecy i Heavy rain - je to titul specifickýho žánru a zaměření jako předchozí hry, u kterých platí, že buď se do nich dostanete nebo ne. Na jednu stranu v něm lze ocenit potenciál, nápad, atmosféru i vůbec to podání příběhu a celkový koncepční feeling, ale stejně jako předchozí díly má svý chyby i nevyužitelnosti. Nezakryje fakt, že některé mechanismy šly dolů, čímž může trpět hratelnost, nezakryje evidetní snahu po větší filmovosti a tím i lineárnosti, přestože rozhodovací sekvence i situace zůstávají, nezakryje, že například selhání v některých případech vede spíše k otevírání krátkých úseků, které ale stále vedou k hlavní dějové čáře s jistými konci (ostatně to bylo avizováno Cagem před vydáním) nebo jsou jen kosmetickou úpravou. Těžko se jí v některých případech vyvrátí patrná prvoplánovistost řešení situací, ať za pomocí charakteru nebo Aidena. Prostě plno věcí by se na něm dalo vylepšit i přidat. Nebál bych se říct, že nezakryje jistou uspěchanost, jako kdysi v případě Fahrenheita. Rozhodně bych se tuhle věc bál objektivně vyjádřit celkovým číslem. Na jednu stranu chápu obecnou kritiku, zvlášť, když se člověk chytne jistých nelogických i omletých věcí a souhlasím s tím, že Cage se svým týmem mohl udělat líp a dosáhnout toho, co se od něj očekávalo, na tu druhou ale zvedám vlajku k tomu, abych upozornil, že tady nemáme co dočinění s takovým herním brakem, a že sílu tahle hra může ukázat postupem času i eliminovat jí nyní zatracovaný body, protože ve hře jsou, jen ne momentálně při prvních dojmech patrný, kdo ví. Jen si ve finále bude muset každej rozmyslet sám, zda mu tento výsledek tak vyhovuje.
  • asi nikdo ne ,krom tebe , nebo snad nejaka exkluzivni hra z pska vysla ne jine platformy?
  • frantisek_nejezchleba
    vzhledem k tomu, že já jsem na žádnou vyloženou logickou díru nepřišel, tak bych tímto prosil o zveřejnění aspoň dvou. Díky.
  • frantisek_nejezchleba
    myslím, že na tomhle Grygarova kritika zrovna nestojí. A já jsem rád, že hejtuješ žánr a né samotnou hru. *3*
  • smejki
    O_o
  • Jack1947
    A mne to teprve ceka, tak aspon vim na co se mam tesit. *4*
  • Proste si fanboy a hra mela pro tebe absolutni hodnoceni uz pri zverejneni prvniho obrazku. Neni ukolem recenzenta tyhle veci podporovat. Zaloz si blogisek a davej vsemu 18/10. *15*
  • Viktor_H
    Fakt nehodlám řešit, jestli má hra 100, nebo 95/90 (těch je požehnaně)... Slovíčko absolutní nebylo vhodně zvolené, spíš jsem měl na mysli fakt, že superlativy se nešetří...
  • Miserius
    Ja už to parkrat dohral, takze vim o co prichazis :)
  • Black_Hand
    koukam ze david cage se drzi sveho stylu scenaru co absolutne nedavaji smysl a clovek se musi od pulky zacit rezat smichy z premiry absurdity. porad je to ale smich, takze neco z toho clovek ma.
  • Ja Grygarovi verim. Od isteho casu nenavidim hry, ktore davaju slobodu rozhodnutia a potom mi v momente daju do drzky tym, ze mi nedaju na vyber. Zacalo to s Mass Effect 3 a vyvrcholilo v CoD Black Ops 2. J*bem ja aj take hry kde aj tak rozne rozhodnutia vedu k tomu istemu vysledku.
  • Nikdo mi nikdy nevymluví to, že VŠICHNI recenzenti mají svou cenu. Proto mnohem více dám na názory lidí v diskuzích (i když i v těch je třeba profiltrovat fanatiky jako na Metacritic typu ,,Vše buď 0 nebo 10, nic jiného.").
  • Ty ne?
  • Tak se bojím nejhoršího. Herní mechaniky mi nevadí. Takové Heavy Rain mě často hodně vtáhlo a to jsem ho hrál teprve letos, kdy už ani technicky nebylo tak dechberoucí. Jenže podobně jako pan Grygar jsem měl u Fahrenheitu problém s příběhem, který začal slibně, ale byl zabit závěrečnou částí hry a nánosem klišé. Heavy Rain bylo pro mě mnooohem vydařenější, tedy, až do závěrečného rozuzlení, díky kterému jsem nepřemýšlel zpětně nad příběhovými momenty, ale bohužel jsem (i má žena) začal nacházet logické díry a lapsy. A to ani jeden z nás nejsou lidé, kteří by například u filmů právě ty nelogičnosti hledali. Beyond vypadalo zajímavě a díky zkušenostem s předchozími hrami mě bohužel právě toto hodnocení nepřekvapuje. Pro mě tedy jasná koupě až po slevě, nebo z druhé ruky.
  • Hratelnost je jeden QTE za druhým, technické zpracování chválil, ale hlavní zaměření hry je na příběh. Co jinéo by podle tebe mohlo zvednout hodnocení?
  • Jack1947
    A kdyz si vezmem , ze vlastne se neda "prohrat" , suma sumarum v leccems mozna i pravdu jaksi mas.
  • Takove mnozstvi absolutnich hodnoceni myslis to jedno jediny vid? *1* *2* http://www.metacritic.com/game/playstation-3/beyond-two-souls/critic-reviews
    Hra ma prumer 73 a porad pada.
  • Ps.doufam,
    ze daj podporu move ovladacu.
  • Ikdyz jsem ps3 fun boys dal bych , ale dam 9 za dobry preklad do cz za moznost hrat s pritelkyni prez mobil a dlc,ktere me tezce pripomina tech demo Kara.Vzpominate?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší