Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mato1987
    Úprimne vôbec nechápem celý ten humbuk okolo tejto trilógie mass defectu, ale asi to bude tým, že nemám príliš v obľube vesmírne scifi strielačky.
    • Upřímně zas vůbec nechápu, proč má tolik lidí potřebu vyjadřovat se k něčemu, co je vůbec nezajímá a nebaví.
      • Mato1987
        A prečo nie? Veď máme demokraciu.
        • ty musis mat riadne nudny zivot.. viac ku tomu sa ani neda co povedat
          • Mato1987
            Je to relatívne, tak asi ako všetko v živote, záleži aj od toho, čo považuješ za nudné.
            • nazor kludne mat mozes. Ved na tom nie je nic divne, ze sa ti nepacia vesmirne strielacky. Problem bol, ze ty naopak nechapes, ze niekomu sa to paci ;) Cize ano, "Mass Deffect" ma veela fanusikov, fanusikov ktori maju radi vesmirne strielacky pretoze je to kvalitna vesmierna strielacka a rpg..
            • Mato1987
              Ale ja sa rád zaujímam aj o veci, ktoré ma nebavia, pretože je fakt srandovné sledovať ako sa na teba vyrojí kopa fanúšikov hneď po tom ako si vyjadríš svoj názor. Je to taký prazvláštny internetový fenomén.
            • Tak potom sa nestaraj do zanru, ktory ta nebavi. Zbytocne tym stracas cas. Nebavia ta scifi strielacky ale pises tu, ze nechapes humbuk okolo tej hry. No ja ti poviem preco. Lebo vela ludi naopak bavia scifi strielacky. Jednoduche ako facka..
        • Ano, demokracii máme. Ale taky je spousta lepších věcí, co by šla dělat, než řešit něco o co se nezajímám.
          Vem to takhle: je to diskuse o remaku hry, zaujme převážně fanoušky té konkrétní hry.
          Teď tam přijdeš a napíšeš, že tě ta hra nezajímá.Jakou má ten příspěvek hodnotu?
          Fanoušky hry nebude zajímat, že hra někoho nezajímá. Navázat na diskusi s tebou nejde, protože o tý hře v podstatě nic nevíš.
          • Mato1987
            No vidíš, tvrdíš, že naviazať diskusiu so mnou nejde, ale napriek tomu si ty aj mnoho iných pred tebou diskusiu so mnou predsa len naviazali z nejakého zvláštneho dôvodu, takže tvoje tvrdenie, že fanúšikov hry nezaujíma, že hra niekoho nezaujíma je v skutočnosti nepravdivé.
            • Mato1987
              Ach ták, tak ty si mal na mysli hodnotnú diskusiu, tak to si mal hneď napísať, zbytočne to tu naťahujeś ako staré gaťky.
            • Můj postoj znáš, já znám ten tvůj, ani jeden z něj patrně neustoupíme, oba si hodnotnou diskusi představujeme jinak... tím bych to asi ukončil. Jinak bychom se tu taky mohli handrkovat do nekonečna.
            • Mato1987
              Začínaš viacej slovičkáriť ako racionálne reagovať, ale to je len detail. Diskusia to samozrejme je, ak sa ti to páči alebo nie. Offtopic to avšak nie je, kedže sa to priamo týka a zároveň je to môj osobný názor na túto trilógiu.
              To, že na mňa fanúšikovia reagujú dokazuje presne to, čo som napísal v mojom predošlom príspevku, že to tvoje tvrdenie nie je založené na pravde.
            • Ruku na srdce, tohle vlákno má do diskuse daleko. Spíš je to taková hádka a ještě k tomu offtopic, protože se vůbec netýká remaku Mass Effectu.
              A to že na tebe fanoušci reagují nic nedokazuje. Když to vezmu z mého pohledu, mě opravdu nezajímá, že tě hra nezajímá. Máš na to samozřejmě právo. Vadí mi, že máš potřebu to psát do konkrétně týhle diskuse a to z důvodů, které jsem zmínil v předchozím příspěvku.
    • Asi jako kdybych chodil kolem módních krámů nebo jinejch obchodů se zbožím, který jde mimo mě, nezajímá mě a jeho smysl nechápu, ale stejně bych do těch obchodů lozil a všem se smál a řikal "co na tom máte?". Krásný, mít takový starosti v životě, tak si pískám :)
      • Mato1987
        To je veľmi neštastný príklad, za prvé ja do módnych krámov nechodím a za druhé je rozdiel vyjadriť si svoj názor na diskusnom fóre o hrách, aj keď je negatívny ako keby som si mal ísť osobne sťažovať do "módneho krámu" len preto, že existuje. Niekedy si vážne pripadám ako medzi žiakmi na mokrohájskej :)
    • já zase vesmírné střílečky miluju. Myslím že ME se mi velmi trefil do vkusu (sci-fi RPG střílečka). Jediné co bych mu vytkl je to, že byl zbytečně moc snadný.
      A chápu i ten humbuk udělat ho v HD, i když se mi nelíbí a nekoupím si to. Je to prostě snaha Bioware či EA vytřískat z toho bez velké práce další peníze. Přitom je to zbytečné, protože i původní ME1 vypadá i dnes stále velice dobře. Kéž by radši předělali Neverwinter Nights 1, ale to bylo mnohem víc práce
      • Mato1987
        V pohode, ja to rešpektujem, no ja som sa snažil hrať prvý diel ale dlhšie ako pár minút som u toho fakt nevydržal, preto celý tento humbuk a mokré sny fanúšikov z tejto série vôbec nechápem.
        • z pár minut hraní poznáš kvalitu hry? Mně to občas trvá i několik hodin než mne hra chytne a vůbec do ní proniknu. ME1 byl navíc nejlepší díl trilogie (alespoň příběhově). Pár věci tam bylo sice nepovedených, jako většina misí na planetách, kde člověk jezdil vozítkem a sbíral minerály, ale i tak to bylo skvělé. Každopádně je to tvůj názor.
          • Mato1987
            Tak pozri sa na to z môjho uhla pohľadu, ak ma hra nechytí po prvých pár minútach tak načo to budem siliť a trápiť sa s ňou, keď mi hra jednoducho nemala čo ponúknuť v úvodných pár minútach tak je viacemenej zbytočné s ňou strácať viacej čas. Taký pekný príklad je trebárs sc blacklist, borderlands alebo hocijaká AC hra.
            • Mato1987
              Neviem, čo máš teraz na mysli, sc blacklist aj acIII som dostal ako promo ku grafickým kartám, ktoré som is zakúpil a ac IV som si kúpil normálne v obchode pár dni po vydaní, keď som čítal tie recenzie kde hru nenormálne vychvalovali do nebies a borderlands 2 som si kúpil cez steam tú goty edíciu keď stála 5 euro...
            • tak to ti nestálo ani za stáhnutí (pochybuju že s tímto přístupem si hry kupuješ) :-)
    • Draken69CZ
      Měl jsi napsat "Úprimne vôbec nechápem " pak se zamyslet, ještě jednou, teď trochu usilovněji a pak to smazat. *7*
      • Mato1987
        Ja sa za svoj názor nehanbím, to že s ním nesúhlasíš, alebo sa ti nepáči, ešte neznamená, že môj názor je nesprávny *3*
        • Ty si asi pomalejší, že? Vždyť sis v prvním příspěvku sám odpověděl na svoji otázku. Proto ti Draken napsal co napsal.
          • Mato1987
            Ako som už napísal a nerád sa opakujem, ja sa za svoj názor nehanbím aj keď by mal byť nepopulárny, čo mi v podstate môže byť aj ukradnuté, tak o čo ide ? *2*
          • no vzhledem k tomu ze posledne kdyz mu nekdo neco napsal, tak zacal nadavat do cechu nacistu cikanu tak pomalejsi opravdu je
            • Nie nemusel si ho vobec uzemnit, mohol si ho aj ignorovat. A ignoracia je jediny liek na internetovych pablbov, to musis sam uznat a nie znizit sa na ich uroven. Vsetky xenofobne narazky su ubohost najvacsieho zrna a je smutne ze sa toleruju.
            • Mato1987
              ty sa vždy niekde len tak z nenazdania privtieraš do nejakej diskusie aby si si len tak neškodne odpľul, ale v skutočnosti si len nahnevaný na to ako som ťa už pár krát slovne utrel v iných diskusiách na fóre ako takého neškodného prosťáčika.

              *edit* to bola reakcia na prízrak zriešený situácie
            • Mato1987
              Ale no, zase nevieš o čo sa jednalo, tam išlo o to, že si tradične čechúrik vyskakoval a nadával slovákom tak som ho musel nejako uzemniť, nenadával som mu však do nacistov, či cigánov, to si si samozrejme teraz domyslel, ale to je teraz nepodstatné. Ide o to, že celá tá diskusia bola zmazaná, lebo pravdepodobne asi moje slová zaťali do živého.
            • Podla mna ma abstak, dlho som ho nevidel pouzit jeho oblubene slovicko konfabulacia a jeho telo si ho pyta.
  • Hm, nechte mě chvíli přemýšlet. Strávit desítky hodin hraním za vesmírného Ježíše v lepší grafice. Budu balit vesmírné kočky a zachraňovat galaxii, jen proto aby to nějaký hvězdný spratek v posledních patnácti minutách smetl vše ze stolu a nabídl mi tři konce z čistého nebe. Konce, které jsou v podstatě totožné; nenavazují příběhově ani atmosférou na předešlé události ve hře; postrádají logickou strukturu, a jsou uspokojivé jako m*stubace s ponožkou. Ne, děkuji.
    Mimochodem, jako to vypadá s ME4? Nechci žádný alibistický prequel. Chci sakra pořádný sequel, který bude navazovat na události v ME3. Líbilo by se mi něco ve stylu Firefly. Vesmírní pašerák (nebo lovec lidí) který prozkoumává Reapery zpustošenou galaxii, jež se pomalu zvedá na nohy a vy si na ní chcete namastit kapsu. Žádná politika, vládní spiknutí, ani konec světa. Tentokrát se bude hrát ve stylu Divokého západu. Bylo by jen na hráči, zda bude druhým Robinem Hoodem, nebo grázlem, co by prodal vlastní matku za hrst kreditů . A přitom by mohl zjistit, co se stalo s posádkou z původní trilogie, a jaký mají dopad rozhodnutí z ME3 na budoucnost galaxie. *14*
    • důležitá je cesta a ne cíl. Nechápu proč by 15 minut konce mělo jakkoliv kazit 200 hodin zábavy co jsem si užil předtím
      • Kupodivu vetsina lidi s mozkem od pribehu vyzaduje nejake alespon castecne vysvetlitelne a logicke zakonceni. Obzvlast v pripade, kdy tvurce pribehu dopredu avizuje, ze KAZDE jedno rozhodnuti ten vysledek OVLIVNI. Znam lidi, kteri meli ME rozehrany nekolikrat, jen proto, aby meli moznost se dostat k vice koncum, takze meli postavu boha i dabla, casto i dalsi neco mezi tim.

        A vysledek? lol lol lol
      • Takže oddět muze mit vsechno otresny konce, protož na nich nezáleží? To říkáš? Nene, konec hryje to podle ceho si hru zapamatuju nejvíc. Jak mě přimeje nad ní potom přemýšlet se odvíjí od toho s čím od té hry odejdu a to má na storosti konec. Když se posere rande, tak si snad říkáš, jinak bylo super? Ne, jsi zklamanej. Kvůli poslední minutě.
        • ne, nemyslím že by bylo vhodné na konci nechat všechny hlavní postavy umřít (pokud se nejedná o horor), na druhou stranu fanouškovský humbuk kolem konce ME jsem moc nechápal. Ten konec byl OK.
          • Celá finální misa byla špatnej vtip, vůbec jsem neměl pocit, že probíhá poslední v bitva o osud celé galaxie. Prostě jako obvykle Shephard a dva partaci vs pár reaperů. ME2 měl mnohem promyšlenější misi. Udáosti na citadele byly ještě stupidnější. Ze vzduchu se tam zmatearilizuje Anderson, pak se tam ze vzduchu zmatearilizuje The Illusive Man a pak se tam z ničeho nic oběví hvězdný děcko stylem Deus Ex Machina absolutně přebere otěže dění. Tvůrci také slíbili komplexní a promyšlný konec odvíjející se od toho jak hraješ celou trilogii a slíbili, že tam nebude bod, kdy si prostě vybereš A, B nebo C. A pak tam byl bod A, B, C. Přičemž 2 z těch konců šly úplně mimo všechno o co Shephard celou dobu usoloval. Prostě tam byly jen aby bylo více konců. Důvod Reaperů pro jejich sklizeň vyspělých civilizací byla úplná blbost a šlo to absolutně proti motivům, které rozjel ME2, ze kterého se z hlediska celé trilogie stal příběhově bezvýznamnou výplní. A nejhorší ze všeho bylo, že animace pro všechny konce byla z 99% stejná. A ještě to retardovaný ztroskotání Normandy na planětě, jen aby pak zas odletěla. Proč to tam vůbec bylo? Nene ME3 konec byl herní katastrofa.
      • Miserius
        Přesně tak, u těhle her (her zalozenych an rozhodnutich) je 100x dulezitejsi cesta, samotnej prubeh hry... Konec je jen zavrseni toho vytecna co probihalo do ty doby... Ze nekdo chce seznam rozhodnuti a jejich dopad, aby si pripadal dulezitej... to je jejich problem
        • Viz vejs, to ze rozhodnuti budou mit vliv pripagovali sami tvurci. Rozhodnuti ve starickych falloutech meli z tohodle poheldu vliv asi tak 1000x vetsi. O boze, dokonce kdyz si nejakou postavu zabil/nasrl, tak si endostal nejaky Qsty ... hitech technologie ...
        • Magister_Peditum
          Neprotiřečí si trochu, když tvrdíš, že u hry založené na rozhodnutích není konec důležitý? K čemu ty rozhodnutí tedy jsou?
          • Fordzy
            Sarkasmus :)
    • Magister_Peditum
      Dobrý nápad.
  • Ctvrtou barvu konce.
  • Doufám, že vylepší systém krytí z jedničky občas to bylo k vzteku.
  • Tak jako já se moc nedivím, chtěj to dopřát i novejm hráčům co ještě nezkusily. Chtějí si zahrát ale už je stará verze neláká, takže to dostanou vyleštěné odbugované a opatchované a za stejné néli věčí, peníze. Všechny DLC a hlavně a to je hlavní že oni se opravdu zajímají o své hráče zajímá je co by měli přidat změnit atp a toho je si třeba sakráá cenit. Kdo tohle dělá koho vůbec dneska hráči zajímaj nějaké prosby jejich obecné blaho... oni samotní

    No nebudem mlžit ani chodit kolem hrnce s vařící se vodou ale to dneska zajímá možná CDP- a to je tak všechno pro všechny ostatní jsou hráči jen nutné zlo, jsou jím celkem volní (jasně pár indie záležitostí ale to se snad zas tolik nepočítá nebo jo?)

    Takže než natáhneme slinu a nastavíme se na flusnutí, je třeba se zamyslet. Není lepší plivnout na ubikřep a Actišvižn a hlavně EA... než tady na tyhle co sou pro ně hráči vším a ME je má srdcovka? a od té doby mne jen málo her tak zasáhlo vím je to ohrané , okoukané ale je to jako ty seriály/filmy kdy máte hrdinu a hrdiny a tuze vás zabolí když umřou. Kde si užijete sex - a nijak to nenaruší celou hru. Ruku na srdce (někteří do kalhot)
    Koho tohle nevzalo? řiká si hráč, ted odhlídneme od zajetých kolejí od všech blbostí... tio by nebyl člověk ne byl by to asi jen nějaký ermafrodit se srdcem z kamene a chladem v nitru. Ano, v ME2 jsem ač si přečetl... si nedokázal představit že budu muset obětovat postavy... umřou i tak ale vás to mrzí.

    ME3 bylo nutné zlo, Hrdina musí zemřít aby spasil svět. Pro mne je to jedna z nejatmosféričtějších sérii , nej her a akční rpg vůbec... prostě neco co mne vzalo hodně dojalo... to se stává jen u dojemných filmů u her málokdy. Emoce něco tak silného... to se prostě nerodí každý den.

    A ááno, tohle by se koupit vyplatilo i ostatním... Pokud někdo zná podobnou sérii/hru kde se tolik dotýká emocí kde... hráč je propojený dokonale se světem. Kde ho mrzí každé špatné rozhodnutí... protože ho mohl udělat jinak at napíše nebo at mlčí. Mlčí protože žádná podobná hra není. Amen. Klidně mne pokládejte za Fanboye je mi to fuk. Mínusy 4.3..2.1.... (ready, steady, GO!!!). Jo, ještě mne dojmulo GOW (gears of war... ). Tak ahoj za 5dní...
    • Jeden malý spoiler bych měl ... na konci ME3 nemusíš nutně zemřít. Mně se povedlo přežít.

      A taky přiznávám, že já se s tím světem a postavami natolik sžil (DLC Citadela tomu strašně přidalo), že ty emoce na konci ... ještě teď se mi vybaví vždy, když slyším tu hudbu z outra ... to se musí prostě zažít. Přídává k tomu i to, že ani jeden z konců nedopadne úplně dobře - alespoň z mého pohledu.

      A sakra ani nevím, proč jsem ten tvůj mega příspěvěk četl *15*
    • hra co se teda aspoň u mě podobně dotkla citů jako ME série byla The Walking Dead , i slzu jsem musel zatlačit tak jsem si nechat narůst plnovous , pokácel pár stromů v lese v červené flanelové košili , opravil auto a to jsem dělal jen proto abych se cítil zase mužně protože jsem u toho málem brečel jako malá dě*ka *1*
    • morokura
      Jacku, gratulace k čitelnýmu a smyslupnýmu příspěvku. Celkem souhlasím.

      Jenom tak OT: nejsi ten samej Jack1947, kterej se stal skoro "legendou" na w-blogu před pár lety? *1*
      • Byl, Jack1947 je prostě velice originální... nechápu proč legendou a tehdy jsem byl 15-16letej utřinos... ale dík za "poklonu".
    • To jsi napsal hezky, naprostý souhlas.
      • Jsem tentokrát se zamyslel držel se myšlenky... a hle zadařilo se. Nebyl to jen chatový topic ale bylo to něco víc. Díky samozřejmě.
    • no vidíš jacku, dobry..to se da i cist :)
      • *4* Začnu psát čitelně zrovna když mi dají BAN... *7*

        Já si beztak myslím, že to nahlášení zde funguje at si řiká kdo chce co chce... je to tak. K čemu by to jinak bylo ne?
        • Takže 5 dnů, si dám menší oraz nebo... kdoví třeba tu budu jen mne nikdo nepozná. *5*

          Každopádně OUT . - nehodlám sem psát jako anonym. Tak ahoj. :-)
          • Tolik k tomu že tady musím být každý den lol? to vůbec, vydržel bych i bez diskuze týden.
            Ted OUT... doufám že ty kriplové, co se neuměli chovat (vědí o kom mluvím) maj ban minimálně na týden.

            To platí i o ostaních podobných... individualit.
    • Miserius
      Kdo se rozhodne začít číst takle dlouhej příspevek od Jacka by měl dostat metál...
  • morokura
    Já jsem jednoznačně pro. Novej ME je ještě na dlouho v nedohlednu, takže remaster dává určitě smysl. Už delší čas mám chuť projít si celou trilogii znova a vidina přepracovanýho prvního dílu (podle mě nejlepší díl trilogie) je lákavá. Je to sice moderní hra, ale výraznější facelift by jí rozhodně slušel. A když k tomu přičtu úpravu zbylých dvou dílů a plynulý přechod při hraní mezi nimi, neni co řešit! Samozřejmě pokud to udělaj pořádně a za rozumnou cenu.

    Co se týče konce... Já byl naprosto spokojenej. Dostal jsem důstojný ukončení s určitou smysluplnou volbou a dokonce i nespokojenci vybrečený Director's Cut DLC (díky!). Co jste čekali? Že BioWare udělá ultimátních 25 konců, který se budou lišit na základě všech možných kombinací rozhodnutí z celý trilogie? To už je pravděpodobnější že se události ME stanou realitou.
    • morokura
      Ještě dodám, že všechny velký rozhodnutí se už uzavřeli v průběhu třetího dílu. Tady si fakt neni na co stěžovat.
    • proc..třeba ve hre Star Ocean:Second Story je koncu přes sto..z toho polovina zásadních zbytek jen kosmetických k tem zasadnim. Jenze to delali japonci, v tom to asi bude:)
      • morokura
        Tady ale nejde jenom o počet konců. 50 konců neni problém, když se všechny liší o pár detailů. Tady jde o to, že aby se vývojáři zavděčili fanouškům, všechny konce by se museli nějak výraznějc lišit. Jinak by fanoušci zase brečeli, že dostali 25 odstínů zelený a ne 25 kompletně jiných barviček.
        • Ale nemel ... F1/2 ... konec si mel defato jeden, ale dozvedel ses, jaky dusledky mely rozhodnuti, ktery si behem hrani udelal. V ramci technologickych moznosti ty doby dokonalost sama. Udelat 2-3 paralelni vetve pribehu je pomerne trivialni, vubec zadnej problem neni aby se to na ruznych mistech prolinalo => nejses vazanej jen tim, ze zacnes hrat za hodnyho/spatnyho. Obzvlast, kdyz jako trebas prave v ME hrajes defakto sadu nesouvisejicich pribehu na ruznych planetach.

          A kdyz nic jinyho, a hra by mela jen jeden konec, tak kdyz 3 hry nedelam nic jinyho nez zhromazdovani armady, ocekavam nakonec, ze uvidim bitvu gigantickych rozmeru a ne ze budu probihat par ulicema a pak to skonci na tema "musis jit za tim svetlem" ...
  • Keyz
    Podle toho předběžného textu by to bylo na úrovni enhanced edition pro Zaklínače. Lepší grafika, více něčeho a možná i nějaký quest navíc.
    Tam to bylo zadarmo a zde to bude asi za prachy :)
  • Aby vyšla celá hra a ne základ + tisíc dlc.
    • TheGGG
      Ta hra byla celá, to že pak po roce vydaj DLCčko se Shadow brokerem neznamená, že už to mělo být v původní hře. To je jak kdyby sis koupil rohlík a hned k němu chtěl zdarma aj máslo, protože to přece k rohlíku patří.
      • Krescz
        to je jako kdybys chtel bagetu(jak rika flash) a okurku by ti chteli prodat zvlast...pockat to uz se deje :D
      • Nic proti Mass Effect, mám všechny DLC, teda kromě armor packů, ale DLC From Ashes moc košer nebylo. A jen jsem odpověděl na otázku: "Co by hráči chtěli v remasteru?" *7*
      • rohlik s maslem a dalšími vecmi prodavaji dohromady bezne..říká se tomu bageta..nekdy to zkus, je to vazne všechno najednou:)
        • TheGGG
          No a ty si můžeš koupit GOTY ty bageto.
          BTW: nevím, jaký to jíš bagety, co jsou dělaný z rohlíku *3* *3* *3* *3* *3*
          Nebo abych ti to vysvětlil po bagetovsku, to je jako by sis koupil šunkovou bagetu a pak začal brečet, že tam chceš aj nugety.
          • teď jsi týpka totálně sestřelil ...jůůůůůůva ...vole bagetová debata jednoznačně ve tvůj prospěch ...BTW, WTF, OMG ...týpos teď doma asi brečí ...sejmi každého, jsi boucháč ...fandím ti.
    • zapomen..nedokazali vydat ani kompletni trilogii s DLC..zlodeji vydřiduši..fuj
  • Paul_cz
    Errrm, NeoGAF a Reddit jsou dvě různý sajty..
    • pctuning ovecka
      • Paul_cz
        ajeje
  • Krescz
    je jedno co bodou hraci chtit...oni jsou presvedceni ze udelali dokonalou hru proto tam hodi lepsi textury a konec *7*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit