Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Magister_Peditum
    Tak remasterovanou jedničku bych bral. Ostatní je celkem zbytečné.
  • ME je celkem fajn, ale bohužel me nikdy nebavil uplne jak bych si predstavoval, vadi mi osekane prvky rozvoje postav, pomerne dementni predpripravene souboje a jaksi jsem nikdy nemel moc pocit ze hraju v nejakem velkem hernim svete, i když se o to ta hra snažila o s to pero.

    taky v ME vidim promarněnou sanci na moji vysněnou hru, klidne to nechat tak jak to je, plus pridat litani vesmirem ve stylu Elite nebo freelancer. Jednicka ME tomu byla asi nejbliz. Ale na tohle nemaj v Bioware koule, to je jasny.
  • Miserius
    To jsem jedinej komu ten konec vyloženě nevadil?
    S závěrečnym VI když proberete všechny varianty dozvíte se naprosto všechno co jste ještě nevěděli, například že jeden Reaper = 1 dokončenej cyklus, tedy co Reaper to vyhlazená galaxie... Náš cyklus jako první došel tak daleko že byla možná synthese, nebo je možný použít Crucible na vyhlezení či ovládnutí Reaperu... nevidim v tom nic nepochoitelnýho...

    Jo jinak co nasralo zase mě byla scénka po záverečných titulkách... Po prvnim dohráni jsem to mel cely na par dni zkazeny, protoze mi to prislo ze vse co jsem delal byla jen prehnana historka nějakýho dědka
    • jedinej urcite nejsi ale, bohuzel na games.cz je v diskuzich prevaha blbu kterym vadi uplne vsechno *10*
    • Keyz
      Hlavně ty konce jsou zcela rozdílné a vůbec to nejde nějak dohromady. Ovládneš nějaké Reapery co jako? Pak se stalo co? Nic

      Vůbec, to bylo divný. Jako střílečka s RPG prvky mě to bavilo ale nějaký příběh? Tohle nebyla uvěřitelná vize lidstva po nějakém technickém skoku kupředu. Tvl všude, jsi byl ten hlavní borec který neměl sobě rovného. Potkal jsi nějakou obludu na dně moře, všechno si zničil a na konci jsi mohl stát rok než si vybereš jako na automatu jak to zakončit. Vůbec existence nějakého takové komického automatu, který má moc vše rozhodnout je divná. Na tohle nemají ani AAA+ filmy od hollywoodské produkce. To bylo prostě moc.
      Tohle není vůbec využití možnosti hry, kde hráč určuje akcemi chod některých věcí. Klidně jsi mohl během hraní něco dělat co by mělo smysl a na konci by to nějak dopadlo. Udělal by jsi během hraní něco jinak a dopadlo by to nějak jinak.

      Ale bylo jedno co během hraní poděláš/uděláš/neuděláš a jak se rozhodneš, jen jsi musel mít dost toho war assets a pak jsi zvolit jedním čudlíkem osud všech anglicky mluvících tvorů v galaxii. Tedy vlastně všech, protože tam každý mluvil anglicky :)
      • TheGGG
        No tak anlicky mluvili všichni hlavně proto, že tam požívali překladače (i když fakt neetuším, kde je měly zabudovaný). To vím aj já, co není nějaký extra fanboy. Dokonce to bylo v nějaké scénce ve dvojce, když se bavíš s tím žabákem assassinem.
      • Miserius
        No tak řešit jakym jazykem mluví to už jsi trošku mimo... Na tý zbrani pracovalo tisíce civilizací a jelikož máme hrát hru tak jsme zrovna v tom cyklu kdy se to dokončí, to zas takovej šok neni... Kdyby to bylo o pár cyklů zpět tak zase budete brečet v diskuzích, protože je jedno jaky udelate rozhodnuti neboť Reapeři všechno vyhladí
        • Keyz
          ...
          • Miserius
            Víš jak nákladný by bylo mít hru ve který by bylo kolem 30 jazyků, pro každou rasu jinej? A to uplně pomijim to že by jazyk jaksi museli vymyslet pro 30 ras... naprosto neproveditelný
            • Hmm..ale je fakt ze ve Star Wars filmech to proslo:) ale nebylo toho nijak moc..
            • Miserius
              Vzdyt by to ani nebylo pekny... Poslouchat nějaky chrchlání, prdění a piskání, pak by Shepard vytahnul slovnik a hledal odpověď... Tohle jsou jen nejaky nesplnitelny sny scifi nerdů a vyčítaj to obyčejný hře
            • tohle by nikdy neudelali, ne z technických duvodu ale kvůli shitstormu co by se strhnul ze strany americanu a dalších nativních anglicky mluvicich hracu..dyt by museli cist titulky..to by neslo:)
    • walltar
      Mě na konci nějak tak vadilo, že nebyl propojený se hrou ... že vlastně člověk celou hru hraje a potom jsou všechny jeho volby v celé hře zrušené. Já bych radši konec, který by byl trošku víc customizovaný podle toho co člověk celou hru dělal. Ne dojít do velké místnosti a jít rovně, doprava a nebo doleva.

      Ale abych pravdu řekl, tak zase takový problém to nebyl ... u hry sem se zabavil. Sice to nebyl žádné pecka, kterou bych musel hrát víckrát, ale byla to solidní hra ať už měla konec jakýkoliv.

      A co víc, tak sem díky ní objevil knižní sérii Odhalený vesmír od Alastair Reynoldse což bylo celkem dobré počteníčko. *4*
      • Takový problém má bohužel většina her tohoto typu. Z poslední doby mě kupříkladu mírně rozladil Sherlock Holmes. Opravte mne pokud se mýlím (a je docela možné že ano), ale měla úspěšnost v jednotlivých případech vliv na budoucnost či na konec samotný? Vždy jsem úkol splnil na 100% (což nebylo zase tak obtížné, když jste vyloučili všechna "jednoduchá" řešení).
      • Miserius
        Tenhle problém mají témeř všechny hry s rozhodnutíma... Konec záleží na posledních 2-3 rozhodnutích... Holt cesta je důležitější než cíl...
        Asi jediná hra která se mi ted hned vybavi ktera brala vpotaz vetsinu rozhodnuti je Heavy Rain s jeho dvacítkou konců
        • walltar
          No jo ale Mass Effect se nesnažil ani o to brát v potaz aspoň ty 3 poslední rozhodnutí ... On to prostě řekl, poď a tady si přehraj videjko.
          • Erien
            To fakt nechápu v průběhu celé trojky, došlo k uzavření všech velkých rozhodnutí ze dvojky a jedničky. Genofag, krogani, rachni atd všechno se uzavřelo jenom to nebylo v průběhu posledních 5 minut ale během celé hry. Takže kde je problém? Po upraveném konci, byla trojka pro mě skvělé uzavření trilogie.
            • Ze ses jednoduchej a mas to vypatlany zaroven, nemusis zdelovat verejne ... tvurci propagovali serii tim, ze kazde jedno rozhodnuti bude mit vliv na zakoneceni. A nemelo ani jedno jedine vubec zadny.
          • Miserius
            Mě to přijde reálný... neni to přece telenovela abys zachránil svět a najednou to hrálo hodinu všechny rozhodnutí cos udělal... Rachni by šli po cestě kde by zrovna vystupoval z transporteru Wrex s dítětem, vedle toho Geth by hral piskvorky s Quarianem, ten chlápek z citadely by se radoval že ma vyreklamovanej ten předmět a další hodiny všech rozhodnutí... Konec mi naopak přijde dospělej... Prostě tě to utne, konec... Je jedno co jsi udělal, došel jsi kam si dojít musel a umřel... myslíš že až umřeš přijde někdo s tabulí a bude ti vysvětlovat všechyn tvoje rozhodnutí a jak to změnilo svět? *1* Předpokládám že ne... Děláš nějaký rozhodnutí, který maj vliv na hru hned nebo za pár hodin, ale vždy vidíš jak tě to ovlivnilo... neni potřeba aby ti to připomínalo po dohrání hry, vždyť by to působilo jako pohádka pro děti...
            • Muj Shepard prezil :) Me se konec nelibil, ale udobrili si me Citadelou, presne takovy rozlouceni s mejma oblibenejma postavama mi vyhovovalo..Cheesy az na pudu, ale nezapomenu na nej..
            • walltar
              No já si vzpomínám, jak developeři prohlašovali jak rozhodnutí budou důležitá ... nikdo neříká, že tam musí být všechny rozhodnutí.

              Já bych radši zase střihnul celou tu konverzaci co byla na konci a hodil tam jedno ze tří videjek, které by se vybrali podle toho co člověk dělal ve hře před tím. Celá ta sekvence v té poslední místnosti mě prostě nějak nesednula.

              Prostě jako by nevěděli jak ten konec propojit se hrou a tak ti dali tlačítko ať si vybereš. Podobně sem se cítil u Deus Ex ... Taky konec stylem "A teď si přehraj videjko"

              Já bych asi byl i spokojenější, kdyby tam byl jeden pevný konec.
            • To určitě ne, ale konec à la Fallout by neurazil.
    • Kozy
      Nejsi, až na ten nesmyslnej synthesis konec a nešťastnej způsob jakym byl ten výběr podanej to byla na rozdíl od dvojky dobrá hra.
    • celej ten namet superzbrane je takovej klisoidni prujem,ze horsi uz to fakt bejt nemohlo,cela ta myslenka je uplna blbost a popira vse,co predchozi 2 dily budovaly,proto se to nikomu z fanousku nelibi,to co predvedli se muze libit jen nekomu kdo to prosel jen jako "dalsi hra na seznamu" a ne fanouskum ME sveta
      • ako sa ty opovazujes sa pasovat za praveho fanusika ME a zhadzovat ostatnych? Hral som ME1 od jeho vydania, precital som vsetky knihy, vsetky komiksy, hltal som vsetky informacie, presiel vsetky hry a jej dlcka a je to mozno moja najoblubenejsia seria hier.. A.. predstav si koniec v Extended Cut sa mi pacil..
        • Tak tak. Skvela saga. Dokonce u me sesadila na druhou pricku serii Assassins Creed a to uz je co rict. Hraju to uz potreti za sebou a furt nenam dost... Jo a vite o tom, ze ty konce jsou 4 a ne 3 ?
      • morokura
        Tenhle příspěvek mě zabijí, takže musim reagovat.. Nejdřív píšeš o ohavným, v míse sedícím námětu a koncích a potom o skvělých kvalitách příběhu dvou předchozích dílů. VVTF? To si myslíš, že vývojáři nejdřív udělali první dva díly a pak až ve třetím je napadl tenhle námět a začali psát konce? Promiň, nemůžu si pomoct ale hodnota tvýho příspěvku je stejná jako to, co jsem před chvílí vytvořil na hajzlu.
        • Jenze presne takhle se to dela, funguje to uplne stejne jako dmntni nekonecy serialy, proste nekdo nejak zacne, a pak k tomu sedne dalsi patlal a zacne na to lepit dalsi kravoviny. Na trojce pak bylo znat predevsim to, ze prisel sefko managor, rek, ze vydat se to musi za tejden, a tak to tam nejak zmastete at uz to je.
      • Zacinam bejt vic a vic alergickej na slovo klise, klisoidni atd... *11*
      • Miserius
        Právě že naopak chlapče, kdybys měl nastudováno o tom světě to co já tak bys tohle nepsal... Jedna věc je mít něco proti konci hry, druhá být nerd který si myslí že rozumí technologii budoucnosti protože viděl Star Wars a Star Trek 150x
        • Keyz
          K tomu Star Wars. I když to nebylo vážné a nebylo to nic složitého na myšlení, borci tam udělali celkem věrohodné boje. Prostě hrdina A bojuje s hrdinou B a jak to dopadne? V ME by z toho byl hodinový souboj a na musel jsi využívat naprosto vše i ničit překážky a stejně by jsi nepotkal sobě rovného.

          Tam prostě v rámci boje jeden udělal chybu a druhý ho zabil a byl klid. To bylo skvělé. A tohle tam bylo často když teda zrovna nebojoval ten hlavní prasák v chrochtacím latexovém skafandru.
          • Miserius
            Tak udělej takovou hru ve který jsi hrdina co bojuje proti Reaperum... S menšim zvratem ze umres stejne rychle jako průmernej vojak v ME3 a jakmile umřeš musís si koupit hru znovu...
            • nejaka reinkarnace duse, preneseni myslenek na další postavu?..chvili by byl hlavni hrdina garus..chvili Liara..takova sebevrazedna mise z konce dvojky po celou hru:)...a achievment když nikdo neumre..samo:)
            • Miserius
              A jak by u tebe prosimtě fungovala smrt, protože jednou bys umřel.. Takže restart a znova? To by bylo uplně stejný jako teď... Nebo po smrti změna postavy na nejbližšího vojáka? Takže by potom zachránil svět Josef Vyskoč, kterýho jsi ovládal posledních 10 minut
            • Keyz
              Nečekaně by jsi nebojoval sám *15*
              Tak jak to je zde. Máš tam armády, které jsou na pozadí ale zde to udělali tak, že ty jsou naprosto na nic a pouze sám mistr hrdina to dokáže! Navíc poté co něco dokáže, mu skoro nikdo nevěří! To je teda zvrat jako prase. A jede to znova...

              Tohle je pořád dokola. Jeden proti všem. Nikdo jiný, jen ten jeden to dokáže! A nakonec u nějakého automatu o kterém nikdo nevěděl to nějak rozhodne.
            • Konečně člověk, kterej má stejnej názor jako já. Já osobně po dojetí updatu, byl spokojen... MassEffect v remastru bych bral všema deseti... :)
  • Co bych si přál?
    Větší lasery, větší kosmické lodě, více "vžůůům" efektů ve vesmíru, aby minimálně jedna planeta vyletěla do povětří, hvězdu smrti, rodeo na Reaperovi, obří kosmické červy, aby Shepard pocházel z Kambodže, SSSR stylizaci.
    • Jo to by bylo bezva, a ještě romance, vic romaci, s robotem, kucharem, a záchodovou misou co umi mluvit.
      • Potají sním o romanci mezi obřím galaktickým červem a reaperem. "Celý svět byl proti nim, avšak vzepřeli se společenským konvencím a oddali se romanci, která otřásla vesmírem".
        • a nasledny sex v megagalakticke sprse, s naslednym vyvrcholenim které by se rozlilo po celem vesmiru a každý by byl stastny..samozrejme ve trech ruznych barvách.
    • Dogkiller
      A ještě větší pokojíček v blázinci a novou svěrací kazajku.
      • Povinnost jsi zdá se splnil. Dáš si čaj? *4*
  • No ja by som celkom prijal bezproblemovo funkcny multak, ale to sa asi nestane.
  • A dojíme!! Kdo nadojí nejvíc, vyhrál!
  • remaster sotva par let stary hry? zadnej remaster nechci,chci novy a originalni hry,kde misto vymazleny grafiky bude i neco novyho,vcetne pribehu
  • Kozy
    Rachni a odebrat zelenej konec.
  • KOTOR III by nebyl špatný :) Pokud se zhostí dalšího obsahu zodpovědně, dám trilogii zase šanci.
  • walltar
    Remaster Mass Effectu? To mě připadá jako zbytečnost ... Vždyť ta hra pořád vypadá dobře.

    Doufám, že nezačne nová móda remasterovat hry každé 4 roky. Já bych radši něco novýho.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit