Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • V Iranu ted obzvlast oceni tu veleuzitecnou always-online featuru D3.... *1*
  • V souvislosti s online hraním a spory těchhle dvou států je to fakt špatná zpráva, že se musí herní trh takhle škrtit -.- No, snad budou kupující odškodněni, zas to odnesou jen oni.
    • Mezinarodni obchodni embargo tykajici se Iranu je (prekvapive) mezinarodni, blbecku.
      Ale chapu, ze ti pri cteni Leninovych spisu uz nezbyva cas na nejake skutecne vzdelavani.
      • ano Iran uz nepredava ropu za bezcenny pomalovany papier s dolarovym vzorom ale za fyzicke zlato. to musi jedneho americana vazne potesit.
      • Díky za poučení demen*e. Řekl jsi nám tady něco co ví každej. Potlesk...
        • Asharak to evidentně neví, když nadává na Ameriku. Demen*e.
          • Lol ty si asi hodně zarytej člověk *15* Ale každý je nějaký, nebudu ti tvé představy a názory brát :) Ano, jsem bl****k, de**** a další, a jsem rád, že to o mě někdo ví. Kéž by tu bylo víc takových jako ty (ne teda z pohledu nadávek) *4*
            Jinak se samozřejmě omlouvám, článek jsem si přečet podruhé a opravil se, páč jsem ho trochu špatně pochopil *3* peace! peace! That's the way! Amerika ftw! *4*
    • Ano, přesně tak....

      Dneska je moderní nadávat na USA. Já nadávám na Irán a podobný ortodoxní fíkožrouty.
      • A já nadávám a nenadávám na všechno možné, proč se omezovat jen na určitou oblast *4*
      • Já nenadávám na nikoho a jsem šťastnej. Nový rozdělení světa se mě stejně týkat nebude, jsem zbytečnej, nic jsem nedokázal a stojím za hovno, takže vkládat k někomu moje emoce, když i daně platím malý, je zbytečný. Asi budu v první vlně depopulace, možná narukuju dobrovolně.
        • Správně, další ovce do mlejnku bez vlastního názoru.
  • No tydle sankce jsou vůbec blbost, když uvážíme, že jsou potencionálně kvuli zbrojením a Íránskému jadernému programu, tak dost pochybuji, že by Iránu prodali potřebnou techniku (na zkonstruování atomové bomby třeba) americké firmy, postihne to právě pouze "civilní" sektor...kvuli tomu ostatnímu se Irán obrátí na Rusáky, Číňany a podobně...jedinej kdo na tom tratí jsou obyčejní iránci a americké peněženky
    • Kdyz mas prachy prodaji ti klidne i Obamovy trencle ! Navic kdyby nekde bouchla sebemensi jaderna hlavice zacnou v ramci protiteroristickych opatreni kontrolovat i to co u ceho si vecer lestis bambus ...
      • To je uplná blbost...kdyby to tak bylo tak by nějaká zainteresovaná firma prodala techniku/plány pro přistání na měsíc Sovětům, ty by za to vysolili takový chechtáky, leč Rusové na měsíci nikdy nebyli...todle je uplně stejný, nehledě na to jak řikáš, pak by se roztočil takovej kolotoč vyšetřování že by na ty prodejce stejně přišli a ti by následně přistáli na elektrickym křesle...
        • Ono je jedna věc prodat pár stíhaček a tanků nebo techniku pro sestrojení nukleární zbraně
  • Pěkný ... takže až USA uvrhne na ČR sankce za Klause nebo jiný játro, tak nás třeba Steam všechny prostě odstříhne od všech her, co jsme tam nakoupili a všech peněz, které jsme tam utratili... můžeme si nahlávat, co chceme, ale stát se to může i nám.
    • jindra.veliky
      ano....prezident ma totiz reprezentovat lid a lid si ho i zvolil...coz musi znamenat ze souhlasil s jeho nazorama atd. *3*
    • tak chapej, sankce jsou od toho, aby ty druhe nasraly, ;]
      • Doslova to znamená, mj., donucovací předpis nebo pohrůžka trestem. Ale ty jsi to napsal taky moc pěkně. *15*
    • Az na to ze nonsteam hry bezi bez steamu a samotny steam jde i offline a nestreamuje hry ze serveru. :-)
  • No, Blizzard asi těžko může veřejně radit hráčům z postižených zemí, aby to zkusili přes proxy... ale podle mě je právě tohle potřeba vyčíst z prostoru mezi řádky. *4*
  • cha, dovedete si představit situaci, kdy by bylo na pokraji třetí světový, němci už by zase mobilizovali, ale jejich omladina by si pěkně doma radši pařila WoWko... ale protože by byl válečnej stav, tak by jim amíci odpojili přístup k battle.netu. omladina by neměla do čeho píchnout, tak by šla narukovat a těm šmejdům americkejm to nandat! jdou sami proti sobě, tihle US governátoři, zbytečně posilujou jejich stavy... ;)
    • Cahir
      Dnešní generace propadlejch hrudníků by se zadejchala už při výběhu do prvního kopečku... Čest výjimkám.
      • Propadlý hrudníky připomínaly už odvedenci do obou světových válek, horší je, že mezi nimi bylo daleko méně tlouštíků než v dnešní omladině. *3*
      • holt až padnou profi vojáci a sporťáci, tak bude muset haubtkommander naverbovat i tyhle :D průpravu v týmový spolupráci mají, střílet uměj (sice firebally, ale i tak ;)
    • jindra.veliky
      LOL, stejne by jich vic nez polovina zase zdrhla pri prvni prilezitosti jako v Iraku *1* viz. Generetion Kill - vojaci okradaj civilisty o saty a utikaj za frontu jako civilove *1*
    • Jo, obtloustlí gameři s hyperopii pujdou tlouct Američany gamepadama, to zní pravděpodobně.
  • XorxoxTalarius
    Tak co udelaji iranci? Jednoduse si zahraji na cinany a hry si cracknou a udelaji si vlastni servery s pristupem zadarmo a jeste na to dostanou dotaci od statu na nakup vybaveni. Pripadne jim v ramci bratrske pomoci pomuzou kluci cinsti.


    Jinak je smutne ze je takto blokuji v dobe kdy se tam zacina darit trhu s hramy a mistni po vzoru perske tradice radi za kvalitni produkt zaplati (jelikoz to povazuji za moralni slusnost) nez aby si to stahli z torrentu ...
    • Na to jsi přišel kde, to co píšeš v druhém odstavci?
      • XorxoxTalarius
        Mam mezi Iranci pratele, takze se na tema hry bavime a celkem casto ;)
  • RE: Dworkin
    A to je přesně ono! Další chybný předpoklad, mýlíš se, ČR nemusí sama blokovat servery, to dělají ISP, kteří jsou vázaní smlouvou na telekomunikační instituce v rámci mezinárodních dohod a smluv, cenzura typu "hate speech" je v provozu na všech největších mezinárodních webech a to není vůbec řeč o explicitním obsahu, může jít o obyčejné reportáže, bez komentáře, prostě jen projev určité skupiny lidí, či jednoho člověka, jakmile nejede v kolejích politické korektnosti, nemluví o nepodstatných/bulvárních věcech, či by mohl být označen svými názory za "radikála", je jeho datová stopa součinně mazána a potírána jak ISP, tak i serverem zodpovídající za daný obsah! To je praxe a vztahuje se na celý západní internet!!!!!!!
    • Které konkrétní internetové stránky mám zablokované buďto z nařízení České republiky nebo s ohledem na její členství v mezinárodních organizacích nebo účastenství na mezinárodních smlouvách jakéhokoliv druhu?
      • Např. velké množství stránek které se zabývají např. holokaustem z jiného pohledu než oficiálně schváleného, dále pak velké mnoství videií s tímto tématem na youtube. Nevím z jakého nařízení to je, ale je to tak.
        • Které _konkrétní_ stránky mám _zablokované_? Neumíš číst? Nepíšu o tom, že nějaký zbarvený nácek popírá holocaust, což je trestný čin, a proto je smazán konkrétní obsah, ale o tom, že na globální úrovni funguje státem vynucený filtr, který mi nedovolí takové stránky ani otevřít.
          • Dworkin - První odstavec jsi napsal ty, já nic takového netvrdím, prosím, reaguj na můj text a neskrývej nedostatek argumentů tímhle způsobem.

            Do diskuse jsem se zapojil, ne vetřel. Cituj mi teda prosím tu část kde hovoříš o technických opatřeních cenzury internetu aby si mi dokázal, že kontext je opravdu jiný. Ludvův zakládající komentář tohohle vlákna naopak říká opak než co tvrdíš.

            Vyvěšování takového materiálu trestné je, paragraf 405, dříve 261a, pro praktický příklad případ V. Stwory, pouze "vyvěsil" takový materiál. Nevěřím že si právník, na to děláš příliš velké chyby.
            • Dworkin - děkuji, čekal jsem že nemáš svá tvrzení čím doložit.
            • Nemesus: Já právě všem těmhle tlučhubům, co právu rozumějí jako koza petrželi, a ještě mají tu drzost psát, že nejsem právník, ale někdo, kdo se za něj jenom vydává, dávám příležitost, aby svoje silácké řeči podložili reálnými činy a tak dokázali, že nejsou pytle pšouků, ale chlapi. Zajímavé je, že zatím mi na to nikdo nešel, a to ani když jsem nabízel slevu.
              *4*
            • hm: Takže pytel pšouků. Adios.
            • Dworkin: Děláš, jak kdybys to neznal, tady seš na internetu, každej je tu právník, doktor, ekonom a vědec z wikipedie a lidem z oboru pak nikdo nevěří a dokonce se musí cítit jak blbec, když ho tu poučují Jardové a přesvědčují ho, že oni tomu rozumí líp :3
              A ještě líp, když si myslej, že právník, kterej se primárně zaměřuje třeba na rodinný právo bude vědět vše i z obchodního a trestního práva jako on s googlem :3 Nějaký základy bude znát, ale asi tolik, jako kardiochirurg bude referovat o neurochirurgii :3
            • Já se ale neptal na nadsázku, já tě požádal o odpověď na můj text. Podsouváš mi něco co jsem nenapsal já ale ty, odpovídáš tak sám sobě, netvrdím, že ČR něco pokoutně přikazuje, v opačném případě cituj kde to tvrdím.

              Požádal jsem o citaci a odkázání na diskusi kde se řešilo omezování přístupu k internetu technickými prostředky na úrovni státu jak tvrdíš, takže tě žádám znova, cituj z té diskuse, nasměruj mě na ní ať si to mohu přečíst.

              Neodkláněj pozornost o tématu a textu nějakou sázkou a nadávkami a reaguj prosím na můj text. Opakuju znova: "Vyvěšování takového materiálu trestné je, paragraf 405, dříve 261a, pro praktický příklad případ V. Stwory, pouze "vyvěsil" takový materiál. Nevěřím že si právník, na to děláš příliš velké chyby."

              Prosím o reakci v čem je to nepravdivé jak tvrdíš.
            • Ano, to je tzv. nadsázka. Tvoje paranoická představa, že Česká republika pokoutně přikazuje provozovateli YouTube, aby blokoval určitá videa, je totiž absurdní a směšná.

              Ludvův zakládající komentář tohoto vlákna navazuje na předchozí diskusi, kterou jsme spolu vedli. Není můj problém, že ji neznáš. Nikdo tě do "zapojení" nezval. Pak ovšem odpovídáš za svoji neznalost ty, ne já.

              I kdybys to číslo paragrafu opakoval stokrát, pravdou se to nestane. Pokud nevěříš, že jsem právník, nabízím ti stejné řešení jako svojí psici Veskoslavovi: Pokud ti dokážu, že jsem právník, zaplatíš mi 20 tisíc korun. Pokud ti nedokážu, že jsem právník, zaplatím 20 tisíc korun tobě. Obě strany složí tuto částku do notářské úschovy a ten, kdo bude v právu, dostane vyplaceny všechny takto složené peníze. Máš jen jednu šanci ukázat, že seš chlap, a tyto podmínky přijmout. Potom se staneš mojí psicí stejně jako Veskoslav, který se taky oháněl tím, že nejsem právník, a potom málem brečel, že je jenom studentík a na podobné sázky nemá peníze. Tak co, seš chlap nebo pytel pšouků?!
          • hm: to s tím youtubáckým videem fakt myslíš vážně? *15* *15* *15* *15* *15*
            • Myslíte si že je za tím nějaká konspirace? Máte pro to důkazy?
            • smejki
              Nemesus: same here! konšpirácja!
            • Mé komentáře píšu vážně.
            • Ježiši, jak ho po tomhle může někdo teď brát vážně...ale musím zmínit, že zločinná Česká vláda mi onehdá zabránila tedy i v přístupu na gameplay jedné hry!!11! *8* *7*
          • Dworkin - Vím že nemáš co dodat, protože ti chybí argumenty. Mé tvrzení by si si mohl ověřit i ty sám protože máš tu možnost, ale ty nechceš, z pochopitelných důvodů, místo toho jsi hrubý. Odkaz na trestní zákoník, nevím co je na tom pitomoučkého, teda kromě toho že takové paragrafy existují.

            Zkusím se vyhnout přímému zobrazení linků použitím tiny url:
            http://tinyurl.com/8kkp7fa

            Tvrzení že je u nás obsah internetu blokován na státní úrovni je pravdivý.
            • No jistě, je to přísně tajné spiknutí. A do Pentagonu nenarazilo letadlo, ale raketa plná nahrávek nacistických videí zabavených na YouTube na příkaz české vlády. A Aštar Šeran to celé sledoval z paluby řiditelné vzducholodi. *7*

              Když pominu to, že jsem se bavil s Ludvou a ty ses do diskuse pouze vetřel, tak by sis měl uvědomit, že ta diskuse měla nějaký kontext, a ten kontext je opatření prováděné íránskou vládou při cenzuře internetu. A to je technické opatření. Takže tolik k tomu.

              Ne, vyvěšování videa samo o sobě trestné není, a teď s tebou skutečně mluvím jako právník s ignorantem, protože nic jiného nejsi. V případě, že chceš přestat být ignorantem, si zjisti něco o subjektivní stránce trestného činu.
            • Nějaké logické vysvětlení proč soukromá osoba blokuje obsah pouze pro konkrétní stát ze své vlastní iniciativy jak tvrdíš?**Nelze přepokládat že by nařízení státu ohledně cenzury bylo veřejné, v tomto případě lze posuzovat jen podle praxe a ta dává za pravdu že blokování na státní úrovni existuje i když to stát neříká nahlas. O technických prostředcích atd. nepadlo ani slovo a ani o tom zda musí být subjekt soukromý, proto bezpředmětné, dotazoval si se totiž na něco jiného, tím jak to teď rozvíjíš a nabaluješ na to nové věci se z toho snažíš pouze dostat. Vyhledávání takového obsahu není trestné pokud vím asi nikde na světě, čtení také ne, studování také ne, proč řešíš něco o čem tady nikdo nemluví, to nevím.

              "není samo o sobě trestné ho vyvěšovat na internet."

              To samozřejmě trestné je viz zmíněný paragraf 405 který sedí na tuto situaci, to by si měl vědět pokud si právník jak říkáš, proto právníkem zřejmě nebudeš, nebo možná ano, ale neznalým.

              Je mi zřejmé, že tohle budeš znovu ignorovat jako vše na co nemáš odpověď, ale stejně se zeptám, můžu vidět příklad "zhovadilé hnusné idiotské svinské lži" z toho videa aby si dokázal svoje tvrzení?
            • To video není zablokované z nařízení státu, ale na základě rozhodnutí soukromé osoby. Neexistuje žádné státní rozhodnutí, které by provozovateli YouTube ukládalo tento obsah pro české uživatele zablokovat, a stejně tak neexistuje žádné technické opatření ze strany státu, které by českým uživatelům bránilo k tomu obsahu přistupovat. V ČR není trestné tento obsah vyhledávat, číst či jakkoliv jinak studovat, a není samo o sobě trestné ho vyvěšovat na internet. Pokud si udělám stránku, na které vyvěsím tohle video, a na té stránce například rozvedu všechny idiotské a hnusné lži, které se v něm objevují, tak nepáchám žádnou trestnou činnost, protože ta spočívá v tom, že tyhle svinstva podporuju, ne že ukazuju na jejich zhovadilost.
            • Nevím o co se pokoušíš, ale chtěl si vidět které stránky jsou blokovány na státní úrovni z nařízení státu atd. Takže jsem předložil příklad co si chtěl. To že to samé video je jinde přístupné je nepodstatné, je totiž logické že aby něco mohlo být zablokováno, musí to být nejdříve objeveno.

              Můžeš mi dokázat tvrzení že to samé video je dostupné na milionech jiných míst? Tzn. min. 2 miliony. Nechci počet nalezených řetězců použitých slov v google vyhledávání, ale 2 miliony míst s tímto videem, které je z nich přístupné. Po mně chceš dokazování, takže dokaž také ty své tvrzení.
            • To si děláš srandu? YouTube je Česká republika? Ne. YouTube je služba provozovaná americkou korporací. Soukromý subjekt, zcela mimo českou jurisdikci. Mimochodem, to samé video je tam ještě minimálně jednou a dokonce v lepší kvalitě. A pak je taky na Google video a milionech dalších míst, kde si ho uživatel z ČR může prohlédnout nebo stáhnout. Čili ne, stát žádný obsah na internetu neblokuje.
          • Ptal si se na příklad zablokovaných stránek na úrovni státu a já ti odpověděl, nepsal jsem nic o smazání ale o blokování. Konkrétní stránky sem dát nemohu, nechci mít problémy se zákonem.

            btw- bylo by úsměvné vidět jakou nálepku by si měl pro židy, kteří ho "popírají"
            • Já už k tomu nemám co dodat. Ke tvé smůle jsi narazil na člověka, kterého neobelžeš pitomoučkými odkazy na trestní zákoník. Svoje tvrzení jsi prostě neprokázal a výmluv si můžeš z klobouku vytáhnout třeba deset. Konec.
            • Nesnažím se tě dojímat jen dokládám co říkám.

              "Ne pokud nebude naprosto zřejmé, že to děláš proto, abys propagoval myšlenky na těch stránkách uvedené."

              Děkuji za přiznání že mé důvody jsou opodstatněné, ano, přesně tohle nehodlám riskovat, sázku do loterie o to jestli to našimi "orgány" bude pospouzené jako zřejmé nebo ne.

              Že neblafuji by si zjistil sám kdyby si použil google nebo youtube jak jsem tě požádal, ale to by si nesměl ignorovat to co je pro tebe nepohodlné.
            • Nemáš nic, jen bluffuješ. Trestním právem mě nedojmeš, živí mě a vím, jak funguje v "našem soudnictví". Za uvedení odkazu v takovéto diskusi tě nikdo stíhat nebude. Ne pokud nebude naprosto zřejmé, že to děláš proto, abys propagoval myšlenky na těch stránkách uvedené. A pokud jsou pro ČR zablokované, tak přece neriskuješ nic. *3* Až na to, že nejsou.
            • Musím se opakovat - samozřejmě mám, ale nemohu je sem dát, porušil bych tím zákon, § 403, § 404 a zřejmě i § 405 trestního zákoníku a nechci být popotahován za propagaci takových stránek, když vidím praktické příklady z našeho soudnictví, mohl bych mít opravdu problémy a nebudu to riskovat. Jako samozvaný právník za kterého si se několikrát v diskusi prohlásil by si si měl trestnosti jednání které po mně vyžaduješ být vědom. Pokud mě nutíš nebo po mně vyžaduješ sem příklad takových stránek dát, dalo by se to asi klasifikovat jako navádění. To je pak také trestný čin podle § 24 trestního zákoníku.

              Pokud umíš používat google, pak ti stačí vhodná klíčová slova a na takovou státem blokovanou stránku narazíš sám.

              btw - můžeš mi prosím odpovědět jak by si onálepkoval židy "popírající" holokaust?
            • Konkrétní stránky totiž nemáš. Česká republika totiž žádný globální filtr na internetový obsah nemá, narozdíl od Íránu.
  • Sarkastické výkřiky "Viva la America" a chornické stěžování si na Amíky vyvolá spíš...: "Viva novinky.cz-like komentáře předčasně rádobyvyzrálých pivních moronů"
    • jindra.veliky
      dneska je moderni nadavat na EA Games, Activision a USA! *3*
    • Neměl bys tam chodit, není to zdravé.
      • Nazdar potrefená huso
        • Ga!
  • To bude v Iranu sebevrazd. *9*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit