Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • .
    • Toto vyhlašuji komentářem roku. *7*
  • Veskoslav
    Tohle opravdu můžou řešit jenom blázni a trolové. Už od počátku RTS nemůžou být jednotky takové jaký by byly ve skutečnosti. Je to v AoE (budovy by musely být mnohonásobně vyšší), je to v Sc, je to ve Wc, je to v Homeworld (kdy stíhačka, co měří 12 metrů má 1/4 křižníku co má skoro 2 km) atd. Obdivuji spíše vývojáře a tvůrce, že vůbec na to mají nervy. Obzvlášť pak vysvětlování, jak může mariňák sestřelit mezihvězdnou loď atd.....Na takové blázny se člověk má vykašlat, ti hledají cokoliv, co by mohli zkritizovat či hledají reálné věci v naprosto nereálných:)
    • ja ty strategie co jmenujes nehral , ale v dow nebo coh se snažili tvurci alespon o priblizne zachovani pomeru takže to jde. Proste je trapny když je marinak skoro stejne velky jak tank a mas na bojisti 20 battlecruiseru kterym se prolinaji textury.
      ja se vzdycky divil komu se to muze libit a vida
    • Ale přesně o tyhle otázky ani moc nejde. Spíš by mě zajímal funkčnost věcí příběhový zkraty atd... sám se občas z nudy přemýšlím, jak to asi nejsmysluplněji odpovědět (což z podstaty věci ani nejde *1* ). Ale jak píše pan Homola... Jak je to s tima žvárama ve skafandrech?! *15*
  • Jo kdyby mel mít SC logiku tak by to museli kompletne prekopat a hadejte co by vzniklo. dawn of war. nejvic trapny je jak postavite 20 battlecruiseru a prelinaji se jim textury. tohle se skutečne dalo tolerovat pred 10 lety možna ale ne dnes.
    Proste dalsi trapas od tyhle ubohy firmičky.
    • Nj, když někdo přišel s nápadem sci-fi kde jsou lidi a dva odlišné typy alienů, už by to fakt nikdo neměl kopírovat. Taková věc by se měla patentovat, aby nikdo už nikdy nemohl vyrobit tablet se zaoblenými hranami.... erm, teda, scifi s alieny atd...
      • JohnyTheZik
        Ted jsem si vlastne uvedomil, jak AvP vykrada W40k universum
        :conspiracykeanu:
        Vyspeli predatori v malem poctu a hejno alienu, resp. tyranidu a k tomu vsemu banda lidi!
        Jak si vubec dovolej neco takovyho vymejslet.. A jeste navic jedno je driv a druhy pozdejc, dohromady je to vlastne Starcraft O.o ..
        :D +1 Gimli, rozum, aby tady clovek pohledal..
        • Připadá ti snad že AvP a W40k mají stejné univerzum. Je rozdíl mezi drobnou inspirací, které se snad ani nejde vyhnout a masivním všeobecně známém vykrádání jaké předvádí bližžard. Jistě třeba HALO se trochu inspirovalo např. SW, ale jinak má tuny vlastních nápadů. Samosebou že se tyranidi inspirovi alieny. Ale připadá ti snad že mají alieni obří organické lodě jako tyranidi. Nebo Flood z HALO, taky má kořeny v alienech, ale jinak je to originální rasa. Nic takového se o blizzardu říct nedá, ten jen skopčil co bylo dobré a pořádně to zdětinštil.
          • JohnyTheZik
            To tvy vseobecne znamy vykradani je jen historka, stejne podlozena jako konec sveta..
            Uklidni se, zhluboka dychej a zkus si precist tohle:
            http://www.gamereplays.org/starcraft2/portals.php?show=page&name=how_warhammer40k_inspired_starcraft&st=0
            Najednou uz terrani nejsou ti okopirovani vesmirni marinaci, ale naopak jsou to okopirovani terrani z vesmirny pechoty apod.. (a co si budem povidat, dozvis se i nepekne veci o tvem vysnenem W40k univerzu)
            Jestli umis anglicky, tak si to zkus precist a treba si uvedomis, jak velky blbosti vlastne obcas rikas..

            EDIT: zajimavy :D, tiscali si tam pridava stredniky, takze je vsechny musis smazat O.o
            • JohnyTheZik
              2 GGG: Ten odkaz funkcni je, ale je tam nejaka games.cz chyba, proste si jen smaz ty 2 stredniky v URL... nechapu, proc se tam pridavaj O.o ...
            • Pořád čekám na funkční odkaz.
            • pro Shania
              Tyranidi měli svojí podobu už v druhé edici (ale z části i v první) něco podobného o tom, že se workshop dodatečně inspiroval se mi kdysi pokoušel nakukat nějaký fanboy na EG ale neobstál. Jednoduchá logika času a pár obrázků. Nevím proč je pro SC fanboy tak těžký příjmout že to blizzard okopčil.
            • Jenže vojáci terranské federace nevypadají jako vojáci ze SC to bude ten hlavní problém.
              A to pořád nic nemění na tom že blizzard kopíruje.
              Jinak že si fanoušek Doty je mi celkem jedno já se o MOBA hry nezajímam
            • Shania
              moribundustrollus: trochu si to pletes, jestli Blizz nekdy delal na hre podle licence Wokrshopu, tak to byl Warcraft 1, někdo zase tvrdí, že to měla být SW hra. Warcraft 2 už jde svou cestou a Starcrat byl původně orc in space, něž to byli nuceni předělat pro špatné ohlasy na jedné výstavě. Přidali treti rasu a udelali novy engine.

              Podobnost jednotek ve Starcraftu s W4k:
              marinaci vypadaji jako vojaci ve skafandru a spacemarine jako stredoveci rytiri.
              Hydra je jediny zerg, ktery se podoba tyranidum a to hlavne z duvodu, ze Hydra byla pro Workshop inspiraci v treti edici a ne nopak.
            • blizny dřív dělali na warhammer hře ale games workshop to nakonec zrušil a oni to překopali a byl z toho starcraft. toť známí fakt kterej ale samozřejmě nikdo oficiálně nepotvrdí ale ani nevyvrátí. nečekaně terrani= space marina. zergové=tiranidi, protossové= eldaři .............
            • JohnyTheZik
              Ooo pardon, spatne jsem to nakopiroval.. ted je to upraveny :D..

              A pardon podruhe, myslel jsem Hvezdnou pechotu, coz ti ale doslo, za coz smekam :D!
              K faktum: SC je sice az po W40k, ale ROMAN Hvezdna Pechota tu byl davno pred W40k.. A z romanu taky Blizz cerpa, co se tyce Terranu. Nejen to, ze v Hvezdny Pechote je Terran Foundation :)..

              Takze se moc omlouvam, ze se mi tam vloudila 1 do odkazu, a ze te to urazilo :D, ale ne.. A SC fanboy opravdu nejsem, DoW 2 mi sice prislo smesny, ale u jednicky jsem se vyborne bavil a je to super hra.. Jestli neco, tak jsem DotA fanboy hehe, ale o tom treba pod clanky LoL :D (j/k)..
              Takze ne, Terrani v Hvezdny pechote byli, doslova a do pismene, od tamtad je ma Starcraft, ne z warhammeru... A ackoliv me to moc mrzi, nemas pravdu :(
            • Co to blábolíš.
              "Najednou uz terrani nejsou ti okopirovani vesmirni marinaci, ale naopak jsou to okopirovani terrani z vesmirny pechoty apod"
              Sry ale tudle větu nějak nechápu, vím že jako SC fanboy to odmítáš přřijmou, ale W40k je o dost starší než SC, a je všeobecně známo že zde ke značnému kopírování W40k došlo.
              Stačí jen porovnat data kdy vyšla druhá edice zběratelských figurek k w40k a kdy vyšel první SC. nemluvě o tom že v o dost starší první edici už byla většina věcí ve w40k tak jak je.
              Jinak nevím o jaké vesmírné pěchotě to meleš. Pokud myslíš Hvězdnou pěchotu tak tam žádní terránci nejsou.
              Jinak ten tvůj odkaz je stejně ubohej jako tvoje argumenty jediný co jsem se dočetl bylo toto

              An error occurred!

              Sorry, the page you're trying to view does not exist !
          • Veskoslav
            Eldeři rozhodně nejsou Protosové. Jediné, co mají společné, že jsou "E.T." a vymírající rasa. U Elderů je to ale způsobeno válkou mezi Temnými a "normálními". U Protosů občanskou válkou. Císařství rozhodně není to samé Terrani ve světě Sc, protože tam je to ještě rozděleno na frakci a války, které o tom rozhodly. A Zergové a Tyrranidi? Tyranidi nemají svou planetu, nedokáží přetvářet jiné druhy na své vlastní, mají pouze jedno kolektivní myšlení zvané Úl, což Zergové nemají atd.
            • Veskoslav
              Ale oni jenepřetváří okamžitě, ale evolucí a to je rozdíl. Zergové ti to dokážou okamžitě a to je rozdíl:)
            • prej tyranidi nedokaži pretvářet jine druhy na vlastní *1* přitom to je jejích cíl vše sežrat aby se mohli vyvíjet. to je tak když se slánové naserou odejdou z galaxie a někde v koutě dělaj experimenty *5*
            • Veskoslav
              Jestli myslíš takové obrázky, co jsou v tom článku cca v dolní polovině:)Obzvlášť legrační srovnání Prottosky a Warpového pavouka:)

              http://www.eurogamer.cz/articles/kopiruje-ea-tanky-z-warhammer-40k-do-command-conquer
            • Před časem jsem viděl takovej pěknej srovnávací obrázek, kterej pěkně ukázal jak si je SC a W40k podobnej. Pokud ho najdu tak ti ho sem dám *5*
            • Veskoslav
              No pominuli Zerlinga jako základní jednotku, co se podobá základním dělníkům Tyranidů, tak jsem nenašel ani jednu jednotku, která by byla podobná. Lidské stroje se taktéž jakkoliv liší od těch z W40k, ani základní tanky nejsou stejné, lodě a stíhačky taktéž ne, jediné co je podobné, tak zbroje a i ty jsou jiné, jsou maximálně podobné.
            • Bože já asi umřu. Kde je v mém článku slovo o protosech. Vím o SC jen něco, ale z toho co vím považuji právě protosy za nejlepší rasu ze SC. Jinak v případě kopčení mám na mysli spíše vzhled jednotek. Blizzard zřejmě stavěl zergy stylem: dáme tam hlavu od aliena, klepeta od tyranida a zadek od arachnida. On si toho nikdo nevšimne. A Terranští mariňáci nejen že vypadají jako Adeptus Astartes, ale ještě je to celé tak nehorázně rádoby drsné tím stylem jak má každý v puse doutník a vede hrozně hustokrutý řeči.
              Jinak tyrannidé mají svojí planetu. Ovšem mimo naší galaxii. A dokáží také přetvářet jiné druhy ve vlastní. Tyranidé neustále procházejí evolucí, o jejich vývoji také rozhoduje do značné míry schopnost pohlcovat těla jiných tvorů a následně vylepšovat svá vlastní těla. U některých tyrannidích jenotek jsou stále patrné znaky rasy kterou využili ke svému zdokonalení.
        • Magister_Peditum
          A všichni kopírují Arachnidy z románu Hvězdná pěchota! To jsou přece Tyranidé a vetřelci jako vyšití! *15*
          • Kd vydíš tu podobnost?
            http://fc05.deviantart.net/fs37/f/2008/244/3/e/Starship_Troopers_Arachnid_by_darth_biomech.jpg

            http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/2/26/Alien_vs._Predator_(2004)_-_Alien.jpg

            http://gallery.koehls.de/albums/warhammer/tyraniden-schwarmtyrann2.jpg
            Navíc nezáleží jen na vzhledu, ale i na fiktivní historii dané rasy.

            To bys pak mohl říct že ve všech sci-fi jsou stejný vesmírý lodě.
            • Co to furt meleš s hvězdnou pěchotou. Tam jsou arachnidi a ti vypadají o dost jinak. Přiznám bez mučení že na genestealerech (jeden typ tyranidu) je jasně patrná inspirace alienama, ale z arachnidama tyranidi maj společnýho mnohem míň než zergové s tyranidama.
              A teď pozor...
              Wait for it
              blizard inspiraci W40k nikdy nepopřel (nepřímo ji i přiznal) takže na tom asi něco bude *5* *5*
            • JohnyTheZik
              To, ze tyranidi nejsou okopirovany podle vzhledu z her nebo filmu, je celkem dany tim, ze to vyslo pred tim, ale zkus se kouknout na to, jak jsou popisovany v romanu Hvezdna Pechota:)
            • Však netvrdím že jsou uplně odlišný, jenže alieni, tyranidi a arachnidi jsou pořád dost originální. Blizzard to bral jak už někde píšu stylem Hlava od aliena, tělo tyranida a zadek arachnida.
            • Magister_Peditum
              Zrovna ten tyranid a arachnid mi tedy připadají dost podobní, tady ale jde spíš o to, že se jedná o "hmyzí" druhy, kteří ve velkých počtech dobývají cizí planety a řídí se kolektivní myslí, což jsou podobné znaky všech tří druhů emzáků. A samozřejmě to bylo myšleno jako nadsázka.
          • Veskoslav
            Jo jo přišli s tím více jak 25 let potom:-D
    • No ale down of war přece nemá s logikou nic společného, vdyť je to fantasy ve vesmíru *1*
      Blizzard to vykrádá dobře i s tou nelogičností, která v tom je. Jsou to vesmíry, který mají svou vlastní logiku, ale jsou tak správně ujetý, že to prostě člověka baví *15*
      • Kdepak každé univerzům ať už sci-fi nebo fantasy musí mít logiku. Pokud si myslíš opak jsi jen konzumní blbeček co příjme jakoukoliv blbost co mu vývojáři nabídnou.
        • Veskoslav
          Ano DoW II má takovou "logiku", až to bolí. Obzvlášť když třeba bitevní tanky Lemans Rus Cisáské Gardy jsou 30 metrů dlouhé, těžké tanky a ve hře? Nebo Chiméra, ta má 25 metrů a ve hře? A co takový Krvepřísežní, démon vysoký 15 metrů, jak je vysoký tam? A co Necroni? 2-3 metru vysoké bytosti, co jsou nakonec stejně vysocí jako normální Imperiálná garda..

          A teď knižní logiku:Titáni ejmocnější zbraNové platformy Císařství a chloupa Adeptů Mechaniků a jak dopadnou? Povětšinou je sundají naprosto hloupí Orkové zbraněmi, co poskládali na smetišti, lodě cestují Warpem a přitom Warp je "kamarád" Chaosu. Katedrálové bitevní lodě třídy Armagedon jsou vskutku logikou mezi loděmi. Ať už rozmístěním palebných pozic, které jsou katastrofálně neučinné proti flotilám ostatních ras až po naprosto nesmyslně stavěné. Tudíž další logika. Další logikou je to, že někdy podléhají Ultramarines velení Cisářské gardy, jindy je to opačně a přitom vždy nám "vtloukávají do hlavy, že Ultramarines nikdy nepodléhají jinému než "císařovému" velení, tedy Zlatému trůnu.

          Takže prosím Tě přestaň se chovat jako debill a napiš aspoň jednou v životě něco, co nebude ubohý a hlopý troling
          • ty asi o warhammeru moc nevíš co :-D Leman russ fakt nemá 30 metrů :-D to má MOZNA tak baneblade. ehm všechny rasy cestují warpem nečekaně............ protože se před ním umí chránit. a hvězdní marináci podléhají Impériu pokud je to pro dobro věci. když chapter master schledá že to není pro dobro impéria tak frčí na svoji vlastní pěst. to samé se dá říct o inkvizici v postatě ma pod palcem vše ale jen když space marina bude chtít tak pohne zadkem. a proč letající kostel není logickej ve vesmíru je jedno jakej tvar má ta kocábka. viz borgové v star treku.
            • sračkoviny od blood ravens to mě dostale. Ale jinak máš pravdu, v některých knihách ahrách z W40k jsou psaný pěkný šity. Workshop by si to měl víc hlídat.
            • S těma nekronama jsem to sice nemohl sehnat, ale na všech artech jsou tak stejně velcí jako mariňáci.
            • Veskoslav
              Máš pravdu. Omlouvám se. Základní Leman Russ má délku pouchých 7 metrů.
            • sorry ale řídit se nějakejma sráčovinama od blood ravens ktery byly do canonu přidáni kvuli hře............... bych se vys....ral

              fakt nekroni nemaj 2-3 metry možná do těch dvou
          • Tak zaprvé já tu nemluvil o logice ohledně velikosti jednotek, to si řeš ze svýma kamarádama v blázinci.
            Za druhé překvapujemě jaké nemysly píšeš ve druhém odstavci, to sis vážně dál na profilovku špatný obrázek, mělo tam být něco ze SC. Ve w40k je jednoznačně vysvětleno proč jsou lodě schopny cestovat warpem, jak velké riziko to přináší a že je vždy zapotřebí přítomnosti astropatů, kteří by loď z warpu bezpečně vyvedli (nemluvě o nutnosti mít aktivovaný jakýsi speciální štít chránící loď před vlivem démonů, kteří také mnoho lodí ovládli a uvěznili ve warpu na vždy). Za druhé nevím kde jsi četl že orkové sejmou titána tím co postavili na smetišti (ono taky záleží na tom od jakého čteš autora). Katedrálové lodě mají spíše náboženský charakter a to bys mohl vědět dokonce i ty. Opět se musím ptát kdy ultramarines podléhali velení IG, i když jestli ty nemáš namysli spíš oboustraně prospěšnou spolupráci. Ono v armádě není jen vojín a generál a je dost rozdíl jestli si nechají poroučet od nějakého plukovníka, nebo třeba od vojevůdce pověřeného pány terry (kteří mají větší moc než adeptus astartes).
            Ono je vidět že jsi nikdy nečetl žádný kodex nebo něco podobného a jen hloupě žvatláš, nebo trolluješ.
            PS: nekronský voják 2-3 metry? please don't make me laugh
            • Třeba se jen takticky stáhnul
            • Veskoslav
              Nebyl to úl jako třeba Veyrunský úl. BYl to takový úleček, co měl výrobu asi jako 1/100000 Veyrunského úlu. A fňukánek to byl, při útoku 1. Alfa Legie zdrhnul:)


              P.S: Je to v poznámkách kapitána Thula z Blood Ravens ohledně Necronů, když je potkají poprvé. Píše tam něco ve smyslu o něco vyšší než naši mariňáci, o metr vyšší než naši přátelé s Imperiální gardy.
            • Tvůj článek o necroneh je sice pěkný, ale pořád nevím kde jsi přišel na to že mají 2-3 metry řadoví vojáci
            • A pokud nazýváš lordy terry císařskými fňukálky tak si blázen. Jejich výsady a práva jsou starší než ta co mají adeptus astartes. nemluvě o tom že právě tyto rozpory a boje o moc jsou přímo epické.
            • Předšti si kodex ocelových pěstí. U nich je to vyjímka. Narozdíl od SC totiž W40k sazí na 1000 různých detailů které do sebe zapadnou až když máš něco načteno
            • Veskoslav
              Většina lodí kapitul Ultramariňáku jsou katedrálové lodě. Bitevní lodě jako je například Armagedon jsou malučiké, obrané lodě. Ale hlavní bitevní lodě jsou povětšinou chrámové. Nemyslím oboustrané;) Takové Ocelové pěsti přímo podléhali veliteli Císařské gardy, což mi přijde prazvláštní, když tam měli sebou jak kamplana, tak i kapitána, který je hodnostně vyšší než něaký císařský fňukánek. Jednalo se o bránění jednoho z továrních úlů na planetě "pak doplním".

              P.S: Necronští vojáci základní jednotky, kdysi byli vzrůstu lidského, pak se chtěli podobat svým bohům, udělali těla, které jejich bohové odmítly, těla byla pro ně malá či přímo směšná, nakonec Necroni převzali dary bohům sobě rovným a stali se stínem své rasy, nemrtvou rasou, čekající na válku:)Ve 40k jsou čtyři C'tan (něco jako bohové), z toho dva jsou již aktivní a opět vedou své armády (Nightbringer - Temnonoš) a Deceiver (Podvodník). Jeden dlí na Marsu a údajně je Strojovým Bohem, uctívaným Adeptem Mechanicem (Void Dragon) a jeden přebývá v neznámém stavu na neznámém místě (Outsider).
    • Souhlas. Nejen že kopírujou, ale ještě k tomu blbě.
  • na tieto otazky je jednoducha odpoved, Citajte knihy zo sveta SC a budete na ne vediet odpovede, a aj mnoho dalsieho.
  • spíš mě osobě zaráží jak mužou marináci ze svojema bambitkama vubec nějakej křižník sejmou zvlášt když litá někde 5 km nad něma *1* . stejně tak proč nemužou maraudeři na vzdušný jednotky kvér jako kvér. a proč zergling velikosti psa dokáže sejmout marinaká navlečenýho do brnění velikosti stodoly
    chapu že je to hra ale je to prostě divny a ja osobně bych se do nějakeho vysvětlování nepouštěl
    • Zergling je cca polovina mariňáka. Se někdy podiv na nějakej movie nebo na hru *3*
      • těma flintama by složili i slona takže je jedno že je zergling velkej jak pul marinaka dostal by jednu konec
        • Tak ne asi... healt bar ftw!
          • Taky kdo říká, že ten zergling je jen jeden :D většinou jich je mnohem více :D a ať se snažíš jak chceš, 3 nebo 4 rychle se pohybující se cíle nestihneš zastřelit, než se k tobě dostanou, zvláště pokud spolupracují. *9*
    • Shania
      To jak to funguje ve hre nerovna se jak to funguje v universu.
      • ty musís byt v realu velice smutna postava
        • kostejnesmrtelny
          ...řekl internetovej troll *1* *1*
          • co to meleš prosimte, ja jen reagoval na to že tenhle človek v každe diskuze vsechno neguje aje strasne otravnej
            • Shania
              Uz jen ta skutecnost, ze dokazu otravit zivot internetovymu trolovi me opravdu hreje u srdce.
  • ja včera odinstaloval SC2 když jsem čistil sajrajt v pc
    • A uklízeč z games.cz stále nikde *10*
    • Já včera vynášel smetí. Bezdomovci možná v popelnici najdou něco od bližžardu
    • ja už ho odinstaloval dávno
      • a ja som ho ani neinstaloval,
  • Já bych se jich zeptal jak to že je ten velký battleship ve hre stejne velky jako asi 3 marinaci. Nebo tank velkej jako 2 marinaci. Jestli jim neco rikaji spravne proporce (jako byli treba alespon shruba v DoW2 aby rejpalove neargumentovali že to nejde udelat).
    tohle bych se jich zeptal ale nestoji mi za namahu.
    • To je opravdu zajimava otazka. Naštěstí není třeba přímou odpověď vývojářů, na tohle dokáže odpovědět opravdu kdokoliv s IQ větším než opice. Velikost jednoho mariňáka bude něco přes dva metry, velikost battlecruiseru je údajně 700m, pokud mariňák zabírá tak deset pixelů, battlecruiser by zabíral 3500. Ikdyby měl mariňák velikost jen jeden pixel, battlecruiser by byl stále přes celou obrazovku průměrného monitoru. Proto je měřítko velkých jednotek zmenšeno, aby byla hra vůbec hratelná a aby to nevypadalo hloupě.
      Máš ještě nějaký retardovaný dotaz?
      • proto jsem zminil dawn of war že jsem vedel že nekdo zareaguje jako ty. Dow je koneckoncu stejne universum ajko SC.
        Slo by to vyresit treba zoomem nebo by tam battlecruiser nedali, nebo by to bylo jako v company of heroes, že postavis bc ale nevidíš ho, jen se ti spristupni specialni schopnosti treba orbitalni bombardovani.
        • DoW je stejné univerzum jako SC? Promiň ale nevypadl ti někde mozek. Chápu že blizzard těžce okopíroval W40k, ale tak podobný si SC a w40k nejsou.
          • proste vesmír, sci fi, chlápkové v plechovkách, tyranidi=zergove. Tak to beru že je to stejný príbeh okolo jsme stejne nesledoval
            • Škoda, že kvalita deskové hry a jejího lore nesouvisí s kvalitou/zábavností počítačové hry...
            • Magister_Peditum
              Takže se Píseň ledu a ohně odehrává taky ve Středozemi, protože tam látají draci a běhají čarodějové? Podle této logiky asi ano. *3*
            • V tom případě o tom nemá cenu moc diskutovat. W40k je jedno z nejpromakanějších sci-fi vůbec. S desítkami kodexů a knih. Neuvěřitelně originálně pojatá budoucnost pořešená do posledního detailu. SC 2 je jen výškrab.
      • ked zautocis tisicom pistoli na lietadlovu lod, kolko ti bude trvat kym ju potopis? rok? dva?
      • Jenze ono to hloupe praveze vypada.
        To ovsem nemeni nic na tom, ze kdyby proporce dodrzovali, tak by museli kompletne prekopat koncept hry ,jinak by to bylo nehratelne.
        Takze jak si napsal, kazdemu rozumnemu hraci musi byt jasne, proc tomu tak je. *3*
        • Není jedno, jestli to vypadá hloupě? Stejně si jen troll a tu hru nehraješ, protože jsi malý noobík, který by dostal na p*del i od 5 letého korejce...
        • napada me milion reseni ovsem nejjednoduchsi a nejblbejsi je proste to dat vsechno stejne velky nač se s tim sr.t že jo? fanoušci vsechno zbasti
        • jj, btw pro zajimavost size comparsion chart - http://i.minus.com/idKJOHIciRf0E.jpg
          • Overwatch
            Díky za link, to je super srovnání!
          • To je hodne dobre nakresleny, akorat thor proti medevacu me moc nesedi. Aji thor vs colossus. Thor mel byt vetsi.
            • Shania
              Thor je mala verze Odina, ktery byl velky jako Colosus.
          • kostejnesmrtelny
            Pěkný *14*
            Když jsem na to koukal, došlo mi ale, že je třeba brát s rezervou i bojovou sílu jednotek. Pokud je ta srovnávačka seriózní, nedovedu si představit, kolik by muselo bejt mutalisků, aby udolali takovejhle battlecruiser *15*
            Čímž nenaznačuju, že by se to mělo řešit, ba právě naopak *5*
    • Shania
      A co by si dělal s BC větším než celá mapa?

      Divím se že řeší takový blbosti jako proč je v mulťáku omezená armada, co to má vůbec co dělat s příběhem a universem.
    • Uspora materialu *1*
    • Ten Battlecruiser byla prvni vec co me napadlo kdyz jsem cetl titulek. *1*
  • Jen další důkaz toho že bližžard neumí udělat pořádné univerzum a jen kopíruje a kopíruje
    • Překvapujemě že někdo může použít slovo blizzard a příběh v jedné větě *5*
  • kostejnesmrtelny
    To je ale kravina, že se v Brood War nic moc nestalo. Zejména z hlediska Protossů, Zeratul potvrdí:

    Seděl Raynor za topolem, v hubě žhavej doutník,
    když Zeratul běžel kolem, mezihvězdnej poutník.
    Zvolal na něj: "Tys to zbabral, Zeratule, starej brachu.
    Zerg ti nejdřív Aiur zabral, potom zprznil Matriarchu."
    Templář na to: "No, co dodat, taky mě to tíží.
    Nehodlám se ale poddat, Starcraft 2 se blíží.
    Moji duši tíží vina, pomsta pro ní bude lékem,
    jenže než to Blizzard vydá, nejspíš i já sejdu věkem."
    • Souhlasím, v BW se událi nejvážnější události, zergové získaly konečně obrovskou kontrolu nad vesmírem, celkově porazili všechny rasy. Kdyby tam dali vývojáři na konec větu: "A Zergové se rozhodli smést zbylou civilizaci." tak by tomu 99% fanoušku uvěřilo protože to bylo až moc realné. Flotily Protossu byly v troskách. Dominium přišlo o Duka, Mengs byl zlomený jeho říše byla na pokraji rozpadu. Protossané přišli o Finixe, Matriarcha. Země o celou svoji flotilu.

      Kdyby příběh navazoval rovnou na dění z BW tak by žádné silné dominium nebylo. Protossové by se museli spojit s lidmi nebo zdrhnout aby vúbec přežili... Tomu říkají nedůležité informace?

      Celkově mě vadí fakt že Dominium je už zase silné. Tak dlouho hráč dělal v SC BW aby ho oslabil aby ho dal na kolena a když se mu to povedlo tak mu dají pauzu...

      ale chápu tvůrce. Místo toho aby začínali v depresivní situaci a epilogu z BW tak si raději načtrli novou línii kde je vše jako kdyby se nic nestalo a tu linii si můžou zvraty zase zničit... Škoda mě se právě líbilo to že lide ve světě SC jsou líčení jako podřadná rasa.
    • Shania
      Nejspíš je to myšleno tak, že to mělo jen minimální dopad na Raynora a jeho odboj.
      • kostejnesmrtelny
        To bych spíš řekl (soudě podle toho, co je ve Wings of Liberty řečeno), že zrovna na Raynora měla krasojízda jeho bejvalky po galaxii minimálně stejnej dopad jako to, co se dělo v klasickým SC.
        • Shania
          Taky byl celej Brood War zalezlej v baru a zapijel to:)
  • bjsman
    Všechna čest vývojářům, že se snaží v rámci logiky odpovídat *1* . Každej druhej by řekl "it's a game" a nazdar. Tady je vidět, že se Blizzard snaží si svoji komunitu hýčkat, a ono se jim to daří.
    • lenze ono to je len hra. nic viac. stale je to len postav zakladnu vybuduj armadu a znic nepriatelsku zakladnu, doprovod konvoj z bodu A na B atd..
      kdo chce pribeh nech si vezme knihu a tu si precita. aj z SC ich vyslo vcelku dost
      • Až na to, že ty knížky jsou téměř braková literatura, všechny co vyšly v češtině jsem četl a byla to hrůza, to příběh původního Starcraftu je někde úplně jinde. Dvojka už tak skvělá není, ale pořád lepší než ty knížky.
        • Ono celkově najít v dnešní době kvalitní fantasy/sci-fi knížku je pomalu nadlidský výkon. Jak se vyjádřil George R. R. Martin (jedna z nejjasnějších výjimek), je to jako hledat diamanty v moři zirkonů.
          • Shania
            Zkus tyhle serie: military scifi: samozřejmě: hvězdná pěchota, neuvěřitelné co už v 50 letech dokázal vymyslet.

            David Weber: paradní miliary scifi, hlavne zamerene na namorni boj a co se tyka propracovanosti a uveritelnosti sveta, tak Honorverse je svetelne roky pred Warhamerem a Starcraftem, nic lepsiho jsme zatím nečet.
            Pak serie: Safehold, Dahak z fantasy War of Gods

            John Ringo: velmi kvalitní military scifi hlavně z pohledu pěchoty. Power armor z Legacy Of The Aldenata dokonce predci ten z hvezdne pechoty.
            Velni vtipna serie je taky: Looking Glass ta mě hodně bavila.
            A kooperace Ringa a Webra: Empire of Man

            Od českých autorů se da najít taky par kvalitních military scifi, ale teď si nevzpomenu na jméno autora.
            • Magister_Peditum
              Honorverse je super, když se tam válčí. Horší jsou ty pasáže kdy se řeší jen politika, nedejbože osobní život hlavní hrdinky. I tak je to ale zdaleka nejlepší military sci-fi, co znám.

              Radianek: Jo, na vojáky z paličů mostů nebo lovců kostí nejde jen tak zapomenout. A to nemluvim o Gruppem, Iskaralu Pustovi a Teholu Beddictovi... *15*
            • Steven Erikson xD nedavno jsem se konecne odhodlal ze si prectu malazskou knihu padlych a jsem naprosto unesenej http://www.legie.info/serie/120-malazska-kniha-padlych
            • Jako já naštěstí svoje zdroje mám, a kdybych měl přečíst vše, co chci, tak bych musel žít alespoň tři životy... s tím, že by odteď už nic nepřibývalo. *2* Za sebe mohu doporučit třeba autory: George R. R. Martin, Robin Hobb, Patrick Rothfuss, Brandon Sanderson.
            • rozhodně Kulhánek a jeho Cesta krve, doporučuju!!! (a dá se to i stáhnout z netu ofiko)
        • kostejnesmrtelny
          Né téměř, ale naprosto. To co napsala Christie Golden bylo ještě jakžtakž snesitelný, ale ten zbytek...škoda slov.
    • Vetsinu hracu podobne veci vubec nezajimaji. At se ti to libi nebo ne. V kazdem pripade Starcraft 2 me nebavil a na prvni dil nema ani nahodu.
    • Tak snad každá hra musí mít za sebou nějaký příběh atd., teda pokud nejde jen o nějakou hříčku, či o hry pro čistě casual hráče (karty atd.).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit