Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • sony knockoutovala microsoft, nicmene kdybych ted sel do obchodu a konzole byly na sklade, tak si koupim stale xbox, a to po shlidnuti obou konferenci a s zadnym zaujetim.
    • Pokud jsi tedy sledoval konference bez zaujetí, tak by mě zajímalo, proč X-One? Je tam nutný šmírovací Kinect, DRM, nutnost online, samá omezení, větší cena o 100 euro. Buď tedy lžeš a jsi X-Boy a nebo průměrný obyvatel US... Nic ve zlém.
  • mne se teda libila vice tiskovka a hry u xbox :-) u ps4 mne hodne zaujalo destiny, ale zase si nedovedu predstavit, ze bych takovou hru mel hrat na gamepadu. docela by me zajimalo porovnani HW u obouch "next gen" masinek, protoze ani na jedne tiskovce nic nerekli...
    sluzby a cenu bych v ceskych podminkach moc neporovnaval. stejne bude stat kazda konzole skoro 20K
    • Obě konzole jedou na 8core CPU s architekturou Jaguar od AMD, Xbone má 8GB DDR3 z čehož 3GB jsou rezervovány pro system. PS4 má 8GB GDDR5 z čehož 1GB je pro system, obě konzole mají grafiku od AMD někdě na úrovni 6770 ale nejsem si tím nijak jistej, bralo se to podle těch TFlopů.
      • S tou grafikou jsi vedle. Xbone má grafárnu o teoretickém max. výkonu 1.24 GFLOPS (cca na úrovni Radeonu 7770) a PS4 má grafickou kartu o teoretickém max. výkonu 1.84 GFLOPS (tzn. někde mezi Radeonem 8750 a 8770), tj. podstatně výkonnější.

        Lze s jistotou tvrdit, že PS4 bude na hry o slušný kus výkonnější železo.
        • Vojta_23
          No zkrátka je to konzole - na hry dělaná :) ale samotnej grafickej čip je nižší střední - střední třída.. takže možná tak rok to bude ještě aktuální a dalších 9 to bude jako současná generace.. :D
        • Sorry - jen oprava, samozřejmě "TFLOPS", ne "GFLOPS".

          Dále je nutno doplnit, že architektura těch GPU je novější, než u zmíněných Radeonů, takže lze předpokládat, že v reálu budou o fous výkonnější. Každopádně se jedná zejména v případě PS4 o hardware, který při dostatečné optimalizaci bude moci zobrazit grafiku, jakou jsme ještě nikdy neviděli... *5*
          • Jo sorry za ten sek v generaci radeonů, ztratil jsem o tom přehled když jsem pořídil nvidii a přestal jsem sledovat novinky v PC HW
          • GlaDOS
            Já myslím, že lepší grafiku než v Metro Last Light už ani PS4 neutáhne.
            • TheGGG
              utáhne a i překoná, současná generace je 7 let stará a podívej na tu grafiku u exklusivitek
            • Rhulad
              To si piš, že utáhne.. Se podívej co dokázali vývojáři s 256MB ram na ps3...
            • Na to odpovím jenom ... The division
              http://www.nowgamer.com/siteimage/scale/0/0/360015.png
    • God-of-War
      Ty si opravdu hodne informovany...Vsechno mas na hlavni strance, staci se jen podivat. Mas tam cenu, vykon HW a hry.
  • No nerikal jsem to? :D
  • God-of-War
    Vsechno, co tu s kolegama hlasime, tu ted mate cerne na bilem;). Go home Microsoft.
    • TheGGG
      Souhlas no nic jiného bych ani nečekal, SONY je zadupala do zemně.
    • další zaujatej fanboy, ach jo ... není to snad jedno, když tě víc bere sony, tak se starej o PS4. Myslíš, že když tu budeš po 150té říkat že XB1 je shit, tak že tím něco změníš ? Každá konzole nabízí něco jiného no a podle toho si najde svého zákazníka. Někomu se třeba funkce XB1 líbí a proto si ho koupí, někomu se zas z jiných důvodů nelíbí PS4. Ale psát tu příspěvky typu "Go home microsoft" mi přijde dosti dětinské a ubohé.
      • To víš, je to velký drsňák, který nadává na Microsoft, díky kterému může na svém PC mít nelegální Windows a stahovat na něj nelegální hry :-D
    • Go home Microsoft už tu čtu po 3x dneska a zase od tebe..netušim čím tě tak namíchly ale poděl se o to :)
      • God-of-War
        Chces to v kratke verzi? Sony mysli na hrace kdez to Microsoft s*re na hrace. Tak co:)
        • BelaJBB
          To si ale nemohol myslieť vážne *3*
        • Raději bych tu dlouhou....sem uživatel PC a na Windows si užívám her do sytosti takže si teď nejsem úplně jistej co máš "konkrétně" na mysli tím, že Microsoft na hráče sere respektive jak se to pojí ke konzolím.
          • To jsme jako hráči na PC opravdu "všichni šťastný za Windows 8" Microsoft sere na hráče...
          • Ethy
            Ty jseš fakt šmoula *1*. Co se týče PC, tak Microsoft na hráče prdí neskutečně, nebo sis snad někdy od dob XBOXu všimnul něčeho dobrýho s čím přišel MS pro hráče? Já teda vskutku ne, jako chápu to že na tu podporu PC hraní prděj, byli by sami proti sobě. Ale co teďka udělali s těma 8čkama? A ještě jak se snaží zlanařit na nějaké Halo hráče aby na ten jejich novej "šystém" přešli... To je vážně hilérijs *6*. Jako nebejt v podstatě VALVe a Steamu + pár vývojářskejch teamů kteří jsou vstřícní k PC hráčům (čti CD Projekt Red), tak je PC platforma mrtvá a nějakýmu Microsoftu by to bylo totálně u zadku, to mi věř! Tak otevři oči *4*

            btw God of War má můj respekt, hádat se tu už druhý den s ovcema co ignorují restrikce Microsoftu a jdou slepě se stádem XBOX1 fanboys, to už chce mít nějaký nervy *4*
            • Xbox nesleduji takže nevšiml (paradoxně mě víc zajmá PS, který nemám jen proto že nemám televizi)...čeho sem si ale všiml je, že my MS už xx let poskytuje podvozek na, kterém mohu hrát na PC (narozdíl od souseda s Linuxem, který ty win musí mít aby si zahrál). Win 8 jsou kontroverzní ale to mě trápit nemusí protože používám win 7. Co tam máte dál?
            • God-of-War
              Dik, tohle potesilo;). A ja se budu hadat furt, to se neboj:).
          • To že na jejich platformě jedou hry, je pouze díky masám a rozšíření Win. MS hry pro PC nijak nepodporuje, rozpustil nebo transformoval veškerá PC studia. Jejich Live na Win je toho důkaz. Takže ano, na PC MS na hráče sere bez debat.
  • filias
    Nemám problém s bazarovkami na X1. Nemám problém s tím že se jednou za 24h připojí (mám spousta knih co si chci přečíst až nebude fungovat net). Nemám problém, že stojí o 100€ víc. Vzhledem k životnosti konzole je to jedno. RYSE i Froza se mi hodně líbilo.
    Na X1 mě celkem zaujal i ten neherní obsah.

    ALE. 95% toho neherního obsahu tu fungovat beztak nebude a neustále připojený kineckt špehovač je pro mě absolutní no-deal. Tohle si domů nepřipojím ani zadarmo!
    • Muzu se zeptat, co je zajimaveho na nehernich funkcich XBOXU? Ktera konkretni funkce je tak super? A hlavne kterou funkci nema v sobe prumerna dnesni SMART TV?
      • filias
        Proč si kupovat novou smart tv, když ta muje stupid stačí? Co tam chci jsou ty (mimojiné) on-demand video služby. Např. takový YouTube mě v TV vůbec nezajímá. Navíc jsou v smart-tv pokročilé a graficky hezké hry?
      • ty do TV zastrčíš blueray? já mam pod TV BR dune s HDD, moje smart TV mu nesahá po kolena a taky se dá ovládat smartphonem (skrz wifi-lan)..
        ale kdo ví co bude umět xbox, třeba ani nebude mít pořádnou podporu kodeků a nebude umět přehrávat videa z hdd/usb
        • smartphonem jde ovladat kazda druha tv, ty lepsi umi i zobrazit na tom telefonu to co je na obrazovce. A BD sice nestrcim do TV, ale prehravat BD umela uz PS3 tudiz porad postradam neco, co by me na tom melo nalakat. Ale tak mozna je to pro amiky zajimave.
      • Vojta_23
        No, kdyby ty funkce fungovali i u nás tak pro lidi, který nechtěj jen herní konzoly ale i něco "navíc" co ta konzole nabízí.. tak by to byla docela dobrá volba a řek bych že na takový lidi ms míři ovšem asi jen v americe.. Xbox holt nemá za cílovku "hc hráče" :)
  • řekl někdo z nich kolik si budou brát z ceny hry na zaplacení "levné" konzole? přijde mi že mnozí mají tunelové vidění a skryté poplatky už nevidí.. půjde vůbec s téma bazarovkama hrát online? a neukousne si sony z jejich přeprodeje něco?
  • Vojta_23
    Nekoupim si ani jednu krabici, alespoň ne hned po vydání ale nemyslim si, že by sony MS timhle nějak "zničilo".. popravdě mě třeba ty ochrany xboxu nevadí ani mě nějak neomezují :)
    • j každá věc si najde svýho kupce. Podle mýho názoru u většiny nerdů v Evropě Sony vyhrála .Ale je jasný,že Xko si taky někdo koupí,třeba kvůli tomu kinectu a že to někdo bude mít k tv.Já osobně bych to nevyužil,zvlášť v ČR.Pro mě je ps jasná volba.
  • MishKonn
    S PS Plus naprosto souhlasím.

    Před třemi měsíci jsem zaplatil necelé 4 stovky, a co z toho mám? Užil jsem si skvělého Hitman: Absolution, přítelkyně hraje Littlebigplanet 2, konečně jsem se dostal k Infamous 2, zjistil jsem, že Dead Or Alive 5 je výborná bojovka, objevil jsem spoustu zajímavých indie her (The Cave je super ve dvou), s přáteli si občas zajezdíme v Motorstorm: Apocalypse a tento měsíc pařím s vervou Demon's Souls, které mě baví o tolik víc, než Dark Souls....upřímně, ke čtvrtině her, které mám k dispozici, jsem se ještě vůbec nedostal (Kingdoms of Amalur, Catherine, ICO & Shadow Of Collossus...)A to jsem ještě vůbec nezmínil tunu exkluzivních a zdarma věcí navíc (PSN avatary, PS themes, atd. atd.), horu slev na obsah PSN, exkluzivní přístup k demům a betám...

    A co se nedozvím, že mé zaplacené členství se přesouvá na PS4, dostanu hned z fleku Driveclub a v ceně mám i nově zpoplatněný multiplayer?

    Shut up and take my money.
    • Dá se to platit i ročně ?
      • Miserius
        90 nebo 365 dní
    • Chci se zeptat, kdyby si řekněme teďkom předplatil PS+, tak bych dostal přístup i k hrám, které byly uvolněny zdarma v rámci PS+ už před mým předplatným? Nebo mám jednoduše smůlu?
      • když si teď zaplatíš členství, máš přístup "pouze" k aktuální nabídce.
        momentální nabídka :https://store.sonyentertainmentnetwork.com/#!/en-gb/your-instant-game-collection/cid=STORE-MSF75508-PLUSINSTANTGAME
        vyplatí se sledovat i evropskej blog sony, kde v předstihu oznamují hry na další měsíc, takže se vyhneš tomu, že si koupíš hru, která bude třeba příští měsíc zadara
        • Díky za odkaz. Určitě budu sledovat.
      • MishKonn
        Bohužel, máš přístup ke všem hrám, co byly k dispozici od té doby, kdy sis službu předplatil a dále neomezeně (při předpokladu, že si službu budeš nadále platit).
        • Jo tak takhle to je. No nic, ale i tak si to asi předplatím. Mají tam skvělé nabídky a určitě se tam ještě objeví další skvělé hry zdarma. A tobě díky za odpověď.
          • Miserius
            Vyplati se zaplatit ale ted, dnes jeste mas inFamous 2, LBP 2 a Motorstor Apocalypse, to uz zitra nebude
    • IWKYN
      Okamžitě běž a Catherine si zahraj! To platí pro všechny! Tahle hra mi zavařila mozek pomaličku víc, než Braid a Limbo dohromady!
      + Perfektní příběh a přece jenom trocha tý japonský ulítlosti, kterou si nechám rozhodně líbit!
      • Miserius
        Ja hraju na Normal a prijde mi to nemozny dohrat *1* SO HARDCORE!
        • IWKYN
          Je to místy těžký jak prase, ale zase větší uspokojení z dohrání lvlu sem ve svý hráčský historii dlouho nezažil.... napolsedy by to bylo projetí Prince 1 bez savu ;)
      • MishKonn
        Roger that :)
    • XBL Gold něco takového nedělá? Jako hry zdarma a pod...
      • Miserius
        Ne, vcera na E3 rekli ze dostanou nejaky hry (zatim rekli Halo 3 a AC2...X let stary hry za 150kc ...)
        • To mělo něco společného s XBL Gold? Oni to oznamovali jako nějakou super zprávu, která naprosto mění situaci...
          • Miserius
            No rikali ze Xbox Gold budou mit 2 hry zdarma kazdy mesic ne?
            • No já právě nevim *15* . Každopádně, jestli budou dávat takhle levný hry, který stejně už většina cílovky má, nebude to nic extra. MS hodně dá na automatizovaný feedback, takže si vždycky asi vytáhnou, které hry jsou nejpopulárnější a ty pak rozdá, protože na tom moc neprodělají. Vůbec bych se nedivil...
    • A víš,že po uplynutí tří měsíců ty hry nebudeš moc hrát? Taky sem koupil ps+ na tři měsíce a jelikož sem pomalej pařan,co hraje hru rok a někdy jí ani nedohraje,tak sem zjistil,že po 3 měsících ty hry nejdou hrát.Ale to nevadí,i tak je to super služba.
      • MishKonn
        Pokud vím tak ne, když si členství prodloužíš, což rozhodně udělám.
        • Miserius
          Jojo, muzes byt mesic bez ps+, pak si to dokoupit a zase mit pristup i k tem minulejm...ale kdyz uz bys to chtel na dyl, treba amazon prodava kody na rok v prepoctu za 9 stovek...
          • MishKonn
            Rozhodně, protože jdu i do PS4 pravděpodobně přímo při launchi nebo brzy po něm, bude to rozumná investice :)
        • to pak ne,když prodloužíš .Já jen,aby jste to věděli,že to tak je:).
    • Miserius
      Zitra bude na PS+ Uncharted 3 singl, Xcom a LBP Karting *3*
      • MishKonn
        U3 mám, ale XCOM si nechám líbit!
  • Horst_Fuchs
    Tak to je fajn. Začínám zvažovat, že bych si po nějakých 15 letech konečně koupil novou konzoli a PS4 vypadá zatím jako jasná volba.
    • Inquisitor
      Jo poslední konzoli jsem kupoval PSX :), taky uvažuju že bych do toho letos šel.
  • Nevim no, já když už mám nějakýho kamaráda s xboxem tak snim chci tu hru přes multák hrát a ne mu tu hru jen pujčovat. Dneska má multiplayer skoro každá hra. Navíc sem zvedavej jak to bude s pujčovánim a bazarovim prodejem na PS4 když ty hry budu mít stažený, to pokud vim, bude mít xbox vyřešený těma poplatkama. Už teď má xbox one výhodu nad pirátama a určitě bude těšší prolomit ochranu xbox one než ochranu u PS4.
    • Chapes vubec na jake zakladni vlastnosti nenazrany MS utoci? Sakra lidi proberte se! Co myslite, ze nas priste ceka, kdyz jim to tak snadno projde? Je ti snad jasne, ze nic pekneho to nebude, ze?
      • Četl jsi někdy obchodní podmínky jakýhokoli softwaru? Asi ne co? Jinak by si věděl , že u jakéhokoli softwaru si kupuješ licenci a ne samotnou hru. A co nás čeká? Čeká nás to, že zachvíli nebudou hry žádný, když je nebudou mít díky "pujčování/prodávání" vývojáři za co dělat.
        • Miserius
          Zakladni problem je ze kdyz kamaradov pujcis tu tvoji digitalni online hru, nebudes ji moct hrat v estejnou chvilku jako on, tak nevim jak si zahrajete kdyz chcete usetrit...
          A t oco rikas nas prave diky Sony cekat nebude, nas myslicich tvoru co prdej Microsoftu a jejich fasistickymu Xboxu The Last One

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit