Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nabízel jsem, že to v případě nepochopení rozvedu a tedy tak i činím, obzvláště pro Vás, pane eee.
    Smysl toho všeho spočívá v tom, že DRM je špatná, možná až kontraproduktivní taktika, jak předejít digitální zlodějně. Vidím to tedy tak, že pro to, aby vydavatel na vydané hře vydělal nějaký ten peníz, musí se nějak jistit, aby se hráčům čirou náhodou této lumpárny nezachtělo. Pokud budete vychovávat dítě, pane eee, budete volit taktiku spíše takovou, že dítě budete neustále trestat nebo se pokusíte nabídnout mu něco, co pro něho bude mít smysl aby dělal, co po něm chcete? Pro Vaše lepší pochopení Vám to předložím takto: Jako vydavatel her, budete chtít hráče trestat tím, že do své hry implementujete něco, co je spíše od koupi oné hry odradí a pokud tuto hru opravdu budou mít tito hráči zájem hrát, spíše zvolí onu cestu méně oblíbenou, avšak v takových situacích spíše výhodnou? A nebo zkusíte jinou možnost. Hra, jako taková může sama o sobě bez jakékoli DRD být. A co je zajímavější, ona se bez této ochrany může i skvěle prodávat. Je přeci lepší, když už to tak musí být, nabídnout těmto hráčům něco lepšího, než trest. Nabídněme jim tedy kvalitnější obsah hry samotné, hru bez bugů a nebo jim nabídněme něco navíc, třeba zajímavý bonusový herní obsah, na který při hraní nelegální verze hry nedosáhnou. Je mnoho způsobů, jak hráče přimět, aby si hru spíše koupili, něž stáhli.
    Nebudu Vám zde, pane eee, vnucovat přesvědčení o tom, jestli jsem dobrý, či špatný člověk, protože vy jste mě už zaškatulkoval a dal jste mi cejch zloděje bez toho, aniž jste rozumně pochopil, co jsem měl na mysli. Ovšem pochopte, že když si koupíte hru, budete mít zájem hrát ji alespoň tak dlouho, co budete živ, pokud na to i ve stáří budete mít chuť. DRM je klasický příklad omezení, který Vám hru prostě nedovlí hrát, když zrovna chcete, viz. právě probíhající výpadek PSN. Co si myslíte, že to pro Vaše hráče bude znamenat? Myslíte si, že Vám za to laskavě poděkují? Čekal byste to od nich? Nechám Vás přemýšlet.
  • houno.
  • Digitalni sprava prav, v podstate nejaky typ ochrany software pred nelegalnim pouzivanim.
  • Ja na to koukam tak, ze jsi prinejmensim hloupy necestny clovek, pravdepodobne zlodej nebo i neco horsiho. Zalezi na tve motivaci.
  • a jeste ktomu jsem reagoval na uplne jiny prispevek, ale odpoved to prilozilo k tomudle, to zas nekdo dobre naprogramoval cms :)
  • nejen ze te chapu, ale konzole jsou uplna kravina :)
  • Cajk
    obojí je to ptákovina s hardwarem z roku 2006:))
  • Ryba9
    I kdyby to bylo chcíplý rok tak je PS3 furt lepčí než eksboks srí sixty *1*
  • Souhlas. Na PC by toho utržily velice málo.. i možná ještě míň..
  • Cajk
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Digital_rights_management
  • asi blbej dotaz ale může mi někdo vysvětlit co je to DRM?
  • Cajk
    Heh každá hra už má dneska DRM, a teď bude mít na konzolích dvojitý DRM:) Počkej si na kill streak DRM v příštích letech x4, x5.. bůhví kde se to zastaví:).. Třeba to pak crackerům bude trvat i dýl než 2 dny:)
  • No nevím, jak na to koukáte vy, ale já, když jsem se dozvěděl, že BC Rearmed 2 má DRM a to na konzolích!!!. čemuž jsem zprvu nemohl ani uvěřit, že by to byla pravda, uvážil jsem, že už jenom z principu bych si tu hru klidně bez jakýchkoli výčitek svědomí stáhnul na PC ilegálně. Doufám, že mě chápete dobře a správně. Pokud ne, mile rád to rozvedu.
  • me povidej,dal bych oval nebo le mans v GT5,aspon s jednim clovekem :-)
  • Ryba9
    Ale už by to kurňa mohli nahodit... *7*
  • dobre ti tak.
  • Velmi pěkně a pravdivě řečeno (:
  • Asi jsem nepochopil o co ti jde. Je přece jedno jak silná ochrana čehokoli je. na vině je vždycky jen zloděj. mam auto zamceny ale bez alarmu, mam dům zamcenej na jeden západ a né na deset. mam sejf na 5 místnej kód a ne na autodestrukci kdyz se nepovede ho napsat. když k tobě přijdu a dám ti pěstí do obličeje je snad tvoje chyba žes neměl helmu aby se ti nic nestalo? Nechápu ty sympatie vůči zločincům jakéhokoliv ražení. I když ukradnu blbý jabko v obchodě pořád nechápu proč by to měl být obdivuhodný nebo sympatií hodný akt. že někdo něco umí nahackovat a tak toho využije neznamená že se to liší od hmotného poškozování majetku.
  • Presne tak, pred zakonem je vinen jenom ten zlodej. Kdyz se nejaky zlodej rozhodne ukrast tvuj autobus, nemas zadnou sanci mu v tom zabranit. A to ani za nakladu, za kterych se ti uz nevyplati ho provozovat. A takhle hackeri/mafie moho zlikvidovat libovolnou firmu, kterou si vyberou. Jedinou sanci je, ze zasahne stat a hackery/mafii zlikviduje. Utoky na sony byly zahajeny pred mesicem a stale trvaji a stale je jim vyhrozovano. Co dela stat aby ochranil danoveho poplatnika, ktery mu plati spoustu penez za bezpecnost?
  • Zayl
    Máš pravdu nemáme, protože jsi mi dokázal, že jsi intelektuální prosťáček. Ano, použil jsem další fujtajbl slovo. Promiň ale netuším jak to napsat selsky.

    Adios.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit