Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Před vydáním jsem viděl jen hrstku videí, nejen z roku 2013, kvůli případnému spoileru a asi jsem si cdproject příliš idealizoval. Dle mě jsou jedni z nejlepších herních developerů a to včetně chování se k hráčům, ovšem s W3 jsem byl mírně překvapen. Naivně jsem uvěřil videím/screenshotům i prohlášení, že downgrade nebude, zato ovšem byla "optimalizace". Moje chyba, poučení vzato.

    Pokud měli potíž s financemi mohli to říct na rovinu a něco vybrat přes net. Prostředky již na to jsou. Místo toho se nechali zasponzorovat nvidií, která do hry přidala "fičury", které pokud nemáte hi-end nvidii stejně nerozjedete, natožpak s amd a konzolemi (i když jsem již na netu viděl návod, jak to rozjet s minimálním dopadem na fps), na které se očividně nemálo soustředili.

    Přijde mi to trošku škoda a promarněná šance, protože onen grafický kabát by byla parádní třešnička k zatím výbornému příběhu a hratelnosti.
    Snad příště.
    • Ale ved to je uplne jedno je rok 2015 na toto obdobie primerana grafika. Pockaj par rokov a vysnenu grafiku najdes v inych hrach
      • Asharak
        No čekáme čekáme, o to tu jde *3* A když už se někdo najde, tak je to jen marketing, chjooo :/
  • Aristarch
    ...ja osobne sa prikláňam na stranu CD Projekt...a tvrdím tiež to čo oni, že hra bola v aktuálne podobe prezentovaná minimálne mesiac dopredu. Tak fakt. Komu sa nepáči...nech nekupuje a nie kúpi a reklamuje ;)
    • nightborne
      To netvrdí CDP, to tvrdí Aleš =). Ale taktéž s ním souhlasím =).
  • vacsina to aj tak bude hrat na karte typu gtx660 a nizsej no aj tak sa tu pridu vykricat, ze si nemozu zapnut nastavenia, co by poslali do kolien a nehratelnych fps aj grafiku za tisic+ euro...
    • Asharak
      Tak tak, škoda no, zůstal tu zatím jen Star Citizen pro důvod upgradu což nestačí *9*
      • Naco by si kupoval nove komponenty koli lepsie vyzerajucim kozam geraltovych mileniek? Hraj na com mas a nevyhadzuj zbytocne prachy hru to aj tak neovplyvni
  • DX12? Xone ma pre PS4 eso v rukave? http://www.consolecandy.com/directx-12-mean-xbox-one-ps4/
  • Jenom idi.t by si mohl myslet že hra prezentovaná na HW který pohání GK za 30 tis. navíc uprostřed vývoje bude ve finále vypadat stejně na konzoli za dvanáct. Na PC to pro změnu dvě třetiny lidí na full ani nerozjedou takže babrat se v downgradu je ztráta času. U her řeším jiné věci a pokud ty jsou špatně tak to naleštěná grafika nezachrání. *6*
  • co je to za argument, kdyby nebyly konzole, nebyl by zaklínač? preci mohli udelat downgrade jen pro konzole a na pc to vydat ve full; taky jim muselo byt jasne co pc platforma zvladne a co ne; dale na vykon pc bych si nestežoval, protože je tady spousta her co vypadaji lepe
    • Vidim ze je to tu sami odbornik, jedna vec je umoznit nieco kde tu povypinat/pozapinat a jedna vec je urobit uplne inu rendering pipeline pre PC to uz nieje o optimalizacii to by museli programovat separatny render engine a do toho samozrejme nikto normalny nepojde.
    • Nemohli v PC verzi nechat možnost zapnout si lepší grafiku, Mrkvošrot by je pak pěkně pokutoval, že na konzoli hra vypadá hůř nežna PC a to je přeci proti smlouvě, kterou studia podepisuji, když vydávají hru na Xbox.
      • A zdroj informací, na kterých se zakládáš tato obvinění, asi nenajdeš, že?
    • Co je ma tom k nepochopeniu robili to primarne na platformu z ktorej maju najvacsi zisk a na pc optimalizaciu neostali ani prachy ani chut
      • Tak si to prostě koupím za půl roku ve slevě až to bude dodělané. Jejich problém, že moje peníze nechtějí. Stejně přišlo jaro a poslední věc co bych chtěl dělat, je strávit měsíc u počítače. Tohle taky nechápu, proč takovou hru nevydali na začátku podzima.
      • ok, ale potom nech nevypuštaju do sveta klamlive videa a lži že sa hra na pc nebude downgradovat
        • Ale tak sa to robi co poznam reklamy jedine ich za klamlivu reklamu zazaluj mozno vysudis witcher 3 zadarmo a mas to inak sa pridaj k ostatnym a zahraj si ju a zabavis sa aj bez neakej lepsie omalovanej steny niekde maape witchera
    • maros.goc
      lebo keby vydali tu hru v stave akom bol trailer v roku 2013 tak by si kazdy z nas musel kupit 2 titany aby sme to rozbehli ...takzke tak
      • Asharak
        HLavně že každý dneska zná Titan. *7*
  • MickeyMutant
    Slovníček pojmů k článku:
    Downgrade - zhoršení kvality, snížení úrovně. Situace, která naštěstí ve videoherním světě ještě nenastala, neboť vývoj zde nezadržitelně postupuje vpřed, zpátky ni krok!

    Optimalizace - výběr nejlepší možné varianty pro všechny zúčastněné. Něco jako když vám zvýší plat, sníží daně a tchyně odjede do lázní.

    Videoherní show (videoherní výstava) - místo, kde firmy prezentují představy o svých projektech, které hodlají někdy v budoucnu prodávat pod uvedeným názvem. V případě změny názvu zůstává orientačním bodem jméno firmy, v případě změny názvu + jména firmy se před vydáním zpravidla doporučuje počkat na další videoherní show.

    renderovací systém, dynamické nasvícení, transparentnost - odborné termíny sloužící hlavně při prezentacích, ve kterých se fanoušek nemusí orientovat, protože se v průběhu vývoje jeho oblíbené hry stejně každou chvíli mění.

    Wiedzmin 3 - polská videohra, která se líbí všem kromě důchodce Andrzeje Sapkowského z Łódźe, který by všechny ty internety a počítače zakázal.
    • doplnil bych:
      polsky vyznam hry na hrdiny - hra za predem a pevne preddefinovanou postavu bez možnosti změny, kde jediná možnost volby spočíva v sledování odlišných cutscén
  • dovolim si parafrazovat autora clanku:
    "Za sebe bych si dovolil menší poznámku. Pokud někdo..." nasere do prvniho odstavce dve hrubky, nemel by si hrat na autora *1*

    Ačkoliv si většina hráčů Zaklínače pochvaluje, část je zahořklá z toho, že hra sice vypadá krásně, ale na ukázce z VGX před dvěma lety(!) vypadala jinak. Podobně jako včera Slightly Mad Studios, i tvůrce z CD Projekt míra útoků otrávila, takže se pro britský Eurogamer vyjádřili k celé záležitosti věcně, vstřícně a jasně formulovaným stylem. CDP slovy Marcina Iwinského nejdříve vysvětluje údajnou vina *11* konzolí na tom, že Zaklínač 3 vypadá jinak. A odpověď je jednoznačná: „Kdyby nebyla *11* konzolí, nebyl by ani Zaklínač 3.“
  • Popravdě? Mně je grafika, zvlášť u RPG celkem u zádele. Já si Zaklínače rozhodně nekoupil, abych se rozhlížel po okolí. Ale stejně to dělám, protože ta grafika je i tak dost pěkná. To už mi spíš vadí občasné bugy v animacích npcéček. Odehrál jsem asi tak 3 - 4 hodiny a zatím jsem nadšený. Ta atmosféra toho kontextu a doby na vás dýchá ze všech stran. Výborné ozvučení, výborný soundtrack! V hlavním příběhu jsem se zatím skoro vůbec nepohl, ale vypadá to dobře. Hlavně, že to není 16 bitová grafika a můžete rozeznat kůži od kožených odřezků. Pořád máte co dělat, bojový systém je hodně zábavný (tam ty animace fungují dobře). Ten, kdo od RPG vyžaduje ultra-přísnou grafiku se 4K texturama, není normální. Pokud se chce dívat na hezké textury, ať si koupí Battlefield 4. Textury má vážně pěkné, ale to je tak všechno. Chce to nehrát kampaň a nedívat se na vodu. I když i tak v té hře vidím úplné gůvno. Ono to není zrovna příjemné, když se sluneční svit odráží i od hlíny, protože podle EA je to hrozně cool...
  • Tak podel zdejsi diskuze je to jasne. Pro dnesni deti je dulezitejsi grafika. Pro nas dospele hratelnost *1*
    • Asharak
      Ale všichni si necháte z vysoka kálet na hlavu od oddělení marketingu. Tleskám a jdu se zahrabat.
      Beru zpět, jako odpověď na předchozí komentář to nemá pointu.
      • walltar
        Proč? Já si to ještě nekoupil... ale horší grafika, než na videu před dvouma rokama se mě vůbec nějak nedotkla, většinu her kupuju podle toho co vypustí a ne podle PR nahrávek.
        • Asharak
          Jo, ujel mi význam příspěvku. Asi dost hodně jak vidím, začal jsem se v tom poslední hodinu moc rýpat. Chtěl jsem to hodit právě proti těm kdo si udělali upgrade k vůli grafice a nestěžují si. A ti tu myslím W3 nepodporují ;_;
        • Ano a pak je par jedincu,co hry kupujou kvuli 2 roky stare upoutavce :)
          • walltar
            Abych se přiznal si to ani nedokážu představit... Viděl sem hru naposled před dvouma rokama a od té doby ne... No to si musím prostě předobědnat *1*

            On je spíš problém s dnešní obecnou kulturou whiningu... Někteří lidi pořád hledají na co by si tak dneska mohli postěžovat a díky internetu si můžou stěžovat anonymně a ještě mít obecenstvo. No prostě dokonalé... dřív když si v hospodě moc stěžovali tak dostali přes držku, dneska jsou z nich hrdinové, kteří se nebojí postavit zlému PR.

            Ale jo pokračujme v nakupování podle PR materiálů abychom sio potom mohli stěžovat že to byly PR materiály.
            • Dekadence to bezpochyby je. Vždyť se dneska lže i v metareklamě.

              Na mě osobně reklama nepůsobí, respektive působí, ale dokážu si toto její působení uvědomit a vyrovnat se s ním. Pomáhá jednak kritické myšlení, ostražitý přístup a taky okrajová zkušenost z branže. *12*

              Za metawhining palec nahoru. :)
            • walltar
              Očekávat upřímnost v reklamě... jo to už bych možná i za úchylku považoval *1*
            • wenceslaus
              Pak se tu ještě objevuje kultura metawhinning...

              Ale jo, nechme je mlžit a prostě si to odfiltrujem. Vždyť očekávat upřímnost je nějaká úchylka či co...
      • drasta
        Ja jsem pockal na release. Hra se mi libila, Gameplaye se mi libili a tak jsem si ji koupil a fakt se mi ta hra libi. Kde konkretne jsem si pri tomhle postupu nechal kalet na hlavu?
        • Asharak
          Jo, to se mi nepovedlo jak se tak dívu :D Pěkný fail *9* Nesmím psát rychlé komentáře -_- díky za upozornění. Chtěl jsem říct něco významově úplně jiného, omluva všem kdo si to už přečetli.
          • Jack1947
            V opačném případě by však byl pořádně posraný... a smrděl by jak hovn- *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit