Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • alladjex
    Nemůžu si pomoct, ale tenhle článek mi v rámci Games připadá jako pěknej ústřel a bulvár. Minimálně jeho nadpis a první část. Není mi jasný jestli to byla od Adama cílená provokace, ale po přečtení názvu musí být jasné, že to spustí flame. Nedotýká mi to navíc v kontextu, jak se chlapci na dané téma vyjadřovali v posledním FC.

    Každopádně pozitivní mi na tom přijde to, jak výrazně se diskuze na Games po změně režimu zlepšili. Přesto se říkám, že v tomhle případě by asi bylo lepší nechat jako čtenáři diskuzi být, protože to je od Adama regulérní trolling ... Schválně jestli mu dá Petr ban až se vrátí z E3 *1*
    • Adam chtěl psát bulvárně aby poté mohl dokázat jak umí mazat a banovat v komentech. A to, že začal bulvárním nadpisem i pojetím článku mu je jaksi jedno....to je panečku seriózní redaktor...

      Tohle přesně nesnáším na webech kde si hrají na serióznost. Tyhle nadpisy a poté i ten styl psaní.
      Seriózní web by napsal prostě nadpis "...zveřejnil prodeje" a tečka. V článku napíšeš konzole tolik, pc tolik a tečka. Prostě neutrálně.

      Ale ty bulvární komentáře jako od Alžběty na bulvárním webu jsou trapné.
      Games.cz.... Jde to z kopce.
      • Psychotic
        Ne stránce o hrách čekáš "seriózní" novinařinu?

        Kromě toho... ač si byl určitě vědom toho, co tenhle článek rozpoutá, nemyslí, že by byl nějak zodpovědný za hloupost platformových válečníků :-)
        • Když vyvolává flame je to na BAN, stejně jako banuje nás za stejné.
          ten kdo dělá flame dostane ban, ten kdo vyvolá také. Zde ho vyvolat.

          A psát jako hloupý člověk z bulváru? To je teda novinář jako prase. Chápu,že napsat to dobre, neutrálně a zjistit si předem čísla a poté podat zprávu chce více práse než tam sázet "vtipné věty" jako na Blesku anebo na Idnesnu *15*
        • čekám. je skoro jedno o čem se píše. A hry nejsou téma pouze pro bulvár narozdíl od celebrit. Lze to napsat dobře a seriózně.
  • JohnyTheZik
    Pardon, ale tohle je fakt ostuda.. Clanek (bohuzel nejen titulek) lvl novinky.cz.
    Tolik chybnych implikaci a zaveru, to se jen tak nevidi. Nebudu opakovat to, co uz tu bylo nekolikrat receno (prodeje na PC ~ prodeje na jednotlivych konzolich), ale tohle fakt neni znamka dobry novinariny.

    Jeste jedna vec pomerne bijici do oci:
    "Každopádně to neoddiskutovatelně podtrhuje fakt, který CD Projekt konstatoval už dříve, tedy, že by bez konzolí Zaklínač 3 nebyl." > I kdybych hral tu hru, ze budget pro marketing a vyvoj je stejny pri vyvoji pouze na PC jako je pri multiplatform vyvoji (coz samozrejme neni), tak jen z tech PC prodeju byl prekonan budget o nekolik milionu, zhruba o 15-20M USD (~ profit). Vyjadreni CD projektu totiz vubec nenarazi jen na cisla. Taky se musi uvazovat risk/opportunity costs a spousta dalsich promennych, ktere do tehle vyvojarske sranda-rovnice vstupuji.
    • Cosi
      Jak by ti prodeje jen z PC zaplatily vývoj + marketing?
      • JohnyTheZik
        Bylo zverejneny, ze budget na W3 byl 67M USD (z toho 32M na vyvoj + 35M na marketing).
        Kdyz nejak rozumne aproximujes trzbu ze Steamu/GoGu, tak jsi zhruba na 45-50 USD na kopii, coz je po prenasobeni poctem prodanych kopii kolem 60M USD.

        Moje chyba byla, ze jsem pri puvodnim vypoctu bral pouze cenu ze Steamu (54 euro oproti 36 na GoGu) a jeste jsem pritom nezohlednil 30% pro Valve (proto jsem dosel zhruba k 80M USD). Za to se omlouvam, nicmene pointa je porad stejna a porad plati.
        • Cosi
          K tomu je ale ještě potřeba zohlednit prodeje z krabicovek, kde je finální částka vývojáři přibližně 20 % Ale jinak jsi to pěkně shrnul.

          http://games.tiscali.cz/byznys/seda-zona-aneb-co-se-deje-na-pozadi-trhu-s-aktivacnimi-kody-246392


          Abychom tento přístup pochopili, musíme trochu více do detailu rozebrat, jak vlastně vzniká výsledná cena hry. Pokud preferujete nákup v klasickém obchodě, zaplatíte za fyzické balení vaší oblíbené hry kupříkladu 999 Kč. Jenže z této ceny si obchodní řetězec strhne dokonce až 60 %, což znamená, že zhruba 420 Kč půjde k distributorovi. Ten si z této ceny strhne ještě výrobní náklady (typicky kolem 20–25 Kč) a o výslednou částku se dle smlouvy dělí s vydavatelem, většinou v poměru 40/60. Abychom přeskočili složité výpočty, ze hry s cenovkou 999 Kč má distributor zisk zhruba 160 Kč – pro přehlednost vynecháme DPH. Tyto částky jsou skutečné hodnoty převzaté z reportů zahraničního distributora a přepočtené dle aktuálního kurzu na české koruny.
        • Asharak
          + je dost lidí co mají PC a konzoli, resp. být to na PC pak se převede část zisku z konzolí na PC že
        • Ano bral si to prilis naivne, kazdopadne only PC hra by aj v takom rozsahu nepotrebovala budget 65M, to je istota. Cize z velkou pravdepodobnostou by boli ziskovy rovnako do mesiaca po vydani. Ale naco sa pri takomto type hry obmedzovat len na jednu platformu , ked je hra predajna aj inde. CDPR ma normalne trhove spravanie.
          Homola si po tie hlody bol asi u Olejnika ;-)
      • normalne, na pc nepotrebujes marketing *3*
    • +1

      Ale ty chceš aby ten kdo tohle napsal jako bulvár, předem zjistil nějaké inforamce a poradil se / zamyslel se. To chceš jaksi moc :(

      Je větší sranda napsat to bulvárně a poté se smát, mazata, banovat ty bl*ce v komentech....

      *7*
  • Paul_cz
    Takhle odpadní článek bych čekal na eg.cz a ne tady.
    • Ja to uprimne nechapem. Co je na tomto clanku odpadne? Informuje o predavanosti noveho titulu od CD Projekt red. Krmia nas uz vyse 2 roky roznymi trailermi, videami, gamesplaymi, devtalkom ci doknoca navstevami skutocnych lokacii co hru inspirovali a neviem co este. Pride mi logicke, informovat o predajnosti tak ocakavaneho titulu. Pride mi len trochu zbytocne ze prepisuju to co bolo v tom videu... ale tak nie kazdy vie Anglicky a tak je to pochopitelne. Takze znovu sa pytam co je odpadne na tom clanku...
      • No protože si dovolil jít proti Master Race a chudáci z toho maj pochroumaný ego tak prosté to podle mě je ;-)
  • "pro CD Projekt a jeho akcionáře jsou zajímavější prodeje za plnou cenu hned po vydání, ne po dvou letech za pět dolarů v nějaké akci. "
    Toto je převzaté z nějakého jejich vyjádření, nebo jenom autorova hloupá spekulace?
    • del0
      Vypadá to na hloupou spekulaci, navíc opomíjející bazarové přeprodávání konzolových her... *7*
      • Jen bych dodal že se zde opomíjí i to že PC verze je oproti konzolovým skoro poloviční *3*
    • To je logická úvaha. Až budeš akcionářem, jistě budeš chtít vydělat co nejvíce a nejvíce se vydělávaj prachy při vydání během prodeje za plnou cenu...
      • To iste, hlavne ked tych x kopii za plnu cenu poputuje do bazaru ;-)
  • Prosté Info z bleskovek povýšilo na bulvární článek. Holt když někdo zadá reklamu chce patřičnou odezvu. Dešek byl zřejmě jalový a tohle přitáhne hejna haterů a zachrání denní bilanci. *6*
    • Asharak
      Odplata za Adblock no *15*
      • Myslíš jako odplata předplatitelům? *15*

        Nemají to lehký kluci *15*
      • To nepomůže když zde stejně reklamy nevidíme ani tu blbou lištu. *3*
    • asi jsem prechází ty způsoby z jejich bulvárního webu *15*
      Presně. To hle ja krátké info do bleskovek s odkazem na zdroj.
      • CD Projekt řekli že bez rozšíření na konzole by Zaklínač 3 nemohl vzniknout ve stávající podobě ( obsah, velikost světa atd.) a pan Homola s toho udělá že by nevzniknul vůbec. Slovíčko sem, slovíčko tam hlavně že mají křiklouni do diskuze dost munice. *3*
  • Na to, jak na tom pc v současnosti s prodejem a pirátstvím je a vzhledem ke špatné optimalizaci a aféry kolem downgradu, mě to přijde celkem slušné číslo. Dokonce překvapivě slušné číslo.
    Teoreticky to může být 1/3 na každou platformu, i když PS4 verze bude asi převažovat.
    Ať tak nebo tak, nikde žádné převálcování pc konzolema opravdu nevidím.
    Doby, kdy na PC vycházely velké exkluzivní hry jsou sice dávno pryč, ale ty řeči o umírání jsou přinejmenším úsměvné a slýcháme je snad od PS2.
    Jinak ono obecně těch exkluzivních her je čím dál méně a to i na konzolích. Kolik nových exkluzivek (remástery nepočítám) mají PS4 a X1? X360 a PS3 měli touto dobou na kontě mnohem více.
    Trh se směruje cestou multiplatform a kdyby pc verze her byly pro vydavatele tak ztrátové, jak se někteří fanatici snaží naznačit, tak by se na pc už dávno vykašlali.
    A přesto je na pc prakticky každá multiplatform hra. Čím to asi bude? Že by vydavatelé měli takové dobré srdíčko?
    • První článek o umírání hraní na PC jsem četl v době vydání prvního Playstationu, nic se nezměnilo *15*
      • Máš pravdu, tehdy vyšly Windows 95 a Playstation 1 a psalo se o tom, že je to konec hraní na PC, že hrát se bude na Playstationu a na PC se ve Windows budou formátovat tabulky.
    • No k těm exkluzivitám PS3 jich měla v řádu desítek , X360 jich měla možná těch deset
  • Že je PC mrtvá herní platforma se tvrdí kažý rok už nějakých 15 let a pořád nic.
    Že různé statistiky často ignorují digitální distribuci, aby byla výmluva "nízké prodeje", je taky vcelku známo.
    Nezapomínejme, že PC už jednou konzolový trh položilo a konzolím se zatím nic podobného nepovedlo ;)

    http://cs.wikipedia.org/wiki/Krach_videohern%C3%ADho_pr%C5%AFmyslu
  • Popravdě se ani moc nedivím, vzhledem k tomu, že vycházely reklamy na ps4, kde ukazovaly exkluzivky a zaklínač byl mezi nimi. Logicky pc si žádnou reklamu neplatí, takže mnozí si asi skutečně mysleli, že to vychází jen na konzole a jak známe Amíky, je nebaví v něčem šťourat a koupí co je v telce, netflixu atd.
  • PC master rasisti tvrdi, ze na steamu je 200 az 300 milionu pc hracu. To jest zhruba desetkrat tolik co nextgen konzoli. Na konzolich se jedna o novou ip, je to technicky dost nepodarene a jeste vyrazneji drazsi. Na pc se toho melo prodat desetkrat tolik Presto konzolove prodeje prevalcovaly pc prodeje s prstem v nose. Toje holt tim, zena pc jsou "chytri" hraci, kteri za hry neplati. Tim je potvrzeno 90% piratstvi na pc platforme a nebo jsou pc hraci vic casual nez konzoliste a neumi ocenit dobrou hru.
    • homeles8
      Prostě mě to nebere, ani mě ta hra, nebo příběh, postava, nic z toho mě nezajímá, tohle je první koment, co jsem napsal pod nějakej článek o této hře, tak proč bych si jí kupoval? Navíc teď mám dost her, co hrát, na to jak mám málo času. To jsou zase názory, todlecto *16* *9*
    • Neblázni, velké množství PC kopií není na Steamu. Já mám například sběratelku z Anglie a na steamu aktivovat nejde, klíč je jen na GoG. Ale ten dole s "chytrými" hráči, kteří "mají staženo" mi taky hnul žlučí, neslýchaná drzost - zvlášť v případě hry jako Zaklínač 3.

      PS: Zřejmě je pravda, že se na konzolích kopíruje o hodně míň, než na PC, ale myslím (a je to jen můj soukromý dohad), že je to spíš obtížností pirátění, než vyšším morálním profilem konzolových hráčů.
      • tady je taky zajimave se podivat na to kolika konzolistum se ta hra skutecne libi, z vlastní zkusenosti muzu potvrdit ze celkem hodne hracu hru nehraje nebo ji uz prodala z ruznych duvodu. mezi ne patri například ze je hra moc dlouha, moc tezka, slozita..a nebo moje obliobena..ze je tam moc textu. Ono je fajn nekde neceho prodat hodne, ale tak trochu to muze byt hazeni perel svinim.
        • Ja myslim ze tohle bylo v planu, je to hra pro pc hrace kterou zaplati masa konzolistu. Kdyby to chteli cilit ciste na konzolisty tak bude jeste zjednodusenejsi a hlavne by vydali tretinu hry a zbytek by sazeli jako dlc.
          • homeles8
            questo è fottutamente sorprendente !!!
  • prudislav
    WOW clickbait na flame jako prase - tohle bych čekal spíš na BW nebo JDgameru... *16*
    PC je na tom přibližně stejně jako průměr z obou ostatních platforem a vzhledem k převaze PS4(2 ku 1) tak tozdělení zbytku mezi obě platformy bude cca PS4 1.8m a Xbone 0,9 ..

    A já myslel že porovnávat 2 platformy s jednou dokážou jenom trollové na fórech a ne redaktoři herní webu *13* *13*
    • Tady se to neposuzuje na platformy, ale na jednotlive herni koncepty, tj. konzole vs pc.
      • Divne potom je, ze niektore hry nie su k dispozicii v ramci jedneho "konceptu" :-) Alebo uz vyslo bloodborne na Xone a Forza na PS4?
      • prudislav
        herní kocepty :-D pobavils
        • del0
          Hlavně si vymýšlet pravidla, aby to sedělo do krámu. Typické chování jisté skupiny... *7*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit