Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • mno tak thq na steamu asi taky nebude pro cz region... este ze mi to vzdy giftne friend z UK jako v pripade quakecomu nebo co to ted bylo a rage za cca. 220czk v prepoctu. good luck cenego.
    • ucho
      když byl quakecon, tak na impulsedriven stál rage 170,- :) a šel u nás koupit a aktivovat na steamu.
      • tak to je skoda - jsem to minul.. dal jsem jen o 50 vic - to preziju. nejde mi to vse uhlidat no... :D
  • Cenega, to je ten vydavatel u ktereho lokalizacni oddeleni existuje jen na papire, ze?! *11*
    • jednou za uherskej rok vydaj něco v češtině....pravda občas je to porod (např. Fallout 3)
      • Veskoslav
        To byl ale tak měsíční porod, kdy někdo zabetonoval vchod.
    • Veskoslav
      Bylo by fajn, kdyby aspoň na tom papíře.
  • Veskoslav
    THQ se chce asi zlikvidovat.
  • Koukám "diskuze" se celkem rozjela.....Musí se doufat, že hry od THQ budou na Steamu dostupný i pro nás...
  • Jsem spíš zvědav, jak se situace vyvine na GMG. GMG má s THQ dobré vztahy (anniversary akce s THQ slevami, předobjednávky CoH2 a Metra v předstihu oproti ostatním distribucím) a zajišťují jim dost prodejů (DS2 je permanentně top seller), a tak jestli se bude 1C/Cenega snažit procpat region locky, tak budou muset předložit hodně zajímavá čísla pro THQ. Co se týče THQ, tak GMG je podle mého mnohem důležitější než Steam. A navíc tam můžeme většinou nakupovat i za dolary.
    • Důležitější bych ani neřekl, sice tam určitě začalo hodně lidí nakupovat kvůli těm příjemnejm slevám na preordery, ale Steam jim bude oproti GMG pořád generovat několikrát víc prodejů...
  • Nééééééééé já spíš doufal v krach týhle neschopný společnosti
  • No, este ze v praci frcime na americkej proxyne... uz som tak nakupoval teraz na summer sale a teda oproti europe som usetril dalsich 30%...
    • Ono ale nejde až tk o to "odkud" to koupíš, ale jakou kartou platíš. Tedy možná se pletu ale
      kartou vydanou v ČR by se ti nákup neměl povést.

      Jak si to platil?
      • Svojou slovenskou kartou, akurat som tam napisal americku adresu (realnu - nasiel som si nejaku na google maps). Ale je fakt, ze cez PayPal to neslo.
        • I tak zvláštní, slyšel že probíhá varifikace dle čísla karty. Tak asi ne..

          Já bych ale byl nervózní že mě to nějak bloknou. Nedávno se mi povedlo koupit Battlefield Premium za dolary a jo klaplo to, ale byl jsme z toho nervózní.

          btw: víte že nákupem za USD porušujete zákon? Správně by se totiž mělo zaplatit clo a DPH. S účtenkou ale asi nikdo na finančák něběží... *1*
          • Tím porušením zákona si nejsem úplně jistý. Jako fyzická osoba = občan nejsi plátce DPH. Tudíž je to starost prodejce, zda daň odvede či ne. Navíc český finančák si asi těžko zkontroluje kolik her jsi si stáhnul a odkud. U toho cla nevím, u fyzického dovozu (nákupu ze zahraničí) je tam limit do kdy neplatíš, ale netuším zda se clo vztahuje i na digitální distribuce?
  • Tak to se máme naco těšit *7*
  • Já už si od nich nekoupim ani ň. Poslední hrou byl Rage, protože jsem se na něj těšil. Ještě že jde na Steamu tradovat. Ať si ty region locky strčej za klobouk! Brát si hráče jako rukojmí, aby si koupili jenom a JENOM tu jejich verzi je celkem na žalobu a lehce by se tim někdo mohl zabývat...
  • OMG WTF FU!
    1) pro hráče tohle zajímavá zpráva neni, pro hráče je tohle KATASTROFA!
    2) THQ se těší na spolupráci? To si asi hoši a holky neudělali pořádný průzkum trhu, poněvadž region locky her na Steamu, které zde "vydává" cenega, prodej rozhodně nepodpoří, že..
    3) Ceny půjdou nahoru, region locky ON, kvalita služeb rapidně dolů (kdo zná cenegu ví)

    CDP kde jste... KDE JSTEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE???!
    • no ten region lock je zatim jenom na Rage a Skyrim
      • myslim že je toho víc, nevim kdo má pod palcem třeba DLC k Batmanovi AC, ale nebudu daleko od pravdy, když napíšu že... cenega?
        • No to jo, ale bohužel Cenega tohle neovlivní, na to jsou malý páni. To je doho da mezi 1C (vlastník Cenegy) a vydavatelem...
          • ups....já být dobrá češtin... :-) *10* Uživatelem Steamu jsem již nějakej ten pátek a pár her mám...každej má svůj názor...jinak samozřejmě ten region lock je pěkná *12*árna..
          • Veskoslav
            Ne to je nenažranost a neschopnost Cenegy. Navíc vlastník Cenegy jednu dobu hodlal žalovat Valve.
            • Veskoslav
              Uživatelem Steamu jsem od roku 2004 a to, co předvádí Cenega je za hranicí únosnosti.

              Nebo mi chceš říct, že to, že některé hry musím mít jak pako kupované přes přátelé ve VB jenom proto, že se jim to nechce dát na Steam a zatrhnout kolonku pro tento region? Ne, chtějí více prachů, naivně si myslí, že si to lidé koupí přes jiné kanály. Naivita jak u dítěte mateřské školky. A už jenom to, že distribuce u nás rozhodně neměly ty slevy, co měl Steam.
            • Arathas, malí páni když už a oni jsou možná malí s malym.. ale do tohodle kecaj a ne že ne. Buď uživatelem Steamu nějakej ten rok, kup si něco, přečti si o tom něco.. a sám zjistíš fakt, že nemáš pravdu. hawk

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit